forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najprecjenjeniji autor u Bonelliju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/07/2022 : 10:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nabrojao je Samo Neke od povracotina. Sta se uopce ima raspravljati o jednom princu vilenjaka. Tu ne postoji radnja da bi se sad tu nesto nasiroko raspravljalo o tome
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/07/2022 : 12:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Sudeći prema kvaliteti Salkanove argumentacije bi bilo čudno da mu se Boselli zapravo sviđa. Preširok fond riječi taj prevarant koristi. Boli glava kume.

Glasao za Sclavija jer mi je najmanje drag ali realno nijedan s ove liste nije precjenjen. Svi su imali proprilično dug period kvalitete i svi su svojedobno napisali po nekoliko stripovskih remek djela.




Kod precijenjenih autora se ionako moraju spomenuti popularni autori. Spomenuti npr Burattinija nema smisla kad ga se ovdje na forumu opralo uzduž i poprijeko.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/07/2022 : 13:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Nabrojao je Samo Neke od povracotina. Sta se uopce ima raspravljati o jednom princu vilenjaka. Tu ne postoji radnja da bi se sad tu nesto nasiroko raspravljalo o tome


Ok. A ovih ostalih nekoliko? Ima li tu prostora za nešto više od "povraćotina"? Možda npr. "dupla povraćotina"? To bi bilo baš ciceronovski.

@Zoro: Pa u tome je i stvar, smatram da postavka topika nije dobra jer se u ovom slučaju može raspravljati isključivo u okviru pojedinih priča a ne o autorima.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/07/2022 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Kejn je precijenjen lik. Obican fanatik Koji kroji pravdu macem i sije smrt Po raznim kontinentima. Ono nesto sa murdom je vjerojatno otocna skupina koja je necitljiva. Radnja se svodi na milijon klanova Koje se medusobno kolju. Tu negdje se uguralo i murdovo pokajanje Koje je Stalo na jednu stranicu. Kao da je prije Toga bilo nekoliko manjih incidenata u njegovoj reziji a ne niz masakra Po sjevernoj americi. Ta preobrazba je Fiasko . Nije on Supermike pa da hoda s ove ili one Strane zakona. Lik je ocito zamisljen kao cisti negativac Pa je trebao takav i ostat.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
602 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/07/2022 : 14:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jesam li bio dovoljno jasan sa svojom klasifikacijom Bosellijevih povraćotina na Zagoru, ali morate znati da sam ja old skul i ne trpim eksperimentisanja sa Zagorom. Ustvari, ostavio sam da se može eksperimentisati sa DD obzirom na vrijeme odvijanja radnje u serijalu i isključivo zato što je DD izuzetno kompleksan lik, prepun psihoza i psihičkih oboljenja sa kojima se poistovjetiti može pola današnjeg stanovništva zemaljske kugle. Boselli je, nažalost, samo asistent odnosno onaj drugi grobar Zagorovog serijala, onaj koji krampu lopatu i pribor dodaje u ruke Buratiniju. Isto mišljenje imam i za mnoštvo drugih autora koji su radili ili rade na DD, ali poštujem ono što je Boselli uradio na Teksu. Tu je imao zaista vrhunskih epizoda - pa mogu reći da mu taj Divlji zapad i Teks onakav kakav je, baš paše. Što se Sclavija tiče, mislim da on - koliki god bio serator, mnoge su njegove ideje toliko genijalne (pritom mislim da postavljanje standarda u nekonvencionalnom pripovjedanju unutar jednog stripa i kreaciji i dotjerivanju lika univerzalnog psihopate Dylana) - obzirom na ove pretpostavke, ne pripada ovakvoj listi. Parkerov tvorac nipošto ne smije biti ovdje, jer je kreator možda najboljeg Bonellijevog serijala, odnosno lika ikad. Kasteli je naš čojk, puši travu i usporeno stari, ali drži se svog pravca (zavjereništvo/misterije/hrana za mase, bez obzira na doba u kojem živimo). Eto.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/07/2022 : 14:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Bozeli se na teksu prisiljen kretati unutar zadanih parametara Pa ne eksperimentira kao u zagoru
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 15:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
lupetate za sve pare
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3464 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/07/2022 : 16:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Sudeći prema kvaliteti Salkanove argumentacije bi bilo čudno da mu se Boselli zapravo sviđa. Preširok fond riječi taj prevarant koristi. Boli glava kume.

Glasao za Sclavija jer mi je najmanje drag ali realno nijedan s ove liste nije precjenjen. Svi su imali proprilično dug period kvalitete i svi su svojedobno napisali po nekoliko stripovskih remek djela.




Očekivalo bi se od burinih sljedbenika da vole opširno prepričavat.
Go to Top of Page

SlajeR
New Member



Yemen
248 Posts

Member since 10/06/2003

Posted - 30/07/2022 : 17:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send SlajeR a Private Message  Reply with Quote
Reć za Boselija da je prevara ufff. Čoveka koji je spasijo Zagora od gašenja i uz to napisao epizode poput Istraživača,Cibole, Rendžera, Vudua, Vampira,itd... Generalno jedino što ne radi baš najbolje je to iskupljenje kod negativaca. kako kod Murdoa tako i kod Dextera Grina. al dobro čovek voli pokajnike.. :)

Opusti misli i uci plivati..
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 17:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Od ovakvih mudrolija raste mi zmaj i hvatam se za revolver: "... DD izuzetno kompleksan lik, prepun psihoza i psihičkih oboljenja sa kojima se poistovjetiti može pola današnjeg stanovništva zemaljske kugle."

DD je izuzetno kompleksan lik... Kajgod. DD je kiflica, vječiti tinejdžer s tinejdžerskim gabaritima, i misaono i tjelesno. Na njegove psihoze i psihička oboljenja prdnem, a ne da bi se poistovjećivao s tom infantilnošću!! Pola zemaljske kugle se poistovjećuje s dedepsihozama, haha, pa tko je kriv tim bokcima. Siroto slaboumno čovječanstvo (pola zemaljske kugle!!) tješi se infantilnim DDogom, koji se bavi problemima hrčka, Johnnyija Nakaze i modelira kompulsivno-opsesivno galiju, a ne može naći ženu kak Bog zapovijeda. Cmolji za Marinom, vrelom, uljastom Marinom, koju je btw vjerojatno samo vidio izdaleka, jer je i onda, kad je bio školarac, bio šmokljan, tim više nego danas kada je ruina od muškarca. Marinu su vozali frajeri, kitovi sa kovačkim prsima, koji su znali plesati i vodili ju u kino, pa na drpanje, jer takva je Marina: vrela, ulje. I ne j*** šmokljane i gikove koji čitaju Tales from the Crypt. Ovi šmokljani i gikovi (pola zemaljske kugle) konfabuliraju zajedno s Dylanom da su muškarci i da osvajaju Marine, i rastu u svojim očima tim više što ona druga polovica zemaljske kugle, zdrava polovica koja ekšeli drpa Marine, biva prokazana u dedepoetici i pretvorena u gospodina Nikog. Krotki su se osvetili, tko se ne osveti taj se ne posveti, to je deviza polovice zemaljske kugle koja grca u psihozama.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/07/2022 : 18:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SlajeR

Reć za Boselija da je prevara ufff. Čoveka koji je spasijo Zagora od gašenja i uz to napisao epizode poput Istraživača,Cibole, Rendžera, Vudua, Vampira,itd... Generalno jedino što ne radi baš najbolje je to iskupljenje kod negativaca. kako kod Murdoa tako i kod Dextera Grina. al dobro čovek voli pokajnike.. :)



Ma to o Boselliju pričaju ovi fanovi starog kova, koji kuže da ovaj ima neke druge uzore nego Nolitta (Boselli je inspiriran fantasy romanima i Lovecraftom, klasični nerd, dok je Nolitta više crpio iz pustolovnih romana, Tarzan, Izgubljeni svijet etc). Netko možda preferira jedno više nego drugo, ali Boselli nije bitno mijenjao ni postavke serijala ni Zagorov lik. Možda i zato što mu se nije dalo da odriješi ruke.

Edited by - Zoroasterixx on 30/07/2022 18:02:06
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/07/2022 : 18:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Salkan

Da, uglavnom, iako nisu sve njegove priče o Teksu sjajne - ali je zato sa Zagorom pravio velike povraćotine (po mom mišljenju).



Kao npr?


Ako već moram taksativno nabrajat da dokažem tvrdnju, evo:
1. Kejn mi je nikakav lik
2. Priznajem da je Nestali istraživač jako dobra priča
3. Patnja sa Helingenom je povraćotina
4. Zagor na Islandu je još veća povraćotina
5. Specijali koje sam čitao Princ vilenjaka, Anđeo smrti...katastrofa i povraćotina
6. Onih par priča, ne znam kako se zovu, u novoj ZS ponovljeni almanasi - strava i užas, jako loše, katastrofa i povraćotina
7. Ono nešto sa Murdom - i to mi je povraćotina.
8. Bandera! - jako loše.
Ne znam jel ovo dovoljno?



Nemaš što objašnjavati. Kad nekome ne valja Demon a valja ovo, nema ni smisla.
Jedino što se ne slažem s 1.-2. (NI također je teška povraćotina, ali mi je zato Cain neloš).
Ovo s Hellingenom toliko je loše da mi je i Buretov očaj prepričavanja bolji.
Čovjek nema osjećaj za taj fantastičan svijet u koji uvodi Zagora. Sve mu je kao dobar dan, ništa tu ne miriše na misterij, stravu, neizvjesnost. Sve živo izbanalizira, čitatlj je puki promatrač, nimalo uvučen u radnju. Kod Nolitte to imaš mic po mic, i onda u punom jeku zazvoni ono "fantastična priča".
E sad, Bure je dakako očajan, ali njega zbilja bar nitko ne precjenjuje pa ni nije ovdje na repertoaru.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/07/2022 : 18:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Salkan

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Salkan

Da, uglavnom, iako nisu sve njegove priče o Teksu sjajne - ali je zato sa Zagorom pravio velike povraćotine (po mom mišljenju).



Kao npr?


Ako već moram taksativno nabrajat da dokažem tvrdnju, evo:
1. Kejn mi je nikakav lik
2. Priznajem da je Nestali istraživač jako dobra priča
3. Patnja sa Helingenom je povraćotina
4. Zagor na Islandu je još veća povraćotina
5. Specijali koje sam čitao Princ vilenjaka, Anđeo smrti...katastrofa i povraćotina
6. Onih par priča, ne znam kako se zovu, u novoj ZS ponovljeni almanasi - strava i užas, jako loše, katastrofa i povraćotina
7. Ono nešto sa Murdom - i to mi je povraćotina.
8. Bandera! - jako loše.
Ne znam jel ovo dovoljno?



Nemaš što objašnjavati. Kad nekome ne valja Demon a valja ovo, nema ni smisla.
Jedino što se ne slažem s 1.-2. (NI također je teška povraćotina, ali mi je zato Cain neloš).
Ovo s Hellingenom toliko je loše da mi je i Buretov očaj prepričavanja bolji.
Čovjek nema osjećaj za taj fantastičan svijet u koji uvodi Zagora. Sve mu je kao dobar dan, ništa tu ne miriše na misterij, stravu, neizvjesnost. Sve živo izbanalizira, čitatlj je puki promatrač, nimalo uvučen u radnju. Kod Nolitte to imaš mic po mic, i onda u punom jeku zazvoni ono "fantastična priča".
E sad, Bure je dakako očajan, ali njega zbilja bar nitko ne precjenjuje pa ni nije ovdje na repertoaru.



Boselli je najvjerojatnije odigrao mnogo D&D i sličnih RPG igara. Kod njega zato, ako se pojave zombiji i vukodlaci, to nije neka pojava koja remeti red svijeta, već je to tek jedna vrsta čudovišta koja djeluje po svojim pravilima i koja se ubija određenim postupkom. Nolitta piše avanturu, Boselli piše fantasy. Doduše, ne mislim da je Boselli zbog toga loš, kad je dobar onda je zaista dobar.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 18:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
Nemaš što objašnjavati. Kad nekome ne valja Demon a valja ovo, nema ni smisla.
Jedino što se ne slažem s 1.-2. (NI također je teška povraćotina, ali mi je zato Cain neloš).
Ovo s Hellingenom toliko je loše da mi je i Buretov očaj prepričavanja bolji.
Čovjek nema osjećaj za taj fantastičan svijet u koji uvodi Zagora. Sve mu je kao dobar dan, ništa tu ne miriše na misterij, stravu, neizvjesnost. Sve živo izbanalizira, čitatlj je puki promatrač, nimalo uvučen u radnju. Kod Nolitte to imaš mic po mic, i onda u punom jeku zazvoni ono "fantastična priča".
E sad, Bure je dakako očajan, ali njega zbilja bar nitko ne precjenjuje pa ni nije ovdje na repertoaru.



Auu, ovo je nevjerojatno, ali nakon adriana, drugi post koji kao da je Kruger pisao.
Ništa ne miriše na neizvjesnost, na misterij, čitatelj nije uvučen u radnju... još samo fali da si rekao da je radnja tečna i da se lako čita.

Sve, ama baš sve je pogrešno što kažeš, jer čak i taj Hellingen je prohodan (makar je slabiji Bosellijev uradak).
A čitatelj je itekako uvučen u priču, u Istraživaču, Osveti vudu, Ciboli itd. itd. Da, to je drugačija poetika nego što je bila Nolittina (i to se jedino slažem s tobom u ovome slučaju: da je njegovo podizanje priče vrh), a opet uspješno provedena na Zagoru, i čitatelj vidi da je tu nešto drugačije, a opet je ostao najklasičniji duh pustolovine i herojstva. Razlika Bosellija i Nolitte, to što ti žigošeš (naravno, pretjerano i pogrešno u jednoj zatvorenosti), nije razlog da se ovako olako bacaju krugerovske čitatelj-nije-uvučen-u-priču mudrolije. Time sam se bavio, baš tom razlikom pristupa onom fantastičnom, i da, rekao ovo što ti govoriš... ali ne da bi mi to bilo krugerovska mudrolija da porušim Bosellija (jer je to jednostavno - pogrešno), već da se istakne baš to: razlika.

(stavljam dio tog teksta)

Temeljna razlika između Nolittinog i Bosellijevog pristupa je što kod Nolitte magija nikada nije integrirana u svijet. U ono što se uobičajeno kaže - ljudsku zajednicu. Da, postoji fantastično, oko nas ima nadnaravnog, ali to ostaje – tamo. Negdje, ima nekih egzotičnih mjesta na kojima se osjeća intenzivnija prisutnost (Haiti, Indija, drevne grobnice, svete pećine), ali ta su mjesta dvosmislena: istovremeno uključena i isključena.

Pogledajmo usporedo vudu temu kod dvojice autora. Kod Bosellija crna magija dolazi odmah, nakon par stranica, a zombi se pojavljuje već na 12-toj stranici. Nolitta pak vudu predstavlja kao domorodačku religiju koja održava zajedništvo i donosi utjehu i nadu stanovnicima otoka. Vudu i otok čine nerazdvojivi prostor u kojemu je prisutno nešto tajanstveno i to na jedan neodređen način. Tek u kulminaciji, u samom finalu priče dolazi do eksplicitnog, materijalnog prisustva nadnaravnog – u vidu zombija. Međutim, ni tada ne dolazi do poravnanja «svjetova». Vudu magija ostaje nešto strano, neobjašnjivo, nešto čemu Zagor samo prisustvuje sa određene distance. Ni on, pa ni mi, čitatelji, ne sudjelujemo izravno u magijskim obredima, već tek poskrivećki, prišuljavši se prizoru zazivanja Baruna Samedija, na trenutak promatramo nešto što je polje djelovanja rijetkih, čisti ekskluzivitet i unutar samog vudua. Tri i pol stranice, tek 10 kadrova daje Nolitta otvorenog pogleda na crnu magiju, koja, iako jedna od nosivih tema priče te u tom smislu mora biti uključena, s druge strane samim tretmanom, postavljanjem na scenu i razradom, ostaje isključena iz svijeta ljudskih bića. Ni Zagor ne može apsorbirati takvu neobjašnjivu dimenziju, magijsko je prostor onih isključenih iz ljudske zajednice. Ovdje bokori, u priči sa Čovjekom-Tigrom vještica Dharma, čarobnjak Kandrax koji dolazi iz jednog prevladanog, drevnog svijeta ili indijanski čuvari Velike Tajne izolirani u dubokim pećinama. Tek u toj svojoj posljednjoj, oproštajnoj priči, Nolitta je Zagora uključio u magijski element, no sada nije vrijeme ni mjesto da se time podrobnije pozabavimo.

Suprotno, Boselli ne okoliša u pogledu magije i fantastičnog. Tu čarobnjaci i magi, demoni i bogovi djeluju u istoj ravni sa ljudima. Jednako tako Zagor sudjeluje i igra po pravilima magijskog svijeta. Imali smo priliku pratiti takvu postavku u knjizi Terror from the Sea. Wolfingham slijedi pravila pod kojima se razvija mračna strana i očekuje dolazak Dagona u Zagorov svijet, isto tako Andrew Cain izučava disciplinu kako bi se mogao suprotstaviti silama Zla. Zagor je uvučen u tu igru i prihvaća. Štoviše, i sama Država ima «odsjek» koji se bavi neobičnim fenomenima (baza Drugdje) i nastoji ih znanstveno analizirati. Wolfingham osniva kult u Porth Whaleu, a ostali stanovnici, ljudi zagorovskog svijeta moraju prihvatiti nastalo stanje kao fait accompli. Dakle, sve je kod Bosellija prikazano na istom planu: ljudski motivi, Zagorova nastojanja, borba za pravednost, vračanje, demonska bića, ukratko, ono fantastično je dio «našega» svijeta.

Za Nolittu je tako nešto nezamislivo. Fantastika jest dio narativnog postupka, magijsko postoji kao poznati pojam, no, nikada ne ulazi u svijet za pravo, istinski. Nije namjera ovoga rada ulaziti u polemiku, nego ćemo pokušati progovoriti nekoliko riječi o predmetu. Boselli, došavši nakon Nolittine ere i oproštajne epizode u kojoj Zagor dobiva magijsku dimenziju, prihvaća stvar možda i previše preuzetno. Možda mrvicu previše u prvom planu, ovisno o ukusu. A možda je njegova vizija Zagora baš takva, unekoliko i korespondira sa rastom popularnosti fantasyja. Uostalom, i ove epizode svjedoče o sjajnom, eksplozivnom spoju starog i novog pristupa. Boselli zna biti odmjeren, najčešće. Ipak, bez zamjerke, učitelju priznajemo još bolju mjeru;).

Dok je u Vječnoj magiji Zagor praktički bio iniciran u indijanske misterije, svejedno čitava stvar ostaje onkraj; izvan svijeta, duboko u pećinama, na posvećenom mjestu. Tu se radi više o metafizičkom vesternu. Boselli integrira ovu mitsku dimenziju Zagorovog lika kojoj je Nolitta prišao oprezno, uokolo i na kraju, u novog, pojačanog, ono što su fanovi prepoznali kao moderniziranog Zagora. Sada Zagor djeluje doslovno kao mitski junak protiv bića Tame, sreće se sa drugim junacima, a metafizičko postaje svjetovno: fantasy žanr ulazi u Zagorov svijet na velika vrata.
Ali, kako rekoh, ostavimo priču o posljednjoj Nolittinoj epizodi i Zagorovom svladavanju magijskog za neku drugu priliku.

Zadržimo se na tretmanu magijskog u oba autora, onako kako smo, mislim, stvar istjerali na čistac. Jacques Lassalle kao zombi ostaje uključen u svijet, Marie Laveau kao čarobnica također, Zagor se tuče sa živim mrtvacima jednako bezazleno kao sa nekadašnjim prodavačima vatrene vode. Vudu magija je samo jedna od vještina, dodatna vrijednost u CV-iju, rekli bismo. Tu se nalazi paradoks: Boselli, koji piše takve maštovite i fantastične priče, ustvari radi daleko racionalnije stripove. Njegov Zagor je racionaliziran, obuhvaćen zakonitostima koje vrijede u takvom postupku – i ono fantastično je proračunljivo. Nolittin, naoko staromodni, naivni, pojednostavljeni svijet, na drugoj strani je čak većeg opsega. Tu postoji jedna neuhvatljiva dimenzija, i ta se proteže na čitav svijet: taj svijet je još uvijek čaroban, još nije provedeno raščaravanje – Entzeuberung der Welt Maxa Webera.

Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
602 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/07/2022 : 19:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Od ovakvih mudrolija raste mi zmaj i hvatam se za revolver: "... DD izuzetno kompleksan lik, prepun psihoza i psihičkih oboljenja sa kojima se poistovjetiti može pola današnjeg stanovništva zemaljske kugle."

DD je izuzetno kompleksan lik... Kajgod. DD je kiflica, vječiti tinejdžer s tinejdžerskim gabaritima, i misaono i tjelesno. Na njegove psihoze i psihička oboljenja prdnem, a ne da bi se poistovjećivao s tom infantilnošću!! Pola zemaljske kugle se poistovjećuje s dedepsihozama, haha, pa tko je kriv tim bokcima. Siroto slaboumno čovječanstvo (pola zemaljske kugle!!) tješi se infantilnim DDogom, koji se bavi problemima hrčka, Johnnyija Nakaze i modelira kompulsivno-opsesivno galiju, a ne može naći ženu kak Bog zapovijeda. Cmolji za Marinom, vrelom, uljastom Marinom, koju je btw vjerojatno samo vidio izdaleka, jer je i onda, kad je bio školarac, bio šmokljan, tim više nego danas kada je ruina od muškarca. Marinu su vozali frajeri, kitovi sa kovačkim prsima, koji su znali plesati i vodili ju u kino, pa na drpanje, jer takva je Marina: vrela, ulje. I ne j*** šmokljane i gikove koji čitaju Tales from the Crypt. Ovi šmokljani i gikovi (pola zemaljske kugle) konfabuliraju zajedno s Dylanom da su muškarci i da osvajaju Marine, i rastu u svojim očima tim više što ona druga polovica zemaljske kugle, zdrava polovica koja ekšeli drpa Marine, biva prokazana u dedepoetici i pretvorena u gospodina Nikog. Krotki su se osvetili, tko se ne osveti taj se ne posveti, to je deviza polovice zemaljske kugle koja grca u psihozama.


Možda nisam shvatio, ali čini mi se da ti voliš što u današnjem svijetu najbolje prolaze muškarčine u roze polo-majicama sa onim torbacima preko ramena na električnim romobilima i pogledom u prazno?

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 20:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
U današnjem svijetu, kao i jučerašnjem, najbolje prolaze lukavi Morlaci, pobjednici Sinjske alke. Dinaroidni blef-poete, poput generala Prkačina. Sentimentalni tipovi, koji čitaju Harambašića, polemiziraju a la Nino Raspudić i imaju bicepse kao Charles Bronson u Mr. Majestyku. Jednom riječju, tipovi ljepši od tebe.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
602 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/07/2022 : 20:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

U današnjem svijetu, kao i jučerašnjem, najbolje prolaze lukavi Morlaci, pobjednici Sinjske alke. Dinaroidni blef-poete, poput generala Prkačina. Sentimentalni tipovi, koji čitaju Harambašića, polemiziraju a la Nino Raspudić i imaju bicepse kao Charles Bronson u Mr. Majestyku. Jednom riječju, tipovi ljepši od tebe.


Prkačin & Raspudić u jednom kontekstu (komparativu) na temu strip-autori. Čestitam.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 20:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nisi još vidio sve od mene.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
602 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/07/2022 : 20:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Nisi još vidio sve od mene.


Hvala na ponudi, ali u današnjem i jučerašnjem svijetu preferiram žene.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 20:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ajd, ta ti je prva pametna.
I ja volim satirati ženice.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
602 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 30/07/2022 : 20:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ajd, ta ti je prva pametna.
I ja volim satirati ženice.


Džabe usporavaš: Boselli je rinaka, a DD je likčina.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2022 : 20:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
A najbolji DD onaj kojega je Boselli napisao: Pasji otok.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3459 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 30/07/2022 : 20:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

quote:
Originally posted by stinky

Ajd, ta ti je prva pametna.
I ja volim satirati ženice.


Džabe usporavaš: Boselli je rinaka, a DD je likčina.




Lik s kojim pričaš je ionako fanatični gutač DD-a.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/07/2022 : 22:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Mijenjao je nolitine Postavke. Nedugo poslije sa odiseje je poceo nametat Neke svoje ideje o zagorovom porijeklu.
quote:
Originally posted by erbr]
quote:
[i]Originally posted by SlajeR


Reć za Boselija da je prevara ufff. Čoveka koji je spasijo Zagora od gašenja i uz to napisao epizode poput Istraživača,Cibole, Rendžera, Vudua, Vampira,itd... Generalno jedino što ne radi baš najbolje je to iskupljenje kod negativaca. kako kod Murdoa tako i kod Dextera Grina. al dobro čovek voli pokajnike.. :)



Ma to o Boselliju pričaju ovi fanovi starog kova, koji kuže da ovaj ima neke druge uzore nego Nolitta (Boselli je inspiriran fantasy romanima i Lovecraftom, klasični nerd, dok je Nolitta više crpio iz pustolovnih romana, Tarzan, Izgubljeni svijet etc). Netko možda preferira jedno više nego drugo, ali Boselli nije bitno mijenjao ni postavke serijala ni Zagorov lik. Možda i zato što mu se nije dalo da odriješi ruke.

Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 30/07/2022 : 23:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Biram Skalvija.

Nolita je legenda.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000