forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/11/2023 : 06:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni ta Supermikeova promjena u superpokajnika izgleda usiljena. Ajde da je ostao u kostimu fratra cijelu priču, to bi već imalo smisla i držalo vodu o pokajniku. Čemu onda kostim Supermikea? Čemu onda kostim fratra? Ako si se već promijenio, pa odbaci onda i taj kostim Supermikea. Odbaci i nadimak. Cijelu priču očekujem da se vrati onaj stari Supermike, a on Zagoru pomaže i usput ga kajla. Ko dva dječačića. Bezveze. Ovaj Supermike je živa dosada, čak je i kruger zanimljiviji.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 28/11/2023 07:04:14
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9341 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 07:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će treći susret i sukob biti dirigiran vanjskim utjecajem. Ne da mi se sada proučavati novije Buretove priče ali mi se čini da su svi likovi motivirani neki podražajima ili utjecajima: nesretna prošlost, ucjena, neshvaćanje,... ilištaveć. Supermike ne može miti samo umišljeniji egomanijak nego mora mu dodati nešto prozaično.
Meni je najjači dio u prvom Supermikeu je to što je (možda i Nolitta nije bio toga svjestan) objelodanio koliko je umišljen i egocentričan i sam Zagor.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/11/2023 : 08:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Noliitina priča je urnebesna, Zagor i Supermike se ponašaju kao mi kad smo bili djeca pa smo se izazivali i odmjeravali u koječem; ko bolje skače u vodu, roni, ko je jači i spretniji, imali smo i pajdu sa zračnicom, jedino nismo divlju zvjerad i zmije hvatali golim rukama. Al da je u nas puma, ne bi se kladio da netko od nas ne bi i nju hvatao za rep. U nečem pobijediš, u nečem izgubiš, bilo je tu i hvalisanja i ljutnje i sprdanja...baš kao u Nolittinoj

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 28/11/2023 08:02:30
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/11/2023 : 08:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Mislim da će treći susret i sukob biti dirigiran vanjskim utjecajem. Ne da mi se sada proučavati novije Buretove priče ali mi se čini da su svi likovi motivirani neki podražajima ili utjecajima: nesretna prošlost, ucjena, neshvaćanje,... ilištaveć. Supermike ne može miti samo umišljeniji egomanijak nego mora mu dodati nešto prozaično.
Meni je najjači dio u prvom Supermikeu je to što je (možda i Nolitta nije bio toga svjestan) objelodanio koliko je umišljen i egocentričan i sam Zagor.



Zagor mi je u toj priči najljudskiji nego u bilo kojoj prije i poslije. Gubi, dobiva, strepi, plače, raduje se, ima i crtu malicioznosti

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 28/11/2023 08:24:58
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9341 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 08:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hmmm, imaš pravo, nisam nikad na to tako gledao.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/11/2023 : 08:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
A kad smo već kod tog pravog Supermikea, on je valjda jedini negativac na kojeg je Zagor izravno utjecao da postane negativac. Sve dok ga Zagor nije našamarao i ponizio, Supermike je bio tek Mike Gordon, lijepo obučen hvalisavac koji je super u svemu što radi.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 28/11/2023 : 09:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Kruger

Ako je netko tutlek onda je to ajgor.



Khm, Krugeru...



Zašto dozvoljavaš igoru da omalovažava i vrijeđa jednog pisca?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9341 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 09:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vezano za tog prvog Supermikea, našao sam svoj komentar iz 2015.:

quote:
Originally posted by Deers

Prvi Supermike je jedan od najvećih Nollitinih promašaja. Uspio nam je ogoliti Zagora do srži i prikazati nam njegovu tamnu stranu, kao bahatog, nadrkanog bullyja i umjesto da Zagor to shvati i kroz katarzu prihvati te pokuša nadići, Nollita ga još opravdava te na kraju lik koji samo želi biti što bolji i dokazati svima da nešto vrijedi ispada da je negativac i jedan od njegovih neprijatelja. Bah.. Što se mene tiče Zagor do dana današnjeg nije pobijedio Supermikea.



Možda nisam tako oštar sada ali se u globalu slažem sam sa sobom.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/11/2023 : 10:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Vezano za tog prvog Supermikea, našao sam svoj komentar iz 2015.:

quote:
Originally posted by Deers

Prvi Supermike je jedan od najvećih Nollitinih promašaja. Uspio nam je ogoliti Zagora do srži i prikazati nam njegovu tamnu stranu, kao bahatog, nadrkanog bullyja i umjesto da Zagor to shvati i kroz katarzu prihvati te pokuša nadići, Nollita ga još opravdava te na kraju lik koji samo želi biti što bolji i dokazati svima da nešto vrijedi ispada da je negativac i jedan od njegovih neprijatelja. Bah.. Što se mene tiče Zagor do dana današnjeg nije pobijedio Supermikea.



Možda nisam tako oštar sada ali se u globalu slažem sam sa sobom.




Zagor u principu i jest nadobudni nasilnik. Chicu drži pored sebe jer u poredbi s njim izgleda još bolje i dominantnije.

I na samom kraju prvog Supermikea, istresa se na jadnog čovika jer je čuja rič "super", kao neka šalica za kraj. Moš si ga mislit.

Da se razumimo, i Mike je mali fićfirički puran i tribalo ga je odgojno izmlatit, ali Zagor je isti k, samo šumska verzija. Zato i jest zanimljiva postavka epizode.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 28/11/2023 10:45:42
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/11/2023 : 10:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

A kad smo već kod tog pravog Supermikea, on je valjda jedini negativac na kojeg je Zagor izravno utjecao da postane negativac. Sve dok ga Zagor nije našamarao i ponizio, Supermike je bio tek Mike Gordon, lijepo obučen hvalisavac koji je super u svemu što radi.



Nije li on već tad iša naokolo i ima raspisanu tjeralicu jer je radija pizdarije? Ili je to uradija pripremajući se za Supermikea?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 11:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zagor je bully.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/11/2023 : 11:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by igor 12

A kad smo već kod tog pravog Supermikea, on je valjda jedini negativac na kojeg je Zagor izravno utjecao da postane negativac. Sve dok ga Zagor nije našamarao i ponizio, Supermike je bio tek Mike Gordon, lijepo obučen hvalisavac koji je super u svemu što radi.



Nije li on već tad iša naokolo i ima raspisanu tjeralicu jer je radija pizdarije? Ili je to uradija pripremajući se za Supermikea?



zaboravih na tjeralicu i šerifa. Znači, već je bio razbojnik. To mi nikako nije sjelo, a ne sjeda ni danas. Zašto bi se Mike Gordon dokazivao kao pljačkaš banaka? Na kraju je ispao obični kokošar koji ide okolo i pljačka banke. Opljačkati banku i nije neki poduhvat, ne moraš biti super i naj da orobiš banku, pogotovo da Divljem zapadu gdje upadneš, uperiš revolvere i kažeš ovo je pljačka i odjašeš na konju u galopu. Jedino ako Mike nije izmislio neki novi stil pljačke, neki super i naj.



Ne bih rekao da je to radio pripremajući se za Supermikea, njemu tada ni u primisli nije bila takva promjena. Da nije sreo Zagora i da ga Zagor nije ponizio, ne bi postao Supermike. Time sam se htio nadovezati na Chiaverottijevu pogrešku u Kandraksu kad govori kakav bi Darkvud bio bez Zagora.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 28/11/2023 11:11:56
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/11/2023 : 11:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Eh da, tako je. Mike je postavljen kao narcis kojem je cilj čisto nadmašivanje pojedinca ne mareći za posljedice koje ostavlja toj osobi.
Da bi nadmašio Zagora, mora je preuzet simboliku zaštitnika, kostim i auru odabranog. I tu ga je Zagor sjeba na iskustvo mada je evidentno da je Mike superioran u čistim fizikalijama. I to je to. Poanta i jest da od jakog uvik postoji jači, ali je Zagor, takav jakav jest, ipak zaslužija svoje misto u Darkwoodu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 28/11/2023 : 12:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Supermike je već na početku priče izgubio, dok još nije bio Supermike, kada mu Zagor kaže da bi svoj talent trebao koristiti za nešto korisno, a ne puko dokazivanje i hvalisanje. Al eto onda ne bi saznali tko je jači, tko brži, tko bolje gađa, tko duže drži dah, mada je sreća malo Zagora pomazila u utrci s preprekama. A i digao je dvaput na foru Supermikea, predloživši mu borbu s beštijama protiv kojih se on svakodnevno suočava. A i nekako mi je izgledalo da ga je Zagor prelako dobio u sedmoj rundi, a onda se sjetim da se nikad nisu izravno konfrontirali, uvijek ga je Supermike zaskočio, kao npr s udarcem u pleksus kad je spašavao otetu Indijanku. Tako da Supermike u mojim očima ostaje tek puko superhvalisalo.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/11/2023 : 07:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Superpokajnik je Castellijeva zadnja priča u serijalu. Pa i nije mu neki oproštaj, kao npr. Nolitta s Vječnom magijom, Sclavi s Demonima ludila, ali Castelli nije igrač njihova kalibra. Čak je i startao loše, s Molokom, pa tek nakon šest godina dolazi trash SF Zelena prijetnja. Pa stiže Utvrda Smirnoffa, za koju je sam Nolitta rekao da mu je najgora Zagorova priča, a po meni tek slijedi najgora; Duhovi. Pa stižu Male ubojice, meni zabavna, Povratka Jima Gitare, dosadna, pa njegove dvije najbolje koje visoko kotiraju: povratak Rakosija i Velika urota.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/11/2023 : 09:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
supermajk je u superpokajniku izvukao iz zagora neke negativne emocije koje inače ne vidimo često tj. pokazuje tamnu stranu zagorovog karaktera. inače je dobrica koji je uvijek spreman oprostiti, ali maika ne može smisliti. Čak ga i mlati bez razloga, a ovaj okreće drugi obraz, što zagora dodatno živcira. meni je to dobrodošla promjena i pokazuje ljudsku stranu Zagora. supermaik nije crno bijeli lik , ne može ga se strpati u nijednu kategoriju, on samo želi biti super u svemu što radi. ustvari se on nije promijenio u drugom dijelu, samo šta sad igra ulogu superpokajnika. tip je superkul. igra fer igru, osim na kraju sedme runde kad gubi živce i napada zagora s leđa, ali to pripisujem afektu. meni najdraži lik u zagorovom svijetu. baš me zanima kakav će biti u trećem dijelu, jer on nije nimalo zahvalan lik za napisati scenarij povratka.
Go to Top of Page

alenko
Starting Member



22 Posts

Member since 16/01/2011

Posted - 29/11/2023 : 11:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alenko a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam sada nešto oko posljednje priče sa vampirom i ove blic posjete Evropi. Kao postoje komentari da su kao čitaoci bili protiv duže posjete Evropi. JE li realno da je takva glupost napisana i da je tako lako prošla.
Tipa misim da je ovo nešto najgluplje ikad pročitano a da ima veze sa ZAgorom, pa čak i gluplje od nekih epizoda kojima smo imali prilike da budemo silovani.

Realno je li postoji neka argumentovana tvrdnja ?
Go to Top of Page

Vrangel
Starting Member

82 Posts

Member since 22/11/2023

Posted - 29/11/2023 : 11:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vrangel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alenko

Razmišljam sada nešto oko posljednje priče sa vampirom i ove blic posjete Evropi. Kao postoje komentari da su kao čitaoci bili protiv duže posjete Evropi. JE li realno da je takva glupost napisana i da je tako lako prošla.
Tipa misim da je ovo nešto najgluplje ikad pročitano a da ima veze sa ZAgorom, pa čak i gluplje od nekih epizoda kojima smo imali prilike da budemo silovani.

Realno je li postoji neka argumentovana tvrdnja ?

Apsolutno si u pravu, čista glupost. Zagoru jeste potrebna evropska saga kako bi se razbila monotonija u serijalu. Evropa tog vremena pruža zaista puno. Takodje i Kina 19. veka, odlične bi priče nastale. Verujem da nam to predstoji.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/11/2023 : 11:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mislim (bez zajebancije) da bi Zagor trebao imati jednu euroazijsku turneju koja bi trajala 50-ak brojeva. Znači krene se npr. iz Engleske, pa malo Francuske, pa na njemačkom području nekakva Hagot epizoda, onda skrene malo do nas (dobro, prije toga odradi i "domaću" Italiju), Transilvanija, Sibir, Mongolija, Kina, Japan...I onda povratak kroz Los Angeles i druga mjesta Divljeg zapada.
I onda na kraju...Hellingen!:))

E to bi bio pogodak.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Vrangel
Starting Member

82 Posts

Member since 22/11/2023

Posted - 29/11/2023 : 12:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vrangel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Mislim (bez zajebancije) da bi Zagor trebao imati jednu euroazijsku turneju koja bi trajala 50-ak brojeva. Znači krene se npr. iz Engleske, pa malo Francuske, pa na njemačkom području nekakva Hagot epizoda, onda skrene malo do nas (dobro, prije toga odradi i "domaću" Italiju), Transilvanija, Sibir, Mongolija, Kina, Japan...I onda povratak kroz Los Angeles i druga mjesta Divljeg zapada.
I onda na kraju...Hellingen!:))

E to bi bio pogodak.

Meidži period u Japanu i vladavina dinastije Ćing u Kini su odlični i zanimljivi periodi u istoriji Japana i Kine. Pružaju toliko mogućnosti za priče smeštene u istorijski kontekst. Istina Meidzi ide kasnije, od 1868. godine, ali zato Opijumski ratovi od 1839. godine i Tajpinška pobuna gotovo pa su izuzetne prilike da se Zagor smesti u taj period. Ja bih ga držao u Aziji bar četiri godine.

Edited by - Vrangel on 29/11/2023 12:08:39
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/11/2023 : 12:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Vezano za tog prvog Supermikea, našao sam svoj komentar iz 2015.:

quote:
Originally posted by Deers

Prvi Supermike je jedan od najvećih Nollitinih promašaja. Uspio nam je ogoliti Zagora do srži i prikazati nam njegovu tamnu stranu, kao bahatog, nadrkanog bullyja i umjesto da Zagor to shvati i kroz katarzu prihvati te pokuša nadići, Nollita ga još opravdava te na kraju lik koji samo želi biti što bolji i dokazati svima da nešto vrijedi ispada da je negativac i jedan od njegovih neprijatelja. Bah.. Što se mene tiče Zagor do dana današnjeg nije pobijedio Supermikea.



Možda nisam tako oštar sada ali se u globalu slažem sam sa sobom.



U globalu promašeno. Što da kroz katarzu Zagor prihvati i nadigne? To što ga je Supermike dva puta podmuklo ponizio pred Indijancima i vojnicima, a bubnjevi Darkwoodom prenose poruke kako je Žuti duh novi kralj Darkwooda? Kakva bi to onda katarza i prihvaćanje trebalo biti? Da Zagor digne ruke od Darkwooda? Pruži ruku i čestita Supermikeu?

Kad je obukao kostim,Supermike više ne želi biti bolji u svemu, on želi otjerati Zagora iz Darkwooda i radi to na podmukao način, ne fer, u izravnoj borbi. Unatoč svemu tome Zagor nije nadrkan, nije bahat a nije niti nasilnik, toga nema nigdje. Zagor je bijesan ponajprije sam na sebe, Zagor je zabrinut, duboko u sebi možda i uplašen, ne za sebe, već za sudbinu Darkwooda ako ga Supermike nastavi ponižavati na podmukle načine i tako postane novi kralj Darkwooda. Unatoč svemu tome, unatoč Supermikeovoj podmuklosti Zagor je fer prema njemu jer mu nudi sedam rundi u kojima bilo koji od njih može dobiti ili izgubiti.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 29/11/2023 12:17:28
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/11/2023 : 14:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vrangel

quote:
Originally posted by mladjo

Mislim (bez zajebancije) da bi Zagor trebao imati jednu euroazijsku turneju koja bi trajala 50-ak brojeva. Znači krene se npr. iz Engleske, pa malo Francuske, pa na njemačkom području nekakva Hagot epizoda, onda skrene malo do nas (dobro, prije toga odradi i "domaću" Italiju), Transilvanija, Sibir, Mongolija, Kina, Japan...I onda povratak kroz Los Angeles i druga mjesta Divljeg zapada.
I onda na kraju...Hellingen!:))

E to bi bio pogodak.

Meidži period u Japanu i vladavina dinastije Ćing u Kini su odlični i zanimljivi periodi u istoriji Japana i Kine. Pružaju toliko mogućnosti za priče smeštene u istorijski kontekst. Istina Meidzi ide kasnije, od 1868. godine, ali zato Opijumski ratovi od 1839. godine i Tajpinška pobuna gotovo pa su izuzetne prilike da se Zagor smesti u taj period. Ja bih ga držao u Aziji bar četiri godine.



Ma tako je, moglo bi biti i više od 50 epizoda te Euroazijske turneje.
A da Darkwood ne ostane zapostavljen (makar bih ja volio da se i tu objavljuju EAT priče(EAT-Euroazijska turneja)) mogli bi poslužiti MAXIJI/Novele iz Darkwooda, specijalci, korijeni, qrcipalci... A svugdje bi Zagor mogao naletjeti na nekog poznatog ili nekoga tko zna nekoga iz njegovog svijeta:Indija:Ramath/Thugsi, Kina-Zmajevi nasljednici/prijatelji, Japan-samuraji i nindže, možda osveta one skupine koja je bila kod Tkača...Ma ima tu materijala koliko hoćeš.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2298 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 29/11/2023 : 15:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alenko

Razmišljam sada nešto oko posljednje priče sa vampirom i ove blic posjete Evropi. Kao postoje komentari da su kao čitaoci bili protiv duže posjete Evropi. JE li realno da je takva glupost napisana i da je tako lako prošla.
Tipa misim da je ovo nešto najgluplje ikad pročitano a da ima veze sa ZAgorom, pa čak i gluplje od nekih epizoda kojima smo imali prilike da budemo silovani.
Realno je li postoji neka argumentovana tvrdnja ?



Iz tvog pisanja se ne vidi da li misliš na priču Rakoši, ili na izjavu da čitaoci ne žele duže odiseje?
Ako je ovo drugo u pitanju, biće da je to pogrešno shvaćena kritika čitalaca, tokom Južnoameričke odiseje.
Njen problem je preveliki broj povezanih priča, jer cela odiseja je jurnjava za Deksterom Grinom i traženje ključeva spoznaje, koji treba da donesu neko otkrovenje na kraju sage (bar tako su mnogi očekivali).
Kako od nekog spektakularnog otkrovenja nije bilo ništa ( a i šta je moglo biti?), a sve je trajalo predugo, onda su čitaoci bili nezadovoljni.
Po meni, nije problem ni (kako Mladja reče) u 50 brojeva odiseje, ako se ne radi o povezanim pričama (mogu dve-tri da budu povezane, ali da su ostale nezavisne od njih), ako bi Zagor i Čiko jednostavno lutali (s nekim razlogom, a to ne mora biti razlog dat na samom početku, kao konačni cilj, već jednostavno stvar trenutka), Evropom, Bliskim Istokom, možda i do Kine, dok bih Indiju, zemlju Bogova, ostavio za jednu posebnu odiseju samo o njoj.
Dakle nepovezane priče, bez očekivanja nekog spektakularnog završetka, baš kao severnoamerička odiseja započeta Nestalim istraživačem.

Edited by - Kontrast 2 on 29/11/2023 15:18:23
Go to Top of Page

alenko
Starting Member



22 Posts

Member since 16/01/2011

Posted - 29/11/2023 : 16:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alenko a Private Message  Reply with Quote
Ma da mislio sam na tu epizodu kao nazovimo posjetu Evropi o kojoj se pričalo godinama unazad i to se iščekivao. Sjećam se okruglog stola u MOstaru 2017. kada je gost bio Buratini i Kerac i kada se pričalo o tome.
Međutim ne vjerujem da neko može reci da je DArkwood zapostavljen, tipa i ja iskreno volim Darkwoodske priče sa indijancima i traperima ali ih nemamo ni u samom DArkwoodu godinama.

A što se tiče povezanosti tih epizoda naravno da ne moraju biti povezane, barem Evropa ima toliko mogućnosti zasebnih priča i kreiranja novih friških likova da je to nevjerovatno.



quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by alenko

Razmišljam sada nešto oko posljednje priče sa vampirom i ove blic posjete Evropi. Kao postoje komentari da su kao čitaoci bili protiv duže posjete Evropi. JE li realno da je takva glupost napisana i da je tako lako prošla.
Tipa misim da je ovo nešto najgluplje ikad pročitano a da ima veze sa ZAgorom, pa čak i gluplje od nekih epizoda kojima smo imali prilike da budemo silovani.
Realno je li postoji neka argumentovana tvrdnja ?



Iz tvog pisanja se ne vidi da li misliš na priču Rakoši, ili na izjavu da čitaoci ne žele duže odiseje?
Ako je ovo drugo u pitanju, biće da je to pogrešno shvaćena kritika čitalaca, tokom Južnoameričke odiseje.
Njen problem je preveliki broj povezanih priča, jer cela odiseja je jurnjava za Deksterom Grinom i traženje ključeva spoznaje, koji treba da donesu neko otkrovenje na kraju sage (bar tako su mnogi očekivali).
Kako od nekog spektakularnog otkrovenja nije bilo ništa ( a i šta je moglo biti?), a sve je trajalo predugo, onda su čitaoci bili nezadovoljni.
Po meni, nije problem ni (kako Mladja reče) u 50 brojeva odiseje, ako se ne radi o povezanim pričama (mogu dve-tri da budu povezane, ali da su ostale nezavisne od njih), ako bi Zagor i Čiko jednostavno lutali (s nekim razlogom, a to ne mora biti razlog dat na samom početku, kao konačni cilj, već jednostavno stvar trenutka), Evropom, Bliskim Istokom, možda i do Kine, dok bih Indiju, zemlju Bogova, ostavio za jednu posebnu odiseju samo o njoj.
Dakle nepovezane priče, bez očekivanja nekog spektakularnog završetka, baš kao severnoamerička odiseja započeta Nestalim istraživačem.


Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/11/2023 : 16:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Ha, malo morgen za euroazijsku Odiseju od 50 brojeva. Tko će to pisati, a da bude valjano? Tko će crtati, a da bude oku ugodno? Tu ponajprije treba jedan čvrst i valjan urednik i scenarist, kamen temeljac odiseje a Burattini to odavno nije. Tko bi još pisao scenarije? Zamberletti? Mignacco? Ha! Friška figa! Pa oni se ni u Darkwoodu ne snalaze. Rauch i Marolla bi mogli izvući nekoliko priča, pitanje kakve kvalitete kad bi se upustili u to. A tek crtači, tu još slabije stojimo. Meni se čini da je uredništvo svjesno svega toga, zato su i europsko putovanje srezali na priču s Rakosijem, samo se to ne usude priznati pa se vade da su to čitatelji tražili. Zašto je Nolittina, Ferrijeva i Donattelijeva Odiseja najbolja? Pa zato što su nosili Zagora u srcu, a kad radiš iz srca, nemoš omanut. Zašto je nova Odiseja odlična? Zato što je Boselli odličan pisac , a Burattini je tu još bio na strani dobra. Velika većina današnjih scenarista i crtača su tek puke zanatlije, odrade svoju smjenu i trk kući zavaljat se u fotelju s pivkanom u ruci gledat ljubav je na selu.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 29/11/2023 16:50:55
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.58 seconds. Snitz Forums 2000