forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/05/2013 : 00:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ne sjećam se da sam negdje baš izrazito poentirao na račun Zagora, ali bilo je par puta da sam ispao sam sebi kul jer sam znao nešto, što sam baš iz Zagora pokupio. U osnovnoj sam sigurno pokupio par pluseva kod učitelja na račun faktografije iz Zagorovih priča, a i vokabular je možda bio malo širi… no to je manje više sve… osim klasik fore, kad se usudim uzet Zagorovu majicu za negdje na teren… onda mi je dobro kad vidim da je to, onima koji prepoznaju majicu, stvarno fora…

Što si mislio pod ovim “koristili Zagorove zavodničke sposobnosti”? : )
Zagor nije taj koji zavodi, on je taj kojeg komadi zavedu… Čini mi se da je on tip koji se nasloni uz šank, naruči pivo i čeka… OK, to koristim, ali još nijedna Gambit nije pala samo na to... : )
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 03/05/2013 : 00:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
ja cu podrapati Zagora.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/05/2013 : 00:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Evo, o tome pričam... Zagor se nije još ni naslonio na šank, a Čarli odmah akcija... : )
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 03/05/2013 : 00:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
samo ne znam hoce li se njemu svidjeti moja "akcija" kad ga uzmen u ruke.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 03/05/2013 : 08:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Bila je neka spika u drustvu o Indijancima i nabrojala sam plemena iz konfederacije Irokeza, pa sam ispala kao neka nacitana. Kao da citam ozbiljnu povijesnu literaturu. A knjigu sam zadnji put procitala onda kada se inspektor Bloch zadnji put nasmijao. Dobro ajde, ne bas onda ali slabo citam knjige zadnje vrijeme.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/05/2013 : 12:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Primi se knjige. Tako su meni moji govorili.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/05/2013 : 12:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Što si mislio pod ovim “koristili Zagorove zavodničke sposobnosti”? : )


Pa ono tipa dode ti neka rugoba, a ti kazes zatvori oci i zbrises

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/05/2013 : 12:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bilo je mnoštvo situacija kada su me geografski ili istorijski podaci lansirali na status man of the hour, ali mi je najsimpatičnija bila ona kada sam sa dvojicom drugova (jedan je prijatelj a drugi slučajni čičak sa hora) sedeo u jednom kafiću u Francuskoj, za vreme turneje letos. Prijatelj od mene već godinu dana posuđuje Zagora na čitanje pa redovno pokrene neki razgovor na tu temu, pa redovno završimo u svakakvim filozofskim tezama oko sveta uopšte. Iz perspektive Čička, koji nas je samo tupo posmatrao, teme razgovora su tekle ovako: neki strip-junak, etnografski podaci o mnogim severnoameričkim indijanskim plemenima, multiverzumi nekog Sclavija, psihodelije Edgara Alana Poea, civilizacije Atlantide i Mua...Ma, jadničak se nakon sat i po ćutanja samo poklopio gde je sedeo i izjavio nešto do zla boga patetično, glasom i stasom potencijalnog samoubice: "gledam vas dvojicu i nekako razmišljam (pauza) koliko ste samo načitani i (pauza) divim vam se...(pauzaaaaa) Ja se ničim posebno ne zanimam osim onim šta (Muzička) Akademija traži i sad se pored vas osećam tako...(pauza)...glupo...(paaaauza)...baš moram da uzmem nešto tako...(pauza)...sa strane...neku knjigu da čitam...(paaaaauuuuuuzaaaaaaaaa i odlučan pogled alla IT'S ALIVEEEEEE)...i da se prosvetlim."

Ta reč "prosvetlim" nam je obojici popravila dan :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 03/05/2013 : 16:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Bilo je mnoštvo situacija kada su me geografski ili istorijski podaci lansirali na status man of the hour, ali mi je najsimpatičnija bila ona kada sam sa dvojicom drugova (jedan je prijatelj a drugi slučajni čičak sa hora) sedeo u jednom kafiću u Francuskoj, za vreme turneje letos. Prijatelj od mene već godinu dana posuđuje Zagora na čitanje pa redovno pokrene neki razgovor na tu temu, pa redovno završimo u svakakvim filozofskim tezama oko sveta uopšte. Iz perspektive Čička, koji nas je samo tupo posmatrao, teme razgovora su tekle ovako: neki strip-junak, etnografski podaci o mnogim severnoameričkim indijanskim plemenima, multiverzumi nekog Sclavija, psihodelije Edgara Alana Poea, civilizacije Atlantide i Mua...Ma, jadničak se nakon sat i po ćutanja samo poklopio gde je sedeo i izjavio nešto do zla boga patetično, glasom i stasom potencijalnog samoubice: "gledam vas dvojicu i nekako razmišljam (pauza) koliko ste samo načitani i (pauza) divim vam se...(pauzaaaaa) Ja se ničim posebno ne zanimam osim onim šta (Muzička) Akademija traži i sad se pored vas osećam tako...(pauza)...glupo...(paaaauza)...baš moram da uzmem nešto tako...(pauza)...sa strane...neku knjigu da čitam...(paaaaauuuuuuzaaaaaaaaa i odlučan pogled alla IT'S ALIVEEEEEE)...i da se prosvetlim."

Ta reč "prosvetlim" nam je obojici popravila dan :)


Dok sam bio jos djecak nisam mogao da vjerujem koliko se moze nauciti iz stripova dok nisam poceo da citam Martin Misterija. Jos i dan danas kad procitam neku avanturu od Martina mogu nauciti nesto o historiji svjeta. Sto se tice Zagora od njegovih avantura dosta sam naucio o indijanskim plemenima a od Mister No-a o geografije juzne amerike.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/05/2013 : 17:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Što si to mogao(točno)naučiti o indijanskim plemenima u Zagorovim stripovima?
Da svi indijanci za šene kažu skvo a za sikiru tomahavk?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/05/2013 : 18:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
I ja sam starom naručio da mi napravi zagijev tomahawk, ali bolje da nije jer se mi mlađi brat onda ne bi dobro proveo... : )

Inaće, sličnu sjekiru je imao i onaj Sully iz "Doktorice Quinn"... baš se lijepo nadopunjavao sa mojim čitanjem Zagora... : )

Još i izgleda kao neki Laurentijev Zagor u onoj alternativnoj odjeći... : )



Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/05/2013 : 18:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Možda je jedino "Djevojčica iz budućnosti" bolja.... : )
Sve te serije su mi bile zakon, samo ne znam kako bi mi sada legle...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/05/2013 : 22:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
uhhh Rubini


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 03/05/2013 : 23:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ferri

http://www.fumettando.it/news_fumetti/immagini/perugiacomics_2013.jpg

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 03/05/2013 23:28:06
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 04/05/2013 : 10:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

uhhh Rubini





Evo zašto želim da kolorci doguraju do novih epizoda i novih crtača! Ferri sa svojim klasičnim crtežom možda izgleda bezveze u boji, ali baš me zanima kako bi izgledali moderni crtači...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/05/2013 : 10:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Što si to mogao(točno)naučiti o indijanskim plemenima u Zagorovim stripovima?
Da svi indijanci za šene kažu skvo a za sikiru tomahavk?


Tocno to i razlicita imena indijanskih plemena. Plus njihov nacin zivota i legende u koje su vjerovali.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/05/2013 : 11:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Bila je neka spika u drustvu o Indijancima i nabrojala sam plemena iz konfederacije Irokeza




To sam i ja u osnovnoj nabrojao plemena iz povijesti pa sam dobio petaka...Ahjaak!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/05/2013 : 18:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Je li reprintana 'Zimska zmija' u nekom izdanju (LU Klasik ili VČ Odabrane priče)?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/05/2013 : 19:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastsioux

quote:
Originally posted by jaki

Što si to mogao(točno)naučiti o indijanskim plemenima u Zagorovim stripovima?
Da svi indijanci za šene kažu skvo a za sikiru tomahavk?


Tocno to i razlicita imena indijanskih plemena. Plus njihov nacin zivota i legende u koje su vjerovali.



koja u zagorovo vrime više nisu ni postojala ,uglavnom

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/05/2013 : 21:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Je li reprintana 'Zimska zmija' u nekom izdanju (LU Klasik ili VČ Odabrane priče)?

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/05/2013 : 21:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by swamp thing

Je li reprintana 'Zimska zmija' u nekom izdanju (LU Klasik ili VČ Odabrane priče)?





Izašlo nedavno u klasik ediciji. Prošli mjesec, mislim. Vjerojatno je još uvijek na kioscima.

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/05/2013 : 21:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima je, i požuri ako misliš naći koliko toliko primjeren primjerak!
Mislim na legendarne "tete" i njihovo postupanje sa stripovima :(
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/05/2013 : 21:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Na kioscima je, i požuri ako misliš naći koliko toliko primjeren primjerak!
Mislim na legendarne "tete" i njihovo postupanje sa stripovima :(



To što kaže Velka... i neka te ne zbune različite naslovnice.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/05/2013 : 21:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Hvala :) U ovom je kompletna priča?
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 05/05/2013 : 22:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Hvala :) U ovom je kompletna priča?


Da

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.08 seconds. Snitz Forums 2000