forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor maxi zima 2015.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/01/2015 : 21:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bravo Ludens, Talijani skoro uhvaćeni!
Od ovog maxija dosta očekujem, crtežu unatoč.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/01/2015 : 11:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Elderane, ti si meni totalna enigma. Gledam ovaj tvoj koktel crtaca, raznovrsniji je od bosanskog lonca. To je isto kao da te neko pita ko su ti omiljeni pjevaci, a ti mu odgovoris Kosta Plakalovic i Rob Zombie. :D



Sto, pa ne bi ni tvoj top 10 spisak bio znatno drugaciji.
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 11/01/2015 : 11:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zagor kao Sharapova kad vraća zajebanu loptu

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 11/01/2015 : 12:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Trebalo bi ići po 4 godišnje dok se ne uhvati ritam s Talijanima koji su trenutno 3 broja ispred.


u 2014 smo i imali 4 godišnje...i kako se činilo, da se razmak za talijanima trebao stići čak i ove godine, pod uslovom da ludens i ove godine izda 4 maxija...međutim,kako su i talijani povećali na 3 godišnje,tek ćemo 2017 godine stići talijane...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/01/2015 : 14:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne sviđa mi se što Talijani povećavaju broj maxija jer bi to moglo značiti dodatno razvodnjavanje kvalitete istih.
Još kada se uzme u obzir da će vjerojatno angažirati likove koji mogu u brzom ritmu zgotoviti potreban broj stranica za takvo izdanje onda ne vidim nekakvu prednost povećanja, najidealnije je 2 godišnje mada ni to ništa ne garantira prema viđenom do sada.
S kolekcionarske strane maxiji su izvrsna edicija, cijela priča u jednoj svesci, sviđa mi se dizajn i lijepo izgleda na polici ali ne bih htio da to bude jedino zadovoljstvo skupljanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/01/2015 : 14:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
nevjerovatno je da se uz sva Zagor izdanja poneka čak "pojačavaju", no kompenzirali su ukidanje Giganta (vjerovatno)

** isto kao kod DD - Color fest je pojačao ritam, Gigant ugašen

46 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •

Edited by - DOMI on 11/01/2015 14:23:42
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/01/2015 : 15:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne sviđa mi se što Talijani povećavaju broj maxija jer bi to moglo značiti dodatno razvodnjavanje kvalitete istih.
Još kada se uzme u obzir da će vjerojatno angažirati likove koji mogu u brzom ritmu zgotoviti potreban broj stranica za takvo izdanje onda ne vidim nekakvu prednost povećanja, najidealnije je 2 godišnje mada ni to ništa ne garantira prema viđenom do sada.
S kolekcionarske strane maxiji su izvrsna edicija, cijela priča u jednoj svesci, sviđa mi se dizajn i lijepo izgleda na polici ali ne bih htio da to bude jedino zadovoljstvo skupljanja.



Potpis.
Ako sve padne na Cassarove i Chiarollu, ode mast u propast.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/01/2015 : 15:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam nista protiv. Samo da ne daju Verniju i Sediolijuda unistavaju maksije, ipak mi je to, manje-vise, omiljena edicija. Najvise se obradujem Chiarolli na maksijima, a volio bih i da npr. Bisi uradi neki.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2015 : 17:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I ja bih voleo na Maksijima vise da vidim Della Monicu koji je do sada nacrtao samo jedan, Bisi bi mogao da nacrta par takodje.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/01/2015 : 19:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

I ja bih voleo na Maksijima vise da vidim Della Monicu koji je do sada nacrtao samo jedan, Bisi bi mogao da nacrta par takodje.



Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/01/2015 : 19:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Najvise se obradujem Chiarolli na maksijima, a volio bih i da npr. Bisi uradi neki.

To nećeš doživjeti, Bisi je spor ko puž.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/01/2015 : 20:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Isto kao što će meni ostati neostvarena želja da Nuccio napravi jedan.
Ne znam kako prije nisam obraćao pozornost na to ali sada kada pogledam dođem do vrlo iznenađujućeg podatka da Ferri nije uradio niti jedan maxi, mislim čudno mi je što nije radio barem neki od početnih brojeva dok mu još crtež nije toliko pao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/01/2015 : 20:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Isto kao što će meni ostati neostvarena želja da Nuccio napravi jedan.
Ne znam kako prije nisam obraćao pozornost na to ali sada kada pogledam dođem do vrlo iznenađujućeg podatka da Ferri nije uradio niti jedan maxi, mislim čudno mi je što nije radio barem neki od početnih brojeva dok mu još crtež nije toliko pao.



Mislim da nije problem u kvaliteti crteža Ferrija, već u tome da maestra čuvaju za redovnu seriju. Ipak je na njoj naglasak, barem tako mislim.
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 11/01/2015 : 20:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by ike666

Jel taj spava uopće? Koja hiperprodukcija očaja...


Ti iskačeš kada god se spomene Kjarola, imam osećaj da kad krenem da otvorim paštetu i kažem Kjarola, da ćeš ti da iskočiš iz konzerve i kažeš Kjarola je sranje.



Lik je hiperpoduktivni brljator... ali to ide Burattiniju na dušu što mu daje tolike prilike.
po meni treba srezati sve nekvalitetne crtače i smanjiti ritam izlaženja ako je to posljedica. Povećat će se prodana naklada, to je sigurno.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/01/2015 : 20:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Očito da Chiarollu više ne smatraju dovoljno dobrim za redovnu seriju. Što god netko mislio o tome, to nešto znači.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/01/2015 : 20:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Drastičan primjer nekvalitete je prošli maxi Saboteri, tamo ne štima ni priča ni crtež, od 288 stranica barem 200 je promašeno i nije zaslužilo da se nađe u jednom ovakvom izdanju.
Mislim da takve priče nikoga ne privlače a sve govori da će u budućnosti biti još dosta takvih pokušaja da se od lošeg materijala izvuče korist gurajući ga u ruke okorjelim fanovima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/01/2015 : 21:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Drastičan primjer nekvalitete je prošli maxi Saboteri, tamo ne štima ni priča ni crtež, od 288 stranica barem 200 je promašeno i nije zaslužilo da se nađe u jednom ovakvom izdanju.
Mislim da takve priče nikoga ne privlače a sve govori da će u budućnosti biti još dosta takvih pokušaja da se od lošeg materijala izvuče korist gurajući ga u ruke okorjelim fanovima.



To je ono što oni znaju, koliko god da je loše, prodat će se.
Te "Sabotere" sam na jedvite jade pročitao, a to mi se jako rijetko događa sa Zagorom.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/01/2015 : 22:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
chiarolla nije kvalitetan? pa on je jedan od najboljih crtaca koji su radili u SBE ikada...

i nije izbacen iz redovne serije..mnogi stripovi se rade pa se kasnije odlucuje u zadnji momenat sta ce ici u redovnu sta u maski itd..

njegov cest rad na maksijima je iz prostog razloga da veoma brzo crta i da za krace vreme od drugih crtaca moze uraditi posao koji maski zahteva..

chiarolla je mnogo bolji ctac i od ferija...onaj ko se razume u crtanje i ima osecaja za umetnost to sam i vidi...druga stvar je da smo svi mi navikli na ferija i niko nam nije bolji od ferija....ali kad se realno sagleda kvalitet crteza i umece dodje se do drugacijeg zakljucka


Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 11/01/2015 : 22:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

chiarolla nije kvalitetan? pa on je jedan od najboljih crtaca koji su radili u SBE ikada...

i nije izbacen iz redovne serije..mnogi stripovi se rade pa se kasnije odlucuje u zadnji momenat sta ce ici u redovnu sta u maski itd..

njegov cest rad na maksijima je iz prostog razloga da veoma brzo crta i da za krace vreme od drugih crtaca moze uraditi posao koji maski zahteva..

chiarolla je mnogo bolji ctac i od ferija...onaj ko se razume u crtanje i ima osecaja za umetnost to sam i vidi...druga stvar je da smo svi mi navikli na ferija i niko nam nije bolji od ferija....ali kad se realno sagleda kvalitet crteza i umece dodje se do drugacijeg zakljucka





Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/01/2015 : 22:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Svatko ima svoj ukus ali meni bi Chiarolla mogao raditi jedino na Dylan Dogu, tamo bi njegova brzina i horor crtež došli do izražaja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/01/2015 : 22:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Svatko ima svoj ukus ali meni bi Chiarolla mogao raditi jedino na Dylan Dogu, tamo bi njegova brzina i horor crtež došli do izražaja.



Ne bi bio loš ni za Magičnog, da još izlazi.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2015 : 14:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

E, ovo jedva čekam!



citao si ovo vec?
Go to Top of Page

budo
Starting Member



Croatia
97 Posts

Member since 21/01/2008

Posted - 20/01/2015 : 09:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send budo a Private Message  Reply with Quote
uzeo sinoć i pročitao
meni jako dobar, i priča i crtež
Go to Top of Page

matthew
New Member



104 Posts

Member since 28/06/2007

Posted - 20/01/2015 : 10:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send matthew a Private Message  Reply with Quote
Stigao na trafike!!!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1862 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 20/01/2015 : 10:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Svatko ima svoj ukus ali meni bi Chiarolla mogao raditi jedino na Dylan Dogu, tamo bi njegova brzina i horor crtež došli do izražaja.


Misliš horor od crteža?!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000