forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

henry
Senior Member



Serbia
1441 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 31/05/2023 : 11:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by Promys

quote:
Originally posted by DzekDenijels

Zlatko (Babilon) nije daleko.
A i polako se pronalaze drugi načini za dostavu stripova u Srbiju.
Bez carinskih gluposti, podrazumeva se.
Tako da za kolekcionare, a i za Fibru nema zime...


Jedno švercersko pitanje... Hipotetički, ako bih napunio pun gepek stripova u HR za sebe i koje god druge ljude u SRB koji bi da ih nabave iz HR i došao na granicu, koja bi bila procedura? Morao bih da platim carinu? Ne pali priča da mi je to za ličnu upotrebu i da sam sve te stripove sam to poneo da čitam na odmoru i sl? Ili postoji neki limit do koliko se ne naplaćuje carina?


Da li stvarno misliš da bilo koja carina vodi računa o stripovima/knjigama koje neko prenosi preko granice?
Najiskrenije...


Znači nisi samo avaks, avanzovao si u šverc-gurua?
Čestitke!

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 01/06/2023 : 20:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nije nista bez veze. Treba da se podseca na ovu sramotu. Previse je to u tisini proslo.
Ocigledno nije doslo do svih usiju jos.

Jel zna neko malo ispricati kako funkcionise sto se tice knjiga
jel radi po istom principu kao sto udruzenje zeli da funkcionise sto se tice stripova?



Ono, što bi rekli... meni ni iz džepa ni u džep ali baš me zanima kakav je omjer između izdavanja knjiga i stripova kod ČK.
Znamo da smo ih svi u početku opisivali kao velikog izdavača knjiga koji je usput upao u izdavanje stripova pa u tom "nesnalaženju kopirao" Fibrin karalog. Knjige su tada ( bar je takva priča kolala ) bile 4/5 izdavaštva.
Danas mi se čini da je omjer obrnut i da veliku većinu kolača čine stripovi. A "blockbustera" nema dovoljno da bi vječno pokrivali minusna izdanja ( kojih mora biti )... Možda tu leži razlog odnedavnog propinjanja na stražnje noge.
Samo kažem... možda oni bliže "oltaru" bolje čuju i znaju.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2445 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 01/06/2023 : 20:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
ČK će biti izdavač svega za šta misli da će im doneti zaradu.
Knjige, stripovi, magneti, salvete...
Šta god Borislav vidi da ide neko drugom, prihvatiće se posla.
Vredan je to čovek...

Carpe diem
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1907 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/06/2023 : 22:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Hvala Renky na odgovoru ali mislio sam na to kako to funkcionise sa knjigama izmedju recimo Srbijom, Hrvatskom i BiH sto se tice prava, izvoza, uvoza,

recimo ako je neka knjiga prevedena na hrvatski a nije prevedena na srpski a na srpskom trzistu postoji ipak neka potraznja za tim naslovom
desavaju li se uvozi u SRB i okolnih zemalja i tako?
Nisam u zadnje vreme bio ni u striparnicama puno a kamoli knjizarama
od ranije nisam nesto puno razmisljao o tome
kad sam rovario po knjizarama "na kom su jeziku knjige" jer meni je skoro pa svejedno dok razumem.
(kupaca nas ima svakakvih od onih koji gledaju samo cenu knjige do onih spremni platiti bilo koju cenu samo da je knjiga na maternjem jeziku)

Jel i sto se tice knjiga ima drama ko je za koje podrucje platio prava itd??
Sajmovi knjiga da li se po njima prodaju
izdanja na "domacim" "stranim" jezicima?

Svaki info je dobrodosao :)

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 01/06/2023 : 23:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
@Promys
[/quote]
Jedno švercersko pitanje... Hipotetički, ako bih napunio pun gepek stripova u HR za sebe i koje god druge ljude u SRB koji bi da ih nabave iz HR i došao na granicu, koja bi bila procedura? Morao bih da platim carinu? Ne pali priča da mi je to za ličnu upotrebu i da sam sve te stripove sam to poneo da čitam na odmoru i sl? Ili postoji neki limit do koliko se ne naplaćuje carina?
[/quote]

100e gornji limit da te ne pitaju bilo sta.
Ukoliko uzimas vise od toga povedes nekoga i to je to.
Samo nedeljiva roba moze da pravi problem, na primer uzmes nesto sto kosta 200e i to mora da ti se ocarini. Sve to, naravno, pod uslovom da neko odluci da li ce da se bavi time sto je svakako random za nas normalne putnike koje oni veoma lako prepoznaju.

Edited by - mladeNS on 01/06/2023 23:17:39
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1441 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 02/06/2023 : 00:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nije nista bez veze. Treba da se podseca na ovu sramotu. Previse je to u tisini proslo.
Ocigledno nije doslo do svih usiju jos.

Jel zna neko malo ispricati kako funkcionise sto se tice knjiga
jel radi po istom principu kao sto udruzenje zeli da funkcionise sto se tice stripova?



Ono, što bi rekli... meni ni iz džepa ni u džep ali baš me zanima kakav je omjer između izdavanja knjiga i stripova kod ČK.
Znamo da smo ih svi u početku opisivali kao velikog izdavača knjiga koji je usput upao u izdavanje stripova pa u tom "nesnalaženju kopirao" Fibrin karalog. Knjige su tada ( bar je takva priča kolala ) bile 4/5 izdavaštva.
Danas mi se čini da je omjer obrnut i da veliku većinu kolača čine stripovi. A "blockbustera" nema dovoljno da bi vječno pokrivali minusna izdanja ( kojih mora biti )... Možda tu leži razlog odnedavnog propinjanja na stražnje noge.
Samo kažem... možda oni bliže "oltaru" bolje čuju i znaju.


Ovo oko kopiranja fibrinog kataloga je, naravno, teška glupost. Ne znam ko je to prvi odvalio, ali se i dalje ponavlja.
Ako se ne varam, čk je počela sa marvelovim esenšlima, tu si i ovi bestofovi, Valijant, Talični, Asteriks, Hermanov katalog... najveći deo koji nikakve veze sa fibrom nema.
Al eto, znalci i dalje pričaju o kopiranju, valjda se lepo uklapa u opšteprihvaćeni narativ i vlažne snove.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1907 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 02/06/2023 : 00:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ti trebaju nove naocare..

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2023 : 00:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Počela je s esenšlima, ali to se brzo ugasilo. Nakon toga Džeremaja, Princ Valijant, Rip Kirby i Štrumpfovi. Sve se lijepo vidi na stripovi.com bazi
https://www.stripovi.com/index.asp?page=crono&header=0&Name=&Heroes=&Publisher=CARK&Mon1=0&Year1=2014&Author=All&list=off&cnt=All&submit=Tra%9Ei

Što se kopiranja tiče, ne mogu ništa tvrditi, niti je to bitno, uostalom. Ali ono što sa sigurnošću znam je da bi se Bora nakon nove Fibrine ture raspitivao u srpskim striparnicama koji se naslovi najbolje prodaju.
Kad gledam sad ovu njihovu kronologiju izdanja, meni se nameće jedan jedini zaključak: nabadanje. Očito je da onaj tko je to birao o stripu baš i ne znam puno pa je išao redom po kategorijama tražeći dobitnu formulu. Prvo jeftini esenšli, pa klasici, pa boneli, pa ameri, pa francuzi, pa manga.
U hackerskim krugovima se ta metoda zove brute force attack:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2445 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 02/06/2023 : 17:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
To se drugačije kaže "videla žaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu".
Samo da bi neko bio kvalitetan izdavač stripova treba da ima...pa kvalitet.
To vrlo teško ide u istoj rečenici sa ČK...

Carpe diem
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
397 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 02/06/2023 : 21:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ne bih ja rekao da je Bora toliko nasumično išao, pametno je on birao...jeftini Esenšeli su svakako bili dostupni a dovoljan broj publike...to što je on štampao u nebuloznim ciframa je druga stvar...Kopirao je Fibru, uzeo (da ne kažem težu reč) od Darkvuda i mange koje realno će ići, tj. ima bazu i u mlađoj publici (da nije tako ne bi ovde svi počeli da ih izdaju)...Ali sa ovim Francuzima tačno se vidi da sada kada nema uvid šta se to od Fibre prodaje ide random ali bez ikakvog rizika, red avanturističkih mediokritetskih izdanja, plus još malo Fibre...osim proverenog, ostalo je za njega nepoznata kategorija i manjka cojones.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17775 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/06/2023 : 22:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Hvala Renky na odgovoru ali mislio sam na to kako to funkcionise sa knjigama izmedju recimo Srbijom, Hrvatskom i BiH sto se tice prava, izvoza, uvoza,

recimo ako je neka knjiga prevedena na hrvatski a nije prevedena na srpski a na srpskom trzistu postoji ipak neka potraznja za tim naslovom
desavaju li se uvozi u SRB i okolnih zemalja i tako?
Nisam u zadnje vreme bio ni u striparnicama puno a kamoli knjizarama
od ranije nisam nesto puno razmisljao o tome
kad sam rovario po knjizarama "na kom su jeziku knjige" jer meni je skoro pa svejedno dok razumem.
(kupaca nas ima svakakvih od onih koji gledaju samo cenu knjige do onih spremni platiti bilo koju cenu samo da je knjiga na maternjem jeziku)

Jel i sto se tice knjiga ima drama ko je za koje podrucje platio prava itd??
Sajmovi knjiga da li se po njima prodaju
izdanja na "domacim" "stranim" jezicima?

Svaki info je dobrodosao :)




Sto se knjiga tice u bih ima samo na srpskom
Na hrvatskom u tragovima
Bas smo kolonija sto se toga tice

Razlog je jeftinica...knjige iz hrvatske su preskupe oduvijek

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/06/2023 : 14:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da ne prljam ovaj topic:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=53949#2581276

Baš me zanima hoće li u publici biti i ljubitelji stripova & zabrana?

Možda se ljudi dogovore i izmire.

Edited by - Peyo on 06/06/2023 16:54:07
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12614 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 06/06/2023 : 15:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Oni če postavit barikade da spreče Markosu ulaz, dok če on nastupiti preko Zooma ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

anam
New Member



194 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 06/06/2023 : 21:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

Oni če postavit barikade da spreče Markosu ulaz, dok če on nastupiti preko Zooma ...


Barikade za umjetnost (strip je umjetnost) i promotore (izdavače i distributere) istih mogu postaviti samo oni koji ne znaju što je umjetnost i to koriste samo za zaradu na brz i lak način, a da bi uložili sredstva i u projekte koji nisu komercijalni (...ali i zanimljivi ljubiteljima umjetnosti) "Sačuvaj Bože"...na sreću imamo izdavača koji bez obzira na "isplativost" izdaje i završava serijale...- i sad takvome izdavaču postaviti "barikadu" da se negdje pojavi ili da distribuira svoja izdanja ravno je kulturocidu...isto tako "zabrana" distribucije svojih izdanja koja nitko u regiji ne izdaje je kulturocid...pa nismo li mi ljubitelji umjetnosti ti koje odlučujemo koje ćemo izdanje kupiti (jezik-oprema-cijena ili po izboru) ...ako se naša očekivanja o izdanju, opremi...dodacima a i cijeni poklope (naravno svi želimo određeno izdanje ovakvo ili onakvo i za nama prihvatljivu cijenu...čast izuzecima)...svi sretni i zadovoljni...što više sretnih i zadovoljnih - veći tiraž...a onda slijedi i očekivana dobit. Osobno - želim završiti neke serijale, ali ni po razno ne želim započinjati nove od postavljača barikada, a pogotovo nešto novo nabaviti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17775 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/06/2023 : 21:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Mene tenkom ne bi neko natjerao da dodjem na to...da mi je ispred kuce
Radije bih kosio travu na vikednici trimerom :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anam
New Member



194 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 06/06/2023 : 21:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
Kata je primjer kako treba raditi i odraditi.
Go to Top of Page

anam
New Member



194 Posts

Member since 23/08/2022

Posted - 06/06/2023 : 21:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Mene tenkom ne bi neko natjerao da dodjem na to...da mi je ispred kuce
Radije bih kosio travu na vikednici trimerom :D




Ok - Vaš izbor...- Banetov potpis + crtež Kate = neprocjenjivo (naravno u Zagrebu)
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2738 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/06/2023 : 01:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Mene tenkom ne bi neko natjerao da dodjem na to...da mi je ispred kuce
Radije bih kosio travu na vikednici trimerom :D



Baš me zanima: a zašto?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/06/2023 : 09:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Mene tenkom ne bi neko natjerao da dodjem na to...da mi je ispred kuce
Radije bih kosio travu na vikednici trimerom :D




Prestani da zajebavas ljude

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/06/2023 : 09:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A ljudi neka prestanu da se pale bezveze.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/06/2023 09:38:03
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17775 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/06/2023 : 15:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ajd da su ženske neke zgodne za govornicom i neka ljepotica potpisuje
npr rada manojlović onda bih došao u najboljem izdanju :))


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 08/06/2023 : 17:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ajd da su ženske neke zgodne za govornicom i neka ljepotica potpisuje
npr rada manojlović onda bih došao u najboljem izdanju :))





Ocigledno nisi prisao Radi Manojlovic blizu u bilo kom izdanju :)
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1022 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 08/06/2023 : 20:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by zeljko

ajd da su ženske neke zgodne za govornicom i neka ljepotica potpisuje
npr rada manojlović onda bih došao u najboljem izdanju :))





Ocigledno nisi prisao Radi Manojlovic blizu u bilo kom izdanju :)



+1000
u Rade nit' glasa nit' stasa
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17775 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/06/2023 : 21:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
svoj vi poso
bila je kod nas pjevala u crkvi
i gore su se udale
uvalit ćemo i radu nekome

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2738 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/06/2023 : 23:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

A ljudi neka prestanu da se pale bezveze.


Ok, trebalo mi je malo vremena (17+ hiljada njegovih postova) da izvalim da je profi trol :D
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000