forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 369

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 11/10/2022 : 18:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz





Vrhunske epizode, al naslovna knjige 7 je promasaj... Da bi bila u skladu sa ostalim knjigama, povrsina iza naslova treba da je u kontrastu sa ostatkom naslovne a ne ovako...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/10/2022 : 18:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sami koncetrat talicnog toma. o'hare protivu o'timinsa, dvoboj na misisipiji, pa samo ovo je dovoljno za uspesni sajam



+1
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 11/10/2022 : 19:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
ocekujem i najavu za 2 knjige Iznoguda, plus neko iznenadjenje npr. Umpah-pah ili Zil Zurdan :D
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18790 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/10/2022 : 20:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo za Talicnog...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/10/2022 : 22:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mene cudi isto da niko ne objavljuje Umpaha

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2676 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 11/10/2022 : 22:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Pitanje dana...
Go to Top of Page

StripArt
Junior Member

Bosnia and Herzegovina
302 Posts

Member since 14/04/2019

Posted - 11/10/2022 : 23:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send StripArt a Private Message  Reply with Quote
Oumpah-Pah 150 tabli i do sada bilo nekoliko objava kompleta
Clifton cca. 1,200 tabli a do sada objavljeno cca. 300 tabli
Pa da pogađamo ko bi bio interesantniji kao komplet

Everyone is entitled to their own opinion, but not their own set of facts.

Edited by - StripArt on 11/10/2022 23:58:51
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 12/10/2022 : 00:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by wesskowaz





Vrhunske epizode, al naslovna knjige 7 je promasaj... Da bi bila u skladu sa ostalim knjigama, povrsina iza naslova treba da je u kontrastu sa ostatkom naslovne a ne ovako...



Ne da mi djavo mira pa gledam ove naslovne i naslovne vec objavljenih integrala.

Pored promasene pozadine naslova na knjizi 7, na knjigama 6 i 7 naslov je spusten prenisko u odnosu na postojece integrale, pogledajte sami:






Ako ostane ovako, pojavice se greska i na hrptu knjiga, jos veca nego do sada a ljudi su vam vec ukazivali na to (http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34871&REPLY_ID=2513464).

Ako cete ovako da isfuserite samo da bi ste za Sajam izbacili X izdanja, nemojte ni da radite.

I na kraju, drugarski, jeste da su slike iz kategorije "U pripremi", ali nemojte da zajebavate narod kaceci bas prve, prve verzije dizajna...

Edited by - alaniusfordius on 12/10/2022 00:14:01
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7766 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/10/2022 : 00:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Tu dolazi još odsecanja u konačnim verzijama.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 12/10/2022 : 00:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
OK ako i ide odsecanje, to potvrdjuje moj komentar/molbu da ne kace radne verzije - zna se gde ce ici noz pa neka u fotosopu to urade.

bojim se da Cakejce moramo i ovako kontrolisati, imaju dosta tehnickih propusta...
Go to Top of Page

lifesence
New Member

116 Posts

Member since 14/04/2010

Posted - 12/10/2022 : 01:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lifesence a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

OK ako i ide odsecanje, to potvrdjuje moj komentar/molbu da ne kace radne verzije - zna se gde ce ici noz pa neka u fotosopu to urade.

bojim se da Cakejce moramo i ovako kontrolisati, imaju dosta tehnickih propusta...


Uf, kako bih se ja nasekirao zbog tvoje kontrole da sam na njihovom mjestu...
.
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 12/10/2022 : 09:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
https://www.kontekst.io/srpski/nadobudan

quote:
Originally posted by alaniusfordius

OK ako i ide odsecanje, to potvrdjuje moj komentar/molbu da ne kace radne verzije - zna se gde ce ici noz pa neka u fotosopu to urade.

bojim se da Cakejce moramo i ovako kontrolisati, imaju dosta tehnickih propusta...


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 12/10/2022 : 09:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lifesence

quote:
Originally posted by alaniusfordius

OK ako i ide odsecanje, to potvrdjuje moj komentar/molbu da ne kace radne verzije - zna se gde ce ici noz pa neka u fotosopu to urade.

bojim se da Cakejce moramo i ovako kontrolisati, imaju dosta tehnickih propusta...


Uf, kako bih se ja nasekirao zbog tvoje kontrole da sam na njihovom mjestu...
.



Bravo, ti se samo zadovoljavaj poluproizvodima, verujem da tako otaljavas i svoj posao...

apropo moje kontrole - kada je najavljen prvi integral Ridjobradog, isto sam podigao prasinu oko naslovne strane, tada je ilustracija sa Ridjobradim bila premala u odnosu na odabrani format, pa je to na kraju bilo povecano za oko 20% i stampano je normalno. Ne znam da li je do mene ali je interesantno da se korekcija desila nakon sto sam reagovao.

Ako je publici OK da ih izdavac tretira kao debile, kojima je samo bitna cena, samo izvolite tako.

Meni nije OK da me neko tretira tako, jer taj neko zivi (i) od moga novca, a ja ne zelim da kupim nekake preko qrca radjene poluproizvode. Odrastite i uozbiljite se.

Edited by - alaniusfordius on 12/10/2022 09:56:28
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 12/10/2022 : 10:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Dečice, bez svađe, svako ima prava da uputi komentar/kritiku/sugestiju.

Ps. Apropo Riđobradog, lepo sam govorio da se sačeka odštampano izdanje. U startu je planirano da razmere budu kao što je na kraju ispalo.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40121 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/10/2022 : 10:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@alanius
Ja se u potpunosti slazem sa tvojim stavom.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Ampoo
New Member



Serbia
107 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 12/10/2022 : 11:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
Izdavač bi trebalo da vodi računa o celokupnom dizajnu knjige/stripa posebno kada je u pitanju neka edicija u nastavcima. Sve mora da bude savršeno, a ne kao što je bio slučaj sa Kick Ass 3,gde je natpis na rikni dosta manji nego na ostalim nastavcima. Nadam se da će kod Taličniog da bude sve savršeno. Posebno što je reč o mojoj omiljenoj ediciji Stari Kontinent.

"Ev'ry Little Bug"
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 12/10/2022 : 11:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Karvene, drago mi je da si se javio - kao neko ko je clan redakcije, drugarski te molim da sugestije preneses kolegama. Jasno je da vazi ko radi taj i gresi, ali imate poprilican broj propusta istog tipa - nije OK da se kao zvanicne najave stavljaju kojekakve radne verzije. Ako je potrebna pomoc i to moze da se organizuje, ako je potrebno neko A/B testiranje i to je moguce, samo recite


Apropo Ridjobradog, prosvetli nas zasto ne idete sa crnim i sivim naslovnima kao u originalu? Pitanje nije samo stvar ukusa, ovde odstupate i od pravila struke...?


Postoji jedna stvar koju sam vise puta isticao u vezi ovih starijih stripova, klasika koji konacno dolaze na red, oni ce sada biti objavljeni po prvi i poslednji put u najboljem tehnickom obliku (a dizajn nije tehnikalija). Ako sada budu ujebani, takvi ce ostati za vijeki vjekov, niko ih se vise nece primiti - njihove publike je malo, sve je starija i sa sve manje novca (i prostora) da isti strip kupuje X puta zato sto je prethodno izdanje falicno. U takvim slucajevima svi su na gubitku.

Naglasavam da izdanje ne treba biti ultimativno (dovoljno je originalni format, dobar papir i po mogucnosti stari prevod koji publika voli), potrebno je obratiti samo malo vise paznje, mozda jedna provera vise. Ne mora da stigne sve za sajam, ima jos dana u godini.

U vezi sajma, zelim da kazem jos nesto - iako u potpunosti razumem izdavace (pogotovu one sa manjim brojem izdanja tokom godine), potpuno je pogresan pristup da se vrhunac produkcije tempira za taj period godine. Publika takve lavinu izdanja sa svih strana sve teze moze da isprati pa se na kraju zbog ogranicenih finansija od nekih izdanja u tom trenutku odustane, a pojedina nikada ni ne dodju na red.


Edited by - alaniusfordius on 12/10/2022 11:43:00
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2534 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/10/2022 : 11:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote

Absolutno se slažem! Treba raditi na kvaliteti ne toliko na kvantiteti izdanja.

quote:
Originally posted by alaniusfordius
Postoji jedna stvar koju sam vise puta isticao u vezi ovih starijih stripova, klasika za koje dolaze na red, oni ce sada biti objavljeni po prvi i poslednji put u najboljem tehnickom obliku (dizajn nije tehnikalija). Ako sada budu ujebani, takvi ce ostati za vijeki vjekov, niko ih se vise nece primiti - njihove publike je malo, sve je starija i sa sve manje novca (i prostora) da isti strip kupuje X puta zato sto je prethodno izdanje falicno. U takvim slucajevima svi su na gubitku.



Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 12/10/2022 : 11:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by StripArt

Oumpah-Pah 150 tabli i do sada bilo nekoliko objava kompleta
Clifton cca. 1,200 tabli a do sada objavljeno cca. 300 tabli
Pa da pogađamo ko bi bio interesantniji kao komplet




Za Umpah-paha si delimicno u pravu - jeste ima ga (Panorama, Stripoteka, Eks, Biser strip specijal i onih 5 Dnevnikovih albumcica u mekim koricama plus Bookglobeova tri albuma) ali kome je to dostupno u ovom trenutku.

Da li je to strip koji bi publici uvek trebao biti dostupan je za diskusiju, ali bih rekao da na krilima odlicnih integrala Asteriksa (i njihove odlicne prodaje) ima rezona rizikovati i objaviti jedan integral, po mogucnosti sa izuzetnim prevodom Djordja Dimitrijevica (samo bez onih gluposti "Asterix predstavlja starijeg brata" koje je Bookglobe stavio na naslovnu)

A sto se tice Zil Zurdana u pitanju je 16 epizoda, taman za ovakva 4 integrala (https://www.dupuis.com/seriebd/gil-jourdan-l-integrale/2643 )

Kapiram ako je CK rizikovala sa (za sada) 6 integrala Marsupilamija, mozda ima prostora za manji rizik sa Zil Zurdanom...

Klifton je posebna prica, izazov za urednike - sa kojim Kliftonom? Maseroovim ili njegovih nastavljaca...?
Go to Top of Page

koze123
Average Member



917 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 12/10/2022 : 13:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje nevezano za stripove: u svetu je izašla peta ilustrovana knjiga Hari Potera (Red Feniksa) gde je ilustracije radio fenomenalni Džim Kej (kao i u prethodne 4 knjige). Do sad je Evro Book ispratio svako izdanja i za Sajam prezentovao prevedene knjige, fenomenalno odrađene (rekao bih zbog papira i bolje od originala!). Sad kad ČK drži prava na HP, da li možemo da očekujemo ovu knjigu od njih?

Evo link najnovije knjige: https://www.bloomsbury.com/uk/harry-potter-and-the-order-of-the-phoenix-9781408845684/

Obavezno bacite pogled na ranija ilustrovana izdanja i ako ste ljubitelj HP-a nikako nemojte da ih preskočite, ovo je masthev za kolekciju!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 12/10/2022 : 13:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Karvene, drago mi je da si se javio - kao neko ko je clan redakcije, drugarski te molim da sugestije preneses kolegama. Jasno je da vazi ko radi taj i gresi, ali imate poprilican broj propusta istog tipa - nije OK da se kao zvanicne najave stavljaju kojekakve radne verzije. Ako je potrebna pomoc i to moze da se organizuje, ako je potrebno neko A/B testiranje i to je moguce, samo recite


Apropo Ridjobradog, prosvetli nas zasto ne idete sa crnim i sivim naslovnima kao u originalu? Pitanje nije samo stvar ukusa, ovde odstupate i od pravila struke...?


Postoji jedna stvar koju sam vise puta isticao u vezi ovih starijih stripova, klasika koji konacno dolaze na red, oni ce sada biti objavljeni po prvi i poslednji put u najboljem tehnickom obliku (a dizajn nije tehnikalija). Ako sada budu ujebani, takvi ce ostati za vijeki vjekov, niko ih se vise nece primiti - njihove publike je malo, sve je starija i sa sve manje novca (i prostora) da isti strip kupuje X puta zato sto je prethodno izdanje falicno. U takvim slucajevima svi su na gubitku.

Naglasavam da izdanje ne treba biti ultimativno (dovoljno je originalni format, dobar papir i po mogucnosti stari prevod koji publika voli), potrebno je obratiti samo malo vise paznje, mozda jedna provera vise. Ne mora da stigne sve za sajam, ima jos dana u godini.

U vezi sajma, zelim da kazem jos nesto - iako u potpunosti razumem izdavace (pogotovu one sa manjim brojem izdanja tokom godine), potpuno je pogresan pristup da se vrhunac produkcije tempira za taj period godine. Publika takve lavinu izdanja sa svih strana sve teze moze da isprati pa se na kraju zbog ogranicenih finansija od nekih izdanja u tom trenutku odustane, a pojedina nikada ni ne dodju na red.





Ne brini, redakcija sazna sve što je bitno.
Naslovnice neće i ne mogu biti stoprocentno onakve kakve će izgledati uživo, i to je realnost. Ne sve, makar. Sve slike su istih dimenzija, ali nemaju svi stripovi istu razmeru visine i širine. Samim tim neke će najave biti potpuno iste, neke ne. Zato i nema svrhe da se koriste te sličice sa sajta za merenje definitivnog dizajna.

A mi zaista izbacujemo stripove cele godine, sajamska tura je planirana i mora da bude nešto veća od prosečnog letećeg starta. Pored toga tu su i stripomanije, tura za salon...

Svako izdanje se dovoljno puta gleda, više puta i od strane više ljudi. Da li se desi neki propust? Da, ali ništa više nego drugima, samo ČK prati ta ranija priča da ima više grešaka, pa se i kod ČK te greške radije hvataju. Neki tipfeler, desi se. Zamenjen upis, provuče se, ali veoma retko. Posebno što sad ima više ljudi koji gledaju izdanja.

Dizajn će se nekom svideti, drugom ne. To ne znači da je on greška, već prosto nije se rodio taj koji će zadovoljiti sve ukuse. Ja lično smatram da su izdanja dobra i okej dizajna, i to sam mislio i pre nego što sam počeo da radim u ČK. David radi odličan posao. Ništa ja tu ne bih menjao. Uostalom, sve to vlasnici prava vide i odobre, pa svakako ništa ne može da se radi stihijski. (To je odgovor i na Riđobradog.) ČK se ipak 19 godina bavi izdavaštvom, od toga 10 godina stripovima, realno je očekivati da se zna šta se radi. Mnogo ljudi učestvuje u mašineriji ČK i svako dobro radi svoj posao.

Naravno da će Talični i drugi serijali imati skladan dizajn.


Inače, mišljenja sam da svako ima pravo da iznese tvrdnju/kritiku/sugestiju, kao što sam već napisao. Samo nije i svaka tvrdnja/kritika/sugestija apsolutna istina, niti je nužno mišljenje većine.
Ko želi da prijateljski priča o bilo kom aspektu ČK izdanja dobrodošao je uz piće na sajmu. (Osim o budućim izdanjima i naslovima, tu ni piće ne pomaže, imam visoku toleranciju.) Forumska diskusija je nekad bezveze jer se stekne utisak da neko ima oštriji ton nego što je potrebno. U tom duhu - namaste!

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 12/10/2022 : 13:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Jedno pitanje nevezano za stripove: u svetu je izašla peta ilustrovana knjiga Hari Potera (Red Feniksa) gde je ilustracije radio fenomenalni Džim Kej (kao i u prethodne 4 knjige). Do sad je Evro Book ispratio svako izdanja i za Sajam prezentovao prevedene knjige, fenomenalno odrađene (rekao bih zbog papira i bolje od originala!). Sad kad ČK drži prava na HP, da li možemo da očekujemo ovu knjigu od njih?

Evo link najnovije knjige: https://www.bloomsbury.com/uk/harry-potter-and-the-order-of-the-phoenix-9781408845684/

Obavezno bacite pogled na ranija ilustrovana izdanja i ako ste ljubitelj HP-a nikako nemojte da ih preskočite, ovo je masthev za kolekciju!



Nisam deo produkcije knjiga niti je to moj delokrug, jedino znam da se ilustrovana izdanja zasad neće raditi. Šta donosi neka dalja budućnost - ne znam.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 12/10/2022 : 16:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by StripArt

Oumpah-Pah 150 tabli i do sada bilo nekoliko objava kompleta
Clifton cca. 1,200 tabli a do sada objavljeno cca. 300 tabli
Pa da pogađamo ko bi bio interesantniji kao komplet




Umpah Pah je bio vise puta a ja licno imam Marketprintov komplet koji mi je super.
Klifton mi je predobar strip i sva sreca pa se Najkula potrudila da nesto objavi a kako mi je Deki rekao, bice dosta Kliftona kod njih.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 12/10/2022 : 16:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Ja imam Umpah Paha u Panorami, EKSu i Marketprintovom kompletu. Na zalost Marketprintov komplet mi je najgora varijanta jer je koliko se secam bilo puno problema sa stampom boje - ne secam se tacno sta, nisam ga otvorio jaaaako dugo, a u glavi mi je kao problemi sa bojom u Asteriksima iz Asteriksovog zabavnika. Secam se da sam se cudom cudio kako je moguce da Panorama ima bolje odstampanu boju od tog izdanja.

Za Bookglobe sam zakasnio i odustao sam da ga trazim, nade polazem da ce se na kraju Umpah Pah ipak pojaviti u izdanju kakvom zasluzuje.

Za Kliftona se slazem sa tobom, samo je Klifton lep izazov za urednike, ima ga poprilicno a dugo kod nas nije objavljivan pa postoji velika rupa...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7798 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 13/10/2022 : 08:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ne mogu da vjerujem da se ovdje raspravlja treba li ili ne treba umpah-pah.

TREBA ITEKAKO!

imao sam stara marketprint izdanja, imam sad od bookglobe-a, ali želim ČK izdanje u integralu sa dimitrijevićevim prevodom!

tako dajte nam umpah-paha :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 369 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000