forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 povratak manitua
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 22:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
Andrey, zanimljiv ti je komentar, slažem se da su Italijani dosta toga plagirali i dan danas plagiraju, pa Čiko je pljunuti, jel bješe Pančo. iz Džerija Springa.
Jakovitti je bio originalan i vanserijski duhovit, ostali - veliki upitnik.

Maurović je kralj, toliko je originalan da ga niko ne može plagirati.

Možda jednog dana neko izda ovo mlaćenje prazne slame u obliku knjige.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/10/2013 : 22:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ajde kvragu.. nek netko pametniji jednom glupanu zaslepljenom Bonellijem objasni ko je taj tip den deri,... u profilu nula a kad
se razprića čovjek dobije utisak da je on tata Sergia a ne Đan Luiđi Bonelli...ko je taj tip koji ne voli kompjutere a u tom topicu napisao više nego neki tellerčič cijele godine...ima ime i prezime?...da znamo koja persona nas omalovažava.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 22:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
DeeCayu: pronaći ću je za nešto što se zove povijest stripa, neka se zna i vidi.

Telleru: niko nikoga ne omalovažava, svako iznosi svoju istinu, e sad kod nekih forumaša nedostaje objektivnosti...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 31/10/2013 : 22:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ništa, evo još jedno za basket

Trljam ruke.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/10/2013 : 22:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri

Andrey, zanimljiv ti je komentar, slažem se da su Italijani dosta toga plagirali i dan danas plagiraju, pa Čiko je pljunuti, jel bješe Pančo. iz Džerija Springa.



Pre njega bio je Pančo iz Cisko Kida.
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 23:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
telleru: ma nekako mi je ta rvoja ijekavica pomalo čudna za jednog Slovenca, i to iz Kočevja. No, možeš biti ko hoćeš i što hoćeš, težak koliko hoćeš, alo Bonelli ostaje Bonelli, kralj produkcije industrijskog stripa. A ja, nije bitno ko sam, ako već nisi saznao...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
telleru brisi svoje podatke javno na forumu. koji ti je k...? samo ces sebe zajebat.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri

telleru: ma nekako mi je ta rvoja ijekavica pomalo čudna za jednog Slovenca, i to iz Kočevja. No, možeš biti ko hoćeš i što hoćeš, težak koliko hoćeš, alo Bonelli ostaje Bonelli, kralj produkcije industrijskog stripa. A ja, nije bitno ko sam, ako već nisi saznao...


ijekavica? jes ti stvarno bosanac kada te takve stvari jebu? srami se ako stvarno imas te godine kojima se predstavljas. to bi ocekivao od glupih mulaca, ali vidim da ni starci nisu imuni na glupost.

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 31/10/2013 23:25:18
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 31/10/2013 : 23:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
jel ima hrapa veze sa ovim manituom, i bozonoa i abc i...evo što sam našo:

"Jedan od najproduktivnijih ex-yu scenarista osamdesetih godina, Miodrag Milanovic, sagovornik je Uppsijanaca u novom nastavku UPPS intervjua. Pisac Velikog Bleka, Luna Kralja Ponoci, Laramija, Divljeg Bila, Franja Kluza, Barba Plime, El Vertiga i mnogih junaka koji su obeležili vaše detinjstvo govori otvoreno o dešavanjima u stripu i oko njega tih godina. Kad procitate prvi jedva cete cekati sledeci nastavak intervjua!

http://www.upps-sajt.com/index.php?option=com_content&task=view&id=822&Itemid=48

"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/10/2013 : 23:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri

telleru: ma nekako mi je ta rvoja ijekavica pomalo čudna za jednog Slovenca, i to iz Kočevja. No, možeš biti ko hoćeš i što hoćeš, težak koliko hoćeš, alo Bonelli ostaje Bonelli, kralj produkcije industrijskog stripa. A ja, nije bitno ko sam, ako već nisi saznao...


e to je uvrijeda!!!! trebao mi Hrapa da saznam da nisam Slovenac i da ne živim u Kočevju...valjda mi je i diječicu napravio poštar Pero....
ma baš me briga jel bonelli industrijski ili koje druge vrste strip...ja ga volim i ne sviđa mi se da me(nas)svrstavaš u glupane odrasle i ostarele na Marku,Bleku i Zagoru...svatko nek čita što voli...volim i ja stvari van bonellija pa po pravilu ne pljujem ostalo...nekad me i zanese ali samo kad nastupi netko sličan tebi...
svatko nek čita i crta što želi ali da pošteno kaže šta i kada je precrtavao i od koga...tako izpada da je prvo bio mrak, onda Hrapa a tek onda Bonelli i Galep...bar iz poštovanja do autora...
mislim da si se i uz veliki trud razotkrio i samo se svakim postom još više vućeš u živo blato...valjda si mislio da smo forumaši zatupjeli od Bleka pa nas možeš vitlati oko prsta prićama o Sergio,Frančesku...Popesku,Dolesku...
cijenim tvoju želju da ostaneš TAJANSTVENI HRAPA, puno upjeha u radu na revijama i laku noč ti želim.....iz Kočevja...prijatelju, vjerovao ili ne...lijep gradić, ako ti bude na putu slobodno navrati..ko velikom bonelli fanu bit če mi čast upoznati čovjeka koji ima prijateljske veze u meni najdražoj izdavaćkoj kuči...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
telleru brisi svoje podatke, ne budi mamlaz.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/10/2013 : 23:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

telleru brisi svoje podatke, ne budi mamlaz.


koje podatke?sve ili samo broj šapke?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 31/10/2013 23:31:28
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Taj kadar iz filma postoji i čini mi se da sam ga vidio na nekom forumu.Galep je često koristio motive iz filmova za svoje crteže.Međutim,oovdje je stvar da je prvo priča tekla da je njegova slika original po kojoj je Galep radio pa je zatim druga verzija bila da su i on i Galep koristili isti kadar iz filma za inspiraciju(kopiranje) a da je za onu drugu naslovnicu(Tex sa pištoljom)tobijevih novina koristio za inspiraciju kadar iz stripa o Texu(prije mi se čini naslovnicu jednog broja Texa jer je skoro identična).Zato mislim da je i za indijanca on koristio Galepovu ilustraciju a Galep kadar iz filma. I sve to može proći bez velike strke ali čemu onda potezanje zavjere protiv njega i BIH stripa nije mi jasno?On pita zašto se ne hvatamo nepoznatih crtača koji su prekopirali razne talijanske naslovnice junaka za ZS i LMS(ima ih na desetine).Pa zato jer ti ljudi ne tvrde sada da su to neka bog te zna kakva ostvarenja i da su od njih talijani pravili svoje verzije naslovnica.Imam i ja moje "originale" kad sam prije dvadesetak godina skidao Zeckovog Punishera i slično.Ali da se s tim(najobičnije amatersko skoro pa kopiranje)sada hvalim kao nešto pažnje vrijedno...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by den deri

telleru: ma nekako mi je ta rvoja ijekavica pomalo čudna za jednog Slovenca, i to iz Kočevja. No, možeš biti ko hoćeš i što hoćeš, težak koliko hoćeš, alo Bonelli ostaje Bonelli, kralj produkcije industrijskog stripa. A ja, nije bitno ko sam, ako već nisi saznao...


ijekavica? jes ti stvarno bosanac kada te takve stvari jebu? srami se ako stvarno imas te godine kojima se predstavljas. to bi ocekivao od glupih mulaca, ali vidim da ni dtarci nisu imuni na glupost.

Sta Bosanac? Sta imaju Bosanci sa tim?


njih sam smatrao za najnormalnije u bivsoj jugi. da bar njih ne jebe kako tko prica ili pise ali vidim da se varam.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37805 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/10/2013 : 23:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Genijalni topic! Pravi štimung teorije zavjere! Ma ko bi rekao da je Galep plagirao sličicu nekog našeg...



Ma nije plagirao, poklonjena mu je bila.
Zapravo je i tamo na Bonelliju Hrapin original. I to objavljen prije nego ga je Hrapa nacrtao. (jos netko zivi u Twilight Zoni? )
Koliko godina je imao Hrapa oktobra 1962 kada je ta naslovnica objavljena u Italiji?

quote:
Originally posted by den deri
PREMA TOME, AKO BONELLI NIJE IMAO NIŠTA PROTIV INDIJANCA KOJEG SAM NACRTAO U DVIJE VERZIJE, JEDNA JE ZAVRŠILA KOD NJEGA, ŠTA SE VI TU UPIRETE I POKUŠAVATE BRANITI NEKOGA KOGA JA ŠTITIM.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
tutta poslah ti pm da ne petljam ovdje. ali ovo sto sam napisao trebao bi biti kompliment svim normalnim bosancima bez obzira na vjeru i nacionalnost.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 31/10/2013 : 23:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

tutta poslah ti pm da ne petljam ovdje. ali ovo sto sam napisao trebao bi biti kompliment svim normalnim bosancima bez obzira na vjeru i nacionalnost.



Ma šta tutta ima s bosancima?-Tutta je Bugarin...

Wtf?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/10/2013 : 23:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri

Vaša duševna hrana je da nekoga, u ovom slučaju mene, pokušavate, ponavljam, virtualno linčovati, a zašto - ni za što. nikoga od vas ne poznajem niti vi mene, možda ste za mene čuli, no to nije ni važno. važno je da se uspostavi normalna komunikacija, ali pojedinci među vama to nikada neće naučiti niti uspjeti. Nekako se ponašate kao da je cijeli virtualni svijet vaš. E nije niti će biti, postoji daleko veći broj onih koji su normalni, koji žele normalnu komunikaciju, a ne nekakvo forumsko divljanje. Što se mene tiče, samo nastavite, mene to ne pogađa, jedino mi je žao ako među nesretnicima ima mladih ljudi, jer će vremenom ovakav način divlje komunikacije prenijeti u stvarni život, što će, htjeli ili ne, prerasti u jednu vrlo opasnu bolest s kojom se susreće psihijatrija gotovo na svakom koraku, a ta se bolest naziva - prikriveno ludilo. Od te bolesti mogu da obole svi, od neukog do akademika, a ovakav vid loše komunikacije je kao stvoren za preduslov za tako nešto.
Sada kada komunikacija prelazi granice svakog ukusa jedino što mogu reći je. PLAGIRAO ILI NE TO JE MOJA STVAR - ŠTO SE TO TIČE VAS NEKOLICINE BOLESNIH FORUMAŠA. AKO BONELLI NIKADA NIJE IMAO RIJEČI PRIGOVORA ZA TAKO NEŠTO, ZAŠTO VI ŽELITE BITI NEČIJI ILI BOLJE REĆI NIČIJI ADVOKAT, FIŠKAL ILI ODVJETNIK.
Hvatajte se krampe - to spašava!

Još jednom napominjem, i to kao vrstan poznavalac stripa - industrijski strip je smeće - dobro se zna gdje je kojem stripu mjesto. Uostalom o ovome pitajte prave majstore stripa, na žalost samo je jedan od velikana živ - Jules Radilović, pardon i Bordo. Razgovarajte s njima o tim stripovima pa ćete da čujete njihov stav! U toj priči više moja nežće biti bitna. Nikada niti jedan velikan ondašnje domaće produkcije stripa - s prostora bivše Jugoslavije - nikada nisu imali niti jednu lijepu riječ za smeće tipa Zagora, Bleka i sl. Samo neznalice veličaju nešto što nije kvalitet.
Onakav kvalitet STRIP REVIJE VEČERNJEG LISTA, a vi se trujete smećem i još ga branite.
Iskreno, ovo već postaje dosadno, neozbiljno, a mislio sam da ćemo imati ozbiljan, civiliziran dijalog, kad ovamo...





http://youtu.be/ob2i9eWmBi4


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by mamlaz

tutta poslah ti pm da ne petljam ovdje. ali ovo sto sam napisao trebao bi biti kompliment svim normalnim bosancima bez obzira na vjeru i nacionalnost.



Ma šta tutta ima s bosancima?-Tutta je Bugarin...


kako sada bugarin? sta nije Ukrajinac:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/10/2013 : 23:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by mamlaz

tutta poslah ti pm da ne petljam ovdje. ali ovo sto sam napisao trebao bi biti kompliment svim normalnim bosancima bez obzira na vjeru i nacionalnost.



Ma šta tutta ima s bosancima?-Tutta je Bugarin...


kako sada bugarin? sta nije Ukrajinac:)



ja mislia Rumunj

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/10/2013 : 23:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

jel ima hrapa veze sa ovim manituom, i bozonoa i abc i...evo što sam našo:

"Jedan od najproduktivnijih ex-yu scenarista osamdesetih godina, Miodrag Milanovic, sagovornik je Uppsijanaca u novom nastavku UPPS intervjua. Pisac Velikog Bleka, Luna Kralja Ponoci, Laramija, Divljeg Bila, Franja Kluza, Barba Plime, El Vertiga i mnogih junaka koji su obeležili vaše detinjstvo govori otvoreno o dešavanjima u stripu i oko njega tih godina. Kad procitate prvi jedva cete cekati sledeci nastavak intervjua!

http://www.upps-sajt.com/index.php?option=com_content&task=view&id=822&Itemid=48

"




Gle sad, pisac Velikog Bleka i Luna kralja ponoći!
A gdje je umjetnost???
Kuda ide ovaj svijet???
Bježi li Hrapa od vlastite nečiste savjesti???


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18751 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/10/2013 : 23:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by trolodtroje

jel ima hrapa veze sa ovim manituom, i bozonoa i abc i...evo što sam našo:

"Jedan od najproduktivnijih ex-yu scenarista osamdesetih godina, Miodrag Milanovic, sagovornik je Uppsijanaca u novom nastavku UPPS intervjua. Pisac Velikog Bleka, Luna Kralja Ponoci, Laramija, Divljeg Bila, Franja Kluza, Barba Plime, El Vertiga i mnogih junaka koji su obeležili vaše detinjstvo govori otvoreno o dešavanjima u stripu i oko njega tih godina. Kad procitate prvi jedva cete cekati sledeci nastavak intervjua!

http://www.upps-sajt.com/index.php?option=com_content&task=view&id=822&Itemid=48

"




Gle sad, pisac Velikog Bleka i Luna kralja ponoći!
A gdje je umjetnost???
Kuda ide ovaj svijet???
Bježi li Hrapa od vlastite nečiste savjesti???




e sad je druga prića....to je moj čovjek...Bleka ne može pisati loš i slab scenarista....jel to priča kad Blek topovskom cijevi razvaljuje mundire?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/10/2013 : 23:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ispravljam se.Mislio sam da ima taj frame indijanca iz filma jer mi se činilo da ga vidio na nekom forumu ali sad sam pronašao taj forum i nema indijanca među ovim slikama što ih je Galep koristio za svoje crteže(ali to ne mora značiti da ako nije ovdje da ga nema).
http://texwillerblog.com/wordpress/?p=37472
Od ovih mi se čini samo treća i četvrta da je očito a ove druge je bezveze:
http://texwillerblog.com/wordpress/?p=11255
A i ovdje ima par dobrih uzora:
http://texwillerblog.com/wordpress/?p=8572

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 01/11/2013 00:03:56
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 01/11/2013 : 01:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

jel ima hrapa veze sa ovim manituom, i bozonoa i abc i...evo što sam našo:

"Jedan od najproduktivnijih ex-yu scenarista osamdesetih godina, Miodrag Milanovic, sagovornik je Uppsijanaca u novom nastavku UPPS intervjua. Pisac Velikog Bleka, Luna Kralja Ponoci, Laramija, Divljeg Bila, Franja Kluza, Barba Plime, El Vertiga i mnogih junaka koji su obeležili vaše detinjstvo govori otvoreno o dešavanjima u stripu i oko njega tih godina. Kad procitate prvi jedva cete cekati sledeci nastavak intervjua!

http://www.upps-sajt.com/index.php?option=com_content&task=view&id=822&Itemid=48

"



Ma to je neki kralj,skoro sam pao sa stolice koliko sam se nasmijao(jedi i pij koliko hočeš,ali para nema) ...odsad redovno pratim postove člana den deri,bit će tu svega...od besplatne reklame za strip forum pa do ko zna čega
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12315 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2013 : 10:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Koji sadomazohisti !

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000