forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/02/2013 : 16:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
PAJDO,

što nisi za svaki slučaj stavio rezervaciju za recku u ovaj topic: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42932&whichpage=1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 13/02/2013 : 18:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

PAJDO,

što nisi za svaki slučaj stavio rezervaciju za recku u ovaj topic: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42932&whichpage=1



heh, sorry ako sam se uduplao s nekim, slobodno neka se objavi recenzija drugoga. Jednostavno ne stignem pratiti sve forumske aktivnosti.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/02/2013 : 20:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
nisi se uduplao, ne sekiraj se. tinton reče "za svaki slučaj". Inače, ja sam onaj dole topic otvorio baš da se izbegnu zabune. Ako si završio šalji Deeju

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/02/2013 : 20:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

nisi se uduplao, ne sekiraj se. tinton reče "za svaki slučaj". Inače, ja sam onaj dole topic otvorio baš da se izbegnu zabune. Ako si završio šalji Deeju

Neg reci Patak jesu te stisnuli ispiti i aždaja kad te neće bit na forumu

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/02/2013 : 20:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nisu ispiti (mada, 22. i 26. će biti veseli) niti aždaja već dve žabe...evo me sa italijanima poslovno tumaram po BiH već par dana, evo sad sam imao sreće da uhvatim wi-fi pa da vidim šta se dešava

btw dobra tema i prilično opsežna...posvetim joj se kad se vratim

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/02/2013 : 20:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Nisu ispiti (mada, 22. i 26. će biti veseli) niti aždaja već dve žabe...evo me sa italijanima poslovno tumaram po BiH već par dana, evo sad sam imao sreće da uhvatim wi-fi pa da vidim šta se dešava


Sretno, držim fige da sve dobro prođe

quote:
btw dobra tema i prilično opsežna...posvetim joj se kad se vratim

Imao sam dobrog učitelja

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 13/02/2013 20:49:22
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2013 : 20:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Pročitao sam sad ponovno neke legendarne epizode pa da malo iskometniram

Močvara robijaša - izvrsna epizoda, a odlični Laurenti samo potvrđuje teoriju da nije bitno da li crtač zna crtati nego i što crta. Prikazi močvare su kao stvaoreni za to da ih on nacrta. Sve pohvale.

Odredište Afrika - Chiarolla je briljirao u Sedam gradova Cibole, a onda je bio dosta pokvario taj dojam u Dugom putovanju a i nije mu trebalo dati da crta Grenland (tu bi više pasali Della Monica ili Laurenti) ali generalno gledajući on ima stil koji mi nije loš. Epizoda odlična.

Kainov povratak - 5 nastavaka koji uključuju stare prijatelje, stare neprijatelje, Atlantidu, mitska kraljevstva, Boselija Andreuccija i Laurentija. Leleeee...

Vampir- dolazi nam ponovno Ylenia pa rekoh da se potsjetii i ove epizode. same pohvale, svakako.

Božica mjeseca - Crni brod i Ylenia Varga susreću Zagora. Odličan strip.

Thugsi - stvarno Zagor ima izvrsnih epizoda i ako mu se koji put i omakne koja malo manje dobra, to je normalno. Ova je, dakako, odlična.

Crna knjiga - Cassaro mi inače nije među boljim Zagorovim crtačima ali ovdje je vrlo dobar (nije bitno samo tko crta nego i što crta, blablablatosamrekelvećstoputaznam:)) odlična dvodijelna epizoda.

Eto, zajedno sa Mortimerovim epizodama pročital sam ponovo 29 (izvrsnih) Zagorovih epizoda. Čitam novo sve što izađe ali naravno svako malo se čitaju i stare epizode. Živili!




Znači ovo plus zadnji povratak Kandraxa, Delaware i Sjeme nasilja. 38 zagora

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 15/02/2013 : 18:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

[- napisao sam recenziju za Rečnu patrolu koju je Toninelli napisao i usput malo prošarao ostale njegove radove na Zagoru i zaključak mi je samo jedan; plagijator! Npr. ukleta zemlja jedan od njegovih omiljenijih radova - američka odiseja, pljačkaši đavolje doline - hellgate, dvojnik itd itd. U biti je pravo čudo da se Zagor tada nije ugasio. I još jedna stvar; sve vrhunske epiozode u tom razdoblju napisali su drugi autori.
- gledajući s gore navedene strane zaista možemo biti presretni pojavom Burattinija i Bosellija. Imao je bure izleta u objašnjavanje, ali njegov doprinos jednom modernijem Zagoru je nemjerljiv. Isto, ako ne i više, Bosellijev (nije bezveze završio u Texovom staffu).



apsolutno se ne slažem...baš naprotiv bure mi je taj koji plagira i prepisuje doslvno cijele scene...kako sam i navodio u recenzijama da nije bilo bosellija pa-pa...
[/quote]

Slažem se da je i Bure plagijator, naročito u ovim epizodama sa povratkom svih mogućih zagijevih neprijatelja. No barem mu je način pripovjedanja bolji nego Toninelijev, naročito u prvim njegovim radovima i onima koji tek dolaze.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/02/2013 : 21:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
A ja se ne slažem da je Buretov način pripovjedanja bolji od Toninellijevog, zato što Bure JOŠ UVIJEK nije napisao tako dobru priču kakve su, recimo, Brodolom na Missouryju, Nepoznati svijet ili Tonkino prokletstvo...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/02/2013 : 10:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Nova tema




Zagor i životinje

Druga runda kviza





Pitanja koja ću vam postaviti nisu samo povezana sa poznavanjem Zagorovog svijeta nego i gradiva iz srednje škole.


1)Kojem rodu pripada Yak?
a) Vulpes
b) Ursus
c) Felis
d) Canis

2)Što u pjesmi govori Poeov alter ego?
a) Nikad više
b) Jednu više
c) Malo tiše
d) Ne seri više

3)Kojem razredu pripadaja najpoznatiji poglavica Kiowa?
a) Sisavci
b) Gmazovi
c) Ptice
d) Vodozemci

4)Iako su u stripu crvi u stvarnosti bi Mokele-Mbembe bile što? Zajedničko ime za tu skupinu životinja i ime grupe kojoj pripadaju unutar te zajednice. (dva boda, za točan odgovor, jedan za djelomičan)

5)Što doslovno, a što metaforički znači Black Ivory? (dva boda za potpuno točan odgovor, a jedan za polovičan)

6)Koje boje je Donn u suvremenoj Irskoj?
a) zelene
b) crne
c) smeđe
d) crvene



Trenutni poredak:

mister-no - 6 bodova*
tinton - 4 boda
Tutta - 4 boda
PAJDO - 3 boda
emirem - 2 boda
nagor - 1 bod
Ajkula - 0 bodova

Pošto je mister-no lijepio odgovore iz wikipedije prije završetka kviza sudac (čitaj:ja i još jedan forumaš čije ime će ostati tajno) će olučiti o kazni.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 16/02/2013 10:26:39
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/02/2013 : 15:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
1-b
2-c
3-b
4- bili bi dinosauri.gmazovi
5- doslovno bi bilo crna bjelokost, a metaforički gledano iz perspektive Zagorovog svijeta bi bio Van Zandov brod sa vampirima
6-b

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 16/02/2013 : 20:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
1)Kojem rodu pripada Yak?
a) Vulpes
b) Ursus
c) Felis
d) Canis

2)Što u pjesmi govori Poeov alter ego?
a) Nikad više
b) Jednu više
c) Malo tiše
d) Ne seri više

3)Kojem razredu pripadaja najpoznatiji poglavica Kiowa?
a) Sisavci
b) Gmazovi
c) Ptice
d) Vodozemci

4)Iako su u stripu crvi u stvarnosti bi Mokele-Mbembe bile što? Zajedničko ime za tu skupinu životinja i ime grupe kojoj pripadaju unutar te zajednice. (dva boda, za točan odgovor, jedan za djelomičan)
dinosauri.gmazovi
5)Što doslovno, a što metaforički znači Black Ivory? (dva boda za potpuno točan odgovor, a jedan za polovičan)
crna bjelokost
6)Koje boje je Donn u suvremenoj Irskoj?
a) zelene
b) crne
c) smeđe
d) crvene

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 16/02/2013 20:40:55
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/02/2013 : 22:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Yak je sibirski bizon..vulpes
Gmazovi za Kiowe..zimska zmija
Poe..never more..nikad vise
Mbembe su gmazovi iz Konga.dinosauri tzv. Imam"misterije svijeta" stoput citao
Crna bjelokost inace a da je nesto drugo ne znam
Irska je zelena pa dajem Donnu to obiljezlje...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/02/2013 : 22:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Tutta nisi napisao objasnjenje za 5, pa ak misliš da znas napiši ga u novom postu posebno.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/02/2013 : 12:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
1 - b
2 - a
3 - b
4 - neznam, ali neka budu gmazovi...
5 - Black Ivory - crna bjelokost - možda oznaka za mulate?
6 - preskočit ću tradicionalnu irsku zelenu i reći da je Donn crne (b) boje..
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/02/2013 : 15:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, crna slonovača je naziv za robove dovezene iz Afrike, ne verujem da svi mašite istu stvar?!

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/02/2013 : 15:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
@karven : Ako hoćeš možeš se pridružiti kvizu traje do sutra do 21h

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 17/02/2013 : 15:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
nejdem se više, a kod pet jeli krijumčarjenje slonovače?

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/02/2013 : 16:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
5 - Black Ivory is a R&B group from Harlem, which had a number of hits in the 1970s. : )
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/02/2013 : 17:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

5 - Black Ivory is a R&B group from Harlem, which had a number of hits in the 1970s. : )


Imaš nagradu za najsmiješniju izjavu u kvizu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/02/2013 : 18:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by nagor

5 - Black Ivory is a R&B group from Harlem, which had a number of hits in the 1970s. : )


Imaš nagradu za najsmiješniju izjavu u kvizu.



Google ne laže... : )
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/02/2013 : 21:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


Zagor i životinje

Druga runda kviza




1)Kojem rodu pripada Yak?
a) Vulpes (gazda: Kanoxenov jedinac)
b) Ursus
c) Felis
d) Canis


2)Što u pjesmi govori Poeov alter ego?
a) Nikad više
b) Jednu više
c) Malo tiše
d) Ne seri više


3)Kojem razredu pripadaja najpoznatiji poglavica Kiowa?
a) Sisavci
b) Gmazovi
c) Ptice
d) Vodozemci

e) Homo sapiens

...a ime mu krasi neki "gmaz" leden ko zmija

čuvajte se bjelolasičinih zamki


4)Iako su u stripu crvi u stvarnosti bi Mokele-Mbembe bile što? Zajedničko ime za tu skupinu životinja i ime grupe kojoj pripadaju unutar te zajednice. (dva boda, za točan odgovor, jedan za djelomičan)

Ta mitološka bića znam maltene napamet...Interesovalo me kao klinca. Po predanju starih afričkih plemena to je dinosaurus (gmizavac) koji je viđan u reci ili jezeru u Kongu.
Inače, neko nabudženo ime koje koristimo za biti-nebiti bića je kriptid

5)Što doslovno, a što metaforički znači Black Ivory? (dva boda za potpuno točan odgovor, a jedan za polovičan)

Crna Slonovača (hr.bjelokost)
Black Ivory je izraz koji označava ilegalnu trgovinu crnim robljem, a čini mi se da sam ga čuo i u globalnojem značenju-ilegalna trgovina uopšte.

6)Koje boje je Donn u suvremenoj Irskoj?
a) zelene
b) crne
c) smeđe
d) crvene


...ali nagađam. Donn je bog smrti u staroj irskoj mitologiji (Mračni Donn). Sad koje je boje "moderni" vezze


Inače, "Povratak PijanogPatka" od sutra na vašem najdražem sajtu...Naveče naravno. Posle radnog vremena


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/02/2013 : 21:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
p.s. imam jedan "pardon"

mislio sam na CANIS u prvom pitanju (cane na it je pas a volpe lisica). Zeznuo sam se oko precrtavanja ostalih odgovora, pa ako bi kolege zagorovci i kviz-master uvažio moj pardon...ja bih bio Pijani od sreće

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/02/2013 : 21:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pošto si na jedno pitanje (koje neću imenovati) dao točan i iscrpan odgovor čak i došao na ono što sam mislio i pošto si u prvom napomenuo čiji je to igrač priznat ću ti
Samo spremi temo za sutra iza 21h

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5046 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 18/02/2013 : 14:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
u SNK dobio informaciju da je Zagor knjiga br.5 najavljena za početak ožujka ,,

44 godine Alan Forda u HR U pripremi KARTOFFELN i BOB NA BOBU

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.64 seconds. Snitz Forums 2000