forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 572

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/03/2015 : 22:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Doktorica Duchateau jednom mi je rekla, citirajući velikog dramaturga 20. stoljeća po starom datiranju, da je duša djeteta baš kao i dijete: nikad je se ne može uhvatiti ako se trči prema njoj. Treba ostati na mjestu i nakon nekog vremena dijete i njegova duša vratit će se sami od sebe od ljubavi...
Tu rečenicu mi je rekla u kontekstu moje kćeri Ann, ali mislim da vrijedi za svu djecu na ovom svijetu...
I siguran sam da će i za Martina Tylera doći dan kad će se njegovo pamćenje vratiti zbog osjećaja ljubavi prema roditeljima bez kojih je tako rano ostao...
(NN ALM 4/a Svjedok)


Ako dozvoljavaš citate, onda si trebao ubaciti i odličan citat Joea Vengeancea, izmišljenog pisca koji će se roditi 2037. godine. Jedna od nezaboravnih scena gde je Vigna odlično uklopio ostarelog Nathana kako čita knjigu i seća se svog prvog poljupca:

Ništa se ne može usporediti s čarolijom prve jubavi... S onim dugačkim poljupcima čiji sam spomen budi opet iste emocije...

Božanski poljupci, misteriozni kao snovi... Poljupci koji su uvod u još nepoznata zadovoljstva... Topla zadovoljstva koja se iz trbuha pritajeno penju sve do glave...

...Dok ne eksplodiraju kao prividna munja koja sadrži bit svakog dobra i svake sreće, ali koja je i neizbježno prekratka da bi od nje ostalo išta više od nejasne ideje svega i ničega.


(NN ALM 3/a Doba letećih tanjura)





Bravo thekide, kako sam samo ovo zaboravio, a još sam i citat ubacio u recenziju. Ima nešto romantika u tebi.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/03/2015 : 22:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ajmo još štogod skupiti večeras i sutra da zaključimo temu s lijepom kolekcijom.
Go to Top of Page

chris.tower
Junior Member



Croatia
385 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 30/03/2015 : 09:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
Libellus najavio nove Nathane

AA 12 - http://libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=717
ALM 6 - http://libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=716

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/03/2015 : 12:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
U turi koja će uskoro ugledati svjetlo dana je i šesti almanah Nathana Nevera, a epizode i autori koji vas čekaju u njemu su:

Glasovi grada (Michele Medda / Onofrio Catacchio & Andrea Bormida)

Krv nevinih (Stefano Piani / Gigi Simeoni)

U Glasovima grada, priči koja je izvorno objavljena u almanahu iz 2003. godine, zaputit ćemo se na Bulevar i otkriti kakve nam priče pripovijeda to pulsirajuće srce megagrada, a u Krvi nevinih (izvorni almanah iz 2004.) svjedočit ćemo zločinu kakav samo ekstremno izopačen i bolestan um može provesti u djelo.

Osim navedenih epizoda, u ovome almanahu čeka vas i sjajan tekst Danijela Kuzmića koji je svojevrsni nastavak onog iz prošlog almanaha te u kojem ćete moći pročitati brojne zanimljive podatke kako o metropolama budućnosti tako i o ostalim zemljopisnim osobitostima Nathanova svijeta.

Cijena šestog Nathanova almanaha tijekom prva dva mjeseca bit će 96 kuna, a nakon toga regularnih 120 kn.

Bacite pogled:





Koji li je ovo biser Danijel Kuzmić?

Ako je toliko škrabao za ovaj almanah onda ima ispriku što ga nema na topicu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/03/2015 : 12:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Osim šestog almanaha, ljubitelje Nathana Nevera u ovoj turi očekuje i Agencija Alfa 12 (je li moguće da smo već došli do broja 12?!) koja sa sobom ovaj put donosi čak četiri nove priče:

Nepobjedivi ratnik (Antonio Serra & Elena Pianta)
Ljubav i krv (Stefano Piani & Francesco Bastianoni)
Smrtonosna nesreća (Stefano Piani & Gigi Simeoni)
Krhotine jednog života (Angelica Tintori & Andrea Bormida)

U Nepobjedivom ratniku vratit ćemo se ponovno sestrama Ross i njihovim naporima da, uz pomoć Destiny i Rapsody, konačno otkriju svoje pravo podrijetlo; Ljubav i krv donosi nam jednu klasičnu Bonnie & Clyde avanturu u kojoj glavnu ulogu ima Andy Havilland; Smrtonosna nesreća u prvi plan će izbaciti samozatajnog Mendozu, a u Krhotinama jednog života vratit ćemo se u prošlost zajedno s May Frayn.

Cijena AA 12 tijekom prva dva mjeseca bit će 120 kuna, a nakon toga regularnih 150 kn.

Bacite pogled:





To se traži, imamo sad i Mendozu kao glavnog lika. Još kad bi Libellus uključio i Klonza u onaj SB eto nam predstavljanja svih likova, stvari i životinja do u srži.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/03/2015 : 17:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ovako na prvu u ovom drugom naslovu je vidljivo da ubojica ima problema s libidom jer bih ja nožem rasparao majicu na drugim mjestima

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/03/2015 : 20:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jako lose nacrtan noż...
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 30/03/2015 : 20:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Kad sam bio dječak izazvao sam jednog prijatelja, Bodhija Feuera. Izazov je bio tko će se popeti na najviše drvo u dolini. Ja sam pobijedio i taj tren mi se činilo da sam na vrhu svijeta. Pobijedio sam u natjecanju i ništa drugo nije bilo važno. Uspon na to stablo bilo je nešto najveće što sam mogao zamisliti: Svijet mi je bio pod nogama!

Mislio sam da je svijet velik, a istovremeno toliko malen da ga mogu staviti u jednu pjesmu. Mislio sam da ću tu pjesmu napisati jednog dana...

Tko je mogao misliti da je svijet tako malen za vidjeti, a toliko velik da nas sve može zarobiti...

I da je jedini način za bijeg iz toga svojevrsnog zatvora zamišljati druge svjetove... Svjetove gdje su zmajevi načinjeni od papira i ne mogu nam ništa...

Kada bih se mogao vratiti, Sara, pokušao bih zaista napisati tu pjesmu...

Jer ne mogu pomisliti da je sve gotovo, da smo prihvatili izazov i da smo izgubili...

Želim opet imati budućnost, želim se nadati da se sutra još mogu probuditi i promijeniti svoj život...

Da će biti još novih svjetova za otkriti i koji će kasnije postati predivni svjetovi sjećanja...


(NN SR 102 "Pjesma za Saru")


Ako ti je predugačko skrati. Meni je bilo žao, uostalom nisam ja kriv, kriv je Medda.

Edited by - thekide on 30/03/2015 20:54:44
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/03/2015 : 23:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Zaokupljen sam...
Po prvi put nakon dugo vremena zaista se fizički odmaram... Kuhao sam, igrao šah, niti jedan jedini put nisam pomislio na posao...
I zašto mi je onada tako teško priznati da se zaljubljujem?
(NN SR 66 Hadija)


Jednoga dana kad sam se vratio kući, nije je bilo...
Kratka poruka na računali...
"Ne traži me"...
Razmišljao sam da je ne poslušam...
Žena u tijelu djevojčice, kako sama luta naokolo, po strašnom podzemlju ovoga bezimenog grada...
A potom sam se sjetio njezinih moći...
I njezinog osjećaja krivnje...
I sjetio sam se sebe...
I ja sam htio biti sam...
Ona je izabrala isto...
A sad moram samo čekati...
Čekati da se jedna druga Madeleine...
Ili jedna druga Chris rodi iz pepela stare, i odluči ponovno živjeti.
(NN SR 74 Pomaknuta orbita)


Nitko se ne može vratiti iz mrtvih, tako sam rekao Soniji...
rekao sam to nagonski...
Suh odgovor i na površini istinit...
Ali ne baš sasvim točan...

Bilo kako bilo, odlučio sam provjeriti. Ono što je Sonija rekla duboko me pogodilo... I uznemirilo...
Zbog toga idem potražiti Susan...
na mjestu na kojem se zauvijek odmara...
(NN SR 74 Feniks)


Kamen.

Hladni kamen.

Jedan tren... Samo jedan jedini tren...

Nakon kojeg nisam više sam...

Samo na tren... Pojavljuje se osvjetljena poput anđela osvetnika i poput Feniksa što se izdiže iz vlastita pepela...

Susan Connery živi!
(NN SR 76 Feniks)


San... Još jedan san... Ovo postaje prava opsesija!

Ne može to tako dalje... samo o njoj razmišljam... Moram se odlučiti. Moram saznati je li živa ili mrtva!
(NN SR 76 Feniks)


Što da radim? Istina je... Imam problem... Susan Connery me uznemiruje. Moram s nekim o tome porazgovarati prije no što se moj um preda...

Ni sam sebi ne mogu objasniti želju koja me progoni svaki puta kad ugledam Susanino lice u snu... Svaki put kad pomislim na na njezino tijelo...

(NN SR 76 Feniks)

Edited by - Jerry Krause on 30/03/2015 23:36:21
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/03/2015 : 23:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Bezbroj je tu još Nathanovih unutarnjih monologa. Nisam stigao ništa izvući, recimo iz "U ponoru pamćenja" i "Posljednji val", ali i ovako nije loše ispalo. Ako ima tko večeras još koji citat, pa da sutra sve to skupim u jedan post.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/03/2015 : 12:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
JEDAN MALI DIO NATHANOVIH MISLI...



Čini se kao da ne želi prestati. Grad viđen kroz kišnu zavjesu ima još nestvarniji izgled, poput onih starih crno-bijelih holofilmova...
Samo je nebo u u boji. Svjetleće reklame sjaje se na kiši, bacajući neonsko svjetlo na jutro sivo poput pepela...
Ostajem nepomičan, kušajući svježu vodu koja mi se slijeva niz lice. Trčao sam cijelu noć i trebam doći do daha. Nisam se popeo ovamo kako bih se divio pogledu...
Ovdje sam kako bih uhvatio ubojicu.
(NN SR 9 "Oči neznanca")


Prizor koji se često može vidjeti... Jadnik koji se povjerava uređajima Eat-o-matica... Nije jedini koji se osjeća usamljeno... (NN SR 9 "Oči neznanca")


Jutro je i još uvijek kiši, ali više nema onih čistih oblaka nad gradom... Samo sivkasta masa koju proizvodi metropolitanska mikroklima. Iz nje padaju guste i ljepljive kapi neugodna mirisa... (NN SR 9 "Oči neznanca")


Ne znam zašto, ali pogledam van, na ulicu, kroz staklo obliveno kišom...
I primjećujem nju...
I ona vidi mene...
Naši pogledi načas se susreću kroz staklo...
Nakon čega se ona okreće i udaljava...
Ja se vraćam svojoj kavi i otkrivam da je već hladna...
Vani i dalje kiši...
(NN SR 9 "Oči neznanca")


Kako da joj objasnim da je samo htio živjeti kao prvak... te da je htio umrijeti kao čovjek?... (NN SR 16 "Prvak")


Očevi bi uvijek trebali moći svojoj djeci dati objašnjenja, ali ja ne razumijem što se ovde dogodilo...

... Ne znam je li ono što smo vidjeli zaista bio pogled u vrijeme koje dolazi.

Uvijek sam ideju budućnosti vezao s osjećajem tuge... jer u budućnosti se nalazi smrt sveg onog što volimo...

Večeras, međutim... osjetio sam nešto drukčije... jedan novi osjećaj... nadu!
(NN SR 92 "Vizije budućnosti")


Sam...
Sam, kao i svake noći tijekom zadnjih šest godina...
Ništa mi ne pomaže u ovakvim trenucima...
Ne mogu čitati...
Ni gledati neki stari film...
A da ne spominjem glazbu...
Mislim samo na svoju ženu, koje više nema...
I koja me ostavila sama...
Sama...
U noći...
(NN SR 7 Zabranjena zona)


Sam... Iako je tko zna koliko očiju uperenih u mene... Radoznalih, iznenađenih... Zlih očiju...
Priznajem da ima boljih i gorih zadataka...
Uostalom, ja sam već napustio ovaj prokleti posao... Da me Reiser nije opet uvalio, sad bih živio mirno...
Ili možda pričam gluposti. Možda samo pokušavam zavarati samoga sebe...
I napokon susresti jedinu pravu družicu za čovjeka kao što sam ja...
Smrt...
(NN SR 7 Zabranjena zona)


Noćas nisam sam... (NN SR 7 Zabranjena zona)


Izgledaju kao djeca, no oni to nisu... I sami imaju djecu, a na licima im se vidi da su proživjeli mnogo toga...
Ne treba puno da bi se shvatilo da su i oni proizvod zla koje je pogodilo ovo mjesto... Ljudi osuđeni da zauvijek ostanu djeca...
Pitam se hoću li, pod uvjetom da se uspijemo izvući iz ove nevolje, moći pronaći odgovore na sva pitanja koja mi se motaju glavom...
(NN SR 8 Ljudi sjene)


Sam...
Pred smrću...
Ovo nije prvi put da se nalazim u takvoj situaciji. Suočio sam se sa smrću na desetke puta...
No nije se lako naviknuti... Ne znam kako je ostalima koji se bave ovim poslom, ali, što se mene tiče, strah me uvijek prožima...
(NN SR 8 Ljudi sjene)


Kroz plač vičem njezino ime, ali ne mogu čuti svoj glas...
U trenu je sve gotovo... Spušta se tišina teška kao kazna...
Opet sam sam...
(NN SR 8 Ljudi sjene)


Ona (Laura)je mrzila ovakvu vrstu književnosti, no ipak je bila jako vezana za ovu knjigu. Vjerojatno je blesava i sladunjava...
možda ti, ako je ikada pročitaš, usadi slijepu vjeru u romantičnu ljubav i sve one iluzije što donose samo bol...
Bol i samoću..
Prokletstvo!..
(NN SR 66 Hadija)


Susrećem je po izlasku iz stana,
trenutak prije no što stigne dizalo..
Ne gleda me..

No, ja primjećujem bljesak u njezinom pogledu...Bljesak koji mi je dobro znan.. Bljesak udaljen i zagasit od samoće..
(NN SR 66 Hadija)


Razgovarali smo... I nije mi bilo nimalo lako.
Živjeli smo zajedno nekoliko godina...
I ne mogu reći da nisam bio sretan s njom, ali ona nije ni najmanje posumnjala kad je vidjela one fotografije... Nije mi vjerovala...

"Trebala sam malo vremena za sebe kako bih prihvatila sve ono što se dogodilo..."
"Ništa se nije dogodilo, Hadija..."
"Imaš pravo, nije... Oprosti."

"Ne mogu ti oprostiti... Nestala si, sakrila si se... Htjela si me kazniti... Ili me možda natjerati da razmislim..."

"I imao sam dovoljno vremena za razmišljanje... Nisi imala povjerenja, nisi dopustila da ti objasnim, nisi pružila priliku našoj vezi... "

"Izdala si me."
(NN SR 137 Mutant, Nathan i Hadija- prekid veze)


Silazim u dušu ove kosturnice, na pola puta između glave i stopalaovoga beskrajnog grada... Ovdje se nalazi trbuh čudovišta, gdje se sve probavlja...
Grad unutar grada, s vlastitim pravilima i zakonima... Možda i posljednje mjesto na kojem se izraz "memorija" ne odnosi samo na računala, nego i na povijest svake osobe...
(NN SR 138 Šifra: Nula, Nathan o 4. razini grada)


Katkad bi mi bilo draže da ništa ne razumijem...
Bilo bi jednostavnije...
Colin je ubio Nadiju. On je ubojica i točka.
Ali ne mogu ga ne razumijeti...
Osjećajan i pametan mladić, pun ideala, pokušao se obraniti kako je znao i umio od svijeta odraslih, od njegove dvoličnosti i užasa...
Ne mogu ga kriviti zbog toga.
(NN SR 140 Nužna samoobrana)


Zbilja ne znam...
Možda bi bilo dovoljno da je Colin imao hrabrosti virnuti preko živice...
Pogledati svijetu u lice bez straha da će ga raskomadati...
Bez strepnje da će stvari u koje vjeruje biti uništene...
Ili možda svijet naprosto nije u stanju osjetiti, shvatiti i poštovati vrijednosti poput onih koje je Colin poštovao...
Da... Možda svijet zbilja čuči u zasjedi poput divlje zvijeri...
(NN SR 140 Nužna samoobrana)


"I ovaj put znam da to nije san..."
I kakve veze ima što to ne proživljavam baš ja..."
"Sve ono što je proživio bilo koji drugi ja na neki način pripada i meni."
"To je samo jedan od tolikih mogućih svjetova"
"A svi su za mene."
(NN SR 120 Beskonačni univerzumi)


"Jedan život ima milijun mogućnosti, no za mene one rastu eksponencijalno... Ako prihvatim dogovor, ništa ne bi bilo potraćeno... Nijedna odluka ne bi bila pogrešna, uvijek bi postojao izlaz..."
"Moj alter ego je imao pravo... Šti bi tu bilo pogrešno? Tko je to odredio?"
(NN SR 120 Beskonačni univerzumi)


Kad sam se vratio doma, imao sam neugodan dojam da je moj stan osjetno hladniji, negostoljubiviji i sivlji nego što sam ga se sjećao...

...Zajedno s pijeskom Teritorija, na sebi, na svojoj koži, još uvijek sam osjećao Asjiin topli dah, blagi dodir njezinih ruku, ponosni trag njezinih tetovaža...
...A znao sam i da jedno tuširanje neće biti dovoljno da se ispere uspomena na sve to...

Vrijeme će odlučiti za nju... Odlučit će za nas...
(NN SR 153 "Vučje lice")


Vidio sam najgore lice rata... Ono nakon što se prebroje mrtvi! (NN SR 133 Orlovsko gnijezdo)


Kora više ne postoji... na neki način kao da nije nikada ni postojala...
Nadam se kako će Hedy ostvariti barem neke od Korinih želja... Možda uistinu postane glumica i život joj postane bolji...
Tko zna, možda se koji put u njenim snovima pojavi i neznanac iz zračne luke, a da ona... Neće znati objasniti zašto.
(NN ALM 1/a Osveta jakuza)


Nikad nisam znao puno o svojoj obitelji. Sjećam se da je moj otac govorio da sam plod susreta između neba i zemlje...
Možda je aludirao na to što je moja majka bila rođena tu na Zemlji, dok je on pak bio s orbitalnih postaja.
(NN ALM 2/a Priče o prošloj budućnosti)


Kad je čovjek mlad, nikad ne misli na sadašnjost...
Nestrpljivo korača prema budućnosti, zatvarajući iza sebe vrata djetinjstva i ide prema naprijed, gladan novih iskustava.
Ali i vrijeme ide naprijed... Dok se pred nama ne pojavi linija sjene koja nas upozorava da smo iza sebe ostavili i prve dane mladosti!
(NN ALM 2/b Mladi dani Nathana Nevera)


Dobro se sjećam tog babljeg ljeta... Bilo je poput lijepe djevojke... Toplo, zavodničko, strastveno, ali i nestalno.
Stiglo bi nenadano, kako i kada bi htjelo, i nijedne godine nitko nije znao hoće li zaista doćii koliko dugo će trajati.
(NN ALM 3/a Doba letećih tanjura)


Otići na svemirski brod oduvijek je bio moj san...
U trenutku kad se po prvi put napusti Zemljina atmosfera i otkrije beskonačni prostor izvan oblaka, naviru snažne emocije...
(NN ALM 3/b Dječak koji je otkrio svemir)

Doktorica Duchateau jednom mi je rekla, citirajući velikog dramaturga 20. stoljeća po starom datiranju, da je duša djeteta baš kao i dijete: nikad je se ne može uhvatiti ako se trči prema njoj. Treba ostati na mjestu i nakon nekog vremena dijete i njegova duša vratit će se sami od sebe od ljubavi...
Tu rečenicu mi je rekla u kontekstu moje kćeri Ann, ali mislim da vrijedi za svu djecu na ovom svijetu...
I siguran sam da će i za Martina Tylera doći dan kad će se njegovo pamćenje vratiti zbog osjećaja ljubavi prema roditeljima bez kojih je tako rano ostao...
(NN ALM 4/a Svjedok)


Ništa se ne može usporediti s čarolijom prve jubavi... S onim dugačkim poljupcima čiji sam spomen budi opet iste emocije...

Božanski poljupci, misteriozni kao snovi... Poljupci koji su uvod u još nepoznata zadovoljstva... Topla zadovoljstva koja se iz trbuha pritajeno penju sve do glave...

...Dok ne eksplodiraju kao prividna munja koja sadrži bit svakog dobra i svake sreće, ali koja je i neizbježno prekratka da bi od nje ostalo išta više od nejasne ideje svega i ničega.
(NN ALM 3/a Doba letećih tanjura)


Kad sam bio dječak izazvao sam jednog prijatelja, Bodhija Feuera. Izazov je bio tko će se popeti na najviše drvo u dolini. Ja sam pobijedio i taj tren mi se činilo da sam na vrhu svijeta. Pobijedio sam u natjecanju i ništa drugo nije bilo važno. Uspon na to stablo bilo je nešto najveće što sam mogao zamisliti: Svijet mi je bio pod nogama!

Mislio sam da je svijet velik, a istovremeno toliko malen da ga mogu staviti u jednu pjesmu. Mislio sam da ću tu pjesmu napisati jednog dana...

Tko je mogao misliti da je svijet tako malen za vidjeti, a toliko velik da nas sve može zarobiti...

I da je jedini način za bijeg iz toga svojevrsnog zatvora zamišljati druge svjetove... Svjetove gdje su zmajevi načinjeni od papira i ne mogu nam ništa...

Kada bih se mogao vratiti, Sara, pokušao bih zaista napisati tu pjesmu...

Jer ne mogu pomisliti da je sve gotovo, da smo prihvatili izazov i da smo izgubili...

Želim opet imati budućnost, želim se nadati da se sutra još mogu probuditi i promijeniti svoj život...

Da će biti još novih svjetova za otkriti i koji će kasnije postati predivni svjetovi sjećanja...
(NN SR 102 "Pjesma za Saru")


Zaokupljen sam...
Po prvi put nakon dugo vremena zaista se fizički odmaram... Kuhao sam, igrao šah, niti jedan jedini put nisam pomislio na posao...
I zašto mi je onda tako teško priznati da se zaljubljujem?
(NN SR 66 Hadija)


Jednoga dana kad sam se vratio kući, nije je bilo...
Kratka poruka na računali...
"Ne traži me"...
Razmišljao sam da je ne poslušam...
Žena u tijelu djevojčice, kako sama luta naokolo, po strašnom podzemlju ovoga bezimenog grada...
A potom sam se sjetio njezinih moći...
I njezinog osjećaja krivnje...
I sjetio sam se sebe...
I ja sam htio biti sam...
Ona je izabrala isto...
A sad moram samo čekati...
Čekati da se jedna druga Madeleine...
Ili jedna druga Chris rodi iz pepela stare, i odluči ponovno živjeti.
(NN SR 74 Pomaknuta orbita)


Nitko se ne može vratiti iz mrtvih, tako sam rekao Soniji...
rekao sam to nagonski...
Suh odgovor i na površini istinit...
Ali ne baš sasvim točan...

Bilo kako bilo, odlučio sam provjeriti. Ono što je Sonija rekla duboko me pogodilo... I uznemirilo...
Zbog toga idem potražiti Susan...
na mjestu na kojem se zauvijek odmara...
(NN SR 74 Feniks)


Kamen.

Hladni kamen.

Jedan tren... Samo jedan jedini tren...

Nakon kojeg nisam više sam...

Samo na tren... Pojavljuje se osvjetljena poput anđela osvetnika i poput Feniksa što se izdiže iz vlastita pepela...

Susan Connery živi!
(NN SR 76 Feniks)


San... Još jedan san... Ovo postaje prava opsesija!

Ne može to tako dalje... samo o njoj razmišljam... Moram se odlučiti. Moram saznati je li živa ili mrtva!
(NN SR 76 Feniks)


Što da radim? Istina je... Imam problem... Susan Connery me uznemiruje. Moram s nekim o tome porazgovarati prije no što se moj um preda...

Ni sam sebi ne mogu objasniti želju koja me progoni svaki puta kad ugledam Susanino lice u snu... Svaki put kad pomislim na na njezino tijelo...
(NN SR 76 Feniks)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/03/2015 : 12:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote


Kako romantično zavesti djevojku? Ništa strašno, samo pročitati post iznad i pronaći citat za sebe.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7223 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/03/2015 : 22:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
5. tjedna tema:



IDEMO SRUŠITI OPASAN TREND NEKIH NN FANOVA!



I evo ožujak se bliži kraju, a time završava i naša uspješna misija tjednih tema u ovom mjesecu. Na kraju ćemo se pozabaviti jednim opasnim trendom koji se počinje širiti među NN fanovima. Naime, jedan dio njih počinju se odricati nekih epizoda i edicija da bi pratili samo kontinuiranu radnju.


Zašto je to tako? Kad se kaže da si fan nekog junaka u neku ruku podrazumijeva se da uzimaš sve od tog junaka. Čitaš ga i u dobru i zlu, pregrmiš neke splačine od epizoda, jer prihvaćaš istinu da danas ide sve u komercijalne svrhe, pa zato moraš prihvatiti i koju lošiju epizodu.

Ali zašto su se počele filtrirati epizode i edicije kod Nathana? Cijena, lošiji kvalitet edicija, nedostatak vremena za čitanje, davanje prednosti drugim junacima ili jeftinijim izdanjima...
Tko li će ga znati, vjerojatno pomalo sve od ovoga...

Zato ćemo provesti jednu akciju u kojoj ćemo razuvjeriti zalutale duše NN svijeta da ipak trebaju i dalje skupljati sve edicije i epizode od Nathana. Pronađimo što više razloga kako bi ih u to uvjerili...

Željko, čuvaj se!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/04/2015 : 11:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
EKSKLUZIVNO IZ SBE:

Izgubljena (nikad dovršena) naslovnica i kratak sadržaj planova za finalni Gigant 18. Planiran još dok je Vietti privodio kraju Rat svetova. I tad se znalo da će biti ukinuti giganti al su Serri obećana dva oproštajna (17,18) da zaokruže priču o prošlim i budućim Nathanima. Ali kad je Marcheselli video da se NN Gig 16 prodao ispod 17000 primeraka, promenio je odluku. NN Gig 17 je već bio gotov pa je prebačen u novu ediciju (Le Grandi Storie), a NN Gig 18 nikad nije stigao dalje od naslovnice i ideje o poslednjoj multiverzumskoj avanturi.

Za crtača je izabran početnik, Amerikanac, kome je mentor u Marvelu bio lično Castellini. Kada je projekat napušten, vratio se kod tatka da mu toči tuš i reže olovke.

Šuška se da će se Serra i Vietti vratiti toj priči u 2016, kada bi trebao da počne rad na završnici Nathanovog serijala. Iako još nije odlučeno dal će se posle toga pokušati sa resetovanjem od prvog broja, nešto u stilu Nathan Never Reborn.

Ipak, mislim da je to samo Serrina nada da produži život svom prvom i verovatno poslednjem junaku. S obzirom da najnoviji podaci o prodaji iz februara 2015. kažu da je kraj bliže nego što se mislilo prošlog leta.

Prva edicija koja se ukida je Agencija Alfa sa brojem 35, zatim Universo Alfa sa brojem 18. Jedina edicija koja se ne ukida do daljnjeg je naravno Maxi. Pošto se nakupila gomila neobjavljenog smeća a sve mora da se objavi pre konačnog ključa u bravu. Sudbina ostalih edicija kao i ovih najnovijih je za sada nepoznata.

Evo i par podataka o trenutnoj prodaji:

Ecco i dati di vendita 2014/2015:

1) Tex: 182.000 copie; 2) Dylan Dog: 101.000 copie; 3) Zagor: 34.000 copie; 4) Julia: 33.000 copie; 5) Dragonero: 24.000 copie; 6) Nathan Never: 23.000 copie; 7) Orfani: 23.000 copie; 8) Dampyr: 22.000 copie; 9) Lukas: 21.000; 10) Le Storie: 20.000 copie; 11) Martin Mystere: 17.000 copie…
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/04/2015 : 11:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
A da, zaboravih da postavim naslovnicu.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/04/2015 : 11:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote


PROGETTO ABBANDONATO:

Nathan Never Gigante
N° 18
Periodicità: annuale

GENERAZIONE PASSATO

Uscita: 15/03/2015
Soggetto: Antonio Serra-Stefano Vietti
Sceneggiatura: Stefano Vietti
Disegni: Dean Deutsch
Copertina: Dean Deutsch


A space-time anomaly started in the heart of the Territory. Anomaly that treatens to tear the fabric of space and forever destroy the Earth. Only thing found on site was an empty coffin…
A final resting place of a man known only as… NEMO.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/04/2015 : 11:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

EKSKLUZIVNO IZ SBE:

Evo i par podataka o trenutnoj prodaji:

Ecco i dati di vendita 2014/2015:

1) Tex: 182.000 copie; 2) Dylan Dog: 101.000 copie; 3) Zagor: 34.000 copie; 4) Julia: 33.000 copie; 5) Dragonero: 24.000 copie; 6) Nathan Never: 23.000 copie; 7) Orfani: 23.000 copie; 8) Dampyr: 22.000 copie; 9) Lukas: 21.000; 10) Le Storie: 20.000 copie; 11) Martin Mystere: 17.000 copie…



Je li moze link ovih podataka?
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/04/2015 : 11:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by thekide

EKSKLUZIVNO IZ SBE:

Evo i par podataka o trenutnoj prodaji:

Ecco i dati di vendita 2014/2015:

1) Tex: 182.000 copie; 2) Dylan Dog: 101.000 copie; 3) Zagor: 34.000 copie; 4) Julia: 33.000 copie; 5) Dragonero: 24.000 copie; 6) Nathan Never: 23.000 copie; 7) Orfani: 23.000 copie; 8) Dampyr: 22.000 copie; 9) Lukas: 21.000; 10) Le Storie: 20.000 copie; 11) Martin Mystere: 17.000 copie…



Je li moze link ovih podataka?


Naravno, šaljem ti čim nađem stranicu, zeza me učitavanje stranica na prastarom kompu na poslu.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/04/2015 : 11:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Vazi. Brojke mi izgledaju ok, sve osim Nathana.
Navodno je prosle godine bio na 34.000, tako reci nemoguce da je za kratko vrijeme pao cijelih 10.000.
E sada, ne znam koliko su tacne informacije da je 2014. bio na 34.000...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/04/2015 : 11:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Hvala na linku, Kid.
Ne mogu da vjerujem, pa ovo je potvrdio jedan od glavnih SBE sefova.
Sta se desilo sa Nathanom? Vjeroatno prijasnje brojke nisu bile tacne. To znaci da je gotov za koju godinu. Strasno!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/04/2015 : 11:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Vazi. Brojke mi izgledaju ok, sve osim Nathana.
Navodno je prosle godine bio na 34.000, tako reci nemoguce da je za kratko vrijeme pao cijelih 10.000.
E sada, ne znam koliko su tacne informacije da je 2014. bio na 34.000...


Poslao sam ti na pm. Inače, u pravu si, mislim da je prošle godine bilo dosta naduvavanja cifri. I kod Nathana a naročito kod Dylana. Al tu smo već znali ko muva brojke.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2614 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 01/04/2015 : 12:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Da ove brojke su stvarno tuzne, smrc. Ali svjetlo na kraju tunela ipak postoji, izgleda da su Perniola, Rigamonti i Gualdoni prije par mjeseci poceli razvijati veliki projekt s novim glavnim nemesisom agencije Alfa po imenu Delta. Sve je jos tajnovito, ali naslucuje se spektakl i preokretanje ove stvarno otuzne situacije. Saga pocinje 2017. tako da je glavni zadatak do tad da serijal prezivi razdoblje 2015/16.

Kide, jako dobar prijevod s talijanskog one vijesti jutrosnje. Jebeni Zagor ne pada, kako mrzim te talibane koji ga uporno kupuju, prokleti bili.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/04/2015 : 12:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino


Kide, jako dobar prijevod s talijanskog one vijesti jutrosnje. Jebeni Zagor ne pada, kako mrzim te talibane koji ga uporno kupuju, prokleti bili.



Zagor je besmrtan.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/04/2015 : 12:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino


Kide, jako dobar prijevod s talijanskog one vijesti jutrosnje. Jebeni Zagor ne pada, kako mrzim te talibane koji ga uporno kupuju, prokleti bili.



Zagor je besmrtan.


Jes vala. Ne znam što Giudi smeta kad ga čita redovno. A nije da nismo znali šta se sprema. Zagor je na kreativnom vrhuncu i logično je bilo da preuzme treće mesto, e sad što se King nadao da će i prodaja skočiti, možda i hoće, ima vremena u ovoj godini za nove visine.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/04/2015 : 12:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Što se to događa s Martinom, pao je na samo dno.
Go to Top of Page
Page: of 572 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.52 seconds. Snitz Forums 2000