forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 270 Mobius
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2023 : 13:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


OD POČETKA VREMENA SMRT JE SAMO PRELAZAK.

Sve svjetske religije govore da smrt nije kraj, nego početak.

Sve svjetske religije vjeruju u reinkarnaciju. S pravom. Golema većina ljudi zbog šoka smrti zaboravi svoj prethodni život, ali neki ga se, vrlo rijetki, sjećaju. Zovu ih Putnicima.

Sve će to Berg doznati kad ljudi u crnom dođu i ubiju ga a da nije ni shvatio zašto. Berg je Putnik, ali i više od toga, što će otkriti u neobičnoj odiseji kroz skrivene svjetove.

Kolorka 270 • Mobius • 172 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-Pierre Pécau • Crtež Igor Kordej • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.10.2023. • Cijena 27 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-270-mobius/916/


Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2023 : 14:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikad dosta majstora Kordeja. Dosta su zadnje vrijeme, vidim po forumu, neki rogoborili protiv njega, njegovog rada i stila, no veliki majstor je jednostavno; veliki majstor. Nenadmasni Kordej!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/10/2023 : 14:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Privju krene ful zanimljivo, ali onda kako je priča išla dalje, sve me manje i manje držalo....

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12287 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2023 : 14:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pëcau zna ubosti dobru priču a ako i ne, tu Je Kordey.

Have mercy
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2408 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/10/2023 : 00:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Kordej ide pod obavezno...

Carpe diem
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/10/2023 : 09:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
zasad ipak brazda i brodolomci najzanimljiviji.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2023 : 17:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas čudno da je skoro mjesec dana prošlo od objave ovog albuma, a da nitko nije ostavio recenzijicu na ovaj strip...

Evo par mojih riječi;

Ako ovo nije pravi tvrdokorni Fantasy, onda ja ne znam ništa o tom žanru... a mislim da znam, i da ga pratim desetljećima.

Što je ovdje Pecau izmaštao, a Kordej nacrtao, pa to je čudo!

Ok, njih dvoje stvarno dobro funkcioniraju, to nije novost i dali su nam več pregršt dobrih stripova, no ovo mi je pravo pravcato iznenađenje. Da se ovako može rasplamsati mašta a vizuelno to sve popratiti, pomalo mi je nevjerovatno i pravo je uživanje pratiti radnju ovog trodjelnog albuma koji njihovu suradnju nosi na jedan novi nivo.

Nemam što trošiti preveć riječi, meni je ovo remek djelo! Čini mi se da je Igor oduvijek prisutan u mom odrastanju uz strip i u mom obrazovanju uz strip, što me čini pristranim i vjernim fanom njegova rada, ali ovo je zaista odlično, iz kojeg god kuta pogledaš. Priča pršti od izvanredno iscrtane akcije, nevjerovatnih izmaštanih bića, žestoke, zanimljive i pametno vođene priče od uvodne vinjete do završne scene. Jedno od najdražih mi pročitanih radova našeg Igora. Ovaj hrvatski majstor dovodi ljude u pitanje, kako sve ovo može stići? Iscrtati ovolike albume u svom vijeku... kako toliko? Zar je našao put do vremena 0, Mr Jinxa? Šalu nastranu, to su se ljudi pitali i u vrijeme Ivana Meštrovića, kako je uspio stvoriti toliko toga za života... evo, meni je to isto pitanje nad glavom u svezi Igora Kordeja... kako uspijeva toliku kvantitetu okruniti ovolikom i ovakvom kvalitetom?
Odgovor nije čak ni potreban. Glavno da on 'štanca' i dabog da nastavio u nesmiljenom ritmu.

I zato mi je tužno što sporadično, evo na ovom forumu, čak i od jako iskusnih i pametnih ljudi, znalaca i strip entuzijasta, čak i umjetnika mu kolega ponekad pročitam loše pa čak i potcjenjivačke upise. Nije mi to drago, jer po meni je on postao daleko največi stripaš Hrvatske. (Ma i šire i duže, ali nije sad o tome riječ...)

Da se vratim na Mobiusa.
Stripčina. Fantasy u eksploziji odlicne radnje, crteža i boje. Da je bilo i još toga ne bi se bunio, mada je krasno to sve posloženo i u ova tri dijela. Usporedba s Meštrovićem stoji i ja za bolji kompliment ne znam.

Čak i ako netko nije od ovakvih maštarija, trebao bi vidjeti kako je ova priča, stripovski jaka. Po svim pravilima struke izvrsna. Izvanredna pače...

Ne ocjenjujem od 1 do 10, (školski obično, od 1 do 5), no ovo je cijelih 11 !

Mogu dati i preporuku kao neboder, ako kome znači, ali ja se osobno ovom stripu brzo opet vračam i to mi je najbitnije. Baš je bila uživancija ovo ne samo iščitavati, već svaku tablu proučavati. Vjerujte mi ima se što... Igor je prevazišao sam sebe!

Što li će biti tek kad uzmem u ruke Texas Kida, a već sam čuo svašta-nešto predobroga o tom albumu...

Nadam se objavljivanju i 30 poricatelja, tandema Kordej-Pecau u katalogu Fibre što skorije...

A i drugih stripova, koji nisu završeni kod drugih nakladnika. Recimo Tajne Povijesti, koja je prošla kroz dvije izdavačke kuće u nizu, pa nije završena...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
382 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 15/11/2023 : 01:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Kordej dobar, ali mene je priča izgubila negdje na polovici, a posebno sam ostao razočaran krajem koji mi se čini zbrzan pa čak i malo naivan.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/01/2024 : 18:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Neostvaren potencijal, zbrljano i nedorečeno. Već oko polovice albuma sam se pitao hoće li u ovom integralu uopće biti završetak koji bi upućivao na zbrzanost (što se i ostvarilo) ili nas čekaju nastavci (što bi bila bolja opcija).

Nije da Pecau nema dobrih ideja, ali fali mu kontrole, kao recimo u tajnoj povijesti koja je čak suvislija od ovog djela.

Crtež tipični Kordej.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 20/01/2024 : 20:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Crtež je vrlo dobar i odličan, Kordejeve silne mase, sjene i šrafure, dorađena arhitektura i okruženje dolaze do punog izražaja. Ali scenarij je dosta zbrkan, kao da je scenarist u tri albuma stavio previše elemenata, koji su sami po sebi dosta u redu.

Danas sam pročitao i već sam skoro zaboravio radnju ali majstorov crtež mi ostaje pod obavezno. Kolor je isto vrlo dobar.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 21/01/2024 10:37:23
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6133 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/09/2024 : 22:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Mene ovo podsjeca na Valeriana malo. U stilu vremensko-prostorskih skokova, raznih svijetova, bića itd.
Pecau je još od Tajne povijesti garancija lošeg scenarija i Mobius je samo još jedan u nizu. Ideja nije loša, zaplet je isto ok ali vrlo brzo kreće konfuzija. Negdje od kraja 1.albuma pa dalje vise se ne zna tko tu koga.

Crtez odlican. Kao što Ivan kaže, fascinantno je kako Kordej uspjeva isporučiti toliko albuma svake godine a da ne fušari već je sve odrađeno kako treba. Znači njegovo kadriranje, šrafure, detalji ma lokacijama (od Pariza, apokalipticke Venecije, preko Majevskih utvrda , pustinja itd.)...skidam kapu.

Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 14/09/2024 22:59:04
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 21/09/2024 : 16:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Nakon 500ak procitanih fibri imamo pobjednika...
Zao mi je radi Kordeja koji je napravio standardno dobar posao ali...
ali ovo je najgori strip kojeg san procitao ne samo ove godine...vec podosta vremena.
Nema tu potencijala, nema tu nicega. To je jednostavno lose...lose...da je film bija bi na Hallmarku...al ono iza 3 ujutro.
Negdje na polovini drugog albuma prestane te biti briga sto se uopce dogadja...strip se cita brzo pa ajde ides dalje...iako te zapravo vise nije briga. Radnja postaje samo košmar u glavi Pecau-a koji je maloprije pogleda Inception il nesto slicno.
Neman ocjenu. Nema ocjene.Dno...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000