forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Biblija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/04/2013 : 00:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
BIBLIJA





Biblija (grč. τὰ βιβλία, knjižice, sveščići), zbirka tekstova koje Židovi (samo SZ) i kršćani drže svetima, od Boga nadahnutima i glavnim izvorom svoje vjere; nastali su u vremenu između 1513. pr. Kr. Mojsijevo petoknjižje i 98. Otk i 2 Pt. Naziva se i "Sveto pismo", "Pismo" ili "Pisma".

Židovi je nazivaju Torah (Zakon), Miqrah (Čitanje), Kitbe qodeš (Sveti spisi) ili Tanakh (kratica za Torah, Neviim i Ketuvim). Kanon biblijskih knjiga proglasili su 90. godine u Jamniji; priznali su 24 knjige nadahnutima i obvezatnima za židovsku vjeru. U kanon nisu uvrstili sedam knjiga koje su nastale u Aleksandriji od tamošnjih židova, a napisane su na grčkom jeziku. Dijele Bibliju na tri skupine: Tora (Petoknjižje), Neviim (Proroci) i Ketuvim (Mudrosne knjige). Stari zavjet pisan je hebrejskim jezikom, izuzev dijelova Ezre i Daniela te nekoliko riječi u Knjizi Postanka i u Jeremiji pisanih aramejskim jezikom. Završnu redakciju židovskog dijela Biblije napravila je Velika skupština u doba perzijske vlasti (6. - 4. stoljeće pr. Kr.). Izvorno su biblijske knjige pisane na svitcima pergamenta. Od Ezrina vremena židovska je Biblija pisana aramejskim pismom, dok su Samarijanci zadržali staro feničko pismo. Očuvanje biblijskog teksta bio je zadatak prepisivača (heb. sofer: pisac) koji su ustanovili predaju čitanja Biblije u vremenu do Isusa Krista. Pisari nasljednici sofera u stoljećima nakon Krista postali su poznati kao Masoreti. Oni su uočavali preinake koje su učinili Soferi,te su ih bilježili na margini ili na kraju hebrejskog teksta. Te marginalne bilješke postale su poznate kao Masora. Masora navodi 15 izvanrednih točaka Sofera,naime 15 riječi ili fraza u hebrejskom tekstu koje su označene točkama ili potezima. Neke od tih izvarednih točaka ne utječu na engleski prijevod ili na tumačenje, ali druge utječu i važne su. Soferi su dozvolili da ih njihov praznovjeran strah od izgovaranja imena Jehova (Jahve) odvede u zamku da ga na 134 mjesta promjene u Adhonai (Gospodin) a na nekim mjestima Elohim (Bog). Te emendacije bile su vrlo vjerojatno učinjene sa dobrim namjerama, jer je izgledalo da izvorni oblik pokazuje ili nepoštovanje Boga ili omalovažavanje njegovih zemaljskih slugu. Budući da hebrejski jezik izvorno ne piše samoglasnike, prvotni je čitatelj morao izgovarati vokale iz svog poznavanja jezika.I u hrvatskom jeziku postoje mnoge standardne kratice koje se upotrebljavaju, a u kojima se ponavljaju samo konsonanti. Naprimjer, kao kratica za takozvani postoji tzv. Slično tome, hebtejski je obuhvaćao niz riječi sastavljenih samo od konsonanata. Stoga se izrazom "konsonantski tekst"misli na hebrejski tekst bez ikakvih oznaka za vokale.Tri škole Masoreta bile su uključene u razvoj vokalizacije i označavanja naglasaka u konsonantskom tekstu; babilonska, palestinska i tiberijska. Standardno tiskano izdanje hebrejske Biblije sve do 19. stoljeća bila je Druga rabinska Biblija Jacoba ben Chayyima, objavljena 1524. Tek od 18. stoljeća izučavatelji su počeli unapređivati kritičko proučavanje hebrejskog teksta.

Kršćani dijele Bibliju na Stari zavjet i Novi zavjet. Stari zavjet obuhvaća 39 protokanonskih (istovjetne s hebrejskim kanonom) i sedam deuterokanonskih knjiga (protestanti ih, kao ni židovi, ne priznaju - apokrifi). Novi zavjet, napisan u drugoj polovici I. st., obuhvaća 27 knjiga: četiri Evanđelja (Marko, Matej, Luka i Ivan), Djela apostolska, 21 poslanicu (14 Pavlovih i 7 apostolskih) i Otkrivenje (Apokalipsa).



Stari zavjet

Petoknjižje: Postanak, Izlazak, Levitski zakonik, Brojevi, Ponovljeni zakon
Povijesne knjige: Jošua, Suci, Knjiga o Ruti, Prva knjiga o Samuelu, Druga knjiga o Samuelu, Prva knjiga o Kraljevima, Druga knjiga o Kraljevima, Prva knjiga ljetopisa, Druga knjiga ljetopisa, Knjiga Ezrina, Knjiga Nehemijina, Tobija, Judita, Estera, Prva knjiga o Makabejcima, Druga knjiga o Makabejcima
Psalmi
Mudrosne knjige: Job, Mudre izreke, Propovjednik, Pjesma nad pjesmama, Knjiga Mudrosti, Knjiga Sirahova
Proročke knjige: Izaija, Jeremija, Tužaljke, Baruh, Ezekiel, Daniel, Hošea, Joel, Amos, Obadija, Jona, Mihej, Nahum, Habakuk, Sefanija, Hagaj, Zaharija, Malahija

Novi zavjet

Evanđelja: po Mateju, po Marku, po Luki, po Ivanu
Djela apostolska
Poslanice apostola Pavla: Poslanica Rimljanima, Dvije poslanice Korinćanima, Poslanica Galaćanima, Poslanica Efežanima, Poslanica Filipljanima, Poslanica Kološanima, Dvije poslanice Solunjanima, Dvije poslanice Timoteju, Poslanica Titu, Poslanica Filemonu, Poslanica Hebrejima
Katoličke poslanice: Jakovljeva poslanica, dvije Petrove poslanice, tri Ivanove poslanice, Judina poslanica
Otkrivenje

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/04/2013 : 00:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2013 : 12:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?




1. naravno.
2. šta misliš pod tim stav?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 20/04/2013 : 12:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?




Ista ko o Talmudu i Kuranu.
Lepa mitologija.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2013 : 13:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Tonka24

Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?




Ista ko o Talmudu i Kuranu.
Lepa mitologija.



sandinistu jedan

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/04/2013 : 13:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?


Jesam, no definitivno je ne smatram knjigom nad knjigama .
Kod mene ide pod kategoriju bajke, basne , i Fantasy.
Nista vise, nista manje.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 20/04/2013 13:44:12
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 20/04/2013 : 14:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Tonka24

Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?


Jesam, no definitivno je ne smatram knjigom nad knjigama .
Kod mene ide pod kategoriju bajke, basne , i Fantasy.
Nista vise, nista manje.


Potpisujem s'tim da bi te bajke i basne iz Biblije ocenio kao prosecne i naivne. Zmija koja prica i prodaje jabuke, covek koji skuplja sve vrste zivotinja na zemlji, u dva primerka, na jednom brodu, nevina zena koja radja Boga jer on ne zna kako drugacije da se pojavi medju ljudima i prenese poruku od svog oca koji je takodje Bog, onda umre pa ozivi i nestane... Lose i naivne bajke.

Edited by - Cuvam starudije on 20/04/2013 14:39:38
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 20/04/2013 : 15:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Bas me interesuje kol'ko ce dugo ovaj topic ostat otkljucan.
murdoc je inace "trigger happy" kad su ovake rasprave u pitanju.

;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 20/04/2013 : 15:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Kako je krenulo sa nama ateistima, Tonka ce biti taj koji ce traziti da se zakljuca topik.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/04/2013 : 20:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Došla su takva neka vremena da će i ateisti vidjeti svog Boga!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/04/2013 : 17:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?




1. naravno.
2. šta misliš pod tim stav?



Općenito što misliš o Bibliji o tome što u njoj piše… Evo ja sam pročitao Jeruzalemsku Bibliju četri puta , ima 1814, full malim sitnim slovima, to je ona baš izvorska Biblija.
Najteže mi je bilo čitati knjigu brojeva i levitski zakonik.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/04/2013 : 17:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Kako je krenulo sa nama ateistima, Tonka ce biti taj koji ce traziti da se zakljuca topik.



Prijatelju varaš se
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 21/04/2013 : 18:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Pretpostavljam da misliš na knjigu "Biblija kraljice Jamesa". Izvrsna knjiga.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 21/04/2013 : 18:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Potpisujem s'tim da bi te bajke i basne iz Biblije ocenio kao prosecne i naivne. Zmija koja prica i prodaje jabuke, covek koji skuplja sve vrste zivotinja na zemlji, u dva primerka, na jednom brodu, nevina zena koja radja Boga jer on ne zna kako drugacije da se pojavi medju ljudima i prenese poruku od svog oca koji je takodje Bog, onda umre pa ozivi i nestane... Lose i naivne bajke.



citajuci ovo skuzila sam odakle crpe ideje za spanjolske sapunice.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 21/04/2013 : 22:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Vrlo izvesno.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2013 : 23:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

Da li ste ikada čitali Bibliju?
Vaš stav o Bibliji?




1. naravno.
2. šta misliš pod tim stav?



Općenito što misliš o Bibliji o tome što u njoj piše… Evo ja sam pročitao Jeruzalemsku Bibliju četri puta , ima 1814, full malim sitnim slovima, to je ona baš izvorska Biblija.
Najteže mi je bilo čitati knjigu brojeva i levitski zakonik.




zašto?

inače normalno da su neke knjige zanimljivije od drugih.
to opet zavisi kako djeluju na čitača.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2013 : 23:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i u prvom postu si falija. piše se Adonai. bez H

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/04/2013 : 11:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Mah, tko će paziti na svako slovo.
Pa teško mi je bilo za čitati iz razloga nabrajanja, monotonog nabrajanja.
Rodoslovlja, broj jaraca, golubova, teladi, broj plemena ….
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/04/2013 : 11:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ovdje neki pišu o nekakvim bajkama… mislim ok poštujem tuđe mišljenje ljudi koji su pročitali i onda rekli što misle… ali imam dojam da ovdje neki ne znaju kako izgleda Biblija a kamoli da su pročitali i onda govore o bajkama i legendama.
Na osnovu čega?
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 22/04/2013 : 12:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ovdje neki pišu o nekakvim bajkama… mislim ok poštujem tuđe mišljenje ljudi koji su pročitali i onda rekli što misle… ali imam dojam da ovdje neki ne znaju kako izgleda Biblija a kamoli da su pročitali i onda govore o bajkama i legendama.
Na osnovu čega?




Sva religijska iskustva od najstarijih vremena potiču od kozmoloških i astronomskih zakona. Stoga, religijski spisi su arhiva astronomskih događaja, zapisanih u mitološkoj formi. Evolucija religijskih ideja počinje sa astronomijom, razvija se kroz mitologiju i astrologiju u modernu religiju kakva nam je poznata. Biblijske priče su alegorijski prikazi međusobnog utjecaja elemenata svemira, te su nezrelo, pasivno i infantilno prihvačanje fantastičnih priča na osnovi vjere.

Vjerojatno ćeš me pitati jesam li je uopće pročitao. Naravno da jesam. Uostalom, treba se bojati ljudi koji čitaju samo jednu knjigu. Bibliju, Kur'an, Zagora - svejedno je.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/04/2013 : 12:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Fikus nije glup..uhvatio je zicu u kojeg ga se ne moze pobiti.
Pa vi vidite.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 22/04/2013 : 13:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko


Isto ko o Talmudu i Kuranu.
Lepa mitologija.


+
quote:
Originally posted by mr murdoc

Definitivno je ne smatram knjigom nad knjigama .
Kod mene ide pod kategoriju bajke, basne i Fantasy.
Nista vise, nista manje.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2013 : 15:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Tonka24

Ovdje neki pišu o nekakvim bajkama… mislim ok poštujem tuđe mišljenje ljudi koji su pročitali i onda rekli što misle… ali imam dojam da ovdje neki ne znaju kako izgleda Biblija a kamoli da su pročitali i onda govore o bajkama i legendama.
Na osnovu čega?




Sva religijska iskustva od najstarijih vremena potiču od kozmoloških i astronomskih zakona. Stoga, religijski spisi su arhiva astronomskih događaja, zapisanih u mitološkoj formi. Evolucija religijskih ideja počinje sa astronomijom, razvija se kroz mitologiju i astrologiju u modernu religiju kakva nam je poznata. Biblijske priče su alegorijski prikazi međusobnog utjecaja elemenata svemira, te su nezrelo, pasivno i infantilno prihvačanje fantastičnih priča na osnovi vjere.

Vjerojatno ćeš me pitati jesam li je uopće pročitao. Naravno da jesam. Uostalom, treba se bojati ljudi koji čitaju samo jednu knjigu. Bibliju, Kur'an, Zagora - svejedno je.



ajde,ajde priznaj da ne voliš Bibliju jer zabranjuje sex sa životinjama

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/04/2013 : 23:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Tonka24

Ovdje neki pišu o nekakvim bajkama… mislim ok poštujem tuđe mišljenje ljudi koji su pročitali i onda rekli što misle… ali imam dojam da ovdje neki ne znaju kako izgleda Biblija a kamoli da su pročitali i onda govore o bajkama i legendama.
Na osnovu čega?




Sva religijska iskustva od najstarijih vremena potiču od kozmoloških i astronomskih zakona. Stoga, religijski spisi su arhiva astronomskih događaja, zapisanih u mitološkoj formi. Evolucija religijskih ideja počinje sa astronomijom, razvija se kroz mitologiju i astrologiju u modernu religiju kakva nam je poznata. Biblijske priče su alegorijski prikazi međusobnog utjecaja elemenata svemira, te su nezrelo, pasivno i infantilno prihvačanje fantastičnih priča na osnovi vjere.

Vjerojatno ćeš me pitati jesam li je uopće pročitao. Naravno da jesam. Uostalom, treba se bojati ljudi koji čitaju samo jednu knjigu. Bibliju, Kur'an, Zagora - svejedno je.



Ok poštujem, ali ne slažem se, mislim da nema osnove ovo o čemu pričaš.
Slobodan si ne vjerovati ja sam slobodan vjerovati... e sada na " svršetku " ćemo vidjeti tko je bio u pravu.
Da je tak kako ti tvrdiš, religija ne bi živjela niti 100 godina a kamoli preko 2000.
Retoričko pitanje.
Zašto ti brojiš vrijeme od Krista, zašto prihvaćaš to kao i svi drugi koji ne vjeruju.
Za vas je " taj " Krist potpuno nebitna osoba, tko je on da vi baš od njega brojite vrijeme? Što svi tako broje pa i vi brojite? Slobodni ste brojati kako vi hoćete, zašto ste prihvatili brojanje vremena od mitskog lika, od lika iz bajke.
Za što si ti onda stvoren reci mi?
Zar je svrha čovjeka da živi ovdje 70 godina, muči se kao pas i što nakon toga? Mrak, tama…ništa?
Iz ničega ne može nastati nešto, i iza nečega ne može biti ništa. Sama ti logika tako govori.

Nemoj tako površno gledati, malo zagrebi ispod površine, gdje su pitanja na koja puno veći "mozgovi" od tebe nemaju odgovor.
" Blago onome tko ne vidje a vjeruje "

I da, treba se bojati opakih ljudi i zlonamjernih bez obzira da li čitali jednu ili 50 000 knjiga.

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/04/2013 : 23:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Kod mene ide pod kategoriju bajke, basne , i Fantasy.



Naravno, ovo je mogao napisat samo neko ko uopće nije upoznat sa Biblijom.
Naime, osim svega navedenog što je fikus izjavio, Biblija predstavlja povijesni pogled u tadašnja, davna zbivanja na Bliskom Istoku. Od popisa kraljeva, opisa kraljevstva, egzaktnih povijesnih događaja i bitaka, sve do značaja za današnje sociološke, antropološke, arheološke i bogzna kakve sve ološke studije, itekako značajan rad. Daleko od gorećih grmova, zmija i ostalih dijelova mitologije i pukog folklora.
Ali za to je ipak potrebno malo zagrepst ispod površine

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/04/2013 : 16:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Tonka24

Ovdje neki pišu o nekakvim bajkama… mislim ok poštujem tuđe mišljenje ljudi koji su pročitali i onda rekli što misle… ali imam dojam da ovdje neki ne znaju kako izgleda Biblija a kamoli da su pročitali i onda govore o bajkama i legendama.
Na osnovu čega?




Sva religijska iskustva od najstarijih vremena potiču od kozmoloških i astronomskih zakona. Stoga, religijski spisi su arhiva astronomskih događaja, zapisanih u mitološkoj formi. Evolucija religijskih ideja počinje sa astronomijom, razvija se kroz mitologiju i astrologiju u modernu religiju kakva nam je poznata. Biblijske priče su alegorijski prikazi međusobnog utjecaja elemenata svemira, te su nezrelo, pasivno i infantilno prihvačanje fantastičnih priča na osnovi vjere.

Vjerojatno ćeš me pitati jesam li je uopće pročitao. Naravno da jesam. Uostalom, treba se bojati ljudi koji čitaju samo jednu knjigu. Bibliju, Kur'an, Zagora - svejedno je.



Ok poštujem, ali ne slažem se, mislim da nema osnove ovo o čemu pričaš.
Slobodan si ne vjerovati ja sam slobodan vjerovati... e sada na " svršetku " ćemo vidjeti tko je bio u pravu.
Da je tak kako ti tvrdiš, religija ne bi živjela niti 100 godina a kamoli preko 2000.
Retoričko pitanje.
Zašto ti brojiš vrijeme od Krista, zašto prihvaćaš to kao i svi drugi koji ne vjeruju.
Za vas je " taj " Krist potpuno nebitna osoba, tko je on da vi baš od njega brojite vrijeme? Što svi tako broje pa i vi brojite? Slobodni ste brojati kako vi hoćete, zašto ste prihvatili brojanje vremena od mitskog lika, od lika iz bajke.





Isus je povijesna osoba i nije bitna samo zbog religije, stoga ako netko i ne vjeruje u njegova čuda samo postojanje isusa je činjenica. Osim toga mi svoje vrijeme ne računamo doslovno prema njegovom rođenju s obzirom da je Isus rođen četiri godine prije krista (pomalo ironično?)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000