forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

blueberry9
New Member

224 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 28/06/2023 : 00:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
+1 za Fibru
-1000 za "nase domace" jajare. Ne kupujem vise nista od zaverenika, a ni ovih sto su se okoristili sa strane.

Srecom, Fibra ipak dolazi do Srbije, pa uzivam.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
371 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 28/06/2023 : 00:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

+1 za Fibru
-1000 za "nase domace" jajare. Ne kupujem vise nista od zaverenika, a ni ovih sto su se okoristili sa strane.

Srecom, Fibra ipak dolazi do Srbije, pa uzivam.


Uh, dobro je da si se javio... Ja se već uplašio da si popustio i počeo da kupuješ stripove naših domaćih jajara.
Čeka se još AleksandarN da izbaci svoj izveštaj, pa ćemo imati kompletnu reprezentaciju na ovoj stranici.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19606 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/06/2023 : 02:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by tinton

Pa Golkonda nije članica Udruženja?



Je l?
Ne znam. I necu da se bavim i zamaram time. Ali bogami svesrdno ga podrzavaju tj. saglasni su sa odlukama tzv. udruzenja.


Koliko sam shvatio, nije. I imaju svoje nesuglasice s glavnim članovima udruženja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 28/06/2023 02:02:34
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40120 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/06/2023 : 08:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by henry
Ajde baci neku sliku da vidimo tih trijes kila stripova


Zapravo 28.556 kg uhvatio si me sa hlacama pri kolenima
(novokompovan izraz). Da sam uzeo BRACA 1,49 kg
kao sto me mamilo bilo bi tu negde oko 30 tacno.
Sliku ces dobiti iduce nedelje ako je bas zelis.


Nego zanimljiv je tajming zabrane
reklo bi se da je dosla prekasno da
bi bila najefikasnija
i napravila maksimalnu stetu
kupcima. Nekako imam osecaj da je
godilo srpskim izdavacima da
nabavljaju fibre tokom godina i
da im se sad cinilo pravo
vreme da secu kad vec imaju
"sve sto im treba" (zasto su inace toliko dugo cekali?)

problem nastaje u neku ruku fibri koja
bi mogla malo brze da prazni skladiste
da je sve po starome a i smanjena je donekle
mogucnost onima sa relativno malim
kolekcijama da ih brze sire...
ali eto ko hoce i dalje moze

Cini mi se ipak glupo na trzistu sa oko
400-500 stabilnih kupaca igrati se ovih igrica
i rizikovati cuvenu "za inat reakciju" koja je daleko
od iskorenjena u narodu..



Kakav ti je ovo stil pisanja? Kao epske pesme.. :)

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10869 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/06/2023 : 09:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ne bih ja tu sirio listu zaverenika u odnosu na onu originalnu, dw ne pripada tu, verovatno i sistem/lokomotiva. a verovatno i 300 cuda
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 28/06/2023 : 10:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ne bih ja tu sirio listu zaverenika u odnosu na onu originalnu, dw ne pripada tu, verovatno i sistem/lokomotiva. a verovatno i 300 cuda



Nema sirenja to je originalna postavka osnivaca udruzenja:
https://stripblog.in.rs/2023/03/09/saopstenje/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10869 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/06/2023 : 10:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

quote:
Originally posted by kasper

ne bih ja tu sirio listu zaverenika u odnosu na onu originalnu, dw ne pripada tu, verovatno i sistem/lokomotiva. a verovatno i 300 cuda



Nema sirenja to je originalna postavka osnivaca udruzenja:
https://stripblog.in.rs/2023/03/09/saopstenje/



al fibra je bila vec pre zabranjena, od stane ck, komika, besne kobile,makonda i dibidusa. kasnije je napavljeno to udruzenje
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 28/06/2023 : 11:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by mladeNS

quote:
Originally posted by kasper

ne bih ja tu sirio listu zaverenika u odnosu na onu originalnu, dw ne pripada tu, verovatno i sistem/lokomotiva. a verovatno i 300 cuda



Nema sirenja to je originalna postavka osnivaca udruzenja:
https://stripblog.in.rs/2023/03/09/saopstenje/



al fibra je bila vec pre zabranjena, od stane ck, komika, besne kobile,makonda i dibidusa. kasnije je napavljeno to udruzenje



Mozda je najlakse da objasnim svoje razmisljanje ovako, kroz fikciju zansnovanu na stvarnim dogadjajima.

Otvorim ja firmu koja se bavi prodajom mleka.
Otvori je jos pet ljudi, svi radimo isto. Cak i saradjujemo.
Meni prodaja ide odlicno jer imam krave iz Svajcarske.
Od tih pet ljudi dvojica mi nameste inspekciju, naprave mi probleme i pokvare prodaju. Posle ona trojica sto su cutala i gledala to naprave udruzenje mlekara sa ona prva dva.
Za mene tu nema dva neprijatelja vec pet.

Da ne koristim ceo citat samo cu staviti jedan deo.
Not to speak is to speak. Not to act is to act.

Edited by - mladeNS on 28/06/2023 11:05:41
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10869 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/06/2023 : 11:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
razuem sta velis, to je valjda ocigledno iz tvojih postova
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 28/06/2023 : 11:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by henry
Ajde baci neku sliku da vidimo tih trijes kila stripova


Zapravo 28.556 kg uhvatio si me sa hlacama pri kolenima
(novokompovan izraz). Da sam uzeo BRACA 1,49 kg
kao sto me mamilo bilo bi tu negde oko 30 tacno.
Sliku ces dobiti iduce nedelje ako je bas zelis.


Nego zanimljiv je tajming zabrane
reklo bi se da je dosla prekasno da
bi bila najefikasnija
i napravila maksimalnu stetu
kupcima. Nekako imam osecaj da je
godilo srpskim izdavacima da
nabavljaju fibre tokom godina i
da im se sad cinilo pravo
vreme da secu kad vec imaju
"sve sto im treba" (zasto su inace toliko dugo cekali?)

problem nastaje u neku ruku fibri koja
bi mogla malo brze da prazni skladiste
da je sve po starome a i smanjena je donekle
mogucnost onima sa relativno malim
kolekcijama da ih brze sire...
ali eto ko hoce i dalje moze

Cini mi se ipak glupo na trzistu sa oko
400-500 stabilnih kupaca igrati se ovih igrica
i rizikovati cuvenu "za inat reakciju" koja je daleko
od iskorenjena u narodu..



Kakav ti je ovo stil pisanja? Kao epske pesme.. :)



Bas sam pomislio da napisem slicno, meni je ovo hit i svidelo mi se. XD
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13444 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 28/06/2023 : 12:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Za svakog izdavača u ex-Yu se može nači razlog za bojkot ali bukvalno svakog. Pitanje samo gde će neko da podvuče crtu i kaže samom sebi da je došla kap koja je prelila čašu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/06/2023 : 12:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav crni bojkot.

Kupujem po određenim kriterijima.

Ako nisu zadovoljeni ne kupujem.

To nije bojkot, to je izbor. Koji može imati pluseve i minuse.

Ako im izdanje valja (a nemam drugog boljeg izbora) kupujem i Komiko i ČK. Ako ne valja ne kupujem.

Isto i sa Fibrom i svim preostalima.

Ende, nema dalje, točka.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7749 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/06/2023 : 13:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kupca ne bi trebalo da zanimaju izdavači, nego prvenstveno stripovi. Tehnikalije izdanja, da.

Dok sam bio klinac omiljeni izdavači su mi bili Marvel i DC. Ali njihovi stripovi, ne firme kao firme. I tada se znalo i pisalo o tome da su to beskrupolozne kapitalističke kompanije koje loše tretiraju svoje umetnike. Bojkot im tek ne bi pomogao.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40120 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/06/2023 : 13:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kad ti nestanu stripovi koje kupujes i oteza ti se znacajno nabavka istih onda vidis sta je uzrok pa resis uzroku da oderes sve po spisku. Tako da....

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1903 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 28/06/2023 : 13:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kad ti nestanu stripovi koje kupujes i oteza ti se znacajno nabavka istih onda vidis sta je uzrok pa resis uzroku da oderes sve po spisku. Tako da....


Bas sam pomislio da napisem slicno, meni je ovo hit i svidelo mi se ali sam na kraju izabrao da mapisem malo drugacije :)

@Peyo imas pravo na svoj stav ali mislim drugacije od tebe.. stvari na trzistu (problem sad je da ima nekoliko vidjenja o kom je trzistu rec ovde) treba da odlucuje kvalitet i cena a ne ko sme da prodaje svoje proizvode a ko ne sme.

Neko je spomenuo komika i bk voleo sam ih i volim ali nasli su se na pogresnoj strani u vezi ovoga tj ck strani.


Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 28/06/2023 13:57:27
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/06/2023 : 13:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da mi je neko pre 5 godina rekao da cu kupiti jedan Ck strip, a dobar deo ljudi sa s.coma nijedan, rekao bih mu da je lud. :) ali tada se pevala druga pesma.

Ck stripove ne kupujem jer su nevidjeni fuseraj, a ne zato sto je vlasnik Ck govnar. Ne poznajem ni druge vlasnike izdavackih kuca, za retke imam sve postovanje za nacin kako rade, i kako se ponasaju.

Ne vidim kako su sawitchu nestali stripovi?! Narucis sta nema preko Fibra.hr. bilo bi dobro da ima povoljnih ptt opcija za SRB, kao sto Agarti uveo npr.

A za ljude kao sto je mladeNS, gledajuci njegove kupovine, Ck i Komiko ni ranije nije bila opcija, tako da je tu win win situacija.

Edited by - john connor on 28/06/2023 13:59:25
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10255 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/06/2023 : 14:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar
@Peyo imas pravo na svoj stav ali mislim drugacije od tebe.. stvari na trzistu treba
da odlucuje kvalitet i cena a ne ko sme da prodaje svoje proizvode a ko ne sme.



U redu je da postoje drugačija mišljenja.

Kažeš da su ti bitni kvalitet i cijena, a ne tko smije da prodaje svoje proizvode, a tko ne smije.

Da li si ovakvom izjavom dosljedan?

Jer izjavljuješ (ako sam te dobro razumio) da nećeš kupovati stripove koji ti odgovaraju kvalitetom i cijenom zato što ih štampaju oni koji sugeriraju tko smije, a tko ne smije prodavati stripove na određenom području.

Znači zanemaruješ kvalitetu i cijenu (koje navodiš kao dominantne) zbog drugih kriterija.

Kao što napisah i to je u redu jer je to tvoj izbor.

A Fibra npr. će izboriti svoje bitke kvalitetom i cijenom svojih izdanja, a ne zbog bojkota srpskih izdanja kojeg pokušavate provesti.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40120 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/06/2023 : 14:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Da mi je neko pre 5 godina rekao da cu kupiti jedan Ck strip, a dobar deo ljudi sa s.coma nijedan, rekao bih mu da je lud. :) ali tada se pevala druga pesma.

Ck stripove ne kupujem jer su nevidjeni fuseraj, a ne zato sto je vlasnik Ck govnar. Ne poznajem ni druge vlasnike izdavackih kuca, za retke imam sve postovanje za nacin kako rade, i kako se ponasaju.

Ne vidim kako su sawitchu nestali stripovi?! Narucis sta nema preko Fibra.hr. bilo bi dobro da ima povoljnih ptt opcija za SRB, kao sto Agarti uveo npr.

A za ljude kao sto je mladeNS, gledajuci njegove kupovine, Ck i Komiko ni ranije nije bila opcija, tako da je tu win win situacija.



Mogu da narucim i VW iz Nemacke ali bih radije u salonu u Beogradu.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7749 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/06/2023 : 15:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kad ti nestanu stripovi koje kupujes i oteza ti se znacajno nabavka istih onda vidis sta je uzrok pa resis uzroku da oderes sve po spisku. Tako da....



Taj deo je sasvim razumljiv i potpuno prirodan. Onima koji su bili veliki i redovni kupci Fibre u Srbiji je otežan dolazak do Fibrinih stripova. Ovakav postupak doživljavaju kao napad na sebe i prirodno žele da uzvrate udarac, da ne kažem, žele osvetu. Otuda bojkot.

Tu dolazimo i malo do komičnog dela. Vidi se da nema više od 5 do 7 ljutih bojkotaša. Možda i neki više, ako bi se uračunali i oni koji ČK ne uzimaju još pre ovih zabrana.

Primeri: john connor koji ne kupuje jer mu kvalitet i format ne zadovaljavaju. Matori paraliticar koji ne kupuje još od davnog DW-ČK sukoba, a najviše zbog toga jer ga dobar deo ČK izdavaštva ne interesuje (a neke BD naslove nabavlja u Švedskoj) i da ne pominjem one koji retko kupuju stripove uopšte, a kamoli ČK.

I onda imamo njih 5-6 koji stalno pričaju o bojkotu, hrabre jedni druge kako bojkot uspeva, kako ČK propada, a ne shvataju da su precrtani u startu kao kolaterarna šteta, jer niko ne računa na njih nekoliko. To je ono što je smešno.

Bitka za ravnopravnije uslove svih na svim tržištima, pa i za pravedniji tretman Fibre na srpskom tržištu treba da se vodi, ali će nju morati da vode oni nešto uticajniji u ovom biznisu, i vodiće se iza kulisa, dogovorima i pregovorima, dok bojkotaši ne shvataju baš to najbolje...

Oni su rekli svoje i dali podršku, kao i mnogi drugi, ali to je sve što mogu.

Ali sad će da se javi Anto, da kaže koliko je kilograma stripova kupio za Čačane od ČK, a koliko bi kila uzeo više za njih, da nema bojkota i da izvede matematiku kako ČK trpi strašne gubitke. Onda će na sledećoj rasprodaji starijih ČK naslova opet da izvedu zaključke kako je ČK propao zahvaljujući bojkotu i tako u krug.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21025 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2023 : 15:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


slika govori više od 1000 reči.

Drugar prati Boun,totalno zadovoljan prvom knjigom,dobije informaciju da su izašle dvojka i trojka,pošalje ćerku i njenog kolegu (koji takođe uzima Bouna,i stalo mu je do kvaliteta izdanja),i taj dečko krene da odabere dva komada od svakog broja,i - prc.
Rikna deblja od knjižnog bloka koliko hoćeš,pogotovu kod dvojke (deblji strip na slici).Krene da se raspravlja sa prodavačicom,ali skapira da je to uzaludno.
Naime,Simbol je da bi ispoštovao rok odradio određen broj komada,ifušerio žestoko kao što se i vidi;a pomenuti dečko je na kraju sačuvao račune jer mu je rečeno da će sledeći kontigent biti bolje urađen,da ne kažem dobro.

Pa vi sad kupite Bouna dok je na letećem startu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21025 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2023 : 15:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
koliko ima ovakvih primera - serijal krene u Rotografici,da bi nakon par brojeva,ili čak odmah nakon prvog prešao u Simbol,i kvalitet ode u qrac.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21025 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2023 : 15:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ma kakav crni bojkot.

Kupujem po određenim kriterijima.

Ako nisu zadovoljeni ne kupujem.

To nije bojkot, to je izbor. Koji može imati pluseve i minuse.

Ako im izdanje valja (a nemam drugog boljeg izbora) kupujem i Komiko i ČK. Ako ne valja ne kupujem.

Isto i sa Fibrom i svim preostalima.

Ende, nema dalje, točka.



prijatelju,u slučaju ČK i Komika,samo bojkot!!!!
I druge izdavače sa spiska sam malo smanjio,ali kod ova dva,ništa.
Drago mi je i da ljudi iz moje ekipe,koje je do skoro boleo qurac za ovu situaciju,proređuju kupovinu Udruženja,a preorijentišu se na druge

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2061 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 28/06/2023 : 15:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Za osmi rođendan dobijem akvarijum, i odvedu me na pijacu da izaberem ribice. (Nekad se na pijaci kupovale).
Ja po boji, izaberem 7-8 komada, različitih.
Svakih par dana nađemo kostur od jedne. Na kraju ostane jedna. Za koju su mi kasnije rekli da je vrsta pirane.


Edit: pogreših temu.
Ovde se raspravlja o udruženju i bojkotu.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 28/06/2023 15:50:32
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/06/2023 : 16:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

koliko ima ovakvih primera - serijal krene u Rotografici,da bi nakon par brojeva,ili čak odmah nakon prvog prešao u Simbol,i kvalitet ode u qrac.


Ej zajebase serijal od 5 knjiga, fenomenalan strip. Ja sam vec prodao prvi broj budzasto. Ali kada smo par nas pre vise godina pricali o tome, vecina cutala.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/06/2023 : 16:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Peyo

Ma kakav crni bojkot.

Kupujem po određenim kriterijima.

Ako nisu zadovoljeni ne kupujem.

To nije bojkot, to je izbor. Koji može imati pluseve i minuse.

Ako im izdanje valja (a nemam drugog boljeg izbora) kupujem i Komiko i ČK. Ako ne valja ne kupujem.

Isto i sa Fibrom i svim preostalima.

Ende, nema dalje, točka.



prijatelju,u slučaju ČK i Komika,samo bojkot!!!!
I druge izdavače sa spiska sam malo smanjio,ali kod ova dva,ništa.
Drago mi je i da ljudi iz moje ekipe,koje je do skoro boleo qurac za ovu situaciju,proređuju kupovinu Udruženja,a preorijentišu se na druge



Zar ti nisi nekidan ostavio osvrt Ugovora s Bogom u izdanju ČK?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000