forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1149 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 09/06/2023 : 12:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Željko je legenda.
Pa tu je od 2002., kako i piše. Tako da i nije čudno broj postova.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2738 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 09/06/2023 : 12:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Sve jasno 😃
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17775 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/06/2023 : 13:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
bio sam jednom 2008 cini mi se na nekom stripovskom predavanju
i to mi je dosta bio je renki cijela ekipa libelusa i jos neki likovi
bolje ne ici na taj skup testisterona
bude i žena al su ko braća :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 21/06/2023 : 18:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Imal kakvih novosti sa strip ratišta, sprema li učk* novu ofanzivu?






*udruga čarobnog komika

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/06/2023 : 18:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ima li da netko možda bojkotira ČK?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 21/06/2023 : 19:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Ako neko ne praktikuje konzumiranje govana, to teško može da se nazove bojkotom. Pa zar nije tako?

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/06/2023 : 19:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Ako neko ne praktikuje konzumiranje govana, to teško može da se nazove bojkotom. Pa zar nije tako?



Ajmo ovako: ti pokušaš da koliko je moguće normalno komuniciraš na forumu, a ja ti ne lupim stalni ban? Može? Da se ne zajebavamo mnogo, ionako imaš i drugi nick. Odgovori mi da li može tako, da rešimo to.

Hvala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 21/06/2023 : 19:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Chief Warhead

Ako neko ne praktikuje konzumiranje govana, to teško može da se nazove bojkotom. Pa zar nije tako?



Ajmo ovako: ti pokušaš da koliko je moguće normalno komuniciraš na forumu, a ja ti ne lupim stalni ban? Može? Da se ne zajebavamo mnogo, ionako imaš i drugi nick. Odgovori mi da li može tako, da rešimo to.

Hvala.



A jel istina da za dvadesetu pretnju večnoga banjavanja dobijam učk kupon za dodatne popuste?

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/06/2023 : 19:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Treba mi konkretan odgovor. Hvala

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 21/06/2023 : 20:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Da li je realno da neko ovoliko licemeran i ostrašćen kao menhitlerčić maleni ima mogućnost da odlučuje ko može ili ne može da piše na najvećem regionalnom stripskom forumu?
Sramotno, jadno i bedno.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 21/06/2023 : 20:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Džimi je, kao i obično, na dobrom tragu. Ja ću probati sumirati neke svoje dojmove:

Jedino što Bora želi je riješiti se snažne konkurencije i postići monopol. DW je odavno već poprilično oslabio, sad je Fibra meta. Svima je savršeno jasno da je sve ovo isključivo usmjereno na pokušaj da se Fibra izbaci iz Srbije. Njemu ovakvo udruženje treba samo i isključivo iz tog razloga. Pošto su zabrane koje je pokušao provesti naišle na neočekivano jako otpor i negativne reakcije publike, sad je primamio ostale srpske izdavače nudeći im borbu za zajedničke interese i opće dobro, ali po meni je to samo pokušaj da zabrani koju je pokušao provesti osigura veći legitimitet i da pritom usput malo raspodijeli negativan publicitet i na ostale udrugare, što se, nažalost, već događa. Ja čovjeka ne poznajem, ali iz poteza koje vuče otkad se pojavio na strip-sceni ne vidim da je taj lik zainteresiran za dobrobit scene ili za neke zajedničke ciljeve. Dok smo praktički svi mi ostali od strip-fanova postali izdavači, on je u strip ušao slučajno, nanjušio potencijalnu zaradu i krenuo buldožerom, ne mareći pritom za spaljenu zemlju iza sebe. On o stripu nema pojma, sve za što je sposoban je kopirati tuđe kataloge i ideje, on se bavi strip-izdavaštvom isto kao što bi se bavio, ne znam, prodajom krumpira - sve što je bitno je daj samo da što jeftinije nabavimo i što skuplje prodamo. I sad će se on kao kroz udruženje boriti za ove proklamirane ciljeve? Ha ha ha.

U teoriji, ovakvo jedno cehovsko udruženje je, naravno, potrebno i dobrodošlo, ali u praksi to teško može donijeti neke rezultate. Iz mog iskustva, najveći igrači u takvim situacijama uvijek tjeraju vodu na svoj mlin i mali tu teško da mogu doći do izražaja jer im se često interesi suprotstavljaju. Velikima nikad nije u interesu ojačati male. Darkwood je jedva preživio prvi napad. Sad kad je konačno opet stao na noge, hop, najviša državna inspekcija poslana po anonimnoj prijavi izvrnula firmu naglavačke. Baš su zanimljive te slučajnosti. I sigurno je baš ugodno biti u udruženju s takvim šeretski raspoloženim kolegama. Nema ništa ljepše od dobre šale i pošalice.



Super, ajd sad nacrtaj ovom tvom moderatoru s posebnim potrebama da nije u obavezi da im čuva marketing ko zenicu oka svoga. I da sasvim legitimno da se ponekom okreće želudac od takvih.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2445 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/06/2023 : 22:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ima li da netko možda bojkotira ČK?


Naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 21/06/2023 : 22:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
ima, ja ne kupujem od zabrane ništa..

quote:
Originally posted by Paka01

Ima li da netko možda bojkotira ČK?


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1904 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 21/06/2023 : 22:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nista sem na rasprodajama.
Od ostalih iz udruzenja samo jedan
reprint..

nije bas ni da su se nesto raspucali izdanjima
kad ce godisnjak poput ovog sto hrvati imaju?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/06/2023 : 23:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Evo i nekih mojih razmišljanja (ako ikog zanima) uz podsjetnik.

Definicija

Bojkot je organizirani gospodarski, društveni ili politički pritisak ili prisila prema kojoj je osoba, poduzeće ili zemlja isključena iz redovnog poslovanja.
Danas općenito bojkot označava i kolektivno odbijanje nekih usluga ili proizvoda.
Obično se odnosi na područje ekonomije kroz ne-kupovanje određenih proizvoda ili usluga.


Bojkotirane strane u ovom slučaju su:

1. Nesrpski izdavači koji nemaju worldwide prava.
Rezultat bojkota gruba procjena 50 srpskih kupaca * 100 nesrpskih izdanja = 5.000 naslova

2. Srpski izdavači koji podržavaju bojkot nesrpskih izdavača koji nemaju worldwide prava.
Rezultat bojkota gruba procjena 50 srpskih kupaca * 100 srpskih izdanja = 5.000 naslova

Brojevi procjene su vrlo grubi i proizvoljni (ne znam koliko imaju veze sa stvarnošću).


Ostali efekti bojkota:

1. Srpski kupci nabavljaju nedostupna izdanja alternativnim kanalima po vjerojatno višim cijenama.

2. Nesrspki izdavači su tom kupnjom manje više tu negdje kao prije bojkota.

3. Srpski izdavači koji podržavaju bojkot donekle osjećaju rezultat bojkota nešto manjim prihodom od prodaje kojeg će pokušati nadoknaditi većim cijenama. Zbog bojkota više će trpjeti manji izdavači.


Što očekivati u budućnosti?

Za očekivati je da bojkot srpskih kupaca prema srpskim izdavačima vremenom popusti pogotovo ako budu zadovoljni ponuđenim naslovima, kvalitetom i cijenom.

Sve veći broj izdanja imat će worldwide prava.

Neki manji izdavači će nestati.

Kupci će morati dobro razmisliti što će kupovati zbog broja izdanja, raspoloživog novca i prostora.

Situacija će se smiriti, ali će ostati veće cijene, i vjerojatno će se smanjiti broj naslova.

Edited by - Peyo on 21/06/2023 23:11:02
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 21/06/2023 : 23:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Ja bojkotujem samo CK, tako mi je cef. Oni me najvise nerviraju :). I onako ne mogu da stignem da procitam sto kupim, pa su mi oni legli kao budali samar :)
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
397 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 22/06/2023 : 00:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Moram biti iskren da moj bojkot je sveden na kupovinu samo serijala pre nego što je ovo počelo i apsolutno ničeg novog. Možda to je malo licemerno, ali ipak moja kupovina Fibre je ostala na istoj ili nešto manjoj razini (zbog nabavke jel) a nije mala i dalje u %, dok kod udruge kad ih sve spojim verovatno od 50 % onoga što sam kupovao što su izdavali se sveo na 5% (a to je mange a i toga je sve manje jer jedan serijal se već završio + jebeni ne znam zašto kupujem Talični Tom). I verovatno bi bilo na 0, da nije još ovde uletelo ukidanje bd, i tu imam probleme nabavki nekih dugačkih serijala na eng sada iz drugih izvora.

Da li neko zna da li Delphi više ne uvozi Fibru? Interesuje me, jer mi se čine duplo neiskreni u celoj priči...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7764 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/06/2023 : 00:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Aman, koga je više briga koga bojkotujete? Zar je dovoljno samo da neko baci kosku, da bi ista, po 1000 puta ispričana priča, krenula opet, iz početka, u krug?
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 22/06/2023 : 00:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Aman, koga je više briga koga bojkotujete? Zar je dovoljno samo da neko baci kosku, da bi ista, po 1000 puta ispričana priča, krenula opet, iz početka, u krug?



Mene je briga, tebe ako nije imas drugi topik, ja uzivam u ovom topiku :).
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1904 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/06/2023 : 06:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Aman, koga je više briga koga bojkotujete? Zar je dovoljno samo da neko baci kosku, da bi ista, po 1000 puta ispričana priča, krenula opet, iz početka, u krug?


Stari kada neko pita lepo je da mu se dogovori
i ja sam dosadan pa se ponekad neko ipak upeca.

quote:
Originally posted by Paka01

Ima li da netko možda bojkotira ČK?



Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 22/06/2023 06:01:11
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2738 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/06/2023 : 10:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

1. Nesrpski izdavači koji nemaju worldwide prava.
Rezultat bojkota gruba procjena 50 srpskih kupaca

2. Srpski izdavači koji podržavaju bojkot nesrpskih izdavača koji nemaju worldwide prava.
Rezultat bojkota gruba procjena 50 srpskih kupaca

Brojevi procjene su vrlo grubi i proizvoljni (ne znam koliko imaju veze sa stvarnošću).



Smem ruku da dam da vas(ih) nema vise od 20, ako i toliko

Edited by - jagodanbg on 22/06/2023 10:51:34
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 22/06/2023 : 12:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Aman, koga je više briga koga bojkotujete? Zar je dovoljno samo da neko baci kosku, da bi ista, po 1000 puta ispričana priča, krenula opet, iz početka, u krug?



E tebe sam čeko, aj budi dobar kolko si težak i javi menhitlerčiću malenom da si upravo otkrio koji moj treći nik, ja... ne mogu više da slušam ova sranja o drugom niku, pomišljam na najgore Pomagaj! Starog ti kontinenta.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/06/2023 : 12:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by Peyo

1. Nesrpski izdavači koji nemaju worldwide prava.
Rezultat bojkota gruba procjena 50 srpskih kupaca

2. Srpski izdavači koji podržavaju bojkot nesrpskih izdavača koji nemaju worldwide prava.
Rezultat bojkota gruba procjena 50 srpskih kupaca

Brojevi procjene su vrlo grubi i proizvoljni (ne znam koliko imaju veze sa stvarnošću).



Smem ruku da dam da vas(ih) nema vise od 20, ako i toliko



Već sam ti jednom spomenuo da sam protiv svakog bojkota.

Smisao ove grube i neispravne procjene je moje mišljenje da bojkot nema smisla bez obzira tko ga provodi.
Udruženje od bojkota neće imati nikakve koristi, kao ni kupci koji bojkotiraju neke izdavače.
Jedini rezultat bojkota bit će veće cijene i nestanak ponekog manjeg izdavača.

Bojkotirati izdanje do kojeg ti je stalo, ako je prihvatljive kvalitete i cijene je smiješno i besmisleno.

Edited by - Peyo on 22/06/2023 12:44:19
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 22/06/2023 : 12:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Eventualni nestanak ponekog manjeg izdavača je više vezan za opstanak nekog šljama. Pa kome šta više treba.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 22/06/2023 : 23:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Smem ruku da dam da vas(ih) nema vise od 20, ako i toliko




Pa moze biti i samo jedan, ali zasto je broj uopste bitan? Ko gleda sebe, on radi po svom nahodjenju i sta ga briga sta svet misli.Nekad je manjina i dokaz da je nesto ispravno :).
Jednostavno je hiperprodukcija je, svakako sam hteo negde da secem, CK mi je svojim ponasanjem pomogla da prepoznam SNS sablone naseg drustva i ne zelim u tome da ucestvujem. To je moje vidjenje, moze svako da se slozi i ne slozi i salje pare gde on hoce. To je isto kao sto ni Zvezdi ni Partizanu necu vise dati ni dinara. Oni nece propasti, uvek ce ih vecina podrzati, ali ja necu, jer su jajare.

Ali kao sto i mi smaramo sa pominjanjem bojkota, smarate i vi koji se sa njime sprdate, samo me interesuje koji je tu vas interes?
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000