forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 245

fler
Senior Member



Croatia
2021 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/11/2021 : 11:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Bosch je faca.
Meni baš dobra serija iako ne pratim te policijskoproceduralne serije.
jedino mi njegova kćer išla na živce.



Ozbiljno? Zašto?
Kod mene sasvim suprotno - Maddie mi je baš draga,
napokon (u početku) tinejdžer koji me nije iritirao,
a s vremenom joj se lik kvalitetno razvije.


Inače, da, Harry je baš njuška
(iako ne kao Crate i Barrel - nedodirljive legende svoje vrste ),
dobro mi je sjeo jer između ostalog dijelimo i averziju prema
konstantnom drkanju po mobitelima.
A što kuću ima, uh!

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 01/11/2021 13:58:36
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7190 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/11/2021 : 13:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

Nakon 7 odgledanih epizoda zaključak je da Foundation samo raste. Jako sam zadovoljan, jedno 150 puta bolje od dine i 120 od Got-a.


Supruga i ja ga također gledamo, samo što smo mi nakon nove Dine komentirali da naspram nje Foundation u svakom pogledu djeluje kao C produkcija. Ako se u zadnje tri epizode nešto značajno ne promijeni, odustajem od daljnjih sezona.



*ebe me se za produkciju. Prica ima mesa i dinamike za razliku od onog sterilnog prekenjavanja.


Ma ne govorim ja samo o produkciji već o svim elementima izvedbe, uključujući glumu i scenarij. Ako ćemo uspoređivati same priče, onda zapravo uspoređujemo knjige, a to ne mogu jer nisam čitao nijednu. No ako misliš na to kako su priče izvedene u seriji odnosno filmu, ostajem pri tome da je Dina nemjerljivo bolja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8168 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/11/2021 : 14:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ma ne govorim ja samo o produkciji već o svim elementima izvedbe, uključujući glumu i scenarij.



Imperator šije kompletnu glumačku postavu u dini za dva koplja.

Ja kužim da se ljudima sviđa villeneuveov minimalizam i sterilnost. U Blade runneru mi to funkcionira, u dini ne. Čak i ako zanemarimo scenarij ukupna izvedba u foundation mi je jako dobra, odnosno ne prodaje muda pod bubrege za razliku od villeneuvea koji balansira između arta i mainstreama. Ne volim balansiranja, odluči se što radiš.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7190 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/11/2021 : 15:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

Ma ne govorim ja samo o produkciji već o svim elementima izvedbe, uključujući glumu i scenarij.



Imperator šije kompletnu glumačku postavu u dini za dva koplja.

Ja kužim da se ljudima sviđa villeneuveov minimalizam i sterilnost. U Blade runneru mi to funkcionira, u dini ne. Čak i ako zanemarimo scenarij ukupna izvedba u foundation mi je jako dobra, odnosno ne prodaje muda pod bubrege za razliku od villeneuvea koji balansira između arta i mainstreama. Ne volim balansiranja, odluči se što radiš.


Ček, pod "imperator" misliš na Leea Pacea? Meni je on skoro pa na razini Dine, ali one iz 1984.

Bit će da je ključna razlika u našim viđenjima to što ja volim balansiranja. Naravno, kad su dobro napravljena, a mislim da je to slučaj sa Villeneuveovom Dinom.

I da, Foundation prodaje muda pod bubrege, pravi se da je kvalitetna serija, a u stvari je čisti trash.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/11/2021 : 15:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bloodlands (2021)
https://www.imdb.com/title/tt11285548/

Gledao netko? Za sada ima prva sezona od 4 djela, a idu i nova cetiri, kad tad.

Pocelo tak tak, a onda mi postalo vec pomalo dosadno kad BANG TRAS pred kraj 2. epizode. Ono, sok, obrat. A i sasvim "drugi" glavni lik, emocije, mentalno stanje, prikaz sa njegove pozicije, kad znas i sam... ali polako opet pada dole, a sam kraj u 4. epizodi opet preobrat.

Sad, sve u svemu dobro mozda kao ideja, ali realizacija dosta nezanimljiva, i gluma prilicno glupa, nerealna.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8168 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/11/2021 : 15:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

Ma ne govorim ja samo o produkciji već o svim elementima izvedbe, uključujući glumu i scenarij.



Imperator šije kompletnu glumačku postavu u dini za dva koplja.

Ja kužim da se ljudima sviđa villeneuveov minimalizam i sterilnost. U Blade runneru mi to funkcionira, u dini ne. Čak i ako zanemarimo scenarij ukupna izvedba u foundation mi je jako dobra, odnosno ne prodaje muda pod bubrege za razliku od villeneuvea koji balansira između arta i mainstreama. Ne volim balansiranja, odluči se što radiš.


Ček, pod "imperator" misliš na Leea Pacea? Meni je on skoro pa na razini Dine, ali one iz 1984.

Bit će da je ključna razlika u našim viđenjima to što ja volim balansiranja. Naravno, kad su dobro napravljena, a mislim da je to slučaj sa Villeneuveovom Dinom.

I da, Foundation prodaje muda pod bubrege, pravi se da je kvalitetna serija, a u stvari je čisti trash.



Lee Pace, naravno, izvrstan je. Meni je gluma u dini iritantna do bola. Od svemirsko pustinjske verzije aquamana preko pateticnog oscara isaaca do anemicnog pizdeka u glavnoj ulozi.
Ma uostalom ti kod sf-a nisi na domacem terenu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/11/2021 : 16:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kad spominjete Foundation, moram priznat da nikada nisam čitao Asimova.
Naručio sam si dva manja kompleta za početak od ČK jer je dosta jeftinije nego Hr izdanja, ali Zadudzbine nije bilo…rasprodano, pa sma uzeo Robote i Carstvo(po 3 knjige svaki. Nadam se da se neću razočarat.
Inače sam se baš nakrcao Hrpicom SF knjiga koje bi valjalo pročitat…
A Foundation mislim onda gledat kada pročitam i knjige.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/11/2021 19:40:41
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7190 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/11/2021 : 19:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto


Ma uostalom ti kod sf-a nisi na domacem terenu.


Jesam, jesam. Samo sam izbirljiv.

P.S.
Chalamet je odličan!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4181 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/11/2021 : 21:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Upravo dovršio do sada objavljenih 4 sezone The Crown.
Iako ne znam baš puno i nisam imao pretjeranog interesa oko tih kraljevskih tema i događaja moram priznati da sam ugodno iznenađen.
Elegantno i nimalo nametljivo, temljeno na likovima i njihovim specifičnim karakterima prožeto kroz tradiciju i politiku, ova serija objedinjuje podjednako i fabulu, ali i glumačku izvedbu.
Meni kao pripadniku mlađih generacija je bilo i zanimljivo čuti po prvi put o nekim značajnim događajima u britanskoj povijesti tako da je i sadržajno dosta bogata i nije monotona.
Zanimljivo je i vidjeti kako mijenjaju glumačku postavu s protokom vremena i kako drugi glumci daju novi dašak poznatim likovima.
Likovi su prilično upečatljivi i zanimljiva je ta ljudska dinamika na tako visokim razinama, ali serija nikad ne gubi iz fokusa i narod te konstantnu borbu monarhije za čvrstoćom i reputacijom među populacijom.
Mnoge izvedbe zaslužuju pohvale, posebno Gillian Anderson kao Margaret Thatcher, a ni Chruchill i Lady Diana nisu daleko.
Svakako preporuka bilo kome s afinitetom za povijest 20. stoljeća i čak najmanjim interesom za UK i njegovu povijest i tradiciju.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/11/2021 : 20:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by jaki

Bosch je faca.
Meni baš dobra serija iako ne pratim te policijskoproceduralne serije.
jedino mi njegova kćer išla na živce.



Ozbiljno? Zašto?
Kod mene sasvim suprotno - Maddie mi je baš draga,
napokon (u početku) tinejdžer koji me nije iritirao,
a s vremenom joj se lik kvalitetno razvije.


Inače, da, Harry je baš njuška
(iako ne kao Crate i Barrel - nedodirljive legende svoje vrste ),
dobro mi je sjeo jer između ostalog dijelimo i averziju prema
konstantnom drkanju po mobitelima.
A što kuću ima, uh!



Pročitao sam hrpu Connellyjevih knjiga o Boschu. Riječ je o odličnim krimićima. Drago mi je da postoji serija. Pogledao sam prve dvije sezone. Inače, kada sam je gledao bila je potpuno nepoznata. Drago mi je da je sada svi gledaju

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/11/2021 : 12:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
30.11.na Netflixu kreće francuski animirani film Vrh Bogova. Da, francuski...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/11/2021 : 12:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Upravo dovršio do sada objavljenih 4 sezone The Crown.
Iako ne znam baš puno i nisam imao pretjeranog interesa oko tih kraljevskih tema i događaja moram priznati da sam ugodno iznenađen.
Elegantno i nimalo nametljivo, temljeno na likovima i njihovim specifičnim karakterima prožeto kroz tradiciju i politiku, ova serija objedinjuje podjednako i fabulu, ali i glumačku izvedbu.
Meni kao pripadniku mlađih generacija je bilo i zanimljivo čuti po prvi put o nekim značajnim događajima u britanskoj povijesti tako da je i sadržajno dosta bogata i nije monotona.
Zanimljivo je i vidjeti kako mijenjaju glumačku postavu s protokom vremena i kako drugi glumci daju novi dašak poznatim likovima.
Likovi su prilično upečatljivi i zanimljiva je ta ljudska dinamika na tako visokim razinama, ali serija nikad ne gubi iz fokusa i narod te konstantnu borbu monarhije za čvrstoćom i reputacijom među populacijom.
Mnoge izvedbe zaslužuju pohvale, posebno Gillian Anderson kao Margaret Thatcher, a ni Chruchill i Lady Diana nisu daleko.
Svakako preporuka bilo kome s afinitetom za povijest 20. stoljeća i čak najmanjim interesom za UK i njegovu povijest i tradiciju.


Serija je fantastična. Naučio sam puno povijesnih događaja kroz seriju. Fantastična gluma. Malo me je prelazak lika Princeze Margaret razočarao i prevelika mi je bila promjena, ali ok... Princ Philip fantastičan.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/11/2021 : 12:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

30.11.na Netflixu kreće francuski animirani film Vrh Bogova. Da, francuski...




Imas kakav link na IMDB u?
Inače, film isto postoji
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/11/2021 : 14:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by sumohrvat

30.11.na Netflixu kreće francuski animirani film Vrh Bogova. Da, francuski...




Imas kakav link na IMDB u?
Inače, film isto postoji


https://m.imdb.com/title/tt7014378/?ref_=m_nm_knf_t3
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7295 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/11/2021 : 14:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

30.11.na Netflixu kreće francuski animirani film Vrh Bogova. Da, francuski...



17.11. ide i Zerocalcare - Tear along the dotted line. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7190 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/11/2021 : 16:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by sumohrvat

30.11.na Netflixu kreće francuski animirani film Vrh Bogova. Da, francuski...



17.11. ide i Zerocalcare - Tear along the dotted line. :)



To se čeka! Samo da ne razočara.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8168 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/11/2021 : 16:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, da ne davimo vise ljude sa foundation daj mi svoje top 3 sf serije... Kod mene je to ovako:
1.Firefly
2.Expanse
3.Star trek:The next generation


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7190 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/11/2021 : 18:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Shaneru, da ne davimo vise ljude sa foundation daj mi svoje top 3 sf serije... Kod mene je to ovako:
1.Firefly
2.Expanse
3.Star trek:The next generation






1.Star Trek: The Next Generation
2.Cowboy Bebop*
3.Firefly

*ako se ne računa jer je animirana, onda se Firefly pomiče gore a na njegovo mjesto dolazi Mandalorian.

Naravno ovo sve vrijedi samo ako ne računamo mini-serije, to jest World on a Wire. U suprotnom ona ide na prvo mjesto.

Expanse još nisam gledao, ali planiram. Trenutno ponavljam Cowboy Bebop, a potom Firefly.

Šta ćemo sad?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8168 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/11/2021 : 19:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro je, podudaramo se. Ma meni bi expanse bio i prvi samo da kapetan nije tolika drama queen koji jos izgleda kao baby verzija billy bob thortona.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1663 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 06/11/2021 : 11:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Dobro je, podudaramo se. Ma meni bi expanse bio i prvi samo da kapetan nije tolika drama queen koji jos izgleda kao baby verzija billy bob thortona.



Slaba je ona glavna "glumica", Dominique Tipper, baš slaba... A, na nesreću, njena uloga nosi dobar deo najnovije sezone. Pre to nije toliko smetalo, dok je bila uzdržana, ali sada kada je ophrvaju emocije, druga priča.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 06/11/2021 11:49:08
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8168 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/11/2021 : 12:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Tonto

Dobro je, podudaramo se. Ma meni bi expanse bio i prvi samo da kapetan nije tolika drama queen koji jos izgleda kao baby verzija billy bob thortona.



Slaba je ona glavna "glumica", Dominique Tipper, baš slaba... A, na nesreću, njena uloga nosi dobar deo najnovije sezone. Pre to nije toliko smetalo, dok je bila uzdržana, ali sada kada je ophrvaju emocije, druga priča.

Je, slažem se. Gluma je općenito slabiji dio serije, ali s obzirom na ono što mi sama serija nudi s lakoćom sam prešao preko toga. Četvrta sezona mi je bila malo slabija, ali peta je opet digla stvar. Čekamo finale...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1663 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/11/2021 : 10:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
I ja generalno volim The Expanse, i mislim da je trenutno najbolja iz tog podžanra - zapravo, još od Firefly i (nove) Galactice - a to je uglavnom zbog uverljivosti sveta i zbog zapleta, koji se često ne odvija povoljno po čovečanstvo. Ima patetike tu i tamo, i sam početak je dosadan, ali neki delovi su brutalno bezobzirni, i mnogo toga, pogotovo u ranijim sezonama, je uzeto od Alfreda Bestera i njegovog romana Stars, My Destination, koji je meni u samom vrhu naučne fantastike ikada, a to priznaju i autori serije romana po kojima je ovo rađeno.

Video sam da nekim ljudima smeta "rasna raznovrsnost", ali ovo je baš jedan od serijala gde postoji savršeno opravdanje za nju.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 07/11/2021 10:07:23
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/11/2021 : 12:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
solidan je Expanse, ali mi se čini da ima problem konstantog proširivanja priče, a ne rješavanje otvornih pitanja iz prethodnih sezona
ne znam, možda griješim pa se dosta toga zaokruži u sljedećoj sezoni, ali imam osjećaj da će dosta toga ostati otvoreno/neodgovoreno
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1663 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/11/2021 : 12:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
TV serija prati romane, s ponekad izmešanim redosledom. Ali nisam ih čitao, pa ne znam kuda vodi priča. Mislim da je skoro izašla poslednja knjiga, ili je bar najavljena.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7295 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/11/2021 : 21:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Dexter se vratija!!!

Odličan povratak, vidi se da je Phillips glavni, a ne ona prevara od Bucka.

Suncem okupani Miami mjesto radnje prepušta snježnom sjeveru, a Dexter Morgan već je 10 godina u ubilačkom celibatu. Pogađate, ne zadugo.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 245 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000