forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 397

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/07/2022 : 17:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Maus je tiskan sve skupa u 3600 primjeraka u 4 izdanja. 1000+600+1000+1000. Knjiznice su kupile cca 37 komada.



Tražilo se mogući odgovor, zaboravija san upitnik...

Knjižnice?

Mada, Maus nije baš reprezentativni uzorak... ili??😳

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13941 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 21/07/2022 : 17:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Renky,kao da ti se po mislima vrti mogućnost osnivanja izdavačke kuće ;)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/07/2022 : 17:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Marko R

Treba imati u vidu da se ti pojedinačni stripovi / albumi tipa Mort, Maus i slično, često kupuju i kao poklon ili kuriozitet. Ali da li je ikad iko kupio Texa broj 458 / Martija 267 / Dilana 139 / random Boneli junaka broj ??? sa ciljem da ga pokloni nekom za rođendan ili tako nešto slično? ČAK i ako se taj slučaj i desi, garant je u znatnom manjem broju nego prvi primer.


Slazem se. Ali isto tako tvrdim da bi se npr. Zagor prica ili prvi trobroj Alan Forda uvijek prodavao, bas iz ovih gore razloga koje si rekao - kao poklon i kuriozitet. Meni stvarno nema smisla da je Zagor prica tiskan u 400 primjeraka kao i, ne znam, neka epizoda koju je crtao Pini Segna. Ne vidim nista lose u tome da se plate dodatna autorska prava za tih extra xyz primjeraka pojedinih brojeva i zadovolji potraznja i dodatno zaradi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26606 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/07/2022 : 17:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa Zagor priče uopće ne fali nego su tu epizodu u većem broju primjeraka pokupovali preprodavači koji špekuliraju s prodajom.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/07/2022 : 17:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@Renky,kao da ti se po mislima vrti mogućnost osnivanja izdavačke kuće ;)



Naravno da je... ali sad već pričamo u prošlom vrimenu. Pametnije san uložija lovu🤪🥳🥳🥳

Razlog... poznajem i Marka i Dade... nebi in bija u koži.
E da, i slušam pametnije😉.

Plus, ja iman tanke živce.🤣🤣🤣

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 21/07/2022 17:40:11
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/07/2022 : 17:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by logo111

Pa da, kao da strip scena nije postojala i prije Fibre.

Svaka čast za zasluge Fibre na strip sceni, ali pljuckat na sve ostalo i pisati ovakve "dupeulizivačke postove" je nepotrebno.



Svatko vidi sta zeli vidjeti.

Pusa.






Ima i tko stalno gleda, a k..... ne vidi. Nisi valjda već zaboravio pametovanja oko Pergama ?

Pusa😜


Edited by - logo111 on 21/07/2022 17:45:58
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/07/2022 : 17:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Marko R

Treba imati u vidu da se ti pojedinačni stripovi / albumi tipa Mort, Maus i slično, često kupuju i kao poklon ili kuriozitet. Ali da li je ikad iko kupio Texa broj 458 / Martija 267 / Dilana 139 / random Boneli junaka broj ??? sa ciljem da ga pokloni nekom za rođendan ili tako nešto slično? ČAK i ako se taj slučaj i desi, garant je u znatnom manjem broju nego prvi primer.


Slazem se. Ali isto tako tvrdim da bi se npr. Zagor prica ili prvi trobroj Alan Forda uvijek prodavao, bas iz ovih gore razloga koje si rekao - kao poklon i kuriozitet. Meni stvarno nema smisla da je Zagor prica tiskan u 400 primjeraka kao i, ne znam, neka epizoda koju je crtao Pini Segna. Ne vidim nista lose u tome da se plate dodatna autorska prava za tih extra xyz primjeraka pojedinih brojeva i zadovolji potraznja i dodatno zaradi.


Ne virujen da se ne sićaš šta je bilo sa onin prvin LL reprintima.
Slično ka za AF se počelo prije vrimena vrištat da je rasprodano, pa su na aukcijama počele divljat cijene. Kad je reprintano dodatnih 200, njih nikako ni prodat ni darovat, jer je "odjedanput izronilo" brdo prvih izdanja koja su se mogla kupit za malo više od cijene s korica.
Mislin da su tada zbog šverca više najebali oni od kupaca.
Na njihovome mistu ni ja se više ne bi zajebava.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 21/07/2022 17:54:41
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/07/2022 : 17:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Markos

Maus je tiskan sve skupa u 3600 primjeraka u 4 izdanja. 1000+600+1000+1000. Knjiznice su kupile cca 37 komada.



Tražilo se mogući odgovor, zaboravija san upitnik...

Knjižnice?

Mada, Maus nije baš reprezentativni uzorak... ili??😳


Eternaut? Svagdanja borba? Cuvari? Perzepolis? Inkal? Brodeck? Bjuf? Visnja? Hilda? Calvin? Odaberi uzorak:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/07/2022 : 17:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Marko R

Treba imati u vidu da se ti pojedinačni stripovi / albumi tipa Mort, Maus i slično, često kupuju i kao poklon ili kuriozitet. Ali da li je ikad iko kupio Texa broj 458 / Martija 267 / Dilana 139 / random Boneli junaka broj ??? sa ciljem da ga pokloni nekom za rođendan ili tako nešto slično? ČAK i ako se taj slučaj i desi, garant je u znatnom manjem broju nego prvi primer.


Slazem se. Ali isto tako tvrdim da bi se npr. Zagor prica ili prvi trobroj Alan Forda uvijek prodavao, bas iz ovih gore razloga koje si rekao - kao poklon i kuriozitet. Meni stvarno nema smisla da je Zagor prica tiskan u 400 primjeraka kao i, ne znam, neka epizoda koju je crtao Pini Segna. Ne vidim nista lose u tome da se plate dodatna autorska prava za tih extra xyz primjeraka pojedinih brojeva i zadovolji potraznja i dodatno zaradi.


Ne virujen da se ne sićaš šta je bilo sa onin prvin LL reprintima.
Slično ka za AF se počelo prije vrimena vrištat da je rasprodano, pa su na aukcijama počele divljat cijene. Kad je reprintano dodatnih 200, njih nikako ni prodat ni darovat, jer je "odjedanput izronilo" brdo prvih izdanja koja su se mogla kupit za malo više od cijene s korica.
Mislin da su tada zbog šverca više najebali oni od kupaca.
Na njihovome mistu ni je se više ne bi zajebava.




Ma sjecam se ali na osnovu svog iskustva s reprintima sam slobodan tvrditi ovo gore.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/07/2022 : 18:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Marko R

Treba imati u vidu da se ti pojedinačni stripovi / albumi tipa Mort, Maus i slično, često kupuju i kao poklon ili kuriozitet. Ali da li je ikad iko kupio Texa broj 458 / Martija 267 / Dilana 139 / random Boneli junaka broj ??? sa ciljem da ga pokloni nekom za rođendan ili tako nešto slično? ČAK i ako se taj slučaj i desi, garant je u znatnom manjem broju nego prvi primer.


Slazem se. Ali isto tako tvrdim da bi se npr. Zagor prica ili prvi trobroj Alan Forda uvijek prodavao, bas iz ovih gore razloga koje si rekao - kao poklon i kuriozitet. Meni stvarno nema smisla da je Zagor prica tiskan u 400 primjeraka kao i, ne znam, neka epizoda koju je crtao Pini Segna. Ne vidim nista lose u tome da se plate dodatna autorska prava za tih extra xyz primjeraka pojedinih brojeva i zadovolji potraznja i dodatno zaradi.


Ne virujen da se ne sićaš šta je bilo sa onin prvin LL reprintima.
Slično ka za AF se počelo prije vrimena vrištat da je rasprodano, pa su na aukcijama počele divljat cijene. Kad je reprintano dodatnih 200, njih nikako ni prodat ni darovat, jer je "odjedanput izronilo" brdo prvih izdanja koja su se mogla kupit za malo više od cijene s korica.
Mislin da su tada zbog šverca više najebali oni od kupaca.
Na njihovome mistu ni je se više ne bi zajebava.




Ma sjecam se ali na osnovu svog iskustva s reprintima sam slobodan tvrditi ovo gore.


Ti izdaješ, da ne upotrijebin neku drugu rič jer će se prvoborci ljutit, drugačije stripove.
Ja često prijateljima koji znan da vole strip kad je prigoda poklonin strip. LL 23 Zagor priča ne bi kupija nikome.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 21/07/2022 18:05:11
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6222 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/07/2022 : 18:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Apropos slučajnih kupaca. Već sam pisao o tome. Tek sam se upoznao sa dragom i onako usput uz bezvezna brbljanja spomenuo da između sotalog čitam i stripove (tu i tamo neka remitenda na plaži i tu i tamo neki sken). Nakon toga mi ona sama od sebe bez ikakve konzultacije donosi iz knjižnice Fibrinog Mračnog Viteza koji mi se uopće nije svidio i jedva sam se natjerao da ga pročitam. Zaintirgirala me za mene tada nenormalna kvaliteta samog izdanja (stvar za koju nikada nisam mario prije toga, niti primjećivao) i fizička veličina(čitaš to gospodin čovjek), i otišao sam na Fibrine stranice. Tamo mi ga Marko opet figurativno meće jer je imao privjue za stripove koje izdaje...skidam, čitam, napaljujem se...nakon toga mi draga kupuje Žive Mrtvace...gotovo upecan sam. :D E pa siguran sam da ima hrpa ekipe kao ja. Nekako im moraš dati da malo probaju pa se eventualno navuku. Onako objektivno mogu reći da je Marko na kraju krajeva po svemu razvio najbolju taktiku i piči punom parom dalje, a znamo da mu ga je Algo metnuo do balčaka (a vj i LL, S-A, BG i ostalima) jer navlači ne stripovsku publiku na stripove. Pa i ove majice, heebemu koliko ih ljudi kod mene na poslu komentira(Marko, hoćem neki honorar pošto sam ti hodajuća reklama ), većinom se svi pale na Šimšira...

A što se tiče bezobraznih cifri i nenormalno dugih SBE/LL serijala, a jbg, da tu je situacija jako zeznuta. Ja sam mislio da je nemoguća misija skupit Nathan Nevera. Mislim da sam krenuo 2018-e ili 2019-e. Prvo sam pokupovao sve što je bilo dostupno sa pečatom i one 50% akcije koje više nemaju, nakon toga sam po aukcijama lovio lotove tj prodavače koji su imali hrpu toga i preko PM-a im nudio cifru X ako uzmem Y komada, pa u striparnicama. Uspio sam se sa većinom dogovoriti i na kraju sve skupiti. OK, imam ona 2 superbooka (1 i 2) od Arkone. Zadnje sam uzeo Gigante 1 i 2 od Željka iz BiH preko nekih opakih kombinacija i to su jedina 2 broja koja sam platio više od cijene sa korica (ali ne ove retardirane cijene koje neki traže), sve ostalo je bila max cijena sa korica. Ispada po onome što čitam da sam imao opake sreće em zbog cijena, em zbog nedostupnosti izgleda broja 44 ili 45 redovnih knjiga(naletili su mi u jednom lotu od 20+ komada, svi novi, nečitani)...ili obje, neznam. No uspio sam. I sada skupljam tj gomilam. Gledam i vidim da samo NN ima 163 (slovima: sto šezdest i tri) do sada izdane knjige i razmišljam koliko uopće ima smisla...kaskamo 11 godina za talijanima...

I evo drugi dugi serijal na koji sam se za sada bacio je AF. Najviše mi je žao za Dragonera, ali ne mogu i ne želim još jedan dugi serijal.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/07/2022 18:27:19
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 21/07/2022 : 20:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Da, ovi dugi serijali su jebada ipo...talijani sa reprintanjem trobroja i DD (collezione book) i NN (grande ristampa) nisu izgurali do kraja, odnosno stali su do određenog broja. Uspjeh izgleda ima Mali rendžer i Mister No preko If edizione jer će izgurati do kraja i jedno i drugo (dvobroji). Kod nas ide Mali rendžer, na 50 smo a talijani evo na 122. Šteta što ne ide i Mr No po tom modelu kod nas.

Općenito, mislim da je kod nas održiv model ovih trobroja u mekim koricama sa normalnijim cijenama, kako za gore spomenute tako i za NN i ostale. Nešto na tragu Golconde...stotinjak i kusur kuna za tri broja, sasvim pristojno. Ja se toplo nadam da će izdurat iako mi nije matični jezik a bliži mi srpski od talijanskog a još ne moram sam printat. :)

Lijepe su te ukoričene luksuzne varijante, daleko od tog...mislim da im je ova formula sa Dampyrom sad pun pogodak...4 u 1...po epizodi oko 55 kuna...sasvim pristojno za takvo izdanje. Sad...general poslije bitke...smatram da su trebali sve dugovječne boneli izdavati 4 u 1...mislim da bi to bio pun pogodak a to najviše dolazi do izražaja sada sa epizodama MM koje im slijede a pogotovo sa epizodama MrNo koje slijede gdje je 120 ako kupiš odmah odnosno 150 kuna po epizodi ne smiješno, nego kompletno suludo. Pa pogledajte samo koje sve stripove možete kupiti za 150 kuna (neka prava remek djela, ne reklamiram Fibru) a na drugu stranu imate, tj. imati ćete dvjestoneku epizodu MrNoa, Obmana, 98 str za 150 kuna...mmmmda..:
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47026 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2022 : 20:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
To je stvarno previse za Boneli. Zato mi je draze uzet sta muzike nego takve stripove.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26606 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/07/2022 : 21:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sve priko 30 kuna za bonelli je previše.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 21/07/2022 : 21:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Marko RAko sam dobro razumeo tvoju ideju iz prethodnih postova, ti si mišljenja da, AKO bi recimo Zagor tempo bio znatno sporiji, tiraž bi i dalje mogao da bude oko 1000?
Da
Sumnjam, pa početne brojeve sa nakladom 800 primjeraka nisu rasprodali, uz sve akcija i sniženja, ni nakon 9 godina. Po meni je taj recept put u propast.

Početni brojevi Zagora su bili štampani u 1200 primjeraka.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/07/2022 : 21:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by logo111
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Marko RAko sam dobro razumeo tvoju ideju iz prethodnih postova, ti si mišljenja da, AKO bi recimo Zagor tempo bio znatno sporiji, tiraž bi i dalje mogao da bude oko 1000?
Da
Sumnjam, pa početne brojeve sa nakladom 800 primjeraka nisu rasprodali, uz sve akcija i sniženja, ni nakon 9 godina. Po meni je taj recept put u propast.

Početni brojevi Zagora su bili štampani u 1200 primjeraka.


Mislio sam na brojeve 7, 8, 9, 10 sa nakladom od 800 primjeraka. Još ih imaju dosta.
Go to Top of Page

shizma
New Member

101 Posts

Member since 07/02/2020

Posted - 21/07/2022 : 22:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send shizma a Private Message  Reply with Quote
Početni brojevi Zagora od Libellusa nisu prodali prve brojeve jer nema broja 1 i jer nema daljnih brojeva, da ne govorim koliko ide zagor priča broj po aukcijama, smiješno.

Da ima brojeva ja bi prvi kupovao Zagor kolor a ima ih još koji bi, rekao ima već i na njihovom forumu ja ih osobno znam nekoliko koji bi kupovali.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/07/2022 : 22:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sve priko 30 kuna za bonelli je previše.



Poštujem mišljenje ali mene ta kiosk izdanja za 30 kuna uopće ne zanimaju. Ne zanimaju me ni ona SC izdanja od 100 kuna.

Ono što čitam od Bonellija želim za sebe u najboljem izdanju a nisam u tome jedini.

Čitam gotovo sve, kupujem Fibru i dosta srpskih izdanja koji ne izdaju Bonelli (Besna Kobila, Lokomotiva, Komiko itd.) ali još uvijek uživam u Bonelliju - samo zabava i opuštanje uz uglavnom lijep crtež.
Naravno da i tu bude smora, ali to ima u svim školama stripa.

Kome je skup takav Bonelli ima ga u jeftinijim verzijama i svi sretni.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47026 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2022 : 22:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sve priko 30 kuna za bonelli je previše.

Nije,boneli moze proc i ka fensi smensi izdanje ponekad. Samo triba znat to napravit. Znaci par eura po epizodi svakako ali tu i tamo ubacit nesto od 100+eura. Ovo izmedju je za malogradjane.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



168 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 22/07/2022 : 01:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
Meni je LL stvarno kvalitetan izdavač. Od njih me otirala upravo dužina serijala ali i nedostatak reprintova zbog čega su idealna meta za preprodavače. Početak Magičnog ću vjerojatno nadoštukati kod nekog drugog izdavača.

To je stvar koja će se dogoditi sada i sa Alanom Fordom jer sam već vidija u Hoću knjigu u Areni da nema prvog broja a ostala tri su na policama. Je li to dio politike LL i isplati li im se to zbilja nije moje da komentiram.

Ono što vidim je da im tiraž pada a cijene posljedično rastu i to mi uopće nije drago. Valjda su našli neku svoju nišu jer je MMisterija od 98 stranica 2007. god. koštao 65kn a 2021. god. 150kn. Dokle to može ići ne znam, valjda je to prokletstvo dugih serijala.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13941 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/07/2022 : 07:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

Sve priko 30 kuna za bonelli je previše.

Nije,boneli moze proc i ka fensi smensi izdanje ponekad. Samo triba znat to napravit. Znaci par eura po epizodi svakako ali tu i tamo ubacit nesto od 100+eura. Ovo izmedju je za malogradjane.



Ciljana publika ;)
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/07/2022 : 08:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

Sve priko 30 kuna za bonelli je previše.

Nije,boneli moze proc i ka fensi smensi izdanje ponekad. Samo triba znat to napravit. Znaci par eura po epizodi svakako ali tu i tamo ubacit nesto od 100+eura. Ovo izmedju je za malogradjane.



Ciljana publika ;)



Puno veća malograđanština je gurati nosinu što drugi kupuje pa to posprdno komentirati .
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1069 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 22/07/2022 : 08:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

Sve priko 30 kuna za bonelli je previše.

Nije,boneli moze proc i ka fensi smensi izdanje ponekad. Samo triba znat to napravit. Znaci par eura po epizodi svakako ali tu i tamo ubacit nesto od 100+eura. Ovo izmedju je za malogradjane.



Ciljana publika ;)



Puno veća malograđanština je gurati nosinu što drugi kupuje pa to posprdno komentirati .



Nemaš brige, "velikograđani" niti ne znaju što propuštaju jer im je ispod časti družit, a i priuštiti "malograđanštinu".
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4727 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 22/07/2022 : 08:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Maus je tiskan sve skupa u 3600 primjeraka u 4 izdanja. 1000+600+1000+1000. Knjiznice su kupile cca 37 komada.

Je li to Fibrin bestseller ili Killing Joke?

E da, koliko je tebi trebalo da prodaš prvih 12 knjiga Kena Parkera koje si reprintao pod Fibrom, tj. da dođeš na nulu? Mislim da je to usporedljiviji primjer s Libellusom.

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 22/07/2022 08:44:22
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/07/2022 : 09:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Markos

Maus je tiskan sve skupa u 3600 primjeraka u 4 izdanja. 1000+600+1000+1000. Knjiznice su kupile cca 37 komada.

Je li to Fibrin bestseller ili Killing Joke?

E da, koliko je tebi trebalo da prodaš prvih 12 knjiga Kena Parkera koje si reprintao pod Fibrom, tj. da dođeš na nulu? Mislim da je to usporedljiviji primjer s Libellusom.


Maus je bestseller, da.

Ne sjećam se koliko je trebalo, ali, kao što vidimo, sve se rasprodalo. Dapače, ako se dobro sjećam, puno su se teže prodali zadnji brojevi Kena (70-80) nego reprinti 1-12.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 397 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000