forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3260 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/04/2023 : 19:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni ne smeta format, već mi smeta forsiranje paketa, nisam od onih koji kupuje ono što mu ne treba. Mnogo šta sam unapred već pročitao, i znam šta želim i šta ne moram da imam. Primer Neprijatelj naroda mi nije nešto posebno, i da Bibliomulu već nemam, morao bih je papreno platiti. Isti slučaj bio i u prvom krugu gde su Lokvanji koji su super i recimo Slika i prilika koji mi se ne sviđa. Da se cimam posle i preprodajem ono što mi ne treba, ne da mi se.
Ok, oni su našli svoju matematiku u tome, sve 5, samo što to meni ne odgovara.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

224 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 06/04/2023 : 20:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Ne vidim problem, blueberry9 ce od sada kupovati direktno na fibra.hr, tako da nije uskracen ni za jedno izdanje. Najkula mu nije potrebna.



Jako duhovito.

Ne. Samo cu ustedeti hiljade evra jer cu kupovati od Fibre, ali samo ono sto mi je dostupno u knjizari Alan Ford. Najkula je meni potrebna taman onoliko koliko i ja njima.

Edited by - blueberry9 on 06/04/2023 20:15:58
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40124 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/04/2023 : 20:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Markose, klap klap

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1911 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/04/2023 : 20:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
U vreme kada police naveliko pucaju od tezine zillion izdanja onima koji su poprilicno u igri.. mozda nije toliko losa strategija izdati "nesto posebno u posebnom izdanju"

Znaci polako iz masovnosti prelazak u nesto drugo..
(tu mislim na nas matore kupce, za strip ovo i nije bas idealno)

Uradicu kao prosli put.. samo jedno izdanje
(crni lokvanji) a sad cu Bibliomulu posto
sam to odavno odlucio.

Cene su kakve jesu - skupo je to kako god se gledalo , neko ce ostati u igri uzimanja
neko nece
(naginjenem ka onim zadnjim)

Inace pricacemo jos o stripovskim ratovima.. "uskoro"
ali ovo nije deo te price.. ovo je deo stanja kojeg smo imali pre zabrane

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 06/04/2023 20:19:00
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10259 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/04/2023 : 10:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Prema BUCH-u došlo je do spajanja Čarobne i DW.

Sada se zovu Čarobna šuma

Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1911 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 12/04/2023 : 11:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Prema BUCH-u došlo je do spajanja Čarobne i DW.

Sada se zovu Čarobna šuma






valjda znas da je to (carobna suma) nekada bilo
pre raskida

inace imamo mi (ne ja i ti peyo :) ) ovde jos za raspravljati..
samo treba naci vremena i pravi trenutak


umesto nakon korone da se stripasi u Srbiji ujedine stvorena je jos jedna podela
nece me niko ubediti da je to za dobro stripa uradjen potez
velika steta

kapiram da su usli u ovo sa raznim motivima
a to ce ih mozda na kraju skupo kostati za apsolutno nikakvu korist.

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 12/04/2023 11:29:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10259 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/04/2023 : 12:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar
valjda znas da je to (carobna suma) nekada bilo
pre raskida



U pravu si prijatelju, zaboravih .
Isprika Buchu koji to i dalje pedantno vodi.

Sada, nakon ponovnog udruživanja možda se i ime vrati !

Koji bi to naziv bio da je tu i Fibra: Čarobna fibra !
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2445 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 12/04/2023 : 19:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Sada, nakon ponovnog udruživanja možda se i ime vrati !
Koji bi to naziv bio da je tu i Fibra: Čarobna fibra !



Carpe diem
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1911 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 12/04/2023 : 19:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Čarobni Markos bi nekako bilo upecatljivije.

Hm odlican naslov za svesku lms/zs

"fantasticna prica"



Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 12/04/2023 : 23:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Ispucali su jednu od dve opcije za ime u onom mrdžovanju, ali ova druga bi bilo priceless da bude na japanskom, Dākubukku, zbog izdavačke koncepcije. Ali da bude ćirilicom, zbog zaštite jezika.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/04/2023 : 00:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

Ja kad naručim paket iz AF desi se da bude ogroman. A naručujem samo za sebe stripove.

Sad se pitam, kad naručujete za vas 10-oricu, koja je veličina paketa? I težina? Kako ga poštar donese? Kako se transportuje? To mora da je megaogromno i superteško?


prva tura je bila oko 70000 dinara,čekamo da se pojave Najkulina izdanja i Golkondina,pa da uzmemo i njih sa još nečim što smo zaboravili;ukupno će biti za oko 115k dinara robe.

Što se tiče paketa,nekad se desi da neko od nas ide do Beograda,obično dođu paketi - 5-6 njih;i onda mi se žena šlogira i pita kad će doći ekipa da to preuzme.

Evo,sad mi došao drugar iz Nemačke na neki dan i dolazi po svoju robu,mislim da je ima za 4-5 ogromnih kutija. Da neko zna da u šupi držim stripove za 2-3000 evra u svakom trenutku,pa makar i pod ključem (a tu su i dva kera),verujem da bi bilo obijanja - ali jebena je to krađa - em je teško,em to treba posle prodati,a nije to zlato ili nakit pa da se lako utopi.



Ima jedan forumaš koji kupuje ukradene stripove i vraća ih pokradenima.



Taj sam
Upravo sam kupio jednog ukradenog NN GIGANTA i sutra ga vraćam u knjižnicu.
Nego, ako nekom nije jasno - ja za svoje pare kupujem ukradene stripove i onda ih besplatno vraćam u knjižnice.

Simple as that

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10223 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/04/2023 : 04:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Jel te se sete za dan bezbednosti?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1911 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/04/2023 : 08:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Predlog Udruzenju : Neka srede da Fibrina izdanja koja su trenutno na akciji u Hrvatskoj 30-70 % (ili 40%-70% budu dostupna u Srbiji) pa da nakon toga sve ide dalje po novim "world-wide" pravilima.

(a vi bi mogli neko vreme da rasprodajete po regionu ako vam volja)

Cini mi se da bi tako bilo poprilicno fer..

Onda bi se moglo govoriti o nekoj normalizaciji ..

Mogao bi Hans da pokaze dobru volju i zazmuri neko vreme

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 13/04/2023 08:47:12
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6230 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/04/2023 : 09:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Odoakar

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

Ja kad naručim paket iz AF desi se da bude ogroman. A naručujem samo za sebe stripove.

Sad se pitam, kad naručujete za vas 10-oricu, koja je veličina paketa? I težina? Kako ga poštar donese? Kako se transportuje? To mora da je megaogromno i superteško?


prva tura je bila oko 70000 dinara,čekamo da se pojave Najkulina izdanja i Golkondina,pa da uzmemo i njih sa još nečim što smo zaboravili;ukupno će biti za oko 115k dinara robe.

Što se tiče paketa,nekad se desi da neko od nas ide do Beograda,obično dođu paketi - 5-6 njih;i onda mi se žena šlogira i pita kad će doći ekipa da to preuzme.

Evo,sad mi došao drugar iz Nemačke na neki dan i dolazi po svoju robu,mislim da je ima za 4-5 ogromnih kutija. Da neko zna da u šupi držim stripove za 2-3000 evra u svakom trenutku,pa makar i pod ključem (a tu su i dva kera),verujem da bi bilo obijanja - ali jebena je to krađa - em je teško,em to treba posle prodati,a nije to zlato ili nakit pa da se lako utopi.



Ima jedan forumaš koji kupuje ukradene stripove i vraća ih pokradenima.



Taj sam
Upravo sam kupio jednog ukradenog NN GIGANTA i sutra ga vraćam u knjižnicu.
Nego, ako nekom nije jasno - ja za svoje pare kupujem ukradene stripove i onda ih besplatno vraćam u knjižnice.

Simple as that



Najbolji si, NAJBOLJI!!!!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/04/2023 09:10:41
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40124 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/04/2023 : 09:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAH


Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/04/2023 : 10:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ulazi u biblioteku (kao i obično) kroz prozor na visokom spratu, sa maskom, u kostimu. Kad ga bibliotekarke vide (uvek radi nekoliko mladih, zgodnih) i ostalo osoblje, uzviknu "Stigao je maskirani osvetnik - Library-Man!"
"Šta si nam ovaj put doneo tj vratio Library-Mane?"
"Ovaj put je to davno ukradeni NN GIGANT".
Ekstaza oduševljenja, vriska, neki/neke padaju u nesvest, neki traže autogram, fotografišu se zajedno...!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1911 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/04/2023 : 10:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Vazan je mladjo, robin hud modernog doba a moj mirovni sporazum ne nailazi na razumevanje i podrsku..

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 13/04/2023 10:34:56
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1076 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/04/2023 : 11:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Koliko upisa "jadnika/mučenika" ljubomornih na jednog forumaša koji na svoj način pokušava nešto promijeniti na bolje.

Ostaje vam i dalje da plačete na ovom forumu nad svojim "jadništvom/mučeništvom" te djelomičnim bojkotom ponekih Izdavača i naravno vrijeđanje i omalovažavanje kolega forumaša pa onda i samih autora stripa jer očito niste sposobni ni voljni za drugačije i možda konkretnije i "jače".

Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 13/04/2023 : 11:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Koliko upisa "jadnika/mučenika" ljubomornih na jednog forumaša koji na svoj način pokušava nešto promijeniti na bolje.

Ostaje vam i dalje da plačete na ovom forumu nad svojim "jadništvom/mučeništvom" te djelomičnim bojkotom ponekih Izdavača i naravno vrijeđanje i omalovažavanje kolega forumaša pa onda i samih autora stripa jer očito niste sposobni ni voljni za drugačije i možda konkretnije i "jače".






hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19606 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/04/2023 : 12:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Odoakar

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

Ja kad naručim paket iz AF desi se da bude ogroman. A naručujem samo za sebe stripove.

Sad se pitam, kad naručujete za vas 10-oricu, koja je veličina paketa? I težina? Kako ga poštar donese? Kako se transportuje? To mora da je megaogromno i superteško?


prva tura je bila oko 70000 dinara,čekamo da se pojave Najkulina izdanja i Golkondina,pa da uzmemo i njih sa još nečim što smo zaboravili;ukupno će biti za oko 115k dinara robe.

Što se tiče paketa,nekad se desi da neko od nas ide do Beograda,obično dođu paketi - 5-6 njih;i onda mi se žena šlogira i pita kad će doći ekipa da to preuzme.

Evo,sad mi došao drugar iz Nemačke na neki dan i dolazi po svoju robu,mislim da je ima za 4-5 ogromnih kutija. Da neko zna da u šupi držim stripove za 2-3000 evra u svakom trenutku,pa makar i pod ključem (a tu su i dva kera),verujem da bi bilo obijanja - ali jebena je to krađa - em je teško,em to treba posle prodati,a nije to zlato ili nakit pa da se lako utopi.



Ima jedan forumaš koji kupuje ukradene stripove i vraća ih pokradenima.



Taj sam
Upravo sam kupio jednog ukradenog NN GIGANTA i sutra ga vraćam u knjižnicu.
Nego, ako nekom nije jasno - ja za svoje pare kupujem ukradene stripove i onda ih besplatno vraćam u knjižnice.

Simple as that



Najbolji si, NAJBOLJI!!!!


Mene zanima gdje je 'upravo' u ponoć i deset kupio ukradeni strip? Kod Trovača?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40124 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/04/2023 : 12:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Koliko upisa "jadnika/mučenika" ljubomornih na jednog forumaša koji na svoj način pokušava nešto promijeniti na bolje.

Ostaje vam i dalje da plačete na ovom forumu nad svojim "jadništvom/mučeništvom" te djelomičnim bojkotom ponekih Izdavača i naravno vrijeđanje i omalovažavanje kolega forumaša pa onda i samih autora stripa jer očito niste sposobni ni voljni za drugačije i možda konkretnije i "jače".





Ovaj jos gori!

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 13/04/2023 : 12:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Črnomerečki Robin Hood sjebat će i ovaj topic.



hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40124 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/04/2023 : 13:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Da prekinemo sa offtopicom, ovo je evergreen za sprdnju.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10223 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/04/2023 : 17:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Črnomerečki Robin Hood sjebat će i ovaj topic.





Jebate da osvoji vlast otkupljiva bi od kolumbijaca kokain, I od afganistanaca heroina i dilija ga besplatno po školama.
Samo da sjebe dilere i šverc droge. .
Ljudina.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 13/04/2023 17:41:04
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4715 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 13/04/2023 : 18:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Da li ti je neki izdavac vec uleteo na crnu listu zbog toga mmihoci?


Oni koji neće surađivati (a do sad jesu) s Babilonom su trenutno: Čarobna Knjiga, Komiko i Laguna.

Dakle ti su sad na "mojoj Crnoj listi".





A kad i kako je Laguna sarađivala sa Babilonom putem zvaničnih tokova?
Kad si već upućen :)



Pitao sam Zlatka iz Babilona pa citiram (09.01.2023):

#####
Sve je zakuhala Čarobna knjiga.
Izborili su se da zabrane Fibru u Srbiji i u strahu da ih Fibra ne tuži ako izvozu svoja izdanja u Hrvarsku, sami sebi su stavili zabranu izvoza od 1.11.2022.
Nadao sam se da će meni popustiti, kao najvećem kupcu i čekao do kraja godine.
Zvao, tražio, ali NE.
Do daljnjeg NE.
Uz Čarobnu knjigu su za sad Laguna (veliki knjižarski lanac u Srbiji), koji tek od nedavno ima nekoliko objavljenih stripova i Komiko (meni ne toliko bitan izdavač).
Svi ostali uredno izvoze svoje stripove i ne zanimaju ih te zabrane.
U petak mi je došao kamion iz Veselog četvrtka. Do kraja mjeseca očekujem i sve ostale, osim Čarobne knjige i Komika.
#####

Osobno znam da on ima obično (barem do ove zabrane)sve što izađe na balkanštini bilo latinica ili ćirilica.

I već sam ove godine preko njega nabavio stripove od VČ-a i Golconde.



Evo nakon razgovora sa divnim, divnim Zlatkom došao sam do sledećeg zaključka:
Lažeš, truješ i trudiš se da firme i izdavače koji ne potpaljuju vatru u ovom sukobu predstaviš kao da su na jednoj ili drugoj strani.
Da očekujemo izvinjenje?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000