forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/04/2013 : 21:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

quote:
Originally posted by solar

Burattini je na talijanskom forumu rekao da prodaja Zagor Repubblice sa 60-tim brojem nije spektakularna, ali je ipak zadovoljavajuća.

Što bi značilo da postoje jako dobre šanse da ugledamo ne samo 72. broj, nego možda dodatnih 20 brojeva...



Ići će to dalje. Uskoro kreće i Chicova edicija u koloru, a prodaja toga će sigurno biti manja od Zagorove. Uostalom, ako Repubblica odustane objavljivat će netko drugi.



A mi se čudimo što Ludens ide s Chico reprintima... Ne znam, očito se to prodaje... Meni je sve osim onih legendarnih Nolitta&Ferri epizoda užas.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/04/2013 : 08:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Pavel

quote:
Originally posted by solar

Burattini je na talijanskom forumu rekao da prodaja Zagor Repubblice sa 60-tim brojem nije spektakularna, ali je ipak zadovoljavajuća.

Što bi značilo da postoje jako dobre šanse da ugledamo ne samo 72. broj, nego možda dodatnih 20 brojeva...



Ići će to dalje. Uskoro kreće i Chicova edicija u koloru, a prodaja toga će sigurno biti manja od Zagorove. Uostalom, ako Repubblica odustane objavljivat će netko drugi.



A mi se čudimo što Ludens ide s Chico reprintima... Ne znam, očito se to prodaje... Meni je sve osim onih legendarnih Nolitta&Ferri epizoda užas.


predasude dečko,predasude....ima odličnih epizoda Chica i poslje Ferrija...Čiko kopač zlata,Čiko vojnik,Čiko detektiv,Čiko nasljednik....navikneš se na Gambu i sve ok...meni je Čiko Story i Čiko Indijanac vrh pišurije ali i kod Buretovih priča ponekad me zaboljeo trbuh od smijeha....i najgori Bure humor je bolji od recimo ovih novih extra alan Fordova(Minueta i to...)... u ozbiljno vrijeme kad je smijeh i humor teško pronaći i novi Chico River reprint može bit mali dašak veselja i smijeha.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/04/2013 : 12:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sve je to stvar ukusa.
Po mom misljenju prvih pet epizoda su vrh, sve sto je kasnije doslo je nesto kao na silu, samo da bi se serijal odrzao.
Bure i co. su koristili otrcane fazone, Gamba nije covjek koji je mogao da humor na efektivan nacin prenese na papir, kada se sve to sabere nije onda ni cudo sto su mnogi serijal smatrali kao promasaj.
Sclavijeva prica je imala potencijal, ali iskreno, Gamba je zajebao stvar.

Edited by - King Warrior on 14/04/2013 12:34:38
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/04/2013 : 14:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
S Kingom se slažem, s tellerom djelomično. Istina je da je u usporedbi s novim AF epizodama i Buretov Chico vrh humora, ali ipak je to jedna nepotrebna edicija, sve skupa... I sve te priče koje teller navodi kao dobre meni su bezveze (s tim da kopača zlata nisam ni čitao).
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/04/2013 : 15:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

S Kingom se slažem, s tellerom djelomično. Istina je da je u usporedbi s novim AF epizodama i Buretov Chico vrh humora, ali ipak je to jedna nepotrebna edicija, sve skupa... I sve te priče koje teller navodi kao dobre meni su bezveze (s tim da kopača zlata nisam ni čitao).


teško je mlahavog pmpleka dignut i namrgođene tipove nasmijat...
a čuj, Chiko ti je serijal za klince valjda, sin i čerka ga čitaju sa oduševljenjem i još su jim dobre fore...valjda zato što imaju 11 i 12 godina...a nešto što je smiješno 12 godišnjaku teško da može bit i jarcu preko 40..uzmite ga ko dijećji strip,probajte se vratit 30 godina vremeplovom natrag i evo djećurlije kinžeka i velkota kako se valjaju od smijeha...u kratkim gačicama na plaži u Crikvenici.
koliko znam serijal je dobro prodavan čim je dogurao do 27 broja a kod nas (Ludens) i najprodavaniji...nekome je taj humor ipak izgleda dobar a Gamba ne tako nespretan crtać...meni je Gamba i humorističko najprimjereniji za Chika...njegov crtež teško izpadne ozbiljan jer su mu takvi likovi...više karikatura nego crtež...njegov rad na Malom rendžeru je vrhunski a na Chiku ga je odradio valjda zato jer je tada Bonelli odlućio da je on najprimjereniji....
Volim Gambu i svih 27 Chika,šteta što to nije išlo dalje...to bi Bure i Verni bez problema mogli gurat do 50 broja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 14/04/2013 15:31:08
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/04/2013 : 15:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nollita - Ferri Čikoti su najbolji i zaslužuju da su dio svake Zagorove kolekcije. Ovi Bure - Gamba su mi nekako više loši više zbog Gambe nego zbog Bureta, ali ako pogledamo praktično, bolje da su Gambu trošili na Čiko specijale nego na redovnoj seriji... Morska strava baš i ne bi ispala ovako dobra, da ju je Gamba crtao... : )
A i pomalo mi je žao što je zadnja Toninellijeva priča bila u Gambinoj izvedbi.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/04/2013 : 16:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Inaće, pročitao prvog Hagota prošli tjedan (čeka me još ovaj novi Hagot). Bomba od priče. AtmosFERRIčna i jako pitka priča. Dosta puta se znaju malo te starije priče vuči, ali ovu, nakon što stignu u Novi Salem, nisam mogao odložiti. Kraj je mogao biti malo razrađeniji i moglo je to sve skupa biti i duže, pogotovo ona igra Stivena i Zagora, nakon što ovaj skuži da ga Stiven izigrava, ali svejedno odlično. Odličan debi Capone-a.

Ova vinjeta ispod mi je maestralna. Zagor u protunapadu!


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/04/2013 : 21:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Nollita - Ferri Čikoti su najbolji i zaslužuju da su dio svake Zagorove kolekcije. Ovi Bure - Gamba su mi nekako više loši više zbog Gambe nego zbog Bureta, ali ako pogledamo praktično, bolje da su Gambu trošili na Čiko specijale nego na redovnoj seriji... Morska strava baš i ne bi ispala ovako dobra, da ju je Gamba crtao... : )
A i pomalo mi je žao što je zadnja Toninellijeva priča bila u Gambinoj izvedbi.





teller nam je u gornjem postu lijepo objasnio kako bi Morska strava izgledala da ju je Gamba crtao - kao karikatura.
Ja ću samo dodati da je taj karikaturist uspio uništiti i puno ambicioznija djela od Chico edicije. Očaj od crtača, očaj.

I da, dobar je na Malom rendžeru, jer ni ostali koji su ga crtali nisu bili bajni.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/04/2013 : 22:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Inaće, pročitao prvog Hagota prošli tjedan (čeka me još ovaj novi Hagot). Bomba od priče. AtmosFERRIčna i jako pitka priča. Dosta puta se znaju malo te starije priče vuči, ali ovu, nakon što stignu u Novi Salem, nisam mogao odložiti. Kraj je mogao biti malo razrađeniji i moglo je to sve skupa biti i duže, pogotovo ona igra Stivena i Zagora, nakon što ovaj skuži da ga Stiven izigrava, ali svejedno odlično. Odličan debi Capone-a.

Ova vinjeta ispod mi je maestralna. Zagor u protunapadu!






I meni odlicna prica, bas atmosfericna! Ja ne bih tu diro broj strana taman je lepo ispalo ni stranicu duze ni stranicu krace. Ova epizoda i
Sveti Breg su najbolje Caponeove price, pravi neverovatan neki osecaj teskobe i kao sve izgleda lepo ali vidi se da nije!

Samo nemoj mnogo da ocekujes od povratka Stivena da se ne bi razocarao
prve dve sveske su dobre ali onda u trecoj je sve gluplje i gluplje. Ali epizodu vredi procitati, makar zato sto je nastavak nezaboravnog klasika !

EDIT: meni je naprimer super ispala prica Indijansko groblje koju su zajedno radili Capone i Gamba, a nekima je epizoda nikakva. Verovatno da ju je crtao Ferri bila bi klasik, ali posto je Gamba nije.
Meni Gamba i nije toliko los, a i u toj epizodi mi je bila dovoljna ta horor atmosfera da bi ostavila utisak na mene, posle onoliko glupih epizoda u redovnom Zagoru...

Edited by - going going on 14/04/2013 22:23:40
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/04/2013 : 22:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
EDIT: meni je naprimer super ispala prica Indijansko groblje koju su zajedno radili Capone i Gamba, a nekima je epizoda nikakva. Verovatno da ju je crtao Ferri bila bi klasik, ali posto je Gamba nije.
Meni Gamba i nije toliko los, a i u toj epizodi mi je bila dovoljna ta horor atmosfera da bi ostavila utisak na mene, posle onoliko glupih epizoda u redovnom Zagoru...

S time da je Ferri u toj priči skoro svaku drugu vinjetu morao ponovno crtati Zagorovu glavu ili neki dio tijela jer je Gamba bio toliko loš...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/04/2013 : 08:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Salemovo i Zagorov odnos prema sektama analizira kolega Mhejl:

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=6603.msg271066#msg271066
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/04/2013 : 11:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Meni su neki gambini čikoi u rangu onih prvih pet. Jedini loš čiko je pračovjek. ja sam ih sad po drugi sve pročitao. mislim da se nepravedno omaložavaju.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 15/04/2013 : 13:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/04/2013 : 21:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Meni su neki gambini čikoi u rangu onih prvih pet. Jedini loš čiko je pračovjek. ja sam ih sad po drugi sve pročitao. mislim da se nepravedno omaložavaju.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Maki_Mostar
New Member



Bosnia and Herzegovina
229 Posts

Member since 27/02/2013

Posted - 15/04/2013 : 22:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Maki_Mostar a Private Message  Reply with Quote
Meni su Horror Chico i Chico fantast jedini glupi, a Gambin crtež mi baš leži za Chica i taj mit o 5 prvih nedodirljivih uopće ne priznajem.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/04/2013 : 23:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
zena iz snova mi kupila deo poklona za rodjendan


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/04/2013 : 00:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sta malo u shopping?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/04/2013 : 00:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Puklo nam da odemo sa kumovima na kafu, a barovi u Banjaluci nam dosadili... :)))

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 16/04/2013 : 08:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Zašto ovakav stisnuti pogled?
Kao da si vidio serafina.
I dal žena iz snova ima sestru ili sestričnu

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/04/2013 : 14:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Smejali smo se Zagorovom ponasanju pred zenama
Ima sestru...Sta je reci? Usao bi mi u familiju?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/04/2013 : 14:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jesi ti to Patak u Zagrebu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/04/2013 : 14:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
bio u subotu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 16/04/2013 : 15:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Bome, ti si svjetski purnik - malo Zagreb, malo Pariz, malo Nica

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/04/2013 : 15:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jel' se zna kolčiko će ovih chico specijalaca izaći u boji?
Neće valjda svi?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2013 : 17:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Vreme da se zenis, Patak!



Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.15 seconds. Snitz Forums 2000