forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

morski
Senior Member



2655 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 08/06/2020 : 20:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Kad smo kod "nadmudrivanja" Libellusa i Veselog četvrtka dodao bih jednu "sitnicu" (ne znam jel netko prije spomenuo) - opaske iz kategorije VIDI POD u dnu sličice!

Konkretno, ako se u stripu kojeg objavi Libellus spominje bilo koji događaj iz prošlosti, dečki napišu u dnu sličice, u kojem izdanju iz bilo kojeg razdoblja, dijela "regiona" ili izdavača smo imali prilike upoznati lik ili događaj značajan za ono što trenutno čitamo. RESPECT

U izdanjima VČ, pogotovo u uvodniku, eventualno spomenu ono što je izdao Dnevnik u YU. Za bilo kojeg izdavača iz Hrvatske nema spomena.


mislim da grešiš oko ovoga
činjenica je da svi izdavači navode kao referencu prvo svoja izdanja, pa dnevnikova, pa tek onda "tuđa"
barem ono koliko sam ja video po stripovima

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 08/06/2020 : 21:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by El Morisco

Kad smo kod "nadmudrivanja" Libellusa i Veselog četvrtka dodao bih jednu "sitnicu" (ne znam jel netko prije spomenuo) - opaske iz kategorije VIDI POD u dnu sličice!

Konkretno, ako se u stripu kojeg objavi Libellus spominje bilo koji događaj iz prošlosti, dečki napišu u dnu sličice, u kojem izdanju iz bilo kojeg razdoblja, dijela "regiona" ili izdavača smo imali prilike upoznati lik ili događaj značajan za ono što trenutno čitamo. RESPECT

U izdanjima VČ, pogotovo u uvodniku, eventualno spomenu ono što je izdao Dnevnik u YU. Za bilo kojeg izdavača iz Hrvatske nema spomena.


mislim da grešiš oko ovoga
činjenica je da svi izdavači navode kao referencu prvo svoja izdanja, pa dnevnikova, pa tek onda "tuđa"
barem ono koliko sam ja video po stripovima



Ne griješim! Uzet ću primjer Martina Mysterea od VČ (brojevi između 44-50 otprilike, da ne pogriješim).Više puta u uvodniku spominju MM gigant 3. i 5. Ljudi u crnom i Drvo života uz napomenu KOJI NIKADA KOD NAS NISU OBJAVLJENI (što i je točno jer u Srbiji nisu) te potom čitateljima iznose detalje koji su bitni za čitanje novih priča.

---

<b></b>
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2020 : 22:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Kad smo kod "nadmudrivanja" Libellusa i Veselog četvrtka dodao bih jednu "sitnicu" (ne znam jel netko prije spomenuo) - opaske iz kategorije VIDI POD u dnu sličice!

Konkretno, ako se u stripu kojeg objavi Libellus spominje bilo koji događaj iz prošlosti, dečki napišu u dnu sličice, u kojem izdanju iz bilo kojeg razdoblja, dijela "regiona" ili izdavača smo imali prilike upoznati lik ili događaj značajan za ono što trenutno čitamo. RESPECT

U izdanjima VČ, pogotovo u uvodniku, eventualno spomenu ono što je izdao Dnevnik u YU. Za bilo kojeg izdavača iz Hrvatske nema spomena.


Dobro si stavio pojam nadmudrivanje u navodne znakove. Po meni nema tu 'N' od nadmudrivanja.
Dva nakladnika iz razlicitih drzava koja gledaju svoje poslove. To bi bilo to.
Cuj, cisto tehnicki gledano zasto bi VC spominjao nakladnike i izdanja nase zemlje? Iako je to 'isto' trziste kako se to pocesto tvrdi, njihov je potpuni legitimitet da ne spominju izdanja s druge strane.
E sad, to sto LL spominje izdanja svih nakladnika, a znam to jer pratim, samo im ide na stripovsku cast. Taj 'moral' strip entuzijasta i profesionalaca koji gaje i pothranjuju samo ih jos jednom dize stepenicu iznad drugih. A vec su i ovako dosad dovoljno stepenica odmakli drugima.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18776 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/06/2020 : 04:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Dade su divni ljudi.. oba, da se razumemo.. i jako korektni.. pa me ne čudi da u knjigama svojim spominju i druge izdavace..knjige su i odraz ljudi koji jih rade.. I u njima se vidi ljubav prema poslu i stripovima..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4794 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/06/2020 : 08:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Stvar je elementarne kulture i postovanja staviti referencu na ZS ili LMS izdanje.

I svakako stripovske časti i postenja.

Ko razume shvatice.

sangue navajo
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22301 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/06/2020 : 08:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Dade su divni ljudi.. oba, da se razumemo.. i jako korektni.. pa me ne čudi da u knjigama svojim spominju i druge izdavace..knjige su i odraz ljudi koji jih rade.. I u njima se vidi ljubav prema poslu i stripovima..


Upravo tako. Ljudi nisu iskompleksirani i rade posao na najbolji mogući način.
Ljudi poput njih i Zlatko iz Babilona ne sreću se na svakom koraku u strip biznisu.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 09/06/2020 : 10:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by El Morisco

Kad smo kod "nadmudrivanja" Libellusa i Veselog četvrtka dodao bih jednu "sitnicu" (ne znam jel netko prije spomenuo) - opaske iz kategorije VIDI POD u dnu sličice!

Konkretno, ako se u stripu kojeg objavi Libellus spominje bilo koji događaj iz prošlosti, dečki napišu u dnu sličice, u kojem izdanju iz bilo kojeg razdoblja, dijela "regiona" ili izdavača smo imali prilike upoznati lik ili događaj značajan za ono što trenutno čitamo. RESPECT

U izdanjima VČ, pogotovo u uvodniku, eventualno spomenu ono što je izdao Dnevnik u YU. Za bilo kojeg izdavača iz Hrvatske nema spomena.


Dobro si stavio pojam nadmudrivanje u navodne znakove. Po meni nema tu 'N' od nadmudrivanja.
Dva nakladnika iz razlicitih drzava koja gledaju svoje poslove. To bi bilo to.
Cuj, cisto tehnicki gledano zasto bi VC spominjao nakladnike i izdanja nase zemlje? Iako je to 'isto' trziste kako se to pocesto tvrdi, njihov je potpuni legitimitet da ne spominju izdanja s druge strane.
E sad, to sto LL spominje izdanja svih nakladnika, a znam to jer pratim, samo im ide na stripovsku cast. Taj 'moral' strip entuzijasta i profesionalaca koji gaje i pothranjuju samo ih jos jednom dize stepenicu iznad drugih. A vec su i ovako dosad dovoljno stepenica odmakli drugima.


U potpunosti se slažem s tobom! Posebno se pridružujem pohvalama na način rada LL što potvrđuje koliki su ljubitelji i poznavatelji stripa na "našim" prostorima. I činjenica je da VČ nema nikakvu obavezu spominjati izdanja sa strane, ali ne mogu se oteti dojmu kako su sigurno pročitali bar neka LL izdanja (evo, neka opet spomenem MM gigante - za koje uvijek ističem da su jedno od najjačih Castellijevih uradaka bitnih za čitavi MM univerzum)

---

<b></b>
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 09/06/2020 : 10:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
U Libellusu sigurno drže do LMS I ZS što se najbolje vidi i u nazivima svojih Zagor knjiga, gdje su uvažavajući upravo ta izdanja davali nazive - "Naivčine iz Elkinsa", "Tkač", "Tvrdokrilac" i sl.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2020 : 10:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by El Morisco

Kad smo kod "nadmudrivanja" Libellusa i Veselog četvrtka dodao bih jednu "sitnicu" (ne znam jel netko prije spomenuo) - opaske iz kategorije VIDI POD u dnu sličice!

Konkretno, ako se u stripu kojeg objavi Libellus spominje bilo koji događaj iz prošlosti, dečki napišu u dnu sličice, u kojem izdanju iz bilo kojeg razdoblja, dijela "regiona" ili izdavača smo imali prilike upoznati lik ili događaj značajan za ono što trenutno čitamo. RESPECT

U izdanjima VČ, pogotovo u uvodniku, eventualno spomenu ono što je izdao Dnevnik u YU. Za bilo kojeg izdavača iz Hrvatske nema spomena.


Dobro si stavio pojam nadmudrivanje u navodne znakove. Po meni nema tu 'N' od nadmudrivanja.
Dva nakladnika iz razlicitih drzava koja gledaju svoje poslove. To bi bilo to.
Cuj, cisto tehnicki gledano zasto bi VC spominjao nakladnike i izdanja nase zemlje? Iako je to 'isto' trziste kako se to pocesto tvrdi, njihov je potpuni legitimitet da ne spominju izdanja s druge strane.
E sad, to sto LL spominje izdanja svih nakladnika, a znam to jer pratim, samo im ide na stripovsku cast. Taj 'moral' strip entuzijasta i profesionalaca koji gaje i pothranjuju samo ih jos jednom dize stepenicu iznad drugih. A vec su i ovako dosad dovoljno stepenica odmakli drugima.


U potpunosti se slažem s tobom! Posebno se pridružujem pohvalama na način rada LL što potvrđuje koliki su ljubitelji i poznavatelji stripa na "našim" prostorima. I činjenica je da VČ nema nikakvu obavezu spominjati izdanja sa strane, ali ne mogu se oteti dojmu kako su sigurno pročitali bar neka LL izdanja (evo, neka opet spomenem MM gigante - za koje uvijek ističem da su jedno od najjačih Castellijevih uradaka bitnih za čitavi MM univerzum)


I jos jednom si u pravu. Sve smo to mi, svi procitali. I oni i mi. I nakladnici i fanovi. I gazde i kupci. Svi koji volimo i pratimo strip. Sve se zna, (i ima). Ali, razumijemo se...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7702 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 09/06/2020 : 11:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
veliki broj kupaca izdanja vc vjerovatno nije ni cuo za libelus, jos veci broj ih nema nijedno njihovo izdanje, a kamoli da ima konkretno taj spominjani broj u izdanju tako da to spominjanje nekih izdanja velikoj vecini vc citaoca i ne znaci bas puno..ipak je tu velika vecina usputnih citalaca, zatim lokalkolecionara koji se samo drze tih svojih izdanja, pa tek onda idu oni sta uzimaju jos i neka izdanja iz hr. ali su to jeftina kiosk izdanja ludensa,SD i SA..poslije toga bi na red dosli oni koji pored svega ovog uzimaju razna piratska i druga izdanja, pa tek onda ide mali dio onih koji ce uzeti libelusa...

s druge strane, libelus uzimaju hardcore kolekcionari i poznavaci strip scene, koji jako dobro znaju sva izdanja sa ovih prostora, prate forume, fb, instagram, idu na sajmove, idu u striparnice i sl. pa im onda ono upustvo na drugi strip
znaci nesto...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37831 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/06/2020 : 11:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

E, upravo to sto je Zlatan napisao sam i sam pomislio. Kupci nekog kiosk izdanja nisu uvijek isti kao kupci drugoga kolekc. izdanja u drugoj drzavi. Sad, i meni bi bilo lijepse da se pominju i izdanja u regionu ili dovoljno mi je originalni broj, jer mogu i sam da pogledam u popis tko je to vec izdao. Ali realno, vecina kupaca kiosk izdanja ne pravi popise i trazi stripove u ostalim zemljama.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22301 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/06/2020 : 12:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, nemojte se zavaravati, prosla su vremena kada su se stripovi prodavali u nekolilko desetina hiljada komada sedmicno.
Razlika u prodaji izmedju Ludensovih i LL stripova je svega nekoliko stotina komada.
Tako gledano, svi stripovi koji u danasnje vrijeme kod nas izlaze su kolekcionarska izdanja.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2020 : 13:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ljudi, nemojte se zavaravati, prosla su vremena kada su se stripovi prodavali u nekolilko desetina hiljada komada sedmicno.
Razlika u prodaji izmedju Ludensovih i LL stripova je svega nekoliko stotina komada.
Tako gledano, svi stripovi koji u danasnje vrijeme kod nas izlaze su kolekcionarska izdanja.


Cak i to stoji.
Recimo gazda SA mi je rekao da nije uspjevao prodati 1000 komada kiosk Alan Forda. Ej... Alan Ford. Uz Zagora sigurno najpopularniji strip ovih prostora. Znaci danas ispod tisucu, (za cijeli region) a nekad je bila Vjesnikova naklada izmedu 50 000 i 65 000.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2655 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/06/2020 : 15:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
@ElMorisco u vezi referenci, opet mislim da grešiš jer siguran sam da nisi imao uvid u sve epizode VČ-a, tu mislim na one koje bi mogle da se referiraju na nekog od izdavača iz susednih država.

U vezi ogromnih tiraža, uporedite broj stanovnika ex-YU i tiraže sa brojem stanovnika neke od današnjih država i tiraže u istim. U jednačinu ubacite i broj kioska sa štampom tada i sada, cene i plate.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6222 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/06/2020 : 15:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Apropos tiraža, ma ne mogu se stara vremena uspoređivat sa današnjim.
Danas većina klinaca ima internet, kompjutere, mobitele, puno veći izbor programa na TV-u...ugl neusporedivo. Dok su davnih dana strip i knjiga bili glavna zabava. ;)

Jedino je danas hiperprodukcija svega pa tako i stripova, tiraži nikad manji, a izbor nikad veći (rekao bih da i ovo pogoduje manjim tiražima).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/06/2020 15:48:47
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47026 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/06/2020 : 12:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
srednja starost na forumu je priko 35 godina.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/06/2020 : 13:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Dragonerovci, da li je bitno kada se čita prvi specijal, postoji li posebna kronologija čitanja?
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
438 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 13/06/2020 : 13:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Dragonerovci, da li je bitno kada se čita prvi specijal, postoji li posebna kronologija čitanja?



Najbolje je čitati po redoslijedu izlaženja, onako kako je izlazilo u Italiji. Čini mi se da i Libellus tako izdaje. Dakle negdje izmedju epizoda u 5 knjizi. U kasnijim epizodama se u jednom trenutku referiraju na dogadjaje iz prvog specijala pa ga je dobro procitati do tog broja.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/06/2020 : 14:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ako se dobro sjećam, specijal je izašao otprilike u isto vrijeme kad i jedanaestica
Bacam se onda na čitanje kad odradim desetku
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2020 : 17:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Dragonerovci, da li je bitno kada se čita prvi specijal, postoji li posebna kronologija čitanja?


Ja ih citam po ritmu izlaska u HR. Znaci kako ih izbaci LL tako ga odradim.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2020 : 08:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zadnja najava; mladi Tex no.2. I u ovoj turi deset knjiga. Dalo se gasa, bome poslije Korone. Uzimam osam od deset.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40089 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/06/2020 : 09:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja vise nemam pojma sta je u kojoj turi. Bilo bi dobro kada bi izbacivali u jednoj slici sva izdanja koja cine turu.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 16/06/2020 : 09:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja vise nemam pojma sta je u kojoj turi. Bilo bi dobro kada bi izbacivali u jednoj slici sva izdanja koja cine turu.



tako je mozak mi otpa :) Možda nešto slično kao što Tarantula radi kad dođe nova tura u Mostar
https://web.facebook.com/tarantula.comicstore/photos/a.974913239338516/1697564050406761/?type=3&theater

"Nothing is true, everything is permitted."

Edited by - tosha on 16/06/2020 09:40:01
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2020 : 10:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa kad im izade iz tiska, prije same distribucije slikaju sve knjige na kupu. Znaci ima. A i nije tesko popratiti slike izdanja po najavama, obicno u desetak dana. A najbolje je sebi i zapisati, pa nema greske.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37831 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/06/2020 : 10:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa hajde budi ti taj dobricina i napravi popis na kraju i zaljepi ga ovdje, ako moze jos sa vrhnjem (male slicice naslovnica). ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000