forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS i LMS ludilo.Ima li smisla? Kako ga riješiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/10/2020 : 16:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Je li to taj san?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/10/2020 : 19:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da mene pitas, pa da ti kazem; ne nije, naravno. Ovo je bilo slucajno i nije bilo to. Ali ima u Varosu, u jednom podrumu cila bacva od parstolitara, prepuna LMS-a i ZS-a u plasticnim kesicama. Super ocuvanih. Covjek to jos cuva, ali mladi mu se sin vec sad misli o prodaji, pa cemo vidjeti sto ce vrijeme donjeti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/10/2020 : 22:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Stripovi u bačvi:)
Trebaju malo odstajat:)
Misliš li ti kupit kad bude na prodaju ili m mozes meni reći jad dojde vrime.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/10/2020 : 22:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

zapravo je o fenomenu "moćne žute trake" teško napisati nešto novo dobro, a da bude krivo...

već samo držanje u ruci i ove aktualne, "nove ZS" prozorčić je u prošlost, onaj komadić srednjoškolskih dana iz jednog vremena...
Kad otvorim svoje ukoričene "Politikine zabavnike" i vidim Hogara STRAŠNOG, sjetim se snijega do koljena, školske torbe s naguranim stripovima u tajnim pretincima i bake koja čeka s ručkom nakon škole...

Revizija kolekcije, nadopunjavanje "još perfektnijim izdanjima" - zašto da ne?
Savršena kolekcija i doživotno čuvanje - zašto da ne?



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/10/2020 : 23:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Stripovi u bačvi:)
Trebaju malo odstajat:)
Misliš li ti kupit kad bude na prodaju ili m mozes meni reći jad dojde vrime.


Nisi bas ovo dobro napisa, ali razumija san te. Je u plasticnoj bacvi. Od parstolitri. Suvoj, cistoj. Svi u kesicama. Vec su dovoljno sami od sebe odstajali tokom vrimena a savrseni.
Kad dode vrime, normalno da necu ni tebi ni nikome rec. Uzest cu ih ja za malo movaca, a preskupo posli prodat.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2020 : 00:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 25/10/2020 : 10:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Drago mi je sjetiti se LMS i ZS. To ce zauvjek ostati u lijepoj uspomeni. Sve je bilo podredeno tim edicijama. U te se 'romane' igralo na karte, igralo se u njih na franje, dobitak u igrama sa slicicama,( topavanje, do zida...), bio je u 'romanima'. Sve je bilo LMS i ZS. Pa to je bio cijeli jedan svijet. Svi smo ih imali, sakupljali. Cijela ulica. Cijela skola. Cijeli kvart. Mater bi nas poslala u 'spizu', a sa ostatkom bi se odmah islo na trafiku po novu dozu sunda. Kako mi se ne bi bilo drago toga sjetiti...
No, zaista mi je drago sto sam se oslobodio toga kolekcionarskog bremena. Nije mi potrebna i ta omca. Ne iz financijskih razloga, ne zbog nedostatka vremena za takvo sto ili ogromnog prostora koji je potreban za takvo sto, vec jednostavno mislim da sam to prerastao. Nesto treba ostaviti iza sebe, i poci dalje. LL izdanja SBE novijih junake tipa; Dylan, Nathan, Magico, Dragonero, Sirocad...uzimam s gustom. To je skroz drugaciji koncept i pristup, iako i oni vec pocinju 'stekati' zbog dugovjecnosti i nedostatka ideja. To ipak ne usporedujem niposto s Blekom, Markom, Kitom, Texom iz spomenutih edicija. Tu je ipak razlika u kvaliteti po meni. Osim Kena, njega sam bio dugo godina cuvao u LMS izdanju pa na kraju nedavno prodao. Kad ga uzmem u ruke u izdanju Fibra/LL ogromna je to razlika... jedino smatram da sam se zajebao sa LL Zagorom, tu sam se uhvatio na mamac nostalgije. Dobro sam zagrizao tu udicu, jbg. I sad se pitam da li mi je to trebalo? Unatoc savrsenstvu izdanja, ove sam ih godine za vrijeme prvog sranja s Koronom ponovo sve procitao i ostao zatecen kakvih losih prica, crteza, dijaloga tu ima. Velikoj nostalgiji usprkos, cini mi se to prevazidena stvar. Bez ikakve uvrede ikome, samo moje osobno misljenje. Ali kako rekoh, sve je to u redu. Ljudi kupuju povrtak u svoje djetinjstvo i to je u redu. Ustvari ima li sto ljepse? A sto se tice cijena, pa to je naprosto tako kako je. Trzisna stvar. Dok god je takav ekstremni interes, bit ce i takve cifre. Cak puno, puno vece nego za bilo kakav odlicno ocuvan primjerak rijetkog Alan Forda. Sto je po meni apsurdno. Ali tko mene pita...tko uostalom nas ista pita...




Mislim da na ovaj način razmišljamo o ZS&LMS svi koji vučemo prekrasne uspomene na njih iz djetinjstva.
Pošto imamo 50,60 i više godine ti guštevi su za nas neponovljivi.
Čitati Zagora i ufurati se u atmosferu Darkwooda i u mašti putovati sa njima danas je nemoguće na onaj način na koji smo to radili u osnovnoj školi ili, ajde još za neke, u srednjoj školi.
Možemo mi tražiti to putovanje sa Zagorom u mašti, ali neće se dogoditi. To su jednostavno pričice na razini osnovne škole.

Dio su našeg odrastanja. Mislim da sa hrpom novaca koje dajemo u ZS&LMS pokušavamo kupiti to putovanje u djetinjstvo.
Kod mene se to ne događa čitajući. Događaju se kratki bljeskovi gledajući ih posložene u ormaru. Kao klinac uživao sam gledajući ih tako i presložiti ih od najmanjeg do najvećeg broja beskonačno puno puta.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 25/10/2020 : 10:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Pretpostavljam da mene pitas, pa da ti kazem; ne nije, naravno. Ovo je bilo slucajno i nije bilo to. Ali ima u Varosu, u jednom podrumu cila bacva od parstolitara, prepuna LMS-a i ZS-a u plasticnim kesicama. Super ocuvanih. Covjek to jos cuva, ali mladi mu se sin vec sad misli o prodaji, pa cemo vidjeti sto ce vrijeme donjeti.



Uhhh, nije loše.
To bi vjerojatno bila mrak kupovina ukoliko sin nije informiran.

Tog vina bi se bilo dobro napiti !!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/10/2020 : 11:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je ona plava plasticna bacva sa velkim cepom na navoj. Nije za vino, vise za kiseliti kupus.
Ali, da. Blago je tu i ceka pravog Digging Billa. Nadam se da ce i docekati...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2020 : 11:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik
Mislim da sa hrpom novaca koje dajemo u ZS&LMS pokušavamo kupiti to putovanje u djetinjstvo.



ja kupim to djetinjstvo za male novce u novim izdanjima.
osim cijene,manje je olova i bolji otisak.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2020 : 11:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo je ona plava plasticna bacva sa velkim cepom na navoj. Nije za vino, vise za kiseliti kupus.
Ali, da. Blago je tu i ceka pravog Digging Billa. Nadam se da ce i docekati...


Ja imam istu bačvu u podrumu ali fali mi zs/lms

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/10/2020 : 15:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E, kako je pocelo, bit ce u skorijoj buducnosti pravi kiseli kupus vrijedniji od svih LMSZSABCD-efgha kratica.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 25/10/2020 : 19:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo je ona plava plasticna bacva sa velkim cepom na navoj. Nije za vino, vise za kiseliti kupus.
Ali, da. Blago je tu i ceka pravog Digging Billa. Nadam se da ce i docekati...


Nije valjda deblja plastika, crni poklopac?

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/10/2020 : 20:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mislim da jest.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/10/2020 : 21:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A da se vratimo na temu, može?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mesar
Junior Member

392 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 26/10/2020 : 06:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
Godine 2000 pričam ja sa jednim sodelavcem(neznam kako se kaže kod vas)o stripovima.Kaže on dođi k meni i pokupi šta mi je još ostalo.Koliko imaš,"pedesetak" pitam,a on,nemoj da se šališ.Dođem i pokupim negdje 500 stripova LMS i ZS(nešto broja pod sto,dvjesto, tristo..i do kraja).Kaže ,da bi znao pola godine prije dao bi mi kompletnu ZS i LMS,ali dao jednom šupoglavcu najbolje brojeve,(pa znao je on šta mora odnjeti)kojeg poznajem a šta je on učinio s njima bolje da neznam.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2020 : 09:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sodelavec bi bio suradnik, ili kolega na poslu, jel da?
Ima toga. Tih 'tajnih' kolekcija po tavanima i podrumima koje samo cekaju da ugledaju sunce dana. Sad, u kakvom su stanju ocuvanosti i kako su skladistene, pitanje je. Ali smatram da ce u bliskoj buducnosti takvih otkrica biti. Ne idemo mladi, a masa bas starijih kolekcionara koji su takvo sto cuvali 50 godina, ce nas napustiti. Sad, sto ce rodbina s tim i da li ce znati trzisnu vrijednost, jos je jedno pitanje...
Ali bit ce otkrica takvih Albabinih pecina, to uopce ne sumnjam.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 26/10/2020 : 16:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mislim da jest.


Nije valjda od hlora.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/10/2020 : 19:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
UHHHH, upravo uplaćeno 800 €,
Zs&LMS klinički troškovi.

E, sad da se i pojave glanceri 85 i 86 i još neki Lmsovi po 500kn ne bi bidao.

Ajd, 100ka od toga je bila za Fibre. Stiže Zatamnjenje, Orvell, Vitezovi
Marsa ....
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 26/10/2020 : 19:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Pa kad si ti Jaki.

Nas ovisne ZS&LMS peglače je dijagnoza oslabila.


quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by stripnik
Mislim da sa hrpom novaca koje dajemo u ZS&LMS pokušavamo kupiti to putovanje u djetinjstvo.



ja kupim to djetinjstvo za male novce u novim izdanjima.
osim cijene,manje je olova i bolji otisak.

Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 28/10/2020 : 11:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ludilo u Raju.

Krajnji stadij ...

[url=https://postimg.cc/SjBn3zNk][/url]
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 28/10/2020 : 12:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da neki od vas imaju ovo.

Markos?
Ako da, onda to nećemo nazvati ludilom pošto je ovo za Markosa osim zadovoljstva i hobija i strasti na kraju krajeva Posao.
Pretpostavljam i za neke koji su i ovdje na stranicama aktivni prodavači, ali i kupci ...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/10/2020 : 12:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam opet krenuo prošle godine sa kupovinom, preko broja 600 (ZS LMS) imam 80%, ostali su mi ovi niži brojevi. Imam i tu dosta njih, ali popunjavam rupe polako. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/10/2020 : 14:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Pretpostavljam da neki od vas imaju ovo.

Markos?
Ako da, onda to nećemo nazvati ludilom pošto je ovo za Markosa osim zadovoljstva i hobija i strasti na kraju krajeva Posao.
Pretpostavljam i za neke koji su i ovdje na stranicama aktivni prodavači, ali i kupci ...


Nikad to nije posao. Jebo ja posao, 95 % ljudi na svijetu se ne bave onim sto vole. To je samo novac. A ovo je zadovoljstvo. Gust. Strast kako si rekao...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39976 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/10/2020 : 14:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Koliko kosta u kompletu glanc ZS i LMS? Ovo u kesama je ludilo. Cije je to?
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000