forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 369

djukak
Senior Member



2927 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 25/09/2022 : 18:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Ali kako je Vc blokirao Pergam, ako je sto Aleksandar kaze Dusman drvio, plakao i sl...Pergam valjda ima potpisan ugovor sa Sbe, i tu Dusman ne moze nista...ukoliko su zabranili zbog jezika, srpski je sluzbeni u BiH, onda je mogao zabraniti prodaju u SRB, ali opet je Pergam mogao nesmetano nastaviti izdavanje, pa bi se mi u SRB snalazili, sto je neko rekao ima nacina...tako da ta prica oko Pergama nikako nije ni cista, ni jasna...



A da li ti je palo na pamet da SBE kao vlasnik prava prosto može u bilo kojem trenutku da kaže "nećemo više da radimo sa vama, nema novog ugovora, nema više prava za objavljivanje. Tačka."

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 25/09/2022 : 18:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Natrag na temu... Gdje je Spirou nestao?



Nigde, tu je, radi se

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/09/2022 : 21:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by john connor

Ali kako je Vc blokirao Pergam, ako je sto Aleksandar kaze Dusman drvio, plakao i sl...Pergam valjda ima potpisan ugovor sa Sbe, i tu Dusman ne moze nista...ukoliko su zabranili zbog jezika, srpski je sluzbeni u BiH, onda je mogao zabraniti prodaju u SRB, ali opet je Pergam mogao nesmetano nastaviti izdavanje, pa bi se mi u SRB snalazili, sto je neko rekao ima nacina...tako da ta prica oko Pergama nikako nije ni cista, ni jasna...



A da li ti je palo na pamet da SBE kao vlasnik prava prosto može u bilo kojem trenutku da kaže "nećemo više da radimo sa vama, nema novog ugovora, nema više prava za objavljivanje. Tačka."


Postoji odredba za raskid ugovora, i naknada koju Sbe onda isplacuje u ovom slucaju Pergamu. Moguce, ali tesko. Sve dok Pergam javno ne saopsti zbog cega je prekinuo sa izdavastvom, i ovo tvoje je spekulacija, iako si mozda upoznat sa svim. Ne moraju to da rade, ali mesecima su promovirali izdanja, i objavili 5 izdanja, ako se ne varam, posteno je prema ljudima koji su kupili ta izdanja...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 25/09/2022 : 21:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Natrag na temu... Gdje je Spirou nestao?



Nigde, tu je, radi se



Hoce li biti Spirua i posle Frankena?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/09/2022 : 21:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nadajmo se da hoce.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2927 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 26/09/2022 : 10:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor
Postoji odredba za raskid ugovora, i naknada koju Sbe onda isplacuje u ovom slucaju Pergamu. Moguce, ali tesko. Sve dok Pergam javno ne saopsti zbog cega je prekinuo sa izdavastvom, i ovo tvoje je spekulacija, iako si mozda upoznat sa svim. Ne moraju to da rade, ali mesecima su promovirali izdanja, i objavili 5 izdanja, ako se ne varam, posteno je prema ljudima koji su kupili ta izdanja...



Izdanja se sukcesivno kupuju (npr uzme se 2, 3, 5 narednih brojeva nekog junaka) i kada se to izda onda se ide dalje. U ovom slučaju nakon što je prvobitni ugovor izvršen SBE (Panini) je prosto rekao nema dalje. Nema tu raskida ugovora.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



281 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 26/09/2022 : 11:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
Objavljeni novi naslovi na Letećem od srede.

Nadam se da onaj pisani font u Obeliksovom "Kazančetu" izgleda bolje uživo nego u zaviru.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2736 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 26/09/2022 : 12:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Pre inkala <3
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/09/2022 : 13:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by john connor
Postoji odredba za raskid ugovora, i naknada koju Sbe onda isplacuje u ovom slucaju Pergamu. Moguce, ali tesko. Sve dok Pergam javno ne saopsti zbog cega je prekinuo sa izdavastvom, i ovo tvoje je spekulacija, iako si mozda upoznat sa svim. Ne moraju to da rade, ali mesecima su promovirali izdanja, i objavili 5 izdanja, ako se ne varam, posteno je prema ljudima koji su kupili ta izdanja...



Izdanja se sukcesivno kupuju (npr uzme se 2, 3, 5 narednih brojeva nekog junaka) i kada se to izda onda se ide dalje. U ovom slučaju nakon što je prvobitni ugovor izvršen SBE (Panini) je prosto rekao nema dalje. Nema tu raskida ugovora.


Znaci Pergam je kupio prava na 2 MNo trobroja, koje objavio na srpskom jeziku, i distribuirao izmedju ostalog u SRB, i ocekivao da konkurencija ne reaguje?! Zanimljivo.
Kupujes prava za BiH, svi junaci slobodni, uzmes na 5 godina, ili ne uzmes uopste, jer ovo je ishod koji je predvidiv...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/09/2022 : 13:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by john connor
Postoji odredba za raskid ugovora, i naknada koju Sbe onda isplacuje u ovom slucaju Pergamu. Moguce, ali tesko. Sve dok Pergam javno ne saopsti zbog cega je prekinuo sa izdavastvom, i ovo tvoje je spekulacija, iako si mozda upoznat sa svim. Ne moraju to da rade, ali mesecima su promovirali izdanja, i objavili 5 izdanja, ako se ne varam, posteno je prema ljudima koji su kupili ta izdanja...



Izdanja se sukcesivno kupuju (npr uzme se 2, 3, 5 narednih brojeva nekog junaka) i kada se to izda onda se ide dalje. U ovom slučaju nakon što je prvobitni ugovor izvršen SBE (Panini) je prosto rekao nema dalje. Nema tu raskida ugovora.


Znaci Pergam je kupio prava na 2 MNo trobroja, koje objavio na srpskom jeziku, i distribuirao izmedju ostalog u SRB, i ocekivao da konkurencija ne reaguje?! Zanimljivo.
Kupujes prava za BiH, svi junaci slobodni, uzmes na 5 godina, ili ne uzmes uopste, jer ovo je ishod koji je predvidiv...



Koliko ja znam Pergam je iz Republike Srpske i tamo je srpski jezik jedan od 3 sluzbena jezika tako da ne vidim problem oko toga. Sto se distribucije tice, to je trebalo definisati ugovorom pa ne bi bilo problema.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/09/2022 : 17:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by I like girlz

kako samo uništavate ovaj topic glupostima i offtopicom...


Offtopic jeste, ali gluposti nisu nikako. Pogotovo kad se čuje glas izdavača koji ipak neke stvari bolje poznaju od uvaženih forumaša.



pa otvorite drugu temu, pa tamo razglabajte do mile volje.

a ne što već nekoliko stranica uništavate ovu offtopicom, a moderacija ne reaguje!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
611 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 27/09/2022 : 12:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote


Nešto novo dolazi...
Go to Top of Page

Largo
New Member

268 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 27/09/2022 : 13:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da su napravili veliki uspeh s dosadasnjim manga izdanjima. Sada ocekujem poplavu novih serijala :D
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2736 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/09/2022 : 14:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Eksplozija mangi, kod svih srpskih izdavaca izgleda :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2022 : 15:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/09/2022 : 15:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast! Od ove tri dosadašnje, za sada jedino uzimam Alitu i prezadovoljan sam. Jedva čekam saznat koja je to nova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40116 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/09/2022 : 15:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Everything reminds me of Darkwood

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/09/2022 : 16:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U čemu je problem?
Pa zar upravo sada nisu izdali 6-7 BD albuma?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2022 : 16:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma ne triba biti Žalosna Sova...
I u konačnici Darkwood se vratio u život.Izdaju i oni dosta i dobro.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3260 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/09/2022 : 17:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Riđobradi 2 i 3 na Cobissu.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 27/09/2022 : 19:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Riđobradi 2 i 3 na Cobissu.


... i Narednik Kirk #2, also...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11455 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/09/2022 : 22:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kad je to "uskoro" kad je četvra manga u pitanju? :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/09/2022 : 01:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by john connor
Postoji odredba za raskid ugovora, i naknada koju Sbe onda isplacuje u ovom slucaju Pergamu. Moguce, ali tesko. Sve dok Pergam javno ne saopsti zbog cega je prekinuo sa izdavastvom, i ovo tvoje je spekulacija, iako si mozda upoznat sa svim. Ne moraju to da rade, ali mesecima su promovirali izdanja, i objavili 5 izdanja, ako se ne varam, posteno je prema ljudima koji su kupili ta izdanja...



Izdanja se sukcesivno kupuju (npr uzme se 2, 3, 5 narednih brojeva nekog junaka) i kada se to izda onda se ide dalje. U ovom slučaju nakon što je prvobitni ugovor izvršen SBE (Panini) je prosto rekao nema dalje. Nema tu raskida ugovora.


Znaci Pergam je kupio prava na 2 MNo trobroja, koje objavio na srpskom jeziku, i distribuirao izmedju ostalog u SRB, i ocekivao da konkurencija ne reaguje?! Zanimljivo.
Kupujes prava za BiH, svi junaci slobodni, uzmes na 5 godina, ili ne uzmes uopste, jer ovo je ishod koji je predvidiv...



Koliko ja znam Pergam je iz Republike Srpske i tamo je srpski jezik jedan od 3 sluzbena jezika tako da ne vidim problem oko toga. Sto se distribucije tice, to je trebalo definisati ugovorom pa ne bi bilo problema.


Sumnjam da se kupuju prava na razini entiteta... Koliko sam ja shvatio ekipa je bila iz Trebinja. A tamo se priča ijekavicom pa su išli glumatat s ekavicom i blokirali ih njihovi... Tako da...
Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1063 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 28/09/2022 : 10:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi
I zašto na strani Fantagraphicsa i nekih drugih izdavače lepo piše da se neka izdanja zbog prave nesmiju izvoziti iz SAD i Kanade (ili Bonelli ako želite... for sale in Italy only)



Za Fantu se sjećam da je to pisalo za Disney izdanja, koja su se svejedno uredno prodavala u Europi i ostatku svijeta (Amazon, BD i ostale manje ili veće knjižare). Moje shvaćanje je bilo da Fanta jedino nema pravo direktno prodavati ta izdanja kupcima izvan SAD-a preko svojeg webshopa, ali očito su imali pravo prodati distributeru koji je dalje distribuirao kome god je htio.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2022 : 11:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by BiDi
I zašto na strani Fantagraphicsa i nekih drugih izdavače lepo piše da se neka izdanja zbog prave nesmiju izvoziti iz SAD i Kanade (ili Bonelli ako želite... for sale in Italy only)



Za Fantu se sjećam da je to pisalo za Disney izdanja, koja su se svejedno uredno prodavala u Europi i ostatku svijeta (Amazon, BD i ostale manje ili veće knjižare). Moje shvaćanje je bilo da Fanta jedino nema pravo direktno prodavati ta izdanja kupcima izvan SAD-a preko svojeg webshopa, ali očito su imali pravo prodati distributeru koji je dalje distribuirao kome god je htio.


Pa dobro jutro.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 369 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.13 seconds. Snitz Forums 2000