forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Serđo Boneli Editore Srbija 2023. (VII-IX)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stojsins
New Member

Serbia
112 Posts

Member since 15/02/2018

Posted - 06/09/2023 : 06:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stojsins a Private Message  Reply with Quote
Inače, izgleda da će ZS broj 50, koji stiže 05.10.2023. ići sa 6 naslovica, kutijom i posterom.


Every minute of the future, is a memory of the past...
Go to Top of Page

roby05
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 06/09/2023 : 08:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Malo je 6 naslovnica...znaci komplet,nista pojedinacno!??

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

stojsins
New Member

Serbia
112 Posts

Member since 15/02/2018

Posted - 06/09/2023 : 10:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send stojsins a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Malo je 6 naslovnica...znaci komplet,nista pojedinacno!??


Mora biti i pojedinačno, pored kompleta

Every minute of the future, is a memory of the past...

Edited by - stojsins on 06/09/2023 10:13:14
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2626 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 06/09/2023 : 12:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A dotle pre 4 godine najavljen Brecin Teksone idalje cami negde u pripremi za stampanje ili ko zna gde...


I Gerin takodje.
Go to Top of Page

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 06/09/2023 : 19:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
U idućem ZS Specijalnom broju ide Mister No:

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/09/2023 : 20:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragan4e

U idućem ZS Specijalnom broju ide Mister No:








Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/09/2023 : 22:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragan4e

U idućem ZS Specijalnom broju ide Mister No:





Eto. Ovo sam prizeljkivao. Doduse nece biti u redovnom ZSu nego u ZS Specijalnom broju, ali dobro. Nadam se da to znaci da ce svi Specijali ici tu, pa kakav god da je ritam, bitno da izlazi. A za redovnu ZS ce valjda smisliti onda kog ce Mister NOa tu ubacivati.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/09/2023 : 22:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U Odabranim pričama ide "Jeti".

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/09/2023 : 23:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

U Odabranim pričama ide "Jeti".



Jos jedna dobra vest!
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
470 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 07/09/2023 : 14:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Eto. Ovo sam prizeljkivao. Doduse nece biti u redovnom ZSu nego u ZS Specijalnom broju, ali dobro. Nadam se da to znaci da ce svi Specijali ici tu, pa kakav god da je ritam, bitno da izlazi. A za redovnu ZS ce valjda smisliti onda kog ce Mister NOa tu ubacivati.


Ne verujem da ce drugi specijali Mister NO-a ici ovde. Ovo je specijal 21 iz 2021, koji izasao posle onih 14 epizoda "Mister NO nove avanture" koje trenutno izdaje VČ.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2296 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 07/09/2023 : 14:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stojsins

Da, Veseljaci su ga najavili na IG još 21. avgusta, uz reči da će ovo biti jesen za pamćenje, tako da pretpostavljam da će izaći negde krajem septembra najranije:




Kom pravom ljubitelju Zagora treba brljotina zvana Zenit 666 u superluksuznom izdanju?
Crni Gospodar mi nije ni u prvih 50 najboljih priča.
Izgleda da neko misli da većina čitalaca Zagora svršava na Sklavijeva (ne)dela i da jedva čekaju ovako nešto.

U svakom slučaju - hvala redakciji VČ-a, uštedeli su mi bar sto jevrića svojim besmislenim izdanjima, a plus su mi pomogli u odluci da ih definitivno precrtam kao izdavača od kog fan Zagora može očekivati išta vredno kupovine.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/09/2023 : 16:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Koga briga sto se tebi svida..
Stedi i dalje... nebitan si ko kap u moru..
Veseljaci rade za citatelje, a ne za forumasa Kontrasta.
Drž se ti fibrica i Ante..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 07/09/2023 16:15:36
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2296 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 07/09/2023 : 17:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Koga briga sto se tebi svida..




Mene.
Zato sam im se i zahvalio u svoje ime.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/09/2023 : 18:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Cuo sam preko vira iz Veselog da su u zadnji čas sprecili Dušana da sece vene..
Od sutra se razmatra da zbog Kontrasta 2 firma prometni naziv u Tuzni Četvrtak...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 07/09/2023 18:07:36
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2296 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 07/09/2023 : 18:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Cuo sam preko vira iz Veselog da su u zadnji čas sprecili Dušana da sece vene..
Od sutra se razmatra da zbog Kontrasta 2 firma prometni naziv u Tuzni Četvrtak...



Neće promeniti zbog mene, ali zbog svog odnosa prema kupcima njihovih izdanja - možda i hoće.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/09/2023 : 19:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

quote:
Originally posted by going going

Eto. Ovo sam prizeljkivao. Doduse nece biti u redovnom ZSu nego u ZS Specijalnom broju, ali dobro. Nadam se da to znaci da ce svi Specijali ici tu, pa kakav god da je ritam, bitno da izlazi. A za redovnu ZS ce valjda smisliti onda kog ce Mister NOa tu ubacivati.


Ne verujem da ce drugi specijali Mister NO-a ici ovde. Ovo je specijal 21 iz 2021, koji izasao posle onih 14 epizoda "Mister NO nove avanture" koje trenutno izdaje VČ.



E to bi bilo baš bezveze.
Onda nek grunu sve Mister NO specijale u redovnu Zlatnu seriju, a ovaj dodatni novi broj nek ostane usamljen u ZS Specijalnom broju. U svakom slucaju svi Mister NO specijali se moraju objaviti!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 07/09/2023 : 22:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/09/2023 : 06:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

quote:
Originally posted by going going

Eto. Ovo sam prizeljkivao. Doduse nece biti u redovnom ZSu nego u ZS Specijalnom broju, ali dobro. Nadam se da to znaci da ce svi Specijali ici tu, pa kakav god da je ritam, bitno da izlazi. A za redovnu ZS ce valjda smisliti onda kog ce Mister NOa tu ubacivati.


Ne verujem da ce drugi specijali Mister NO-a ici ovde. Ovo je specijal 21 iz 2021, koji izasao posle onih 14 epizoda "Mister NO nove avanture" koje trenutno izdaje VČ.



E to bi bilo baš bezveze.
Onda nek grunu sve Mister NO specijale u redovnu Zlatnu seriju, a ovaj dodatni novi broj nek ostane usamljen u ZS Specijalnom broju. U svakom slucaju svi Mister NO specijali se moraju objaviti!


A što kod VČ-a nije bezveze? Evo kako će to ići: objaviti će ovaj broj 21 sada, onda će možda objaviti broj 1 u nekoj drugoj ediciji. A možda i broj 2. Onda će im pasti na pamet neke druge edicije i junaci tako da će se na sljedeće brojeve čekati godinama. To su te edicije "od svega pomalo a sve skupa ništa. "
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/09/2023 : 09:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Evo kako će to ići: objaviti će ovaj broj 21 sada, onda će možda objaviti broj 1 u nekoj drugoj ediciji. A možda i broj 2. Onda će im pasti na pamet neke druge edicije i junaci tako da će se na sljedeće brojeve čekati godinama.


A može i ovako: ponudiće nepopularan strip u popularnoj ediciji da bi ga više ljudi kupilo, a ako se to ne desi, pokušaće da ga ponude u nekoj drugoj ediciji po istom principu. A ako ga publika i tada ne prihvati, posvetiće se na neko vreme drugim edicijama koje publika jeste prihvatila jer je to svrishodnije korišćenje resursa, pa će onda pokušati ponovo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

tomas.hokenberi
Junior Member



Serbia
470 Posts

Member since 31/07/2017

Posted - 08/09/2023 : 10:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tomas.hokenberi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

quote:
Originally posted by going going

Eto. Ovo sam prizeljkivao. Doduse nece biti u redovnom ZSu nego u ZS Specijalnom broju, ali dobro. Nadam se da to znaci da ce svi Specijali ici tu, pa kakav god da je ritam, bitno da izlazi. A za redovnu ZS ce valjda smisliti onda kog ce Mister NOa tu ubacivati.


Ne verujem da ce drugi specijali Mister NO-a ici ovde. Ovo je specijal 21 iz 2021, koji izasao posle onih 14 epizoda "Mister NO nove avanture" koje trenutno izdaje VČ.



E to bi bilo baš bezveze.
Onda nek grunu sve Mister NO specijale u redovnu Zlatnu seriju, a ovaj dodatni novi broj nek ostane usamljen u ZS Specijalnom broju. U svakom slucaju svi Mister NO specijali se moraju objaviti!


Ako ih ne objave u KIZ Mister No knjihama uvek mogu da ih objave u redovnom izdanju kada zavrse "nove avanture" za 2-3 gofine. Too je materijal za 5 godina u tromesecnom ritmu. Ako malo ubrzaju mogu da objave SP20 2029. Tačno 20 godina od izlaska u Italiji.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2626 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 08/09/2023 : 12:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
A moze i ovako: odustanite od nepopularnog stripa, ne prodaje se, ne donosi novac, pravi cist gubitak, odustanite vec jednom, mozda ce neko drugi naci nacin da ga nacini popularnim.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/09/2023 : 13:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

odustanite


Ja nisam izdavač Mister Noa, niti imam veze sa njegovim izdavanjem.

quote:
Originally posted by john connor

ne prodaje se, ne donosi novac, pravi cist gubitak


Ne razumem potrebu da se konstantno implicira nešto što niko nije rekao...

quote:
Originally posted by john connor

odustanite vec jednom


...niti konstantnu potrebu da se od jednog izdavača traži ono što se nikada ne traži od bilo kog drugog.

Objasnio sam logiku da se Mister No ubaci u ZSSB, pa makar bio i samo jedan broj (ne znam da li je samo jedan broj; lično ne bih propustio priliku da broj 18 bude Ljudi iz džungle, ali ko će ga znati). To nije logika vezana za VČ, takvo prepakivanje se radi i USA i u Boneliju (ove Dragonero avanture, primera radi, pa i sam Mister No, preko regularni serijal-specijalci-mini serija-mini serija u koloru... i ništa nije funkcionisalo) a i drugde.

Ko to hoće da prihvati može, ko hoće da diskutuje o tome, I'm here. Ali ponavljanje jednih te istih netačnih podataka (stvara gubitak kao da nešto može samo da se prodaje dobro ili da stvara gubitak, o čemu smo već pričali) i zahtevanje od samo jednog izdavača da nešto uradi (da odustane od nekog serijala koji mu nije bestseler) nije interesantno.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2296 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 08/09/2023 : 20:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole


A može i ovako: ponudiće nepopularan strip u popularnoj ediciji da bi ga više ljudi kupilo, a ako se to ne desi, pokušaće da ga ponude u nekoj drugoj ediciji po istom principu. A ako ga publika i tada ne prihvati, posvetiće se na neko vreme drugim edicijama koje publika jeste prihvatila jer je to svrishodnije korišćenje resursa, pa će onda pokušati ponovo.



Nepopularan strip?
A da nije nekada uzrok loše prodaje i preterano kašnjenje sa objavljivanjem nekog junaka, ili neke njegove edicije?
Nove avanture su u Italiji završene još pre nekoliko godina (pre tri) i svako ko skuplja Mister Noa želeo je da što pre nabavi te epizode, a ne da mu neko kaže da će početi da ih objavljuje za 3 godine, a završiti objavljivanje za 6 godina od tog trenutka.
Isto važi i za završnih 16 Nolitinih sveski.
Nismo svi Metuzalemi, ili grof Kaljostro, ili besmrtnici sa Olimpa, nažalost.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/09/2023 : 21:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Martiju ne smeta. Ili makar manje smeta.

Kao što i Zagoru (i donekle Dilanu) ne smeta (ili makar manje smeta) krš kvalitet novih epizoda.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 08/09/2023 : 22:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

A moze i ovako: odustanite od nepopularnog stripa, ne prodaje se, ne donosi novac, pravi cist gubitak, odustanite vec jednom, mozda ce neko drugi naci nacin da ga nacini popularnim.



To bi bilo idealno ali tesko to ide......

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000