forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Laguna i recenzije knjiga na sajtu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 01/04/2013 : 15:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav cijenjenim forumasima.
Nedavno sam kupio knjigu Legenda, u izdanju izdavača Laguna, autora po imenu Dejvid Gemel. Za knjigu sam se odlučio ponukan pozitivnim komentarima i osvrtima na istu (http://www.laguna.rs/n1953_knjiga_legenda_laguna.html). Nakon što sam knjigu pročitao, bio sam veoma razočaran; radnja prepuna rupa, vrlo naivni zapleti i tako banalan rasplet da je to gotovo nemoguce i povjerovati.
I dobro, to je ok, knjiga mi se nije svidjela i pa sta? Odlucio sam ostaviti svoj osvrt, kao clan kluba citalaca se prijaviuo na sajt i napisao sta mi smeta u knjizi i dao joj ocjenu 2 od 5. Nakon slanja osvrta dobio sam informaciju kako ce isti biti postavljen nakon autorizacije.
To je bilo prije desetak dana, osvrt nikada naravno nije objavljen, a sve to me potaklo na razmisljanje. Trazim malo i po drugim knjigama i vidim sve redom superlativi, sve same petice... Naravno da je tako kad lose ocjene i ne objavljuju. Koliko vjerovati takvim sajtovima? Koliko vjerovati uopste osvrtima, reviewovima, recenzijama, forumima? Da li bi nakon ovoga nastavili kupovati od recimo navedenog izdavaca kad bi vam ucinio isto, jer ste knjigu prvenstveno kupili zbog dobrih ocjena?

No one gets out of childhood alive.

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11375 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 01/04/2013 : 15:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ne ocekuj da ti objave komentar.
Zamisli kakva bi im prodaja bila kad bi kacili sve komentare.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 01/04/2013 : 15:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Amazon recimo dozvoljava razne vrste komentara, i pozitivne i negative. Ali dobro, poredjenje mozda nije bas najbolje posto Amazon nije izdavac tih knjiga. Da li bi Fibra ili Darkwood dozvolio negativne komentare na sajtu na kojem prodaje stripove. Mislim da bi najpostenije bilo ukinuti mogucnost komentarisanja :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/04/2013 : 17:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Čitajućo ovo, dođe mi da zaplačem nad 11 godina života potrošenih na stvaranje stripovi.com.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/04/2013 : 17:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Čitajućo ovo, dođe mi da zaplačem nad 11 godina života potrošenih na stvaranje stripovi.com.




depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/04/2013 : 17:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Pozdrav cijenjenim forumasima.
Nedavno sam kupio knjigu Legenda, u izdanju izdavača Laguna, autora po imenu Dejvid Gemel. Za knjigu sam se odlučio ponukan pozitivnim komentarima i osvrtima na istu (http://www.laguna.rs/n1953_knjiga_legenda_laguna.html). Nakon što sam knjigu pročitao, bio sam veoma razočaran; radnja prepuna rupa, vrlo naivni zapleti i tako banalan rasplet da je to gotovo nemoguce i povjerovati.
I dobro, to je ok, knjiga mi se nije svidjela i pa sta? Odlucio sam ostaviti svoj osvrt, kao clan kluba citalaca se prijaviuo na sajt i napisao sta mi smeta u knjizi i dao joj ocjenu 2 od 5. Nakon slanja osvrta dobio sam informaciju kako ce isti biti postavljen nakon autorizacije.
To je bilo prije desetak dana, osvrt nikada naravno nije objavljen, a sve to me potaklo na razmisljanje. Trazim malo i po drugim knjigama i vidim sve redom superlativi, sve same petice... Naravno da je tako kad lose ocjene i ne objavljuju. Koliko vjerovati takvim sajtovima? Koliko vjerovati uopste osvrtima, reviewovima, recenzijama, forumima? Da li bi nakon ovoga nastavili kupovati od recimo navedenog izdavaca kad bi vam ucinio isto, jer ste knjigu prvenstveno kupili zbog dobrih ocjena?



U vezi knjige, pročitao sam je prije nekih 2 mjeseca i meni je odlična. Jednostavna, brutalna i čitljiva (dio je to puno većeg serijala).
No, naravno ukusi su različiti, ne mora se to svidjeti svakome.
Što se tiče komentara, probao sam i ja ostaviti dvije zvjezdice za neke knjige koje mi se nisu svidjele. I nije prihvaćeno. Za jednu sam probao čak nekih 10 puta i ne daju. Kada ostaviš 4 ili 5 zvjezdica uvijek prime. Dakle, oni ne žele negativne komentare koji će ima pokvariti prodaju. Sve njihove knjige su super i točka.
Uradi sljedeče:
Nađi knjigu koju želiš kupiti od Lagune na Amazonu i tu pročitaj komentare. Na žalost, nije ni to baš skroz pouzdano (svaka knjiga ima gomilu ocjena 5 i ocjena 1), ali ipak je bolje od komentara sa Lagune.
Što se tiče knjige "Legenda" većina ljudi će joj dati veliku ocjenu tako da ti u tom slučaju ni jedan sajt na svijetu ne bi pomogao (ljudi vole tu knjigu)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/04/2013 17:37:13
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 02/04/2013 : 08:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Hvala Obi. U medjuvremenu sam nasao dobar sajt sa preporukama za citanje, goodreads.com.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000