forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

matori paraliticar
Senior Member



1901 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/07/2023 : 12:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
AleksandarN je stvarno fenomen, kako on zna da si stvori prijatelje preko stripa to je cudo jedno. Valjalo bi mu da malo izadje iz tog zacaranog kruga i upozna ostale lepote sveta.

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 08/07/2023 12:05:06
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2731 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/07/2023 : 12:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by AleksandarN
"2 minuta, jer dolazim sa pripremljenim spiskom i tacno odvojenim novcem "
To mi deluje kao mnogo nervoze i jurnjave...


Nažalost za ovo si u pravu ☹️

Blago tebi imaš drugare koji drže striparnicu pa ti se zivot vrti samo oko stripova. Vidiš ja imam i drugare sa kojima radim vec pomenute stvari: izlazim, putujem...nisu mi stripovi sve u zivotu da se toliko opterećujem.



I na tome ti zavidim! Da nema stripova ne bih imao ni prijatelje i ceo zivot mi se vrti oko toga. Bolje da sam na heroinu nego na stripovima! Nesto ne volim da izlazim ali volim da ulazim (gde je toplo, naravno!). Zimi kad je u sumi hladno, moram da lozim stripove da se ugrejem. Ali samo CK i Komiko izdanja! To me dodatno opterecuje!


Ok
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/07/2023 : 12:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

AleksandarN je stvarno fenomen, kako on zna da si stvori prijatelje preko stripa to je cudo jedno. Valjalo bi mu da malo izadje iz tog zacaranog kruga i upozna ostale lepote sveta.



Valjda je ljudima zao pa se druze sa mnom, ko ce znati... I ja bih voleo ali sam navucen na stripove toliko da topim plastifikaciju sa korica i ubrizgavam ih u venu! Ali samo one stripove koji mi se dopadnu, nikako CK i Komiko izdanja... Toliko sanjam da otputujem na Frusku goru ili da posetim Dobanovce ali ne vredi. Strip je sve sto vidim...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2731 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/07/2023 : 12:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Lep hobi brate, samo ne treba biti toliko ostrašćen, pogotovo u vređanju neistomišljenika i 'neprijatelja'. I da, zaboravih, jer se odnosi direktno na tebe: lobiranjem za bojkot, već pomenutim vređanjem (a moraš priznati da si bio najgadniji u tome), i istovremenom kupovinom ČK izdanja (a da, nisi kupio za sebe pa se ne računa)

Edited by - jagodanbg on 08/07/2023 12:17:39
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10254 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/07/2023 : 12:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
Nevezano samo za stripove,kupujen uvik bolji proizvod. Bas me zaboli jel domaci ili ne.



+1

Isto tako mi je nebitno da li izdavač vara ženu i tuče djecu po guzi.

Nadam se da ova rasprava neće skrenuti u onu "naši i vaši" i poneki domaći izdajnik.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1897 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 08/07/2023 : 12:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Lep hobi brate, samo ne treba biti toliko ostrašćen, pogotovo u vređanju neistomišljenika i 'neprijatelja'. I da, zaboravih, jer se odnosi direktno na tebe: lobiranjem za bojkot, već pomenutim vređanjem (a moraš priznati da si bio najgadniji u tome), i istovremenom kupovinom ČK izdanja (a da, nisi kupio za sebe pa se ne računa)



"Druže, ja nisam 'no-lifer' k'o ti"


p.s.ok

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2673 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 08/07/2023 : 12:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by lwood
Nevezano samo za stripove,kupujen uvik bolji proizvod. Bas me zaboli jel domaci ili ne.



+1

Isto tako mi je nebitno da li izdavač vara ženu i tuče djecu po guzi.

Nadam se da ova rasprava neće skrenuti u onu "naši i vaši" i poneki domaći izdajnik.


Najpametniji post na temi.
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
226 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 08/07/2023 : 15:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
A sto se uvijek napada Fibra ako se izdanja poklapaju? Zasto svi sute kada ima neko Fibrino izdanje, a objavi ga i CK ili neki drugi izdavac iz Srbije? Ja samo citam Marko nije ok sto si izbacio ili reprintao nesto sto ima ili planira CK. Zasto nema kritika kada je obrnuta situacija? Kako se Marko nije zalio kada je CK pocela sa bombardovanjem Betmenom, a Fibra je prvog Betmena izbacila 2015 ako se ne varam? Zato sto Marka boli k... jer zna da ima superiorniji proizvod. A ove itekako boli jer znaju da imaju inferiorniji proizvod i da je Fibra na popustu cak i cjenovno kompetentna njihovom blago receno losijem izdanju. Neki imaju dvostruke arsine, odnosno, kada Fibra objavi nesto sto vec ima podizu se obrve i zajebavate covjeka je li to moralno i ok. Kada izbaci neko nesto sto Fibra ima e onda bravo za razvoj strip scene, nikad nije bilo vise izbora ..zlatno doba stripa i sl.

Dalje, neki koji kritikuju CK licemjerni su jer i dalje kupuju CK? Glupost. Ljudi vole stripove, a ono sto bi kupili zabranjeno im je jer se neko pod krinkom prava i jezika usrao konkurencije i lakse mu je da nekoga sjebe nego da poradi na kvalitetu svojih izdanja jer za to treba vise novca, manje zarade i vise truda. Ljudi kupuju ono sto im je dostupno i sto im dzep dozvoljava.

Ono sto ja zamjeram Fibri je sto u BiH nije redovna i snizenja su jako rijetka a interes itekako postoji. Evo u BiH niko ne pravi problem koliko znam i bilo bi lijepo da Fibra jace napadne ovo trziste.

Edited by - Iluvatar on 08/07/2023 15:46:42
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/07/2023 : 23:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@jagodanbg

ne znam šta me opet prozivaš (ili ovi lažni bojkotaši koje sam takođe prozvao na onoj ČK temi koji toliko ostrašćeno pljuju i seru po svojim/nasim srpskim izdavačima (dok istovremeno i dalje kupuju njihova izdanja, ali kao 'ne sebi' pa se to ne racuna) ), borg ti je lepo objasnio situaciju na prošloj stranici teme - ja pre svega volim strip,i ako bojkotujem kupovinu za sebe,ne znači da neću pročitati neki ako mi dođe pod ruku,a interesuje me.
Ne znam šta tu nije jasno,kao ni Paki koji takođe samo svira kurcu na ovoj temi.

Jel vi kapirate suštinu,a koju je jaki lepo i prosto napisao : A mislim da u ovom slučaju ne bi trebalo biti neutralnih stripaša jer ovdje imamo čisti primjer gebelštine usmjerene prrotiv jednog izdavača od strane drugog izdavača.Sve zato jer se nisu mogli boriti s Fibrom kvalitetom izdanja i cijenom pa se onda krenulo u druge načine borbe.
Meni kao stripofilu nije svejedno i zato više ne želim kupiti nijedno izdanje udrugaša.


i treba da ovu temu svaki dan podižemo i rifrešujemo,dok god traje ovaj kulturni genocid.

a karven me razočarao - znam da prima platu od Bore,ali to ne znači da je morao da za to da i guzicu - od "poštujem marka šunjića i ono što radi" do teških reči,pre svega neistina i poluistina.


edit: evo,i iluvatar je poviše mene sve lepo napisao.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/07/2023 00:02:06
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/07/2023 : 00:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
"nikad ne bih financijski podržao kriminalce, al ako džabe mogu uživati u njihovim proizvodima, zašto ne?"

Prejak si, ej.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2023 : 00:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne vidim tu nikakav problem,ali dobro svako ima svoje životno stajalište

ono što mene zbunjuje je šta si ti uključučuješ u ovu raspravu ? Da držiš neke moralne pridike?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2731 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 09/07/2023 : 00:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Anto, ne bojkotuješ!! A tvrdiš da to radiš, i ohrabruješ druge!



Ne postoji selektivni bojkot, ili bojkotujem ali ortacima ću učiniti uslugu pa se to ne računa!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/07/2023 : 00:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne vidim tu nikakav problem,ali dobro svako ima svoje životno stajalište

ono što mene zbunjuje je šta si ti uključučuješ u ovu raspravu ? Da držiš neke moralne pridike?



Apsolutno svaka osoba na ovoj temi drži moralne prodike. Ja, ti i svi drugi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2023 : 00:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by anto

ne vidim tu nikakav problem,ali dobro svako ima svoje životno stajalište

ono što mene zbunjuje je šta si ti uključučuješ u ovu raspravu ? Da držiš neke moralne pridike?



Apsolutno svaka osoba na ovoj temi drži moralne prodike. Ja, ti i svi drugi.


i to što kažeš

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2023 : 00:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Anto, ne bojkotuješ!! A tvrdiš da to radiš, i ohrabruješ druge!



Ne postoji selektivni bojkot, ili bojkotujem ali ortacima ću učiniti uslugu pa se to ne računa!


rekoh,borg ti je lepo obrazložio u jednom prethodnom postu - ili ga nisi pročitao ili se praviš lud

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2731 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 09/07/2023 : 00:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Haha..ok, pročitao sam, ne pravim se lud. To ne menja činjenicu da ti ne bojkotuješ ČK, a tvrdiš da to radiš. Eto to mi bode oči 🙂
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2023 : 00:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad ću da pročitam Barakudu,iako bojkotujem ČK - ceniš da to nije u redu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
585 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 09/07/2023 : 02:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad ću da pročitam Barakudu,iako bojkotujem ČK - ceniš da to nije u redu?


A pazi, nije da ne otvara prostor da te drkaju branitelji CK-a :). Ali, boli te bar si iskren, razumem i da je tesko odoleti.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2060 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/07/2023 : 03:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Meni Jagodanbg, nisu druge stvari jasne.

Imamo predstavnike/vođe ove specijalne operacije za zaštitu licencne teritorije (danas niko više ne koristi reč rat, pa je stripovski rat zastarelo), koji kao
Karven, izjavi ovo što je Markos citirao.
Pa imamo Vuka, koji je na DW forumu, ne malo puta, ponovio da ako neko izdanje odradi kako treba, siguran je da će ga rasprodati, bez obzira na Fibrinu paralelu. Možda i na ovom forumu ima sličnih izjava Vuka, mrzi me da kopam...
I tako dalje...

Zanima me šta se promenilo? Zašto sada, posle toliko godina?
Šta je razlog?
Strah od neuspeha, tuđi uspeh, želja za većim uspehom ili nešto sasvim peto?

Iza ove akcije kao opravdanje stoji mantra da će tako da spašavaju strip izdavaštvo u Srbiji. Koje je postalo ugroženo!

U trenutku kada se pojavljuje Najkula sa "Fibra kvalitetom", Stalker koji je prva liga. Kad Golkonda kreće na sve strane. DW sa mangama razbija, i vraća se na scenu... ČK štampa tiraže Asteriksa, neverovatne...
Baš u trenutcima te najveće "krize" se kreće u spašavanje srpskog stripovskog tržišta?!

Neke stvari lepo zvuče, kad ih zlatousti izgovore, ali kad pogledaš realnost dobiješ sliku niskih pobuda sakrivenu iza visokih ideala.

Tačno je da svi izdavači manje ili više pokazuju tu dozu ekscentričnosti, u pozitivnom smislu. Ali i egoističnosti, gordosti u nekom manje pozitivnom smislu. I nekad dolazi do spoja kreativnosti a nekad do odbijanja ego-polova među njima.

Ali, u kranjem će svako priznati da ako odabere "dobar" naslov, i odlično ga odradi, da će ga i prodati.

Ako imamo dva stripa podjednakog kvaliteta, svako od nas će pre izabrati onaj na maternjem, prosto je prirodnije.
Čak i Anto i Savić. :)

Ali ako imamo izdavača koji fušeri upis teksta, ali toliko hronično da postaje sinonim za to. Ili za pucanje plastifikacije na svojim izdanjima, šta onda? Kriv neko drugi?
Ili izdavača koji sve živo gura na jedan te isti papir. Menja kvalitet izdanjaa čak i kod kratkih serijala...
Ili izdavača koji se trudi da ne radi integrale već albumski izdaje stripove...

I onda smo krivi mi kupci koji hoćemo da platimo nešto što ne krcka, ne puca, ne ljušti se, ne lomi se rikna, nije suviše uska, nije preširoka rikna, ne zaslepljuje nas odsjaj sa papira, što hoćemo upisan tekst u oblačiće, a ne da dobijamo stikere pa da naknadno lepimo tekst, što hoćemo isti kvalitet kod svih nastavaka nekog serijala, što hoćemo jeftinije da prođemo, al ne na račun kvaliteta nego na račun integralnog izdavanja, organizacionih i trgovačkih sposobnosti izdavača itd.

Mene "bojkot" ne zanima kao sredstvo delovanja, koje ima za cilj da izazove neki efekat kod izdavača.
Mene ono zanima samo kao lična reakcija na postupke određenih izdavača.
I pri tom, ja ne želim ništa loše ikom od izdavača. Čak mislim da su svi oni nama potrebni, pa i da ih ima još više. Možda sutra, neki se izdavač dokopa Don Rosa&Carl Barks patkica.
Možda ujedinjeni uspeju. Ko zna šta sutra sve nosi... Ali šta ćemo sa ovim od "juče", sa ovim danas?

Treba dati prilike izdavačima da kažu koji su pravi razlozi prvo totalne zabrane Fibre, (što se posle pretvorilo u licencnu kontrolu).
Mada sumnjam da će iko reći od njih pravi razlog/razloge... Tako da ćemo i dalje slušati mantre o dampingu, o spašavanju strip izdavaštva u Srbiji od propasti, o tome ko je kome šta rekao, pomogao, odnemogao...

Uostalom, po priznanju nekih izdavača, forum nema tu kritičnu masu da napravi neki uticaj. Tako da to što mi ovde pišemo oni verovatno ni ne čitaju. I baš ih briga ko ovde kupuje njihova izdanja ko ne kupuje i šta ko misli o ovoj "iznenadnoj" akciji, o njihovim proizvodima itd...
Ali je nas ovde briga šta oni kažu, kako rade i šta prodaju.
Tako da su njihova nebriga i naša briga nekako suprostavljene. :)



Resistance is futile.

Edited by - borg on 09/07/2023 03:48:13
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1901 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 09/07/2023 : 08:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Zlatno doba za nacionaliste, jeste ili nije? :)

Ovo iznad sam izbacio samo tako jer odgovor verovatno nikada necemo dobiti.
Prosecan kolekcionar stripova je u gubitku.

Borg pise mnoge pametne stvari ali dodao bi ovo da smo dosli u neku fazu zadnjih godina da je verovatnost sudara izdanja postala velika, izdato je puno klasika i sada imamo borbu za nove naslove koji bivaju izbaceni, da su ti svi naslovi sve od reda kao ja vijon ili podmukle indije ne bi bilo problema izbacis domace izdanje i nakon nekog vremena rasprodas ali stvarnost nije bas takva.

Imamo barem tri izdavaca koji intezivno tragaju medju novitetima a to su Carobna knjiga, Fibra, Komiko.
Od toga su dva izdavaca "velike" ajkule koje godisnje izbace i do 100 izdanja.
Komiko je bio u nekoj fazi gde su nalazili malo poznate naslove ali dobro i polako, polako uz dosta truda
su uspevali da urade ipak na kraju finu prodaju. Zadnjih godina su se apetiti povecali, veci format, friski komercijalni naslovi itd itd i onda su se nasli u istoj grupaciji kao fibra i ck sto se tice borbe za prava.

Onda dolazimo do "brenda" u regionu - Fibra je brend u regionu, Carobna knjiga nije, Komiko nije ali na neki nacin jeste na svom domacem trzistu

Ako si "brend" prodaja ti ide lakse jer ce ti izdanje uzeti i neko koji skroz nije uveren da je strip nesto ekstra, ako nisi brend trebace malo vise da ubedis nekoga da uzme tvoja izdanja. Carobna knjiga ima tu prednost da izdaje i knjige i ima neke dobro distribucijske kanale ali to sve slabo iskoristava sa svojim ponekad glupim izborom naslova, fusiranja sa raznim aspektima oko izdanja itd itd.
Tako da CK je izdavac uglavnom za nacionaliste i neobavestene da ima nesto bolje.

I sta cemo sada? Odgovor bi mogao biti neka saradnja ali kako da saradjujes sa nekim (Carobna knjiga) ko udje u zajednicki projekat izdavanja Torgala i nakon tri knjige se izvuce iz njega bez objasnjenja.
Projekat od "nacionalnog" znacaja. Prekida saradnju da bi nakon pet godina usao u saradnju sa tim sa kim je prekinuo saradnju da bi zajedno naudili nekome trecemu.

Uz malo srece trziste u Srbiji ce se samo sanirati, nestace oni koji u poslu nisu ozbiljno, a ostace nadam se onaj neki "zdravi deo" koji ipak postoji.

Sto se tice Fibre ima dosta toga u svojim rukama (a Marko ce nadam se to moci da iskoristi?), vlasnici licenca bi dobro trebali da razmisle sta im je najpametnije u situaciji
slusati kukanje i plakanje srpskih izdavaca putem mejla ili prodaja licenci ili slusanje zelja izdavaca sa renomeom i koji izbacuje izdanja u dostojnoj opremi za ceo region.
Ti vlasnici licenci mogu se naci u situaciji da na kraju nece prodavati licence ni u Srbiju ni u Hrvatsku.
Dobro ne treba ni preuvelicavati znacaj naseg regiona jer najklade/tirazi su mali.

Vlasnici licenca su razlicito reagovali u situaciji, nadam se da ce doci trenutak, da ce fibrina stara izdanja opet biti dostupna u Srbiji jer nisu samo nova u zoni interesa stripadzija.

Mada tu dolazimo do jedan od problema a to je taj koji je i smetao srpskim izdavacima mozda vise nego poklapanja izdanja, tj totalna kolicina prodatih fibri u zemlji po punoj ceni ili
na recimo -50 %, to je njih verovatno gusilo i toga su se hteli otarasiti u nadi da ce neko u vecoj meri poceti kupovati njihova izdanja ako ne uzimaju fibrina. Da li im taktika uspeva "videcemo" ;).


Dve dugacke poruke za redom, jel neko preziveo? dobro nije...
sta cemo sad?

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 09/07/2023 08:59:01
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1148 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 09/07/2023 : 09:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Mene zanima koliko je skuplje dobiti ww prava u odnosu na pojedinu zemlju od onog švabe, franca ili koga god? Jel to 30%, 40% skuplje, 2x, 3x, 10x skuplje ili se uopće ne mogu ni dobiti?

Edited by - petarStripovi10 on 09/07/2023 09:35:19
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1901 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 09/07/2023 : 10:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Dobro pitanje Petre,
na neka izdanja se ne moze dobiti ww prava (uh ili kostaju previse)

Nazalost od izdavaca ces tesko dobiti odgovor posto im je najpametnije da cute po tom pitanju zbog konkurencije a ko zna mozda i zbog onih koji prodaju licence.

Uglavnom imam neki osecaj da razvoj koji je bio u Srbiji je vodio prema tome
da licence budu sve skuplje.
Za HR bi rekao da je stabilnije posto
je manje riba u bazenu (ali je cena mozda u startu bila veca nego ona u Srbiji).

Rekao bi da ni izdavac nije lud da uzme ww
prava ako to dovodi da znatne vece cenu
konacnog proizvoda

Ispada malo cudna situacija da se srpski izdavaci ne trude dobiti ww prava a fibra se
trudi a mozda ce i jos neki drugi hrvatski izdavac da se barem malo potrudi

Za ljude u Srbiji je vazno svako izdanje hrvatskih izdavaca sa ww pravima jer
znaci malo manje muka sa nabavljanjem alternativnim putevima

Nije sad neki sto posto precizan podatak
ali recimo da oko petina ili sestina fibrinih raspolozivih naslova trenutno mogu da se kupuju u Srbiji. Medju tim koji mogu da se kupuju ima nekoliko zaista vaznih
tako da je situacija srednje mracna, nije sjajna ali mogla je biti gora.

Vazno je da vi u HR, SLO i BiH radite svoj deo sto se tice nabavke novih izdanja, ljudi iz Srbije se trude odraditi svoj deo uprkos prepreka
(neki sa lakse snalaze, neki teze)

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10254 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/07/2023 : 10:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Mene zanima koliko je skuplje dobiti ww prava u odnosu na pojedinu zemlju od onog švabe, franca ili koga god? Jel to 30%, 40% skuplje, 2x, 3x, 10x skuplje ili se uopće ne mogu ni dobiti?



Ovdje piše:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=104&TOPIC_ID=50799#2526037
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1148 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 09/07/2023 : 11:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Tnx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21021 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2023 : 13:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg


Uostalom, po priznanju nekih izdavača, forum nema tu kritičnu masu da napravi neki uticaj. Tako da to što mi ovde pišemo oni verovatno ni ne čitaju. I baš ih briga ko ovde kupuje njihova izdanja ko ne kupuje i šta ko misli o ovoj "iznenadnoj" akciji, o njihovim proizvodima itd...
Ali je nas ovde briga šta oni kažu, kako rade i šta prodaju.
Tako da su njihova nebriga i naša briga nekako suprostavljene. :)


O da,čitaju itekako.
quote:
Originally posted by zare80


A pazi, nije da ne otvara prostor da te drkaju branitelji CK-a :). Ali, boli te bar si iskren, razumem i da je tesko odoleti.


kao prvo,zar ima ovde branitelja ČK? Ja mislim da nema;čak i forumaši poput jagodenbga nisu za zabranu,samo gledaju nešto drugačije na celokupunu situaciju.
Apropo "otvaranja prostora",pa to je baš zbog toga što pričam kako jeste,a ovde me paka i jagoda optužuju za licemerje,što je kontradiktorno.
Što,da se sad foliram pa ne pročitam nešto što je izdao ČK a što me zanima,ili da pročitam a ne ostavljam komentar?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/07/2023 13:34:50
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000