forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ---HAJDUK ŽIVI VJEČNO---
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 613

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2825 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 29/09/2013 : 22:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Lorda

Nije uopće bitno tko je započeo, tko se branio i slične gluposti. Sva govna i Torcidaše i Armadu (i sve ostale huligane po našim stadionima i oko njih)koji su radili nerede, palili po stadionu i ugrožavali ljudske živote treba dobro natamburati i baciti u pržun i to na duže vrijeme, stoka primitivna...


Slažem se,nije važno.Ali zašto onda od strane Rijekinih funkcionera i navijača naglasak na priči o djeci i ženama.Nastoji se umanjiti svoja krivnja radi loše organizacije te prebaciti težište na "splitsku stoku".
Za ovakvu organizaciju trebalo bi se dobijati višegodišnje kazne zatvora!
Druga stvar,tko će to odrediti tko je huligan a tko nije?Ili će ići po onoj staroj-udari sve ispred sebe,sve je to ista bagra?Sa navijačima treba raditi od malena(kao i sa svom omladinom) i odmah odvajati žito od kukolja a ne ih samo hvaliti i gaditi prema potrebi i na kraju oprati ruke od njih i prepustiti ih raznoraznim poludiskriminarajućim zakonima samo za "navijače".




Jaki, nemoj me krivo shvatiti, išao sam i ja godinama na utakmice, sa zagrebačkom Torcidom i na gostovanja, ali ovo sa zakonima je samo djelomično točno.
Žena mi se godinama bavila kaznenim pravom, pa znam neke stvari iz prakse. Da ti ili ja bacimo baklju na nekoga i ozlijedimo ga, imali bi dobre šanse da odležimo godinu ili dvije. Da napravimo zasjedu i nekog teže ozlijedimo, dobili bi više od četiri godine (naravno, bez veza u pravosuđu i dobrog advokata). Znaš li ti nekog navijača koji je dobio sličnu kaznu?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 00:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Na ovom videu se i vidi ko je prvi bacio baklju u publiku:
http://www.youtube.com/watch?v=BH8JWAxogjA#t=64
Za divno čudo to su napravili navijači Rijeke i to s tartan staze.Dalje možete brojiti ko i gdje bacio koliko baklji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
634 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 30/09/2013 : 10:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, nikako ne treba ići po redu i iživljavati se na navijačima što se nekakda zna dešavati. To bi isto bilo suludo i polučilo bi kontraefekt. Mislim ni ja nisam nikada bio neki huligan ali sam išao redovito na utakmice pa sam dobio jednom po leđima policijskom palicom i par puta sam uspio za dlaku izbjeći...

No sada sve snimaju kamere, može se vidjeti i izdvojiti one koji su bacali baklje na tribine ( ne mislim pri tome na one koji su bacali baklje na tartan)i koji baš izazivaju nerede...

Dok se tako nekog ne uhvati i ne osudi na zatvor divljanja će i dalje biti. Da vidiš kako bi naglo nastao red kad imaš strah od kazne, do tada će se i dalje odigravati ovo što se događa. No izgleda da opet netko treba poginuti da bi se država pokrenula...
Go to Top of Page

roby05
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 30/09/2013 : 10:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Lose organizirana utakmica i ne vidim razloga zasto nije vazno tko je prvi poceo!?Cinjenica je jedna druga,na Torcidi je zvono i kad nije kriva,kriva je.Bez obzira na sve,normalno da ja prvi ne zelim ovakve scene,ali ovo je odraz stanja u drzavi,kao i u nogometu.Ne bi rekao odgoja u potpunosti,jer pitanje je trenutka kad ce necije dijete naletit na nesto i ode to na brzinu krivim putem.Bas me zanima hoce li Rijeka dobiti ikakvu kaznu,bar za ono "Ubi Tovara"?
Tovar je ipak jedna plemenita zivotinja za razliku od mnogih prisutnih,koji su to vikali.
Ne bi zelio sa ovim braniti nekoga,cinjenica je da i u Torcidi ima momaka kojima tu nije mjesto,ali u cjelini,Hajduk ima daleko najbolje navijace u sirim razmjerima od HR.To je puno puta i dokazano.To nekome smeta i ima pravo da se ljuti,ali ne na ovakav nacin!

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 10:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Ma ne, nikako ne treba ići po redu i iživljavati se na navijačima što se nekakda zna dešavati. To bi isto bilo suludo i polučilo bi kontraefekt.


Ali vidiš što sindikat pandura hoće:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/223023/Default.aspx
Oni bi bili sileđije
U 2013 smo godini.Sve se može snimiti i identificirati te kazniti one koji prave nerede.I kad se očiste navijači od huligana treba odgojno djelovati na mlađe da ne bude novih huligana.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 13:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ovaj video uradak je u najboljoj maniri komunističke/fašističke propagande:
http://www.youtube.com/watch?v=Gl0h4QCQBAU#t=35
Normalno video je isječen i nije prikazao početak bakljade na istoku kad su sa tartan staze bacili baklju u Torcidu.A onaj naglasak na žene i djecu i slika valjda dva tri jedina djeteta na tom Rijekinom istoku je za pet.Ko je na tom istoku najbolje se vidi iz ovog videa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lkU9VWiv3M#t=52
Nešto i nisam vidija puno žena i djece.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/09/2013 : 13:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nebitno za žene, dicu, stare, mlade, i ko je prvi počea.
Apsolutne debilčine su svi koji su sudjelovali u ovoj pizdariji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 13:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Slažem se ali vidiš kako su svi riječani i večina medija složni kako je divljačka Torcida napale nejake žene i djecu.Tako se radi pritisak da se kazni Hajduka i skine odgovornost sa očajne organizacije a i daju se otvorene ruke Močvarku da dejstvuje po svom nahođenju.A kako smo vidjeli da je on sklopio pakt sa Đubretom,baš me zanima ko će izvući deblji kraj sa najavljenim novim mjerama.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 14:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo i konačnog dokaza ko je prvi bacio baklju među navijače:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7yoiCnCBK-k
Vidi se da Torcida baca baklje na tartan stazu ispred navijača Rijekei zatim neko sa tartana??(zaštitar,vatrogasac,policajac,djeca koji vračaju balune,navijač??) baca baklju u Torcidu i zatim slijedi pakao.
I sad umjesto da policija traži ko su ti koji su bacali baklje na ljude(ne treba zaboraviti i onoga sa tartana,ustvari njega treba prvog tražiti jer tamo se ne bi trebao nalaziti nitko ko bi učinio nešto takvo) hoće veće ovlasti u primjeni sile kao i da do sada nisu imali prevelike ovlasti u tom pitanju.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 30/09/2013 14:08:19
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 14:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A evo ćime se policija bavi:
http://www.dalmacijanews.com/Nogomet/View/tabid/89/ID/129247/Cetiri-igraca-Rijeke-na-obavijesnom-razgovoru-u-policiji.aspx
To je prekršaj ali pored svih sranja na utakmici ova vijest je kao poruga od strane MUpa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Malo o policicijskoj organiziranosti i organizaciji:
http://www.dalmacijanews.com/Hajduk/View/tabid/88/ID/129245/Torcida-Kome-je-odgovarao-kaos-na-Kantridi.aspx

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 30/09/2013 : 14:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Nebitno za žene, dicu, stare, mlade, i ko je prvi počea.
Apsolutne debilčine su svi koji su sudjelovali u ovoj pizdariji.



glas razuma!
ne kužim uopće ove likove koji se pitaju tko je prvi počel, treba ih sve natamburati i sl.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/09/2013 : 21:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kreteni svi do jednog koji su gađali tim stvarima. A pogotovo ako netko opravdava nekoga ko je gađo bakljom, e taj je tek pravi kreten, jer kao opravdanje je "oni su nas prvi"

još uvijek mi niej jasnoi zašto ljudi ne rade ništa po pitanju unošenja baklji an teren - ko da je to teško...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/09/2013 : 23:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Globinjo je vatreni navijac Dinama
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/09/2013 : 23:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Sad kad sam ti privuko paznju, a iskljucena ti je mogucnost za PM, samo da ti kazem da je sve u redu - 5 od 5
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/10/2013 : 17:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote


Hajduku 200 tisuća kuna kazne za baklje na Kantridi, Rijeka plaća upola manje!


DISCIPLINSKI sudac HNS-a za Prvi HNL Krešimir Vlajčević nakon provedenog disciplinskog postupka donio je odluke o kaznama zbog nereda i bakljade Armade i Torcide na "jadranskom derbiju" na Kantridi proteklog vikenda.

Ono što posebno upada u oči je čak dvostruko teža kazna Hajduku, koji iako nije bio organizator utakmice snosi teže posljedice zbog Torcidinog bacanja baklji na drugu tribinu. Ipak, zanemarena je pritom odgovornost domaćih navijača koji su navodno kamenjem prvi izazvali Splićane na pakleni okršaj, kao i činjenica da je domaćin kao organizator utakmice morao osigurati sigurne uvjete za odigravanje utakmice, no to nisu ispunili ni kod pretresa navijača pred utakmicu ni kod držanja reda na tribinama (Armada se slobodno kretala s tribine na tribinu).

"Prema članku 67. Disciplinskog pravilnika HNS-a zbog težine nereda kaznio je HNK Rijeka novčanom kaznom u iznosu od 100.000 kuna, a HNK Hajduk maksimalnom novčanom kaznom u iznosu od 200.000 kuna.

U obrazloženju odluke disciplinski sudac posebno je istaknuo da se bez obzira na propuste domaćina koji su se dogodili u provedbi organizacije utakmice, ne može opravdati postupanje gostujućih navijača i napad bakljama na gledatelje koji je bio takvog intenziteta i bezobzirnosti da je prava sreća da nije bilo još težih posljedica. Također, klubovi su upozoreni da će se u slučaju ponovne upotrebe pirotehnike na slijedećim utakmicama, primijeniti teža vrsta kazne odnosno kazna igranja utakmica na svom igralištu bez prisutnosti gledatelja", izvijestio je HNS.

NK Zadar kažnjen je novčanom kaznom u iznosu od 5.000 kuna, a GNK Dinamo u iznosu od 10.000 kuna zbog ubacivanja nekoliko baklji od strane navijačke skupine BBB u teren za igru na utakmici Zadar-Dinamo.

Odluke će biti konačne nakon isteka roka od 8 dana u kojem klubovi mogu podnijeti žalbe Komisiji za žalbe Prve HNL.

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26506 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/10/2013 : 17:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zar se mogla očekivati drugačija odluka?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/10/2013 : 17:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zar se mogla očekivati drugačija odluka?


NE...ma nije da ja pravdam idiote koji i na strani i i doma itaju bengalke i topovske udare na teren itd...ali jebemu sve,pa di se igrala utakmica...tko je bio organizator...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/10/2013 : 18:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

roby05
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 04/10/2013 : 19:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
To je samo pokusaj da se Hajduk jos vise unistava i slama.Ti gore u HNS-u,samo jos sto ne kazu javno da im smeta sve sto se tice Hajduka samog i svega oko njega.
To je jednostavno ortodoksna đubrad.Da nije zalosno,bilo bi smisno...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/10/2013 : 19:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
ex yu liga je dječji vrtić za ove...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

roby05
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 04/10/2013 : 20:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Sto nas vise lome,to smo jaci!!!Bilo je i Mladosti,Cibona i ostalih "uglednih obitelji",ali past ce i ostali tamo di im je misto.
Yu liga je bila takva kakva je bila,ali u ovolikoj mjeri takva nije bila.Moga si na vrucim gostovanjima dobit po kostima,koje prvenstvo je unaprid rijeseno,ali ovo je ipak previse.Sreca da nas u moru nedaca jos uvik vesele igre "naseg" dicnog prvaka koji suvereno osvaja prvenstva na stetu Hajduka i ostalih klubova,a to sve virno potvrdjiva na Euro travnjacima.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 04/10/2013 : 20:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

ex yu liga je dječji vrtić za ove...

To je točno. U onoj čevrtoj lizi Europe Hajduka su krali samo jednom po dekadi. U 50-ima jednom (ostanak u Argentini), u 60-ima nijednom, u 70-ima Tuđmanov Partizan, i na kraju 80-ih jedno prvenstvo zbog ˝Slučaj Petrov˝ (jedan igrač koji je doša iz Teteksa). Dok ga u ovoj prčiji od lige vozaju po 5-6 godina za redom.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/10/2013 : 22:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MSBlueberry

quote:
Originally posted by globinjo

ex yu liga je dječji vrtić za ove...

To je točno. U onoj čevrtoj lizi Europe Hajduka su krali samo jednom po dekadi. U 50-ima jednom (ostanak u Argentini), u 60-ima nijednom, u 70-ima Tuđmanov Partizan, i na kraju 80-ih jedno prvenstvo zbog ˝Slučaj Petrov˝ (jedan igrač koji je doša iz Teteksa). Dok ga u ovoj prčiji od lige vozaju po 5-6 godina za redom.


zaboravio si pedesete još jednom...kad su kaznili bearu i vukasa...pa je hajduk mora igrat s juniorima...jer su(ne svojom krivicom)beara i vukas zakasnili s priprema bivše reprezentacije...a prvenstvo 1984....olimpijske igre...sarajevo...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 04/10/2013 : 23:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Ne, nisan zaboravija kaznu za Bearu i Vukasa, naime to je bio glupi inat Hajduka o čemu je pisala i SD prije 30-ak godina. Svi smo se složili da su novinari Slobodne u pravu, jer odbijat meč protiv ekipe koju bi dobili i sa rezervnom momčadi nije imao smisla (naivan inat ljute dječice). Napokon taj je meč i odigran nakon što je sudac (prema pravilu) čekao čini mi se 10 minuta, i Hajduk je dobio 4:2 (koliko se sićan). Dakle to je bila čista naša glupost, a što se tiče 84...to sam sve tada pratio i bilo mi je jasno da će nas Cup UEFA stajat prvenstva. Momčad se jednostavno potrošila, mislin potpuno, i naslov smo poklonili odmornoj C.Zvezdi. To san govorija svojima iz Pomorske škole, odakle san kreča na mečeve protiv Sparte i Totenhama (potrefila me oba puta druga smjena)...˝ako ispadnemo od Sparte prvaci smo, a ako prođemo gubimo prvenstvo.˝ Za mene nije imalo smisla ič na trofej koji ne mogu osvojit i zbog toga izgubit glavni kolač (nastup u CEC 84-85), gdje bi sa tim jakim strojem ko zna di dogurali. Poprilično san siguran u ovo i nakon 29 godina.
Go to Top of Page
Page: of 613 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000