forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 20:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

eh, the sacred hill... mogao si ga nazvati i forbidden planet, capone je naestralno prebacio taj film u zagorov svijet...
koliko se to uopce moze, "objektivno", nakon DDZ-a, najbolji zagor.
jos da ti izdanje ne vrvi onim dosadnim tekstualnim prilozima, gdje bi mu bio kraj
sad ce patak po meni, ali sto cu, meni takve stvari u stripu smetaju, kao i dodaci o filmu, sve mi to ide na zivce.


Da, prvo sam ga mislio nazvati Thousand Faces of Fear, ali mi se sad cini pre dugacko. The Sacred Hill je za sad radni naziv knjige. Ima se vremena promijeniti u Thousand Faces of Fear do slijedece godine.

Haha! Pa ne citaj tekstove i miran si!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 20:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
E to ti je moja bolest. Ako je nesto na disku/u knjizi, moram to pogledati/procitati.
Shvacam da je bolesno, ali je tako.

Za US trziste The Sacred Hill je bolji naziv.
Kod nas bi dakako ljepše zvučao ovaj drugi, ali Amerikancima bi to moglo mirisati na neku kafkanijansku psiholosku dramu, pa radije nemoj. Osim ako i scenarij neces prepustiti Stinkyju.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/08/2016 : 20:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ne citam i ne otvaram ovaj topic pa nemam pojma o ovome,DJ ovo ti izdajes??


Da, moja mala izdavacka kuca: Epicenter Comics.

www.epicentercomics.com
www.facebook.com/epicentercomics

Inace ovo su Zagor integrali u boji sa najboljim epizodama Zagora.



Sjajno,kako se prodaje??Jel ide i u Americi ili samo tu na prostoru bivše države??
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 21:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ne citam i ne otvaram ovaj topic pa nemam pojma o ovome,DJ ovo ti izdajes??


Da, moja mala izdavacka kuca: Epicenter Comics.

www.epicentercomics.com
www.facebook.com/epicentercomics

Inace ovo su Zagor integrali u boji sa najboljim epizodama Zagora.



Sjajno,kako se prodaje??Jel ide i u Americi ili samo tu na prostoru bivše države??



Sjajno,kako se prodaje??Jel ide i u Americi ili samo tu na prostoru bivše države??
[/quote]
Zagor ide dobro, svakim danim sve vise napredujemo. Prodaje se svugdje i u Americi i naravno imam narudbe iz nasih zemalja, Italije i poneki iz Brazila i Turske. Evo jutros sam poslao paketic u Grcku.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 21:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

E to ti je moja bolest. Ako je nesto na disku/u knjizi, moram to pogledati/procitati.
Shvacam da je bolesno, ali je tako.

Za US trziste The Sacred Hill je bolji naziv.
Kod nas bi dakako ljepše zvučao ovaj drugi, ali Amerikancima bi to moglo mirisati na neku kafkanijansku psiholosku dramu, pa radije nemoj. Osim ako i scenarij neces prepustiti Stinkyju.


Hvala na savjetu!
za scenarij.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/08/2016 : 21:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
toooo majstoreeeeee. Top 3 epizoda!
Thousand Faces of Fear mnogo mocnije zvuci nego tamo neki brezuljak.
Samo reci Rubiniju neka ne crta na naslovnici onog stvora, njega je samo Ferri mogao prenijeti na papir u onoj formi a da ne izgleda smijesno.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 29/08/2016 : 21:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Kolika je tiraža??
Hiljadu lica straha je definitvno uz Divovi dobra i zla najbolji naslov kod Zagora!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 22:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

toooo majstoreeeeee. Top 3 epizoda!
Thousand Faces of Fear mnogo mocnije zvuci nego tamo neki brezuljak.
Samo reci Rubiniju neka ne crta na naslovnici onog stvora, njega je samo Ferri mogao prenijeti na papir u onoj formi a da ne izgleda smijesno.


Ako ga je Ferri mogao nacrtati, moze i Rubini. Samo sto mozda ni ne treba cudoviste na naslovnici nego samo njegova prijetnja. Cesto je ono sto se ne vidi strasnije nego ono sto se vidi.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 22:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Kolika je tiraža??
Hiljadu lica straha je definitvno uz Divovi dobra i zla najbolji naslov kod Zagora!


1000 primjeraka.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 23:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by King Warrior

toooo majstoreeeeee. Top 3 epizoda!
Thousand Faces of Fear mnogo mocnije zvuci nego tamo neki brezuljak.
Samo reci Rubiniju neka ne crta na naslovnici onog stvora, njega je samo Ferri mogao prenijeti na papir u onoj formi a da ne izgleda smijesno.


Ako ga je Ferri mogao nacrtati, moze i Rubini. Samo sto mozda ni ne treba cudoviste na naslovnici nego samo njegova prijetnja. Cesto je ono sto se ne vidi strasnije nego ono sto se vidi.



to je forbidden planet ondnosno shakespeareov tempest.
bit i jest u tome da je to cudoviste nevidljivo, u nama samima.
zagor uz pomoc indijanske magije nalazi snagu pobijediti sama sebe i time i cudoviste.
cijela je prica o tome.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/08/2016 : 23:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Kolika je tiraža??
Hiljadu lica straha je definitvno uz Divovi dobra i zla najbolji naslov kod Zagora!



Da. Bez konkurencije.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/08/2016 : 23:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se naslovnica za Mikea.
Pristup za US trziste mora biti pomalo nabijeno marvelovskom-dc-ijevskom superhero prstajucom energijom s vjecnim fajtom medju good-bad guysima. Tipicno za amere.
Meni i pase neki noviteti u vizualnom pristupu kod naslovnica, kao kod Piccinellija odnedavno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 29/08/2016 : 23:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
To majstore! Sad si me obradovo sa vijesti o iducoj knjizi. Hiljadu lica straha mi je omiljeni Zagor. Perfekcija u svakom smislu. Od Rubinija ocekujem nesto sasvim posebno. The sacred hill je odlican naslov ali mozda i ne mora biti direktan prevod originala. Mozes i sam sta smisliti, ili ti je vazno da se koristi original?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/08/2016 : 00:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hellingen i kruskoglavi Akronjanci izvisili...
Tesko ga i ubaciti zbog prethodnih pojavljivanja u ranijim epizodama.Ipak on sa Zagorom ima proslost.
To bi citaocima u US bilo nejasno.Who? What? whoz diz Dude?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/08/2016 : 00:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
@Curunir, vidis nisam znao da je to referenca na Shakepearea.
@Hamzik, naslov same knjige ne mora biti kao u originalu, ali priblizno nebi skodilo.
@emirem, to sam i ja mislio zato sam i htio prvo objaviti Akronjane i Zagor prica, ali i ovako nije lose kao teaser za ljude. Bas zato sto ce misliti tko je sad ovo bit ce im cool kad vide u kasnijoj knjizi tko je ustvari taj stari zloco.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/08/2016 : 02:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ako ga je Ferri mogao nacrtati, moze i Rubini. Samo sto mozda ni ne treba cudoviste na naslovnici nego samo njegova prijetnja. Cesto je ono sto se ne vidi strasnije nego ono sto se vidi.

Bravo, pogodio si bit, jer je naša mašta strašnija od bilo kojeg konkretnog prikaza čudovišta.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2016 : 02:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sjajan izbor za 5. epizodu edicije! Meni najdraza epizoda serijala zajedno sa Tigrom.

DJ, apsolutno se slazem da je ova epizoda odlican teaser i za Zagor pricu i za Hellingena i Stevena i sve ostale likove. Ja kada sam tek pocinjao sa Zagorom 2008. sam procitao ovu epizodu u Odabranim pricama i odmah me je navukla na Zagora. Capone je bio genije za mracnu i napetu atmosferu, a i ovo je mozda Ferrijevo najvece remek delo. Meni mnogo lepse zvuci Sacred Hill nego Thousand Faces of Fear koje zvuci dosta rogobatno.
Svaka cast i samo napred! Jedva cekam da vidim Rubinijevu naslovnu!

Edited by - going going on 30/08/2016 02:39:14
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 12:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Rahazlam

Kolika je tiraža??
Hiljadu lica straha je definitvno uz Divovi dobra i zla najbolji naslov kod Zagora!


1000 primjeraka.



Hmm...Malo,šteta,jer se bar sve rasproda??
Mislio sam da ćeš mi reci onako,bar 5,6 tisuća pa da se ponadam da su i
ameri počeli citati Zagora!!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2016 : 12:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
DJ, imas li ikakav priblizan podatak o zainteresovanosti Amera, kako se prodaje kod njih?
Ne mislim tu na nase ljude i Italijane, vec bas na Amere.
Sta kazu po americkim forumima? Ima li kakvih recenzija od strane njihovih ljudi?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/08/2016 : 12:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Rahazlam

Kolika je tiraža??
Hiljadu lica straha je definitvno uz Divovi dobra i zla najbolji naslov kod Zagora!


1000 primjeraka.



Hmm...Malo,šteta,jer se bar sve rasproda??
Mislio sam da ćeš mi reci onako,bar 5,6 tisuća pa da se ponadam da su i
ameri počeli citati Zagora!!


Kada bi Zagor imao plašt i umjesto drveća skakao po zgradama onda bi sasvim sigurno bio i Amerima zanimljiv.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/08/2016 : 13:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Rahazlam

Kolika je tiraža??
Hiljadu lica straha je definitvno uz Divovi dobra i zla najbolji naslov kod Zagora!


1000 primjeraka.



Hmm...Malo,šteta,jer se bar sve rasproda??
Mislio sam da ćeš mi reci onako,bar 5,6 tisuća pa da se ponadam da su i
ameri počeli citati Zagora!!



mora ići u 1000 primjeraka kad je takav naslov
Go to Top of Page

Access Virus
Starting Member

53 Posts

Member since 19/09/2014

Posted - 30/08/2016 : 18:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Access Virus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Ovo jos nisam napomenuo, a znam da ce mnogi biti sretni kad cuju ime pete knjige! Znaci ovo ce biti redoslijed prvih pet Zagor knjiga od kojih je dosad prvih tri izaslo:

Terror from the Sea (Boselli/Andreucci)
The Red Sand (Nolitta/Ferri)
Voodoo Vendetta (Boselli/Laurenti)
Zagor vs. Supermike (Nolitta/Ferri)
The Sacred Hill (Capone/Ferri)
(Strip poznatiji kod nas kao Sveti breg tj. Hiljadu lica straha)



Valjda će nacrtati i dvije naslovnice za petu knjigu jer ovo je predobro
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 30/08/2016 : 20:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
Neko je ovde na forumu napisao da se broj zemalja u kojima se Zagor izdaje može na prste prebrojati. Međutim, ko osvoji Ameriku osvaja i ceo svet, a Zagoru će to poći za rukom zahvaljujući D.J.-u, čoveku velikog entuzijazma i genijalne pronicljivosti, njegovom sjajnom izboru epizoda i načinu na koji ih prezentuje. Zagor to definitivno zaslužuje, stoga svaka čast na ovom izdavačkom poduhvatu.
I samo napred, do 100. broja, pa da svi zajedno živi i zdravi proslavimo veliki jubilej!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 20:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

DJ, imas li ikakav priblizan podatak o zainteresovanosti Amera, kako se prodaje kod njih?
Ne mislim tu na nase ljude i Italijane, vec bas na Amere.
Sta kazu po americkim forumima? Ima li kakvih recenzija od strane njihovih ljudi?


Tesko,ako izlazi u 1000 primjeraka,vise od pola uzmu nasi ljudi i talijani,pitanje je jer se uopce i rasproda sve?
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 30/08/2016 : 21:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Na stranu zamjerke hoce li ili nece Zagor preziviti situaciju sa naslovnice, ista ni meni nije nesto... Nemam nikakvu konkretnu zamjerku, valjda mi je prosto neinspirativna cijela prica.
Ali HILJADU LICA STRAHA :)))))) Pravi potez, prava prica, i lijepa posveta Feriju, koji je zaista tu odradio sjajan posao.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000