forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/02/2013 : 18:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote



1)Kojem rodu pripada Yak?
a) Vulpes
b) Ursus
c) Felis
d) Canis

2)Što u pjesmi govori Poeov alter ego?
a) Nikad više
b) Jednu više
c) Malo tiše
d) Ne seri više

3)Kojem razredu pripadaja najpoznatiji poglavica Kiowa?
a) Sisavci
b) Gmazovi
c) Ptice
d) Vodozemci

4)Iako su u stripu crvi u stvarnosti bi Mokele-Mbembe bile što? Zajedničko ime za tu skupinu životinja i ime grupe kojoj pripadaju unutar te zajednice. (dva boda, za točan odgovor, jedan za djelomičan)

Majmuni

5)Što doslovno, a što metaforički znači Black Ivory? (dva boda za potpuno točan odgovor, a jedan za polovičan)
Crna slonovača, robovi u Africi

6)Koje boje je Donn u suvremenoj Irskoj?
a) zelene
b) crne
c) smeđe
d) crvene






Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/02/2013 : 18:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Ljudi, crna slonovača je naziv za robove dovezene iz Afrike, ne verujem da svi mašite istu stvar?!


evo ja nisam vidio tvoju izjavu, a znao sam

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/02/2013 : 22:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Rezultati kviza


1) d- radi se o vuku iz Slomljenog koplja
2) a- Pročitajte Poeovu poemu "Gavran"
3) b- Wintwr Snake
4) Gmazovi, dinosauri, iako ih se često stavlja u kriptide.
5) Crnokost, odnosno metaforički naziv za robove dovezene iz Afrike ili za nelegalnu trgovinu.
6) c- smeđa

Bodovi za II. krug:
PAJDO - 4 boda
Tutta - 5 bodova
emirem - 5 bodova
nagor - 3 boda
karven - 2 boda
mister-no - 0 bodova
PijaniPatak - 7 bodova
tinton - 5 bodova

Poredak nakon dva kruga:

tinton - 9 bodova
Tutta - 9 bodova
PAJDO - 7 bodova
emirem - 7 bodova
PijaniPatak - 7 bodova
mister-no - 7 bodova
nagor - 4 boda
katvrn - 2 boda
Ajkula - 0 bodova

Ovaj vikend kviz se nastavlja.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 18/02/2013 22:40:47
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/02/2013 : 22:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ako PP do sutra popodne ne stavi temu stavljam ja


P.S.
quote:
4)Iako su u stripu crvi u stvarnosti bi Mokele-Mbembe bile što? Zajedničko ime za tu skupinu životinja i ime grupe kojoj pripadaju unutar te zajednice. (dva boda, za točan odgovor, jedan za djelomičan)

Majmuni

@tinton: U ovom odgovoru se može vidjeti rasizam na djelu. Mislim da bi moderatori ovo trebali proučiti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/02/2013 : 19:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Nova tema




B&G





Burattini i Gamba su zajedno uradili dvadeset Chico specijal brojeva. Koji od njih vam je najbolji, a koji najgori? Jesu li vam bolje priče o Chicovim precima ili o sadašnjem Chicu?


Napomena ne zanimaju me prvih pet Chico priča (Amerikanac, Šerif, Fantas, Story i Indijanac) koje su napravili Nolitta i Ferri, šesti Chico (Horror) kojeg je napravio Sclavi i dva Chica (Mušketir i Nasljestvo) koji su rad Tita Faracija... Tako da vas molim da taj dio preskočite.


Naslovi koje se treba komentirati:




Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 19/02/2013 19:52:26
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/02/2013 : 19:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
ja i Tutta razijamo u kvizu

nego bjelolasice, nasljedstvo za Chica je isto napisao Josip Broz, tako da bi ga trebao maknuti

najgori Chico mi je definitivno Detektiv, hvala bogu što se kasnije Bure ispravio s veoma dobrim Tajnim Agentom, o najboljem još razmišljam

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/02/2013 : 19:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

ja i Tutta razijamo u kvizu

nego bjelolasice, nasljedstvo za Chica je isto napisao Josip Broz, tako da bi ga trebao maknuti

najgori Chico mi je definitivno Detektiv, hvala bogu što se kasnije Bure ispravio s veoma dobrim Tajnim Agentom, o najboljem još razmišljam


Čekaj još sam uređivao listu, a ti se već ubacuješ

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/02/2013 : 20:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Izbor na kraju pada ili na Novinar, ili Kauboja, ili Tajnog Agenta

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2013 : 20:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicna tema!

Meni u principu nisu uopste bili losi ovi Burattinijevi Ciko specijali cak su mogli dobro da me nasmeju. Naravno da oni nisu na nivou legendarnih Nollitinih i Ferrijevih ali su opet zabavni!

Nisam jos citao pracoveka, rivera i pionira pa za njih necu nista da govorim.

Svi su mi dobri ali moram da izdvojim jedan koji nisam mogao da nateram sebe da procitam do kraja a to je Ciko Vitez, taj mi je zesca glupost!


A najbolji su mi Tajni Agent, Traper{stvarno dobra prica}, Kauboj,
Revolucionar{ovaj mi je mozda bio i najsmesniji od Burattinijevih, ona scena kada Ciko pokusava da izbegne vojsku je nezaboravna},
Arheolog i Detektiv.


U principu ne volim epizode gde se radnja desava oko Cikovih predaka ali je Konkvistador odlican!

Edited by - going going on 19/02/2013 20:57:57
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/02/2013 : 20:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati - meni su Revolucionar i Konkvistador bez obzira na potencijal koji su davale teme, nešto najdosadnije što sam čitao, Detektiv je gori, ali ovo su isto masakri

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2013 : 21:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Revolucionar je bas lagana prica za citanje nema previse teksta i pitka je.

A Konkvistadora sam citao letos kada sam bas bio dobro raspolozen pa je mozda i to uticalo na moj utisak o epizodi.
Mozda mi se ne bi svidela da je citam po ovom tmurnom i skolskom vremenu kao npr, Samanova grobnica.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/02/2013 : 21:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Meni su sve priče o Chicovim precima zabavne... No, dobro ja studiram povijest pa sad...

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/02/2013 : 22:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bilo je tu svakakvih gluposti, ali sa "Novinarem" sam se baš napatio pri čitanju

Najzabavniji su mi bili Čiko Vojnik i Čiko na ostrvu sa blagom, ali tu imaju dve kvake:
-prvi su Čiko specijali koje sam ikada pročitao, pa su mi dragi (Vojnik više nego Ostrvo)
-superiornost nad ostalima, ta je teza verovatnija, je u mnogo, ali baš baš mnogo, kvalitetnijem i duhovitijem Horusovom prevodu (ipak su dijalozi ti koji me zasmejavaju više nego Chaplin gegovi)

Inače, mišljenja sam da su Horusovi prevodioci daleko iznad današnjih, zbog toga šteta što nije zaživeo. Otrcanu (od moje školske neodgovornosti...ma u fazi je raspadanja) verziju "Šume zamki" ili "Zasede u šumi" ako vam je draže sam sačuvao od kante za smeće što ostalim verzijama što se prevoda tiče može da drži lekcije. Pardoniraće me Libellus i Ludens, njihove buce nisam čitao, ali u Ludens nešto sumnjam. Nek se osete prozvani Ludensovci, briga me.

A budući da je Čiko ipak humoristični strip, tekst unutra je bitniji od bilo čega drugoga. U stanju je i da nadoknadi manjke kvaliteta u Gambinom crtežu, a i da pokrije Burattinijeve gluposti. Npr. da sam procenjivao Horror Čika prema Ludensovom izdanju rekao bih da je strip jedno veliko smeće kao i većina ostalih Čiko specijala. Sreća pa sam prethodno čitao tu epizodu u Dnevnikovom izdanju (Čiko u Drakulinom dvorcu) pa je ostao veoma pozitivan utisak

p.s. Revolucionar mi je takođe solidan...Njega imam u origigi izdanju


@bjelolasica
jbg Patak u čitaonici ceo dan, ispit prekosutra. Zovite me HiperaktivniPatak, sumnjam da ću moći uskoro da se latim alkohola i budem u elementu. Ako aktuelna tema zgasne do sutra naveče, postavljam novu. BTW svaka čast na inicijativi

quote:
Originally posted by tinton

ja i Tutta razijamo u kvizu


Dobri ste, dobri ste...Šteta što činjenica da ja nisam učestvovao u prvom krugu nije nimalo ohrabrujuća. Evo...ego mi pulsira i trlja dlanićima

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 20/02/2013 : 07:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Dobri ste, dobri ste...Šteta što činjenica da ja nisam učestvovao u prvom krugu nije nimalo ohrabrujuća. Evo...ego mi pulsira i trlja dlanićima



Za nas definitivno nije ohrabrujuća jer ne bi imali nikakve šanse

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/02/2013 : 10:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jedini na koji sam se nasmijao je "Chico pracovjek" koji je imao gegova i stoseva ..upravo taj broj me je navukao da pocnem kupovati, ali kasnije sam se razocarao plitkim pricama,ali zbog nostalgije i Gambinog crteza na koji sam naviknuo od Kit Tellera sam citao do kraja...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 20/02/2013 : 12:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Jedini na koji sam se nasmijao je "Chico pracovjek" koji je imao gegova i stoseva ..upravo taj broj me je navukao da pocnem kupovati, ali kasnije sam se razocarao plitkim pricama,ali zbog nostalgije i Gambinog crteza na koji sam naviknuo od Kit Tellera sam citao do kraja...



+1...inače bure općenito katastrofa na čiko specijalima...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/02/2013 : 13:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Chico Vitez mi je od njih najbolji. Ne znam jel to zbog togs što sam ga pročitao nakon što smo u školi radili Bjesnog Orlanda ili ne, ali on mi je do jaja.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/02/2013 : 14:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
najboklje mi je u vitezu

šta zanaš o pismu za kralja, reci sve

reći ću vam sve, znam da je pismo i da je za kralja


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/02/2013 : 15:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Riječna patrola
Zagor
ZG ZS 791,793 | 185 str.
by Pajdo naš dragi


Zagor i Chico dolaze u Port Allegany gdje sreću staroga prijatelja Grega. Greg je bivši traper, a danas trgovac koji, kao i svi ostali trgovci iz toga kraja, muku muči s paravojnom postrojbom zvanom Riječna patrola.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/02/2013 : 22:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nova tema





Epizode koje bi bile i više nego dobre da ih je crtao neko drugi





Manje je banalno nego što se čini. Izbor crtača je veoma delikatna stvar, kao uostalom kada se bira glumac koji će da tumači određeni karakter u nekom filmu - moraš, kao režiser ili scenarista da nađeš čoveka koji će moći da manifestuje tvoju zamisao oko lika i priče.
Tako, jedan serijal koji već 500 i kusur meseci bez prekida izbacuje gomilu avantura je morao imati i svojih loših momenata u tom izboru. Da li vam se ikada desilo da pročitate neku Zagorovu avanturu čija je priča baš kvalitetno urađena, ali je pogrešan izbor crtača spustio za lep broj lestvica?
Ne tražim odgovore tipa "bilo koja npr.Cassarova epizoda" i slične izjave. Možda je ponekad reč i o Ferriju, Andreucciju, Rubiniju, Priscu, Donatelliju, Chiarolli, Mangiantiniju, Pepeu, Torricelliju, Laurentiju i sl. "majstori" svog zanata zbog kojih je, eto, piščeva misao ostala nedorečena.


Evo meni su pale na pamet tri Donatellijeve, jedna od Della Monice i Marcella...Možda se setim i koje Ferrijeve



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/02/2013 : 22:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je los izbor bio Gamba za Ade Caponeovu epizodu Indijansko groblje.

A koje su to tri Donatellijeve jedna Marcellova i Della Monicina koje su bile los izbor?



Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/02/2013 : 23:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sve što je crtao Gamba je bio loš izbor crtača, a najbolja epizoda u tom nizu (Sierra Blanca) bila bi puno upečatljivija i da ima tu kvalitetnu vizualnu komponentu, ali nema, Gamba nije bio taj.
Pade na pamet i epizoda Brodolom na Missouryju, koja obiluje pejsažima i vapi za ispunjenijim vinjetama, mislim da bi i ona bila puno bolja ( a i ovako je sjajna) da ju je crtao Ferri, a ne Donatelli.
Bignotti je na Zagoru bio blagi užas (ne mogu se sebi načuditi, jer mi je na Mister Nou odličan!), a ono nadocrtavanje Zimske Zmije i Užasa šeste planete je jedan od crnjih trenutaka serijala. Isto tako, epizoda sa samurajima mogla je biti puno bolje nacrtana, također i Noć čarobnjaka (tu bi isto Ferri odlično legao).
Stalno spominjem tog Ferrija, nitko mu u njegovo zlatno doba nije mogao niti blizu i ni za jednu od tih priča ne mogu reći da je bolje da ju je crtao netko drugi. Sada je sasvim druga priča, skoro za sve što je nacrtao posljednjih godina bolji bi izbor bio Nuccio, ali zna se za njegovu "brzinu".
Zaboravih moje ljubimce Cassarove - sve što sam napisao za Gambu, vrijedi i za njih.
Segna... Malo toga je odradio, a ona epizoda s duhovima i nije tako loše nacrtana, čak je i atmosfera dobro pogođena, iako o njemu nemam visoko mišljenje, bio je slab crtač.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/02/2013 : 00:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@ going going (uopšte on topic)

Donatellijeve epizode u kojima bih ga smenio

1.Horde zla
Ova epizoda već uživa kultni status, no više zbog nostalgije nego kvaliteta (neko će mi reći da bogohulim) i to najviše pripisujem Donatellijevom smešnom crtežu. Bilo je tu odličnih momenata, ali ključne stvari su ustvari smešne do granice plakanja. Meni lično je smešno kada vidim na šta liči Donattelijeva "plamena lobanja" u dimu zapaljene kuće, pa izgled Crnog Gospodara koji je strah Gondora (gay helankice, prsa Adama Westa i loše realizovana glava) i armije kosturova koji kao da su ispali iz Muppet Showa umesto da liče na ono što je Gallieno na naslovnici maestralno najavio. Sve to, samo meni lično, mnogo smeta da ozbiljnije shvatim ovu avanturu koja je, iako je previše direktno inspirisana Tolkinovom trilogijom, ipak veoma dobro scenaristički izvedena. Ali džaba one epski obojene didaskalije i dijalozi kada su pečatirane smešnim crtežom. U to doba bi se možda jedino Ferri snašao...i Torricelli, ali on jse pridružio staffu malo kasnije.
Njih dvojica su ono što je epizodi trebalo. Ferri sa sentimentalnom i horror crtom a Torricelli sa epskim stilom crtanja

2.Mržnja(drugi Hellingen)
Nikad je nisam svario. Škrto sa detaljima, a Hellingen neproporcionalan, bolesno i nerealno ljigav (glava ko ćufta sa podočnjacima i čupom sa strane) te nimalo uverljiv kao intelektualac. Ovo je mogao bilo ko

treće ne mogu da se setim... će editujem

Della Monica

1.Dvoboj u Los Angelesu
-Iako nije bio loš, epizodu u kojoj se stavlja tačka na priču o Natu Murdu, zbog kojeg se i zakuvala ta Severnoamerička odiseja, je trebala da bude nacrtana od nekog tada sigurnijeg i uvežbanijeg crtača. Ovako, pošto se još pronalazio, jedva da se setim ponovo prelistati ovu epizodu iako je solidno napisana.

Marcello
Večni rat (Kandrax III/3)-urgh no coment

Cassaro
Krv apača
Veoma dobra Burattinijeva priča koja bi, da ju je crtao (ne Ferri) npr. Marcello (kao što je to uradio u "Teritoriji Komanča"), Andreucci (makar kao "Texas rangers")...Ova dvojica su se dokazala u više navrata kada treba ilustrovati priču ambijentovanu u prerijama i Texasu.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9335 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/02/2013 : 07:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Uh, ne slažem se oko Della Monice i Cassarovih. Prije Okršaja u Los Angelesu je on već bio nacrtao dvije epizode Texa od kojih se barem jedan odvijala u sličnom okruženju. Od Cassarovih uvijek postoji bolji izbor ali su u toj priči po vrelim meksičkim suncem njihovi likovi baš dobro ispali.

Inače teme je malo nezahvalna jer se oslanja dosta na naš subjektivan dojam i simpatije prema crtačima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/02/2013 : 15:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ni ja se ne slazem za Okrsaj u LA meni se on bas lepo ukomponovao u to sve.

Slazem se za Marcellla i Vecni rat, potpuna glupost od epizode!!!

Edited by - going going on 21/02/2013 15:47:34
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.71 seconds. Snitz Forums 2000