forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/03/2013 : 13:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Sretan mu rođendan!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2013 : 15:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Srecan mu rodjendan!
Svaka mu cast!


Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/03/2013 : 16:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36940&whichpage=5

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/03/2013 : 21:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Crna krila noći


Ne znam šta mi bi, no nakon par godina skupljanja Zagora unazad (najviše kao remitende) ničim izazvan odlučio sam uzeti dva nova Zagora s kioska. Točnije u SNK, budući da mi tamo uvijek količina izloženih stripova izaziva i vrtoglavicu i zazubice... U zadnjem okršaju ova mala vampirica Ylenia Varga i nije se pokazala kao nešto izazovniji protivnik, a bome nije imala niti nekakvu pravu podlogu za priču. Stoga mi je bilo malo neobično što se Rauch uhvatio za jednog od neprijatelja recidivista kao što je Ylenija Varga. Rauch je po meni dobar scenarist, bez suzdržavanja mogu reći u Burattinijevom rangu, no nema ni takve ambicije niti je toliko produktivan. A potencijala ima napretek...

Ovo je treći put da se vraća vampirica, a ona nastavlja svoju misiju vraćanja svog starog ljubavnika iz prošlosti, od kojeg ju je otrgla ruka njezinog "bivšeg" gospodara. (a ne bih ni bio opet toliko siguran da je mrtav mrtav za vijeke vjekova). Ispada opet da je žene teško razumijeti i shvatiti budući da i nakon smrti one i dalje poimaju i traže ljubav, i to im postaje vječita opsesija. Možda nakon stoljeća življenja, sve postaje suparno i nevažno, i vampirice se hvataju za ono što ih povezuje s prošlošću, sa životom prije ovog neumrlog stanja. I opet, žene ne bi bile žene kad ne bi komplicirale; u Varginom slučaju bilo je potrebno prevaliti milje i milje močvarnih predjela, pretvoriti gomilu razbojnika u vampire, i unovačiti najgoreg krijumčara, samo da bi uhvatila u zamku obožavanog britanskog časnika Aleca Wallacea, ili Alexandera iz njegovih prošlih života. Zar stvarno ženo staru par stoljeća ne zanima ništa drugo osim pribavljanja suputnika i starih ljubavi? Po tome se valjda razlikuju ženski i muški vampiri. Mislim da bi scenarist ipak mogao malo pojmiti da čitatelje Zagora baš i ne zanimaju likovi čiji je motiv za djelovanje ljubav.

No Rauch ima i druge adute u rukavu, niz koliko toliko više živopisnih nego zanimljivih likova, Della Monicu na crtačkoj strani. Obožavam Della Monicin crtež, i teško bih mogao zamisliti Vargu da ju ne crta Della Monica; ona je lijepa, ženstvena i opasna! Budući da je do kraja još jedna epizoda, ostaje nam za vidjeti kakvim će se saveznikom pokazati "Le loup", nije tip koji će trpjeti ženu koja zapovijeda; a i Crni Štit, poglavica Natcheza može imati ključnu ulogu u finalu. Mislim, sve se to da naslutiti iz Rauchovih hintova koje stavlja u usta glavnih likova. A i nije kao da će se desiti nešto neočekivano što nije u skladu s dosadašnjom formom.

Što se tiče scenarija, Rauch više vuče na Boselija, s digresijama i decentralizacijom likova. Ja bih možda još i rađa da se Rauch još detaljnije unio u Vargin lik, i analizirao smisao njezinog postojanja, možda s kojim negativcem manje, a više same Ylenije. Zagor je Zagor, možda čak i dosadniji od Chica koji svako malo vrlo dobro funkcionira na humorističkoj razini i dio je prave žive interakcije s okolinom. Sve u svemu, epizode i nisu tako loše, čitljivo je ovo jako, i gledljivo.

Evo i moja elaboracija na temu vampirice Ylenije u Zagovorom serijalu...
http://www.stripovi.com/magazin/dr-metrevelic-predstavlja-zagor-i-vampirova-nevjesta/165/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/03/2013 : 23:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Rekli smo otprilike iste stvari za Raucha. Tip je nekako Bosellijeve "škole" koji maksimalno crpi prostor u svakoj tabli, do te mere da ga je ponekad teško pratiti ali ostavlja pozitivan utisak pri završenom čitanju.
Yleniju je dobro izvukao, ali nije iskoristio njen potencijal...No, o tome ćemo kada Ludensovci budu više u toku.

Dee, pročitao si ovu Yleniju ranije, jel da?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/03/2013 : 15:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Rekli smo otprilike iste stvari za Raucha. Tip je nekako Bosellijeve "škole" koji maksimalno crpi prostor u svakoj tabli, do te mere da ga je ponekad teško pratiti ali ostavlja pozitivan utisak pri završenom čitanju. Yleniju je dobro izvukao, ali nije iskoristio njen potencijal...No, o tome ćemo kada Ludensovci budu više u toku.
Dee, pročitao si ovu Yleniju ranije, jel da?


Nisam je pročitao baš u potpunosti i s potpunim razumijevanjem u tal. originalu jer moje znanje talijanskog nije na toj razini (a i bilo je to pred par godina). Sad sam kupio od Ludensa, i iako je još jedna epizoda do kraja priče, znam što će se desiti na kraju... Otud i spoileri u tekstu.

Rauch mi je dobar, sasvim neprimjetno se uvukao u Zagora malim solo pričicama i malo pomalo ide na jače zalogaje, poput ove s Vargom, a vidim kasnije ide s Verybadom; kao i jednu priču iz Južnoameričke sage... Interesantno bi ga bilo vidjeti nakon ove vampirice što radi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/03/2013 : 05:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Najnovije vijesti iz Italije govore da postoji velika šansa da će se vratiti - Supermike!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/03/2013 : 07:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
To se trazi!!!
Hellingena mi je vec pun kufer, ali Supermikea... Stvarno bi bilo glupo da se vise nikad ne vrati, pogotovo radi nacina na koji je zavrsilo njegovo zadnje pojavljivanje. Kao da je Castelli mislio da ce se vratiti.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/03/2013 : 15:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Najnovije vijesti iz Italije govore da postoji velika šansa da će se vratiti - Supermike!


Još samo barun Rakosi i to je to!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/03/2013 : 18:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Burattini je rekao, o mogućim povratcima starih neprijatelja (Hellingen i Supermike), da je to kao da imate dva Ferrarija u garaži, a vi se odlučite učiniti đir s Pandom. U ovom slučaju Davide Bonelli i Mauro Marcheselli su se složili da je zabavnije provozati Ferrarije.

Edited by - solar on 23/03/2013 18:23:15
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 23/03/2013 : 20:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
super majka prizeljkujem odavno....voleo bi da crta ferri...ako ne on onda verni
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18739 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/03/2013 : 20:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

super majka prizeljkujem odavno....voleo bi da crta ferri...ako ne on onda verni



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/03/2013 : 22:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Maestru sretan 84.rođendan i neka nam pokloni još jednog Supermikea!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/03/2013 : 11:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Burattini je rekao, o mogućim povratcima starih neprijatelja (Hellingen i Supermike), da je to kao da imate dva Ferrarija u garaži, a vi se odlučite učiniti đir s Pandom. U ovom slučaju Davide Bonelli i Mauro Marcheselli su se složili da je zabavnije provozati Ferrarije.


Slazem se, stvar je u tome da Ferrarija ne treba da vozi neko ko nije dobar vozac.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 24/03/2013 : 22:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko Ferri ne crta Super Majka, jedini drugi izbor bi morao biti Verni, sve ostalo bi bio promašaj
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/03/2013 : 22:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
A vidiš, stvarno ne kapiram taj vid autizma

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2013 : 22:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni se Verni cini kao najbolja opcija, pored Ferrija, za crtanje Super Majka.




Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/03/2013 : 02:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Zagor e il ritmo del respiro(Boselli-Dotti) 1 tabla.

da li neko zna gdje bih mogao pronaći ovu kratku priču?? ja je nisam imao prilike vidjeti ali možda je neko ima ili zna gdje se može naći??

Edited by - zlatan bihac on 25/03/2013 02:03:05
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/03/2013 : 15:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ako sam dobro pohvatao (nisam baš pratio forum prošli tjedan)… kratak pregled tjedna:

- Zagor kolor Republika nastavlja i nakon broja 71
- Rubini odlazi crtati Texa
- Ferri imao 84. rodjendan
- Sprema se povratak Supermike-a

Ima tu dobrih vijesti, ali baš me bode ovo da Rubini odlazi u Texovce…. : (



Što se tiče time i izgubljenih svijetova, ima tu super priča poput Odlaska u nepoznato, Uklete zemlje i Američke odiseje, koje se mogu čitat uvijek, ali ima i onih koje ipak najjače »udare« ako se pročitaju u djetinjstvu (ove ranije od tate Bonellija i kasnije Donatellijeve). Znam da su mi i ove Donatellijeve bile vrh kao klincu iako mi je uvijek falilo po koji broj za kompletnu priču. Sve u svemu tema Izgubljenih svijetova je stvarno ko stvorena za Zagora… jedino što je to u zadnje vrijeme malo dignuto na više razinu (ili nižu rekli bi klasičari), tj. izgubljene civilizacije (Atlantida) i skrivene civilizacije (Zagorova avantura u Africi)… dobro kaže Patak, te priče, iako su u biti »izgubljeni svijetovi«, ipak imaju dublje temelje i treba ih gledati posebno.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 25/03/2013 : 18:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Burattini je rekao, o mogućim povratcima starih neprijatelja (Hellingen i Supermike), da je to kao da imate dva Ferrarija u garaži, a vi se odlučite učiniti đir s Pandom. U ovom slučaju Davide Bonelli i Mauro Marcheselli su se složili da je zabavnije provozati Ferrarije.


Slazem se, stvar je u tome da Ferrarija ne treba da vozi neko ko nije dobar vozac.



Ili, Ferrari nije za vožnju u drugoj brzini.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/03/2013 : 19:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

Zagor e il ritmo del respiro(Boselli-Dotti) 1 tabla.

da li neko zna gdje bih mogao pronaći ovu kratku priču?? ja je nisam imao prilike vidjeti ali možda je neko ima ili zna gdje se može naći??


Za tvoje oci!



A ovdje ispod ti je bibliografija gdje je dosad objavljena. Imam i prijevod, a "onaj" projekt sad jos ceka.

INSPIRIRAN DAHOM
Original: IO MI ISPIRO COL RESPIRO
Prvo izdanje: Darkwood Monitor Annual , 2000. str. 47.
Drugo izdanje: Blue br. 119, maj 2001, str. 9.
Treće izdanje: Anubi Voudou, Speciale Zagor 50 Anni, 22. jul 2011, str. 32.


www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/03/2013 : 20:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Ukoliko Ferri ne crta Super Majka, jedini drugi izbor bi morao biti Verni, sve ostalo bi bio promašaj


Pa ne bi ni Della Monica, ni Bisi bili losi!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/03/2013 : 20:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dotti

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/03/2013 : 20:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Dotti rastura!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/03/2013 : 21:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ako sam dobro pohvatao (nisam baš pratio forum prošli tjedan)… kratak pregled tjedna:

- Zagor kolor Republika nastavlja i nakon broja 71

Moram napomenuti da je ovo još uvijek glasina, nitko nije ništa potvrdio.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.44 seconds. Snitz Forums 2000