forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

matori paraliticar
Senior Member



1909 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2023 : 09:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Malo grubo receno ali to bi bilo to.

Nego samo da podsetim drugare iz Udruzenja
i one koji se osecaju da jesu

Uz malo dobre volje sigurno nije neizvodljivo

markosu bi dobro doslo dodatno ciscenje skladista a ljudima u Srbiji bi omogucilo da procitaju ponesto sto inace ne bi

nakon toga bi mogli ici dalje po
novim pravilima i ponesto od onog mracnog u zadnje vreme bi bilo zaboravljeno

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Predlog Udruzenju : Neka srede da Fibrina izdanja koja su trenutno na akciji u Hrvatskoj 30-70 % (ili 40%-70% budu dostupna u Srbiji) pa da nakon toga sve ide dalje po novim "world-wide" pravilima.

(a vi bi mogli neko vreme da rasprodajete po regionu ako vam volja)

Cini mi se da bi tako bilo poprilicno fer..

Onda bi se moglo govoriti o nekoj normalizaciji ..

Mogao bi Hans da pokaze dobru volju i zazmuri neko vreme



quote:
Originally posted by matori paraliticar

umesto nakon korone da se stripasi u Srbiji ujedine stvorena je jos jedna podela
nece me niko ubediti da je to za dobro stripa uradjen potez
velika steta

kapiram da su usli u ovo sa raznim motivima
a to ce ih mozda na kraju skupo kostati za apsolutno nikakvu korist.


Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 14/04/2023 09:56:06
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/04/2023 : 10:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mmihoci

Koliko upisa "jadnika/mučenika" ljubomornih na jednog forumaša koji na svoj način pokušava nešto promijeniti na bolje.

Ostaje vam i dalje da plačete na ovom forumu nad svojim "jadništvom/mučeništvom" te djelomičnim bojkotom ponekih Izdavača i naravno vrijeđanje i omalovažavanje kolega forumaša pa onda i samih autora stripa jer očito niste sposobni ni voljni za drugačije i možda konkretnije i "jače".





Osim toga, umesto da drugome spočitavaš neprimeren rečnik, pripazi prvo na svoj.



Žalosti me što tek na moj upis se pozivaš na rječnik a na hrpa njih koji sadrže ogavne uvrede na kolege forumaše i na autore stripova ne reagiraš.


Seronjo.
Odakle ti obraz da kenjaš o uvredama kad si ti jedan od ljudi koji najviše vriđa na forumu?
Lipiš ljudima svakave epitete a kmečiš ko pičketina.
I ne čudi me da ti je forumski klaun mladjo idol.
On je ka i ti. Reć nekome da je poremećeni jadnik van je normalno?
Seronjo.



Hajmo stati s uvredama, može?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40124 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/04/2023 : 11:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja se vama cudim sto te neke likove uzimate zaozbiljno.. ja preko njihovih postova preletim. Navikao sam se na avatare koje citam, ovo ostalo nebitno..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/04/2023 : 12:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Hajmo stati s uvredama, može?


Stat će se sa uvredama kada Vi moderatori prestanete dopuštati jednim te istim"legendama" foruma da vrijeđaju i prostače dajući im po stoti put zadnje upozorenje.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 14/04/2023 : 12:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by mladjo


Hajmo stati s uvredama, može?


Stat će se sa uvredama kada Vi moderatori prestanete dopuštati jednim te istim"legendama" foruma da vrijeđaju i prostače dajući im po stoti put zadnje upozorenje.


stat će se kad se likovima poput mmihocija onemogući permanentno vrijeđanje forumaša. onda neće biti ni reakcije na te jedne te iste stupidne gadarije.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1076 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 14/04/2023 : 13:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Svi koji se trude iz petnih žila te otvaranjem tema da bi opetovano vrijeđali autore stripova u "filozofskim" raspravama su za mene jadnici koji nisu sposobni niti znaju drugačije.

Svi oni koji se sprdaju na nečiju inicijativu da se promijene stvari na bolje su za mene ljubomorni jadnici koji ne znaju i nisu sposobni za drugačije.

Ovo što radi ČK i pridruženi članovi su za mene nasilnici i jadnici jer nisu sposobni niti znaju kvalitetom se izboriti za svojeg kupca.

Oni koji sa strane to gledaju i ne čine ništa su za mene najobičniji jadnici koji nemaju svoj stav.

Koliko sam uspio popratiti u poplavi ovih nazovi informacija jedino Agarthi te posebno Tarantula je iznijela svoj jasan stav. Ni jedan izdavač, knjižara i striparnica iz Srbije nije iznio svoj stav koji ima uporište u zdravorazumskoj logici. Dovoljno je samo proći po njihovim WEB stranicama gdje je to jasno vidljivo da su njihovi argumenti promašeni.

Svi oni koji misle da takve rabote štite strip scenu u Srbiji (a i šire) te štite vlasnike prava i još k tome štite svoje kupce su u velikoj zabludi.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4277 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 14/04/2023 : 13:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Molim te da prestaneš vrijeđati i nazivati ostale forumaše jadnicima.
Molim te i da prestaneš vrijeđati nasilnike.
Također te molim i da prestaneš vrijeđati one koji stoje sa strane.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/04/2023 : 13:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ko su (gde su) "j.....i" koji otvaraju teme, samo da bi iz petnih žila vređali autore!? Jesam li nešto propustio?
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4715 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/04/2023 : 14:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Verovatno na istom mestu kao i njegove izmišljene privatne prepiske. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13447 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 14/04/2023 : 14:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Da skrenemo na malo veselije teme, Krešo hoće li biti uskoro neka akcija stranih naslova u Delfiju, da nam malo nadomesti odlazak BDa
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/04/2023 : 14:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Svi koji se trude iz petnih žila te otvaranjem tema da bi opetovano vrijeđali autore stripova u "filozofskim" raspravama su za mene jadnici koji nisu sposobni niti znaju drugačije.

Svi oni koji se sprdaju na nečiju inicijativu da se promijene stvari na bolje su za mene ljubomorni jadnici koji ne znaju i nisu sposobni za drugačije.

Ovo što radi ČK i pridruženi članovi su za mene nasilnici i jadnici jer nisu sposobni niti znaju kvalitetom se izboriti za svojeg kupca.

Oni koji sa strane to gledaju i ne čine ništa su za mene najobičniji jadnici koji nemaju svoj stav.

Koliko sam uspio popratiti u poplavi ovih nazovi informacija jedino Agarthi te posebno Tarantula je iznijela svoj jasan stav. Ni jedan izdavač, knjižara i striparnica iz Srbije nije iznio svoj stav koji ima uporište u zdravorazumskoj logici. Dovoljno je samo proći po njihovim WEB stranicama gdje je to jasno vidljivo da su njihovi argumenti promašeni.

Svi oni koji misle da takve rabote štite strip scenu u Srbiji (a i šire) te štite vlasnike prava i još k tome štite svoje kupce su u velikoj zabludi.




Tvoj nečin komunikacije je neprimjeren pravilima foruma, a i bilo je nekoliko upozorenja stoga...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1076 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 14/04/2023 : 14:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ko su (gde su) "j.....i" koji otvaraju teme, samo da bi iz petnih žila vređali autore!? Jesam li nešto propustio?



Ako ne zalaziš na Bonelli dio foruma a posebice sve vezano oko Zagora onda si vjerojatno propustio to.

Ima i drugdje ali tamo najviše.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4715 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 14/04/2023 : 14:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Da skrenemo na malo veselije teme, Krešo hoće li biti uskoro neka akcija stranih naslova u Delfiju, da nam malo nadomesti odlazak BDa



Biće, nego šta će :D
Idemo u Sombor i u Niš na festivale tokom maja, NK u junu, standardna letnja akcija na strance u julu i velika Starway Magija u septembru!
A uskoro kreće i akcija sa oštećenim stranim naslovima, pa će i tu biti štošta zanimljivo :D

No da ne idemo u off i da ne vređamo :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway

Edited by - kreŠa on 14/04/2023 14:14:15
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13447 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 14/04/2023 : 14:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Pa nije off topik, nećemo da ratujemo, samo pozitivna energija i čitanje
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47037 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/04/2023 : 15:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Verovatno na istom mestu kao i njegove izmišljene privatne prepiske. :)



Mozda je i on izmisljen.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 14/04/2023 : 17:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Stiglo 6 kolorki, ostale stižu ubrzo. Nađe se i vremena i načina za probijanje blokade.

Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1909 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2023 : 17:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
You went west young man!

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1909 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2023 : 18:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Inace voleo bi da sam kao night covek je kupovao sve redom recimo od ovih cikejca
od humoristickih, preko bonelija, marvela pa do manga
ali je isto uzimao i od fibre..
i sad nakon toliko godina ce
neko da mu zabrani da kupuje hr izdanja
u srpskim striparnicama

ponasanje kao da je broj stabilnih kupaca
5000 a ne 500 u vrh glave za
vecinu stripova pa da je svaki
pojedinacni kupac skoro pa neznacajan

nije janko, jovan ili petar ovo zakuvao
nego "pametna" ideja nekoliko
srpskih izdavaca

toliki junaci da nemaju hrabrosti da dodju i pricaju kao ljudi
pre ovakvih poteza

bljak..

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1150 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 14/04/2023 : 18:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Šta svi kukate. Bit će toga pacovskim kanalima, ako ne službenim.
Tako se, među ostalim i u Hrvatskoj nabavljaju srpska izdanja.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1909 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2023 : 18:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
I to sto kazes ali eto neki od nas su navikli na normalnu kupovinu :)
Hrvatske i srpske striparnice se razlikuju po nekim stvarima cini mi se..
Nisam bio doduse dosta dugo vremena u HR (ranije sam tu i tamo svracao iz raznih razloga)
ali da li su recimo sva raspoloziva izdanja
fibre dostupna u svim vecim HR striparnicama?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/04/2023 : 19:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

I to sto kazes ali eto neki od nas su navikli na normalnu kupovinu :)
Hrvatske i srpske striparnice se razlikuju po nekim stvarima cini mi se..
Nisam bio doduse dosta dugo vremena u HR (ranije sam tu i tamo svracao iz raznih razloga)
ali da li su recimo sva raspoloziva izdanja
fibre dostupna u svim vecim HR striparnicama?



Pretpostavljam na što ciljaš
Fibra u Hrvatskoj ima veb šop

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26664 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/04/2023 : 19:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

fibre dostupna u svim vecim HR striparnicama?


Ima ih 5 i nijedna nije "velika".

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1909 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2023 : 20:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by matori paraliticar

I to sto kazes ali eto neki od nas su navikli na normalnu kupovinu :)
Hrvatske i srpske striparnice se razlikuju po nekim stvarima cini mi se..
Nisam bio doduse dosta dugo vremena u HR (ranije sam tu i tamo svracao iz raznih razloga)
ali da li su recimo sva raspoloziva izdanja
fibre dostupna u svim vecim HR striparnicama?



Pretpostavljam na što ciljaš
Fibra u Hrvatskoj ima veb šop


Ne ciljam na nista odredjeno nego mi se cinilo da je bilo malo nestabilno sa tim HR zagrebackim striparnicama vec od ranije a sad je mozda
jos "gore".

U principu nije toliko vazno... vazno je da je u Srbiji sve stabilno radilo sa distribucijom fibre a i uglavnom sa ostalim izdavacima, ocigledno nekima prestabilno.

Sto se tice srpskih izdavaca imamo situaciju
DW stabilno izdaje (2011-2017).. u nekim periodima cak fibri parira po kvalitetu ili barem hm omeru
dobiveno/cena
ima se neki osecaj da im zaista znaci da strip dodje do sto vise ljudi u najboljem mogucem obliku . Krece saradnja sa CK .. ocekivanja stripofila su velika...
i onda taj famozni raskid izmedju DW i CK
sredinom jula 2017... ck krece u bitku za trziste... ono srpsko u prvu ruku..
izdaju stripove po nekom nazovimo to cudnom nacinu... znate pricu promene stamparija, neadekvatni formati..promena prevoditelja u sred serijala..(doduse neke stvari rade manje vise perfektno)
cene niske, izdanja puno
neki su tada ignorisali ta izdanja ili kupovali dosta ograniceno i prebacili se polako sve vise na fibru (ali su i dalje uzimali od manjih izdavaca tipa komiko, makondo, bk itd)
fibra moze se reci vidi tu svoji priliku i gleda da uzme taj segment kupaca ..

onda dolazimo polako do koronskih godina
ck puca sa izdanjima na sve strane..
ali ipak gubi bitku sa fibrom na nekim poljima...
Bitka "velikana" pocinje da bude problem
za manje srpske izdavace... koji rade poprilicno dobar posao ali zacas moze da im se desi "kiks" da fibra izbaci nesto isto kao i oni .. i onda zna se neki procenat kupaca ode fibri - ja sam uvek pokusavao uzimati srpska izdanja u prvu ruku kao i ipak vecina srpskih ljubitelja stripa (od onih koji nisu takvi da bas sve hoce imati od odredjenog izdavaca bez obzira na sve ostalo) od ovih manjih izdavaca...
E onda... polako u igru ulaze vece srpske striparnice, htele ili nehtele...
DW koji se polako izdavacki oporavlja..
AF koji svo vreme prodaju i izdanja fibre i ck i dw...
Nesto se tu onda desava... tacno sta znaju samo direktno umesani..
a zavrsava sa tim da dolazi " do nekog pomirenja" izmedju dw i ck

ALI kasno... u medjuvremenu...ih je fibra zaobisla... po skoro svim parametrima
profesionalnost, kvalitet izdanja, cena

Ko je krivac iz srpske perspektive ... ne moram valjda da crtam...

Sami ste se doveli u ovu situaciju. .
silom nista nece biti postignuto...

inace imamo i dzokera u igri.. ne nije Hans... : p

Slobodno ako je neko video ovaj razvoj drugacije nego ja.. nek me ispravi

Dodao bi samo da sam sa svim srpskim i izdavacima i striparnicama imao dobar i fer odnos... izuzetak ck o kojima misljenje
samo mogu stvoriti po njihovim postupcima

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/04/2023 : 20:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Šta znači "malo nestabilno..."? Ne kužim?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1909 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/04/2023 : 20:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pa .. valjda da nisu placale te hr striparnice uvek na vreme za izdanja koja su dobijali?
AF i DW su valjda placali unapred za razliku od iznad spomenutih
(onaj hrvatski knjizarski lanac je tek bio tuzna prica za sebe)

ako se pogresno secam , ispravite me i tu :)

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000