forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/03/2013 : 23:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
@ D.J a šta drugo reći do

jučer sam pola dana tražio po talijanskim forumima još koju kratku priču od zagora,i samo sam vidio da se spominje ova od dotija a ni nju nisam mogao naći...ali zato texovih kratkih priča ima na desetine,i evo upravo radim popis na šta sam sve naletio...


Edited by - zlatan bihac on 25/03/2013 23:57:11
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/03/2013 : 01:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

@ D.J a šta drugo reći do

jučer sam pola dana tražio po talijanskim forumima još koju kratku priču od zagora,i samo sam vidio da se spominje ova od dotija a ni nju nisam mogao naći...ali zato texovih kratkih priča ima na desetine,i evo upravo radim popis na šta sam sve naletio...




Nema problema!
Ja sam za Zagijevu 50. godisnjicu trazio podatke o kratkim i neoficijelnim pricama tjednima, mjesecima i nabavljao te table u visokoj rezoluciji. Ako ti treba popis tu sam! Mislim da ih imam sve osim ako u meduvremenu nisu jos neku izdali!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/03/2013 : 01:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bi li postavio popis ovde (i table, ako je moguce)?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/03/2013 : 02:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by zlatan bihac

@ D.J a šta drugo reći do

jučer sam pola dana tražio po talijanskim forumima još koju kratku priču od zagora,i samo sam vidio da se spominje ova od dotija a ni nju nisam mogao naći...ali zato texovih kratkih priča ima na desetine,i evo upravo radim popis na šta sam sve naletio...




Nema problema!
Ja sam za Zagijevu 50. godisnjicu trazio podatke o kratkim i neoficijelnim pricama tjednima, mjesecima i nabavljao te table u visokoj rezoluciji. Ako ti treba popis tu sam! Mislim da ih imam sve osim ako u meduvremenu nisu jos neku izdali!



baš bih volio da vidim taj popis koliko je tih priča izašlo,to jest,koliko si ih ti našao..

ja sam ih sa ovom od maloprije od Dottija registrirao 11.
- ona tvoja i atilina od dvije table bi bila br. 12.
- smiling joe bi bila 13,ali ona je ipak sastavni dio redovne serije pa je ipak ne bih računao ovdje...

sa texom sam bio bolji...našao sam 27 kratkih priča...popis je u texovom topicu ako koga zanima...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/03/2013 : 14:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Rubini

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/03/2013 : 06:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Evo popisa. Ovo su one kratke talijanske pricice:

Zagor i Tarzan (Nollita/Ferri)
Čiko i Dodo (Nollitta/Ferri)
Dječak bez lica (Canzio/Ferri)
Novi kralj Darkvuda (Nollita/Ferri)
Inspiriran dahom (Bosseli/Dotti)
Vještica (Burattini/Verni)
Smack! (Burattini/Sediolli/Verni)
Sock! (Burattini/Sediolli/Verni)
Svemogući (Burattini/Sediolli/Verni)
Mapa blaga (Ginosatis)

Zatim imaju dvije strane epizode koje su objavljene bez dozvole:
francuski Sakem Bez Perja (Sarla) i turski Tajansveni otok.

Od domacih tu su:
Krvavo krštenje (Frece/Simao)
Novo oružje (D.J./Attila)
Zbogom prijatelju (Torghal)

A ima jos nekih koje za sad nisu dovrsene!

Zatim ima nekoliko parodija, teamupove i spin offova, stranih i domacih, kao sto je Igmanova Zagorka, The Next Generation, a ostale neka za sad budu iznenadenje.



www.epicentercomics.com

Edited by - D.J. on 27/03/2013 06:43:41
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/03/2013 : 13:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
vidim da nema na spisku one ginosatisove priče koja ima 4 stranice.
pretpostavljam da je nemaš u dovoljno kvalitetnoj rezoluciji..
ako ništa,ima je u onom topicu kratke priče...


ova mi priča ''Svemogući'' od trojca Burattini/Sediolli/Verni nije poznata,to jest,nije mi naslov poznat...
za one prve dvije od ovog trojca,smack! i sock! pretpostavljam da su one dvije priče u kojim zagor mlati svoje autore i a druga u kojoj također mlati neke likove a autori ga crtaju...

sad sam vidio prevod...oni koji sve mogu...ili 'Svemogući''
to bi trebala biti ta...



Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/03/2013 : 20:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Da to je taj stripic koji si stavio, Svemoguci. Zadnji od trilogije koju su radili Burattini, Sedioli i Verni.

Daj me podsjeti koji je to drugi Ginosatisov strip, osim Mapa s blagom jer sam od sredine 2011 prestao sam to tako ozbiljno pratiti dok se ne zavrse jos neke stvari. Znam da je Ginosatis radio i na Idolu Vijandota jos jednoj neobjavljenoj prici, ali ona koliko ja znam nije nigdje stavljena, niti izdata.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/03/2013 : 22:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
http://i50.tinypic.com/28le1dz.jpg
http://i50.tinypic.com/2502zgo.jpg
http://i47.tinypic.com/rayy5w.jpg
http://i46.tinypic.com/fnsg1f.jpg

evo sve četiri table od druge priče...
što se tiče idola vajandota,samo sam naletio na prvu tablu od tog stripa...


....a čini mi se da je neko bio rekao da je samo ta jedna tabla i nacrtana....

a ima još i ova table ali ne znam da li je to kratka priča...


Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/03/2013 : 22:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti Zlatane! Morat cu nabaviti i tu Ginosatisovu koje se dogada u gradu!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/03/2013 : 22:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Hvala ti Zlatane! Morat cu nabaviti i tu Ginosatisovu koje se dogada u gradu!


ma ništa..
ko zna,možda naletiš i idola vajandota u cjelosti..
Go to Top of Page

djule
Senior Member



1019 Posts

Member since 09/06/2011

Posted - 28/03/2013 : 14:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send djule a Private Message  Reply with Quote
novi extra u snk, 222.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/03/2013 : 20:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Oklopni vagon


Počeo sam čituckati redovnu seriju unazad od Ylenije Varge i mogu reći da su mi skoro sve mahom bile dosta dobre, negdje do 3 godine unazad. Ništa spektakularno, no OK ideje i lijepo i jednostavno pripovijedanje... Razni scenaristi, ali i dosta novijih crtača koji polako preuzimaju vodstvo. Gianni Sedioli primjerice u ovom broju se i dalje očito uhodava, ima dosta očitih boljki u crtežu, perspektiva u pojedinim momentima i ono što mi je zapelo za oko su nekako neproporcionalne glave, malo spljoštenije i nagnute ustranu. Razina detaljnosti i dinamičnost kadrova je ok. Malo je lošiji ovdje, no dobar je doprinos zagorovom staffu, sve u svemu.

Ono što mi se sviđa također je Rauchova jednostavnost i tečnost naracije i priče. Bez problema vodi gomilu likova od kojih svaki dobiva svoj dio priče, bez da se gubi nit ili dinamika. Rauchovi likovi su živi, oni pričaju, sudjeluju, nikako nisu suvišni. Količina teksta je malo povećana, tako da možete potrošiti dosta vremena čitajući je, a opet nije toliko toliko buratinijevski obrazlagajuća. Priča je klasika, pljačka vlaka, no uspijeva izvući maksimum svježine iz teme. Čak kreira i potencijalnog negativca koji se može vraćati, Mr. Steela, individue čija je iznimni genij jednak njegovoj beskrupuloznosti, a njegova pojava baš je stvorena za nekog jamesbondovskog negativca recidivista. Tu se već negdje i sprema ili radi novi nastavak vampirici Yleniji. Oklopni odnosno blindirani vlak je nedavno gostovao i u Texovoj maxi seriji "Blindirani vlak".

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 28/03/2013 20:45:26
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2013 : 21:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni se svidela ova epizoda.
Iako je prica klasicna ima neku svezinu i dinamicnost!
A ni Sedioli mi nije uopste los.



Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/03/2013 : 00:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Raucha, sigurno budućnost scenarističkog dijela ekipe.
Sedioli se popravlja i u zadnjem maxiju je najbolji dosad (barem meni), ali u Oklopnom vagonu je to meni još uvijek jako loše.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/03/2013 : 08:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Slažem se za Raucha, sigurno budućnost scenarističkog dijela ekipe.
Sedioli se popravlja i u zadnjem maxiju je najbolji dosad (barem meni), ali u Oklopnom vagonu je to meni još uvijek jako loše.


isto mišljenje ko moje...nisam mogo prepoznat Sediolija u zadnjem maxiju, toliko je dobar da nije ni tako loš ko obično.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/03/2013 : 14:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ima i recka http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-177-178-oklopni-vagon/1283/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/03/2013 : 10:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonellieditore.it/news/1frameset_news.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/04/2013 : 21:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
sad sam primjetio da mi je zagor extra 71 strip sa greškom...
naime, donji dio stripa je uži od gornjeg više od 1 cm.
uzeo sam drugi primjerak tog stripa da uporedim,kad i kod tog također...možda je koji milimetar manja razlika...ranije to nisam primjećivao...sad vidim na slikama na aukcijama,kao da ih ima još koji su tako nepravilno izrezani...
kakvo je stanje kod vas sa ovim stripom??
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/04/2013 : 22:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Moj je normalan.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/04/2013 : 08:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Moj strip je normalan.



popravio sam ti post da nekog ne zavedeš.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/04/2013 : 12:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Haha guglam danas čizme za motocross i eto na što naletim.
Very kewl!






Bok, kako si.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/04/2013 : 23:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

Moj strip je normalan.



popravio sam ti post da nekog ne zavedeš.



Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/04/2013 : 17:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Povratak mutanta


Rendall Scull zvani Mutant jedan od najboljih negativaca iz Toninellijeve ere (koje je on izmislio) vraća se nakon dvadesetak godina u Burattinijevoj interpretaciji. I dok se ostali autor zabavljaju novih neprijateljima, Burattijeva dužnost i obaveza (prema cilju koji se sam sebi postavio) je vratiti stare provjerene neprijatelje. Koji broj kasnije pozabavit će se i Robertom Grayem, Alkemičarem, Danielea Nicolaija i u više-manje sličnoj maniri završiti s njim (ponuditi finalno rješenje). No koliko god bio neizlgledan povratak, dobar scenarist uvijek ima svoj adut u rukavu. Tako je to i ovdje, neću reć zašto jer bi to bio spoiler. Randall kao lik dosta je marginaliziran, najviše je vremena posvećeno Zagoru, i kao da je Bure morao okljaštiti Sculla (rana od metka) da bi on mogao parirati najvećem junaku Darkwooda. Burattini je ovo razvukao totalno koliko je mogao, podzaplet konflikta s Indijancima nije nešto zanimljiv, umjesto njih mogao je biti bilo tko (grupa trapera, bandita, Kineza). Unatoč već rasprostranjenom mišljenju o Buretovoj potrebi za razjašnjavanjem i rašlanjivanjem, ovdje to još potencira začudno enormnom upotrebom flashbackova u kojima ljudi pričaju što se dogodilo. Na momente sam imao dojam da Burattini eksperimentira, da vidi kako će se snaći u scenariju ovog tipa; odnosno može li iznači objašnjenje i twist za svaku potencijalnu situaciju!

Akcija uglavnom jednostavna i pretjerana, Zagor je zasigurno podijelio udaraca i udaraca i olova po običnim protivnicima poput kopača zlata ili običnih farmera. Naravno da su bili pod utjecajem nekog drugog i to i jest bila poanta koja je navodila Zagora na rasplet misterije, no uglavnom sam listao te beznačajne stranice. Budući da sam fan MM-a, uvlačenje baze Drugdje moglo je biti i intenzivnije, mogao je doći neki pravi agent gost iz serijala PIBD, što bi bio pravi team-up junaka. Zagor koristi opet svoje deduktivne metode koje će ga na kraju dovesti do rješenja misterija, pravog antologijskog twista. ;) Uglavnom, ok, simpa i vrlo čitljiva pričica.

Vernija sam već otpisao kao meni dopadljivog crtača nakon onog crteža u Zagoru protiv Krojača, ali mogu reći da mi je sve bolji. Ono, old school Zagor... Fini doprinos Zagor staffu!

Recka otprije:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-29-32-povratak-mutanta/1108/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 05/04/2013 21:50:26
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/04/2013 : 17:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ta priča sa povratkom mutanta je tako lijepo počela i bio sam skroz uvjeren da će to biti hit, ali na kraju je ostao gorak okus. Burattini je započeo sa odličnom "Silence of the lambs" atmosferom i ubacio drage mi "sastojke": Vernija, 4-dijelnu priču, Hellgate, Rendalla, bazu Drugdje, zavjeru i visoku politku u Washingtonu... Sve je to na kraju prvog broja obećavalo, ali onda u sljedeća tri broja dobivamo okršaje sa indijancima i jadno finale na farmi. Iako mi je Bure drag, ovdje me je, moram priznati, stvarno umorio svojom neinventivnošću. Zar stvarno nije mogao izmisliti nešto jače od indijanaca (twist na kraju nije dovoljan za spas ove priče). Šteta...
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.64 seconds. Snitz Forums 2000