forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 20:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Ali kad pokusava da poentira... Mi ne izdamo - izda Fibra. Prodace se 300. A mi ne izdamo. A da mi izdamo prodalo bi se 700. To nije gubitak samo za nas - to je gubitak za publiku!!!

Pa lice da li je realno da si tako pokvaren i da si usao u obracun sa osobom koja nije prisutna, a kojoj radis autopsiju i ides mu u novcanik sve da bi prikazao da si ti borac za prava srpskih citalaca, a on damping demon devetog kruga pakla Markodeus koji je svoje postojanje sveo na nameru da unazadi srpsku strip scenu i vas izdavace. Nema veze sto valjas nekvalitetno smece. Nema veze sto imas ne znam ni ja koliko zaposlenih. Nema veze nista. Samo je jedan krivac sto ti ne zaradjujes koliko bi hteo - i ne mozes da dizes cene koliko bi hteo - pa sada pravis budale od svih nas dok te tu ta circle jerk ekipa slusa i sede kao vostane figure... jjjbbbbtttt... pritisak mi je na 200...
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

224 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 29/09/2023 : 20:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
I onda je nasao genijalno resenje: oni ne izdaju, izda Fibra, ali posto su zabranili prodaju u Srbiji, proda se 0. Svi na dobitku!
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 20:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Ko je osoba izmedju CaroBore i Lupusa? Jako se lose cuje na pocetku. Bojan nesto.

Edited by - mladeNS on 29/09/2023 20:41:43
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4271 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/09/2023 : 20:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

Ko je ta Kama Orijana koja stalno nesto spinuje?


Da nije možda ona luda koka koja je kmečala za svoju Monstrumesu?


quote:
Originally posted by mladeNS

Ko je osoba izmedju CaroBore i Lupusa? Jako se lose cuje na pocetku. Bojan nesto.


Vjerojatno je mikrofon iz Simbola.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 29/09/2023 20:45:29
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10252 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/09/2023 : 20:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam Žeroma 5.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 20:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by mladeNS

Ko je ta Kama Orijana koja stalno nesto spinuje?


Da nije možda ona luda koka koja je kmečala za svoju Monstrumesu?



E, pa ne znam za to pa ne mogu da kazem, ali kontam mozda neko zna u ciju korist ona to radi. Do kraja prosle godine je radila za Carobnu knjigu pa su joj mozda na seansama sa Borom odradili inception i sad dozivotno planira da se bori protiv zle Fibre...

Mikrofon iz Simbola... placem od smeha! XD XD XD
Nasmeja me da malo lakse podnesem i odslusam ovu svinjariju do kraja.

Edited by - mladeNS on 29/09/2023 20:52:03
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2060 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/09/2023 : 21:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Oće biti video za nas sa jeftinijim ulaznicama?


Resistance is futile.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 21:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Oće biti video za nas sa jeftinijim ulaznicama?





Stavio sam link ja - imas na prethodnoj stranici. :)
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 21:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Hoka Hey, Ona koja govori i Nulerice stigle u Darkwood.
Go to Top of Page

booora26
Starting Member

14 Posts

Member since 12/12/2022

Posted - 29/09/2023 : 21:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send booora26 a Private Message  Reply with Quote
i dosta starijih izdanja je opet na stanju u dw
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1896 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/09/2023 : 21:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Bravo Boro!

Inace je Bora zaboravio da je pored dve druge striparnice u BG i njegova drzala fibru (dobivali su ih preko jedne BG striparnice) u momentu kada je jos jedan akter krenuo da prodaje fibrice
mali detaljcic ali onako da udje u zapisnik
edit: moracu da se ispravim - ne mogu garantovati da je u tom trenutku
ck drzala fibru ali svakako jeste 2018,2019 tu negde pre apokalipse.

Kod Bore uzeh svagdanju borbu valjda svoju jedinu fibru uzetu kod njih
Ne bi bilo lose da se ck odvazi i izda taj biser za srpske ljubitelje stripa

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 29/09/2023 21:43:25
Go to Top of Page

booora26
Starting Member

14 Posts

Member since 12/12/2022

Posted - 29/09/2023 : 21:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send booora26 a Private Message  Reply with Quote
i dosta starijih izdanja je opet na stanju u dw
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26648 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2023 : 21:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dupli bora😉

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2023 : 22:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam dio ovih komentara, kad uhvatim malo vremena odslušat ću tu tribinu pa ću odgovoriti. Ali ovo što je ovdje napisano, ovo što je Largo prenio, a nema razloga da mu ne vjerujem, je dno dna. No dobro, neću skakati pred rudo, kad poslušam što je sve rekao, napisat ću odgovor.

Što se starih izdanja tiče u DW tiče, priča je ovakva. Ja nisam ni znao da imam WW prava za DC. Ozbiljno:) Kad sam pregledavao stare ugovore, u krovnom ugovoru za DC je pisalo samo Croatia. Tako da onda cijelu ovu godinu nisam ni slao svoja DC izdanja u Srbiju. Tek sam nedavno pregledavao neke annexe ugovora za i vidio da je jednom annexu dodan teritorij za cijelu EX-Yu, to je bilo negdje 2013, u vrijeme kad je Beli Put još uvijek pokušavao zadržati prava za Srbiju, iako su bili odavno mrtvi i pokojni pokušavali su na sve načine spriječiti DW da dobije prava za DC, pa su Fibra i DW zajednički nastupili prema DCiju i dogovorili suradnju i kao posljedica su i DW i Fibra dobili prava na teritorij cijele exYu. Ali meni to nije bilo bitno, nikad mi to nije trebalo, pa sam na cijelu priču bio zaboravio. Uglavnom, fast forward na ljeto 2023., super, imam prava za DC, baš dobro, to znači da možemo poslati te stripove u Srbiju. Međutim ne. Bora ne dozvoljava uvoz DC-ja ni Alan Fordu ni Darkwoodu. Bulevar Books ih je uvezao, Bora je došao tamo u knjižaru, napravio scenu i natjerao je Bulevar Books da povuku sve Fibrine DC naslove iz prodaje. Na to sam ja prošli tjedan zvao Slobu iz DW i pitao što je sad to, objasnio mu situaciju, poslao ugovor. Sloba je nazvao Boru i pitao ga zašto ne dozvoljava uvoz ako su prava osigurana, ovaj se nešto izvlačio, ali na kraju kad mu je pokazan ugovor crno na bijelo, nije mogao nego odobriti uvoz. (mislim, ono, hej, on, veliki boss, odobrava uvoz Alan Fordu i Darkwoodu!?! Jebote.) Da Sloba nije urgirao, ni DW ni AF to ne bi uvezli zbog straha od Bore i njegove odmazde.

Long story short - kao, ništa Bora i zlodruga ne zabranjuju, oni samo traže da se poštuju zakoni i prava, osim onda kad im se to baš i ne sviđa. Može uvoz Fibre uz ww prava za 6 francuza i 3 japanca, ma naravno, mi smo legalisti, sve je u redu. Može Macan, može Cat Claw, pa naravno. Ali kad je u pitanju 100+ amera, onda oni ipak radije ne bi. Nema veze što su riješena ww prva, ali ovo, ali ono, pa znaš, pa ...

Eto, to je Bora i njegov legalitet i modus operandi i nema ucjene i nema zabrane i samo poštujemo zakone. Sami procijenite o kakvoj se osobi radi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2023 : 22:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

Ko je ta Kama Orijana koja stalno nesto spinuje?
Cini se da je na necijem platnom spisku cim tako fanaticno ima pik na jednog izdavaca... Markose da nije neka neuzvracena ljubav pa te kaznjava? XD

Fibre u Delfiju sve manje, eto Matori se osvrnuo na ovo i trenutno ima ukupno 307 naslova jos (verujem u ispravnost za prodaju samo ako se nalaze u Pekicu naslovi) - videcemo sta ce ostati posle ovog popusta do 01.10., znaci u stalnom je padu i opet ta spinerka kaze:

"Laguna i ne mora da uđe u strip dovoljno je da iskalkuliše samo vidljivost tuđeg (a i ovoga smo svedoci svaki dan kada uđemo u Starway po kome Fibra ima mnogo jaču vidljivost u odnosu na domaće)."


Kama Orijama je, kako sam ja shvatio, u vezi s jednim urednikom u Čarobnoj knjizi i nekih cca godinu dana radila je u Čarobnoj knjizi u marketingu. I onda je iz nekog razloga ta suradnja prekinuta, ali bi ona žarko htjela da se nastavi, pa se sad kroz "pro bono" rad i aktivizam "nudi" Čarobnoj knjizi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 22:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Sloba je objasnio deo oko DC naslova. Kaze nije tajna da smo Marko i ja dobri prijatelji, kao sto smo i mi svi ovde dobri prijatelji, i od Marka nikada nisam cuo ni jednu losu rec za bilo koga. Pitao sam ga da li ima WW prava, rekao je da ima, pitao sam da li ima papir, rekao je da ima. Papir dao Bori i Bora rekao ok. Msm to je deo koji je pretuzan. Bora je taj koji odredjuje da li moze i da li je ok da neko sa validnim WW pravima nesto prodaje u Srbiji, a puna mu usta zakona, prava i ostalih kojestarija posebno deo gde prica kako treba da su fer medjusobno... Grooozan lik.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 22:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by mladeNS

Ko je ta Kama Orijana koja stalno nesto spinuje?
Cini se da je na necijem platnom spisku cim tako fanaticno ima pik na jednog izdavaca... Markose da nije neka neuzvracena ljubav pa te kaznjava? XD

Fibre u Delfiju sve manje, eto Matori se osvrnuo na ovo i trenutno ima ukupno 307 naslova jos (verujem u ispravnost za prodaju samo ako se nalaze u Pekicu naslovi) - videcemo sta ce ostati posle ovog popusta do 01.10., znaci u stalnom je padu i opet ta spinerka kaze:

"Laguna i ne mora da uđe u strip dovoljno je da iskalkuliše samo vidljivost tuđeg (a i ovoga smo svedoci svaki dan kada uđemo u Starway po kome Fibra ima mnogo jaču vidljivost u odnosu na domaće)."


Kama Orijama je, kako sam ja shvatio, u vezi s jednim urednikom u Čarobnoj knjizi i nekih cca godinu dana radila je u Čarobnoj knjizi u marketingu. I onda je iz nekog razloga ta suradnja prekinuta, ali bi ona žarko htjela da se nastavi, pa se sad kroz "pro bono" rad i aktivizam "nudi" Čarobnoj knjizi.



Objasnjava mnogo toga. Mogu da se kladim da je ono njen glas na Q&A na kraju ove groteske koju sam pogledao.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 22:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Nesto sto mi je jako smetalo u svemu ovome je to sto nisu pomenuli Cat Claw.
Izbegavanje tog izdanja i bilo koji pomen te teme meni vise govori o tom udruzenju od svega ostalog.

Edited by - mladeNS on 29/09/2023 22:56:19
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2833 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 29/09/2023 : 23:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Bora uporedjuje regulaciju izvoza/uvoza knjiga izmedju Srbije i Hrvatske i da bi ista pravila trebala da važe za strip.



Danas u Hoću knjigu u Bogovićevoj u ZG, na jednoj polici stoje prve dvije mekoukorićene knjige iz Ubibot serije Marthe Wells izdavača VBZ. Svaka knjiga košta 17.9 Eura. Na metar od njih je izdanje Čarobne knjige koje pokriva obje VBZove knjige i košta 14 Eura.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21017 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2023 : 23:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Uživo sa tribine Salona: Fibra optužena za damping cena u Srbiji. Bora trenutno obrazlaže kako Fibra već više od deset godina ne menja cenu svojih izdanja uprkos inflaciji i poskupljenju papira i štampe.


zajebancija ili je stvarno ovo izjavio?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 23:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Largo

Uživo sa tribine Salona: Fibra optužena za damping cena u Srbiji. Bora trenutno obrazlaže kako Fibra već više od deset godina ne menja cenu svojih izdanja uprkos inflaciji i poskupljenju papira i štampe.


zajebancija ili je stvarno ovo izjavio?



Stvarno. Dao je primere - Metabaron kostao 250kn pa posle 10g neko izdanje istih dimenzija i cak vise stranica opet 250kn. To je nemoguce i to pokazuje sta Fibra radi jer na nju ocigledno ne uticu cene i inflacija. Pogledaj klip, veoma mucno.

Edited by - mladeNS on 29/09/2023 23:58:32
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/09/2023 : 23:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by Largo

Bora uporedjuje regulaciju izvoza/uvoza knjiga izmedju Srbije i Hrvatske i da bi ista pravila trebala da važe za strip.



Danas u Hoću knjigu u Bogovićevoj u ZG, na jednoj polici stoje prve dvije mekoukorićene knjige iz Ubibot serije Marthe Wells izdavača VBZ. Svaka knjiga košta 17.9 Eura. Na metar od njih je izdanje Čarobne knjige koje pokriva obje VBZove knjige i košta 14 Eura.


Sad sam pogledao prvih pola sata te tribine i boli me glava od količine budalaština koje je ovaj tamo izgovorio. Kao prvo, djeluje kao da Bora malo previše gleda RTS pa se ugledao na presednika i drži govore satima. Kao drugo, ta suluda konstrukcija: "Fibra dobija novac od države pa može da radi s gubitkom i dampinguje cene da bi uništila srpske izdavače"... On to izgleda ozbiljno misli? Pogledat ću sutra nastavak.

Ali ozbiljno - Fibra radi damping cijena!? Ja bih dao ruku u vatru, možda se varam, ali čisto sumnjam, da postoji ijedno Fibrino izdanje koje je objavila i Čarobna knjiga a da je Fibrino jeftinije. Kakav damping cijena ako je svako Fibrino izdanje skuplje od ČK? Ne razumijem. Ako netko zna, ako je uspoređivao, neka postavi primjere izdanja gdje je Fibra jeftinija od ČK, baš me zanima.

A apropo toga, sad ovaj primjer koji je Erni rekao, trenutno je na popustu 20% pa je cijena 11,15 Eura
https://hocuknjigu.hr/proizvodi?searchText=martha%20wells
Dakle, nešto što na hrvatskom košta 35,8 eura može se kupiti na srpskom za 11,15 Eura.
I onda on nekome drži lekcije o dampingu?!

Trouble will find me
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 29/09/2023 : 23:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Samo je falilo da izvade hleb Sava, parizer i majonez i kao neka najgora kopija Pajtona popricaju kako su tesko ziveli zbog tebe.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
21017 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2023 : 00:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Largo

Uživo sa tribine Salona: Fibra optužena za damping cena u Srbiji. Bora trenutno obrazlaže kako Fibra već više od deset godina ne menja cenu svojih izdanja uprkos inflaciji i poskupljenju papira i štampe.


zajebancija ili je stvarno ovo izjavio?



Stvarno. Dao je primere - Metabaron kostao 250kn pa posle 10g neko izdanje istih dimenzija i cak vise stranica opet 250kn. To je nemoguce i to pokazuje sta Fibra radi jer na nju ocigledno ne uticu cene i inflacija. Pogledaj klip, veoma mucno.


koje ludilo,totalno;čovek stvarno nije normalan.
da gledam klip,ne pada mi na pamet,ne želim da traćim ni minut svog života na Boru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
366 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 30/09/2023 : 00:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Prvo ide Fibra pa CK.

Bomba 3195 - 3000
Vendeta 3195 - 2995
Cuvari 3795 - 2995
Zatamnjenje 3195 - 2450
Metabaruni 3195x2 - 2450x2
Republika Lubanje 26e - 2250
Veliki mrtvac 4495 - 2450x2 (4900)

Eto bzvz na brzinu neki... Ma on samo bira stvari i oblikuje svoj narativ da se uklopi u njegovo sto on zeli da progura. Veoma slicno nasem preSjedniku. Mozda se ugleda na njega pa je tako sav bitan i glavni za stolom.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000