forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 16/11/2016 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja potpuno zaboravio o čemu se radi u tom specijalu (kao i u mnogim drugim), kada izađe u boji bude došao ponovo na red za čitanje.



Iskreno bolji mi su crno bijeli Chicho specijali nego u boji.


Ali ovi u boji imaju kvalitetnije korice.
Gambin crtež ionako nije nešto pa ga boja ne može ni pokvariti.



Ma Gambin crtez u Chicho specijalima je fakat ok,on Zagora crta jako lose,Chicha crta dobro a korice mi se lijepe i postaju vlažne kad ih stavim jedan na drugoga,isto je i sa Zagor kolorcima.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 16/11/2016 : 14:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote



Priča započinje retrospekcijom kroz noćnu moru jednog od glavnih likova.Osveta kao središnji motiv provlači se kroz radnju epizode.Motiv nije novi ali ipak drži čitatelja zainteresiranim za daljni tijek zbivanja zahvaljujući dobrom scenariju Colomba koji je radnju iz Južne prenio u Sjevernu Ameriku.
Pukovnik i njegov Rafael,vjerni pratitelj i njegova lijeva ruka pokretači su zbivanja.Rafael je jednostavno opisan lik,njegov elementarni pokretač je mržnja i osveta,interakcija između njega i žrtava svedena je na ubijanje bez objašnjenja žrtvi,nema dijaloga zašto-zato.
Pukovnik pak je višeslojna,ali do kraja epizode ogoljena do kosti ličnost, gonjena osjećajem krivice zbog davnog pokolja.Nekad svećenik,odbacio je svoj poziv i gonjen željom za osvetom sudjelovao je u izgradnji ličnosti mladog Rafaela,bio mu je mentor,nešto poput Wandering Fitzy Zagoru ali sasvim dijametralnih stavova oko pitanja osvete.
Pukovnik je poticao,brižljivo njegovao sjeme osvete i obučavao mladog Rafaela,Fitzy je odgovarao Zagora od nje.
Glavni dio radnje odvija se na luksuznom kockarskom brodu,čitatelj će se sigurno podsjetiti i na film Maverick.Toplo-hladni odnos Fosterice i Gibsona samo je prebačen u nove glumce u ovoj epizodi,Zagora i Gambit.
Možda se nekom neće svidjeti te igrice između njih,ali to je predigra za seks,koji nikako da padne.I Gambit i Zagor pršte samopouzdanjem,to je ono što ih međusobno privlači,oboje su jake ličnosti,pogotovo Gambit koja na prvu izgleda krhka,ali to je samo varka.Drže svoj odnos na laganoj vatrici,ali nijedno nije potpuno nezainteresirano i hladno.
Sve se vrti oko toga tko će koga više ljubomornim napraviti a tko pokazati da mu je manje stalo,ali Zagor nije jedan od onih koji će čim žena prdne,loviti njen prdac i govoriti kako divno miriše.Muškarci su otkrili vatru ali žene su naučile kako se igrati sa njom,vječita igra ševe u mozak,to održava strast i požudu.
Della Monica crta Gambit i Yleniu kao da su dvije sestre blizanke.Inače je solidno odradio ovu epizodu.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 16/11/2016 14:57:47
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/11/2016 : 15:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
čiko vojnik je sigurno u top 3, možda i najbolji. Ona scena kada Čiko rastrančira generalovog konja, pa dizanje gača umjesto zastave, pa scena kada viski završi u onom napoju. Šta bi dao da to opet izlazi
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by adriano

nasljedstvo, je li to ono di čiko upada na onu svadbu i predstavlja sa ko bogati ujak s Kube? To bi mogao čitati svaki dan.



Da, to je to... meni u top 3



Ma nije,to je početak specijalca "Chicho vojnik" kad se predstavlja kao bogati ujak s Kube i meni osobno je taj specijal najbolji,najlošiji je "Chicho pračovjek".

Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2297 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 16/11/2016 : 15:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Sablasni jedrenjak


Nije tako loše - kao što sam pomislio.
Izmedju 6 i 7, recimo 6,5.
Gramaćoni solidan, ili se meni čini da je tako, zato što sam se već malo navikao na njegov crtež.
U prvom susretu, u onom specijalu - delovao mi je mnogo gori.
Ovde jedino loše crta Zagora, ostalo - ljudi, zgrade, izrazi lica - sasvim solidno.

Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 16/11/2016 : 15:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Da je,meni osobno uz još Indijanca,šerifa,fantast,tajni agent,amerikanac i još par njih,Chicho story mi je jedan od lošijih.
Najlošiji je pračovjek,to je bas ono glupost teška,istraživač mi je jako loš.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 16/11/2016 : 15:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12



Uspoređujući ovo s novim Hellingenom, ne mogu vjerovati da su te epizode pisale dvije iste osobe.

Ovo je primjer kako bi moderna epizoda Zagora trebala izgledati. Napeto, nabijeno akcijom, smisleno i, što je najbitnije, s posljedicama. Nije savršeno, ali nikako nisam očekivao ovakvu epizodu. Jedino što mi je žao je to što je Verni bezveze i što je netko atraktivniji zaslužio nacrtati strip. Super epizoda, treba samo poželjeti više ovakvih.


ovo si 100% u krivu,bas je tu napravia odlican posa i logicno je nakom prva 2 Ferijeva Mortimera,nastavio je Verni crtati pa je logicno da je i zavrsi
Crtez je odlican,neki kazu bolji nego u gigantu Covjek koji je pobijedio smrt

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 16/11/2016 : 16:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
samo pet čikovih špecijalaca valja,sve ostalo je žešća debilana.



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/11/2016 : 16:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Osim pracovjeka svi su dobri.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 16/11/2016 : 17:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
svi imaju neki smek,prvih 5 je nacrta Ferri pa mozda zato i pisa je Nolitta

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6807 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/11/2016 : 17:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jeblo vas prvih pet ... mislim, pretjerujete, malo mi je nabusito Chico šerif, a Chico story se kosi sa jednom verzijom Chicove prošlosti koju je on u nekoj epizodi pričao itd. Meni su svi ok osim Chico horror, ono mi ne leži nikako.
Ja nisam stara garda i čitao sam po Ludensovom redu objavljivanja i baš mi je legao Gambin crtež za jedan šaljivi serijal. Isto koliko mi epizode redovne serije s Gambom znače neku osrednju epizodu toliko mi je draži Gamba od Ferrija u Chicovom serijalu. Njegov crtež Zagora kao lika je daleko od poželjnog ali Zagor je tu ionako 20-ak stranica dok se Chico ne počne prisjećati prošlosti.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 16/11/2016 17:26:07
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/11/2016 : 18:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Od prvih 5 Chico story mi je precijenjen, Chico indijanac prenaivan, ostala 3 ipak prilično bolja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/11/2016 : 18:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Tih prvih 5 Po nicem ne odskacu osim sto je crtez drugaciji
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4594 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 17/11/2016 : 10:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Tanka je granica između genijalnosti i ludila.I Aristotel je rekao da još nije bilo genija koji nije pomalo i lud a slično uvjerenje dijelili su i mnogi poslije njega.
Ideja o problematičnim genijalcima i ludim znanstvenicima možda je i nešto više od izreke.Stereotip ili ne nije bitno,jer mi ćemo se zadržati na Zagorovom serijalu u kojem oni egzistiraju i samim njihovim pojavljivanjem taj stereotip je dobrano potvrđen.
Kreativni znanstvenici,doktori i izumitelji našli su svoje mjesto u serijalu bogatom raznoraznim likovima pa su se i oni odlično uklopili u šarenilo.
Razna čudovišta,vampiri,vukodlaci,keltski druid,demoni,bogovi,pobunjeni indijanci,ozloglašeni krijumčari lošeg alkohola i modernog oružja,svi oni našli su svoj mali kutak u nadaleko poznatom Darkwoodu i okolici,u prvoj polovini devetnaestog stoljeća.
Genijalni ali umno poremećeni neurotici , šizofreničari i paranoici,krasi ih čitava lepeza psihičkih oboljenja ali i visoka inteligencija također zauzimaju svoje mjesto u tom fantastičnom svijetu Ali oni nisu samo ludi genijalci,oni su i psihopati koji ne pokazuju ni mrvicu empatije prema ljudskom biću i dostojanstvu.
Često prikazani kao mršavi starčići izbuljenih očiju i raščupane kose,naravno uz poneku iznimku u fizičkom izgledu.Svima im je zajednička ta doza ludila i opake zloće koja ide uz njihovu inteligenciju.

Prvi i najpoznatiji koji se pojavio je profesor Hellingen koji se u serijalu pojavljivao sedam puta.
Predstavio ga nam je Nolitta a vizualno dočarao Ferri u epizodi Na tragu Titana.Njegov cilj je osvajanje ne samo Amerike već cijelog svijeta i to pomoću raznih izuma.Prvi njegov genijalni izum je divovski robot Titan.Hrpa željezarije koja se pod kontrolom operatera kreće tromo i nezgrapno sa današnjim protokom vremena od skoro pola stoljeća izgleda pomalo smiješno i bedasto.Pleme prestravljenih i praznovjernih indijanaca koje terorizira poludjeli starčić sa svojom ogromnom željeznom igračkom poslužilo je kao scenska premijera zlog Hellingena.
U ono vrijeme je takav pristup odlično funkcionirao.Naravno,kasnijim pojavljivanjima Hellingen dobiva sve dijaboličniji karakter koji sa njegovim unakaženim tijelom upotpunjuje savršenu cjelinu genijalnosti i zloće.Postaje luđi, okrutniji i opasniji.Postaje besmrtan.
U drugom pojavljivanju istog scenarista i novog crtača Donatellija dijabolični profesor nam predstavlja svoj novi izum.Podmornica Squalus kojom namjerava popraviti i iz jezerskih dubina izvaditi svoju prvu kreaciju i nastaviti svoj put prema pokoravanju Amerike.
Najbliže tome je bio u svom trećem pojavljivanju Odbrojavanje.Sa krstarećim razarajućim projektilima držao je u šahu američku, vladu i predsjednika.
Trebalo je još samo povući zadnji potez,da u glavni grad umaršira pobunjena vojska sa odmetnutim časnicima na čelu i preuzme vlast.Ne znam da li je Nolitta još u prvom pojavljivanju shvatio kakav potencijal pruža Hellingen,nisu to ni čitatelji mogli ni u najluđim snovima zamisliti,ali profesor je postao arhnemesis našeg junaka koji je čak i došljake iz svemira dozvao i sklopio savez sa njima.U ovoj epizodi nema Hellingenovih ludih izuma već nam je predstavljena vrhunska tehnologija Akkronijana.Svemirski intergalaktički brod.laserski pištolji sa paralizirajućim i smrtonosnim zrakama,nevidljivi štitovi najupečatljiviji su od njih.Ovo je ujedno i Nolittin oproštaj od serijala,njegova zadnja epizoda koja nas je pripremila za idući susret,po mnogim čitateljima najbolja ali i najosporavanija Zagorova epizoda svih vremena.
Sclavijev Demon ludila ili Divovi Dobra i Zla..Epizoda gdje se radnja odvija u paralelnom svemiru,epizoda u kojoj se ruši sav svijet našeg junaka kao kula od karata.Epizoda u kojoj si Zagor u nastupu rastrojstva puca u glavu,epizoda o ultimativnoj žrtvi najboljeg prijatelja i iskupljenju,epizoda u kojoj dobro na kraju trijumfira i ustoličuje našeg junaka kao centar u krugu života,kao indijansku legendu.Također i oproštaj još jednog legendarnog scenariste,Tiziana Sclavija,koji nije uradio puno epizoda ali je ostavio svoj neizbrisivi i pamtljivi trag u serijalu o najpopularnijem strip junaku na ovim prostorima.
U kreiranju poremećenog profesora okušali su se i Boselli i Burratini.Prvi je uradio transcendentan pristup(kao i Sclavi sa svojom paralelnom dimenzijom)prešao granicu prostorne stvarnosti odvukao je Zagora u svemirski brod koji luta svemirom i u finalnoj borbi suočio ga sa svojim neprijateljem koji je uskrsnuo uz pomoć Wendiga i atoma raspršenih po svemiru.Hellingen je postao demon.Sasvim logičan slijed,jer njegova zloća i dijaboličnost došla je do vrhunca u Demonima,kada se suočio sa Zagorom i shvatio bezobzirnost i pogrešku svih svojih postupaka.
Burattini je pak negirao Bosellija i Sclavija i nastavio gdje je Nolitta stao.U teleportacijskoj kabini.Sastrugao je DNA iz kabine i Klonirao je Hellingena,dao mu ime Garth,ubacio element rasne netrpeljivosti i eugenike.Sada imamo dva Helingena,Bosellijeva demona i Burattinijeva klona.Što će se iz svega toga izroditi brijem da ni vidoviti Milan ne bi mogao odgonetnuti.

Još jedan dugovječni genijalni luđak izumitelj i kemičar sa sedam svojih pojavljivanja provlači se kroz serijal.Profesor zvučnog imena i prezimena Adolf Verybad.(mali sarkazam na račun najozloglašenijih brčića u svjetskoj povijesti) koji radi za američku vojsku.Čista Hellingenova suprotnost,on je i Zagoru i čitateljima simpatični rastresenjak i ekscentrik.
On nema megalomanske ideje da zavlada Amerikom i svijetom ali često njegovi izumi padnu u ruke upravo takvih ljudi pa Zagor mora spašavati situaciju nerijetko i uz pomoć samog Verybada.On je jednostavno čovjek posvećen svojim izumima i smatra ih svojom djecom počesto nesvjestan da bi u krivim rukama mogli postati oružje destruktivnih i razornih moći po čovječanstvo.
Njega bi najlakše bilo okarakterizirati kao simpatičnog genijalca koji tanko balansira na onoj nevidljivoj niti između pozitivca i negativca.Njegovo prvo pojavljivanje bilo je u epizodi Trag ili još poznatije Bomba profesora Veribeda pod palicom Nolitte i Ferrija.Izumio je Ameliu,malenu bombu velike razorne moći koju su ukrali negativci.I tu epizodu krasi ona početnička naivnost serijala koja se očituje u scenariju, od toga da se bomba drži u običnoj vitrini bez ikakve zaštite i čuvara do same potrage za bombom i razrješenja drame.Naivnost scenarija,ne baš pretjerana zanimljivost ali sa obilnom dozom humora.
Za njegovo drugo pojavljivanje zaslužan je tim Canzio/Segna u epizodi Nevidljivi čovjek.Dobri profesor ovaj je put izumio je serum nevidljivosti.Generali već kuju mračne planove kako će cijele postrojbe prebacivati duboko na neprijateljski teritorij i vladati svijetom ali tu su naši dinamični junaci da osujete paklene vojne rabote.Naravno,tu je i pojedinac negativac koji kuje planove o bogaćenju pod krinkom nevidljivog.
I Tonineli se okušao sa Verybadom u dvije epizode.Prva u kratkoj priči pod nazivom Smrt u zraku a crtao ju je Donatelli.Riječ je o bojnom otrovu,smrtonosnom plinu AV-710(čokoladu dobije onaj tko pogodi šta znače AV),njegovom najsmrtonosnijem izumu koji pada u ruke trojice vojnih dezertera koji kuju mračne planove o osobnom bogaćenju.
Drugi uradak bavi se ljudskim zamorcima u svrhu puta se profesor vratio sa genetskim injženjeringom.Vojska je nastojala pokusne ljudske zamorce učiniti boljim plivačima i roniocima kako bi lakše ratovali u vodi ali se pokus oteo kontroli i ljudi su se počeli pretvarati u mutirane čudovišne nakaze lišene svakog ljudskog osjećaja,nadljudske snage i krvožednosti.
I Burattini je zasada dva puta vratio Verybada.U epizodi Nemoguća dimenzija koju je odlično nacrtao Devescovi profesor je našao način kako smanjiti ljude na veličinu mrava.I Zagor je smanjen i bori se protiv miševa,mrava,škorpiona,gavrana.Interesantna i zanimljiva epizoda ali tematikom ne odskače poput ostalih.Vojska sa svojim planovima o osvajanju svijeta,pojedinac željan osobnog bogaćenja na račun izuma,Verybad sa svojim standardnim nisam znao u kojem smjeru će to sve to ići i da će tako ispasti.Karakter mu je ostao isti,samo su izumi sve luđi i opasniji.Šesti susret crtali su ozloglašeni braća Cassaro.Vojnici upravljaju rojevima insekata pomoću aparata i ljudskog mozga.
Zadnji za sada,sedmi susret nam je upriličio novopridošlica Altariva sa jednom sasvim neobičnom idejom o novom izumu ludog profesora.

Naravno da ne može proći i bez dva najpoznatija čudovišta iz svjetske književnosti i mitologije.
Castelli je osmislio a Bignotti prikazao profesora Talbota i njegovu kreaturu Moloka.U biti ništa novo,Castelli je crpio inspiraciju iz Frankensteina,ubacio poneku svoju ideju i priča je tu.
Profesor koji uz pomoć svoga grbavog i nakaznog pomoćnika Ivana iskapa leševe i sastavlja biće čudovišnog izgleda oživljenog pomoću elektriciteta.Molok postaje ubojito oruđe u rukama iskompleksiranog grbavca a dobri profesor shvativši svu svoju zabludu nesretno skončava u smrtonosnom živom blatu,u zagrljaju svoje čudovišne kreature.
Vukodlak,tj doktor Stubb.Nolittina kreacija sa Donatelijevim uprizorenjem.Preko dana dobrodušan naučnik koji traži lijek za svoju tajanstvenu bolest a u noći punog mjeseca,u doba cvata opasnih otrovnih trava pretvara se u krvoločnu zvijer iz legendi i mitova vukodlaka i terorizira malo mjesto.Tragičan lik koji je svoju sudbinu skončao padom sa litice.

Prstohvat indijskog misticizma ubačen u američku šumu u Nolittinoj odličnoj i kultnoj epizodi Tigar govori o profesoru Harry Kellogu i njegovom nesretnom bratu. U podrumu iz kojeg dopiru jezivi urlici profesor koji je i vrsni kirurg presađuje organe zdravih indijanaca u tijelo svoga brata promijenjeno čarobnim napitkom i kletvom u tijelo tigra.


Prometej,(Nolitta/Ferri-Krilati osvetnik)znanstvenik i kirurg koji se nagledao ljudske patnje i boli u zadnjem ratu i odlučio stvoriti novu rasu ljudi.Osjećajna i miroljubiva kao takva ne bi više posezali za nasiljem i ratom.Živi kao pustinjak,u zabačenim brdima Catskill,u pećinama koje su međusobno povezane prolazima a u njima je najmodernija znanstvena i kirurška tehnologija.Njegova najpoznatija kreacija je Ultor,leteći indijanac kojem su kirurškim putem dodana krila orla i kao takav bi trebao biti prvi od svoje miroljubive rase..
Prometeja bi najlakše bilo okarakterizirati kao pustinjaka, zanesenjaka i sanjara,sa plemenitim namjerama spram čovječanstva.Pokušao je objediniti jedan iskonski čovjekov san,san za letenjem i pacifizam, ali kako to već biva,u igru ulazi jedan stari Zagorov neprijatelj za kojeg smo mislili da je odavno mrtav.I dolazi da ispostavi račun.


Zločinci Kramer i Adams uzgajaju mutirane krvoločne ribe ljudoždere sa ciljem da prestraše lokalno stanovništvo i dokopaju se terena sa ležištem zlata.U biti sav posao oko mutiranih riba odigrao je profesor Rogers,biolog koji je vjerovao u poštenje i dobrotu svojih kolega.Ali je postao žrtva njihove pohlepe i izopačenosti


Basileo,pravim imenom profesor Sharky.Lud je i opsjednut grčkim bogovima sa Olimpa.Sebe u svom bezumnom ludilu uspoređuje sa Zeusom,vrhovnim grčkim bogom.Namjera mu je sebi zdesna ustoličti Herakla u ljudskom obliku,čovjeka koji će izdržati 12 teških i opasnih kušnji.Osim što je arheolog,on je i vrsni genetičar koji je uspio u svom labaratoriju stvoriti čudovišnu kreaturu.Kerbera,mitskog psa,čuvara Hada sa tri glave.


Hegel von Axel,posljednji potomak kemičara iz Nunberga.Nakon teške nesreće koju je doživio u svom laboratoriju,oporavivši se,dolazi u Ameriku u potrazi za svetim Hugbertovim kaležom.Vratio ga je Burattini u Opsjednutima i pokopao ispod tona kamena.Nadam se zauvijek.

Charles Dickwick,simpatični zanesenjak,osobenjak i ekscentrik.Došao je u Darkwood sa svojim izumom,strojem koji priziva kišu,ali prizvao je jednog od najopasnijih Zagorovih neprijatelja ikada.Thundermana.


Robert Grey
.Iza uglađene maske gentlmana krije se opasan i osvetoljubiv zločinac.Vrsni kemičar i izumitelj koji je u sabotaži i izdaji svojih kolega ostao bez obje ruke.Koje je nadomjestio savršenim i ubojitim protezama.A u svakom prstu krije se po neko ubojito iznenađenje.Jedan od najopasnijih Zagorovih protivnika koji se vratio po drugi puta u Burattinijevoj režiji.


Zeleni rubac,divlji ,močvaran i nepristupačni kraj u jednom dijelu Darkwooda.A i glasine koje kruže o tom prokletom mjestu su zastrašujuće.Ali to nisu samo puke glasine,jer u tom kraju i od boga zaboravljenom svoj labaratorij je izgradio profesor i znanstvenik Karl Howenstein. Mjestu je dao ime Nova Geneza i igra se boga.Citira psalme iz biblije i pomoću seruma spravljenog iz žlijezdi životinjskih mozgova a koji ubrizgava u ljude stvara novu rasu.Želi stvoriti čovjeka kakvog je stvorio bog na svoju sliku i priliku,ali sve što uspijeva je stvoriti čudovišne i zastrašujuće,ubojite kreature.


U mračnoj i zastrašujućoj noći,noći proparanoj bljeskovima munja i udarima groma iz grobova izlaze mrtvaci i traže svoje žrtve.Gospodin i gospođa Bronsky,supružnici i znanstvenici u svom podrumskom laboratoriju stvorili su serum imena Buđenje u namjeri da povrate mrtvace u život odmah nakon smrti.Ali kako to već biva,samo malo nedostaje da serum bude savršen.

Doktor Knox(istoimena epizoda Perniole i Chiarolle),luđak koji komada ljude da bi vidio kakvi su iznutra,da vidi kako reagiraju na ono čime ih kljuka,na bolesti kojima ih zarazi.Patološka anatomija njegova je struka.Radio je to u New Yorku na skitnicama i prostitutkama,a u Darkwoodu nad indijancima.










Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 17/11/2016 11:10:08
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/11/2016 : 11:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Grej mi je od ovih ostavio najbolji dojam. Dobri su i knox i bronski.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/11/2016 : 16:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Von Axel stvarno slab lik, malo je pokvarena i ona priča Opsjednuti koja je do njegovog pojavljivanja bila izvrsna.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/11/2016 : 22:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dobar pregled bad-ass geneticara i fizicara.
Lijepo sazeto.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 17/11/2016 : 22:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Zapravo nisu dva Hellingena nego tri,jedan je dobar Hellingen(Sclavijev) a ova dva su u Wendigovom paklu,Buretov i Bosellijev.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/11/2016 : 14:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
i najlošiji Ćiko je nedostižno vrelo humora i satire za Alan Forda poslje 75 broja.
Čitajte Čika, boljeg humora nema na kioscima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/11/2016 : 14:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Inače, Igore, ovo gore bi lako mogao strpati odnosno preoblikovati u kakav članak za magazin tipa nešto slično ovom ispod... trud cijenim.

http://www.stripovi.com/magazin/dr-metrevelic-predstavlja-zagor-vs-vukodlak/166/

http://www.stripovi.com/magazin/dr-zagorolog-predstavlja-darkwoodske-nevjeste/176/

Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 18/11/2016 : 15:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
King odlican tekst,dobro je ovako da imamo sve na jednom mjestu da ne moram trazit i listat epizode pa se prisjecat koja se di pojavila,ipak mislim da si malop pretjerao sa nabrajanjem zenskih likova,izmedu Zagora i Yelenije se nije nista dogodilo kao ni izmedu ovih ostalih koje si nabrojao.Frida je Zagorova prva i prava ljubav,Gambit je onako druga opcija,utjesna nagrada,Marie Leavu je sex bomba i nema tu neke ljubavi dok je Virginia usputna ljubavnica,balavica.
Ove ostale su nebitne,al ajde lijepo da si ih se sjetio.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2016 : 19:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kad smo vec kod zena, Italijani su u nekoliko zadnjih sedmica birali najomiljeniji zenski lik iz Zagorovog svijeta, u finalu su se sastale Marie Laveau i Ylenia Varga.
Pobijedila je Marie Laveau.

Edited by - King Warrior on 18/11/2016 19:19:45
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/11/2016 : 19:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je Marie možda i najlošiji ženski lik koji se ikada pojavio u Zagoru, ako ne računam one sporedne koje su se pojavile samo jednom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2016 : 20:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Meni su sve manje-vise ok. Sto vise zena, to bolje.
Pupoljak mi je mozda cak i najdraza, zajedno sa Virginijom.
Grofica Varga ima, naravno, posebno mjesto u mom srcu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/11/2016 : 22:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

King odlican tekst,dobro je ovako da imamo sve na jednom mjestu da ne moram trazit i listat epizode pa se prisjecat koja se di pojavila,ipak mislim da si malop pretjerao sa nabrajanjem zenskih likova,izmedu Zagora i Yelenije se nije nista dogodilo kao ni izmedu ovih ostalih koje si nabrojao.Frida je Zagorova prva i prava ljubav,Gambit je onako druga opcija,utjesna nagrada,Marie Leavu je sex bomba i nema tu neke ljubavi dok je Virginia usputna ljubavnica,balavica.
Ove ostale su nebitne,al ajde lijepo da si ih se sjetio.



Između Zagora i Ylenije je bilo nečeg (18 i 19 str drugog dijela Crnog broda). Nije eksplicitno prikazano jer bi to uvrijedilo čustva nekih 40godišnjaka, ali čini mi se da je Ylenia iskoristila priliku... Činjenica je da vampiri (i vampirice) imaju "opasan" seksualni apetiti. :)

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/11/2016 : 22:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Rahazlam

King odlican tekst,dobro je ovako da imamo sve na jednom mjestu da ne moram trazit i listat epizode pa se prisjecat koja se di pojavila,ipak mislim da si malop pretjerao sa nabrajanjem zenskih likova,izmedu Zagora i Yelenije se nije nista dogodilo kao ni izmedu ovih ostalih koje si nabrojao.Frida je Zagorova prva i prava ljubav,Gambit je onako druga opcija,utjesna nagrada,Marie Leavu je sex bomba i nema tu neke ljubavi dok je Virginia usputna ljubavnica,balavica.
Ove ostale su nebitne,al ajde lijepo da si ih se sjetio.



Između Zagora i Ylenije je bilo nečeg (18 i 19 str drugog dijela Crnog broda). Nije eksplicitno prikazano jer bi to uvrijedilo čustva nekih 40godišnjaka


Nisam znao da je ta dobna skupina kritičnija od 10-ogodišnjaka, izgleda da se vremena mijenjaju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.34 seconds. Snitz Forums 2000