forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/11/2023 : 17:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

supermajk je u superpokajniku izvukao iz zagora neke negativne emocije koje inače ne vidimo često tj. pokazuje tamnu stranu zagorovog karaktera. inače je dobrica koji je uvijek spreman oprostiti, ali maika ne može smisliti. Čak ga i mlati bez razloga, a ovaj okreće drugi obraz, što zagora dodatno živcira. meni je to dobrodošla promjena i pokazuje ljudsku stranu Zagora. supermaik nije crno bijeli lik , ne može ga se strpati u nijednu kategoriju, on samo želi biti super u svemu što radi. ustvari se on nije promijenio u drugom dijelu, samo šta sad igra ulogu superpokajnika. tip je superkul. igra fer igru, osim na kraju sedme runde kad gubi živce i napada zagora s leđa, ali to pripisujem afektu. meni najdraži lik u zagorovom svijetu. baš me zanima kakav će biti u trećem dijelu, jer on nije nimalo zahvalan lik za napisati scenarij povratka.



Meni se čini da je i sam Ferri bio zbunjen Castellijevim Supermikeom. Obrati pažnju na treću vinjetu na 87. stranici priče Supermike se vraća i treću vinjetu na petnaestoj stranici priče Lice neprijatelja

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

alenko
Starting Member



22 Posts

Member since 16/01/2011

Posted - 29/11/2023 : 21:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alenko a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se Igore sa tobom. Jednostavno nemaju kapaciteta,čak su i sami svjesni toga. E sada je li to znači da je i kuća BOnelli svjesna i da će nešto uraditi na ime toga (ukloniti neke likove ili dodati novu svježu krv)
Takodjer dobro pitanje je imali svježe krvi ?



quote:
Originally posted by igor 12

Ha, malo morgen za euroazijsku Odiseju od 50 brojeva. Tko će to pisati, a da bude valjano? Tko će crtati, a da bude oku ugodno? Tu ponajprije treba jedan čvrst i valjan urednik i scenarist, kamen temeljac odiseje a Burattini to odavno nije. Tko bi još pisao scenarije? Zamberletti? Mignacco? Ha! Friška figa! Pa oni se ni u Darkwoodu ne snalaze. Rauch i Marolla bi mogli izvući nekoliko priča, pitanje kakve kvalitete kad bi se upustili u to. A tek crtači, tu još slabije stojimo. Meni se čini da je uredništvo svjesno svega toga, zato su i europsko putovanje srezali na priču s Rakosijem, samo se to ne usude priznati pa se vade da su to čitatelji tražili. Zašto je Nolittina, Ferrijeva i Donattelijeva Odiseja najbolja? Pa zato što su nosili Zagora u srcu, a kad radiš iz srca, nemoš omanut. Zašto je nova Odiseja odlična? Zato što je Boselli odličan pisac , a Burattini je tu još bio na strani dobra. Velika većina današnjih scenarista i crtača su tek puke zanatlije, odrade svoju smjenu i trk kući zavaljat se u fotelju s pivkanom u ruci gledat ljubav je na selu.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/11/2023 : 21:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ajgor vam ne nudi rješenja.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 29/11/2023 : 21:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by adriano

supermajk je u superpokajniku izvukao iz zagora neke negativne emocije koje inače ne vidimo često tj. pokazuje tamnu stranu zagorovog karaktera. inače je dobrica koji je uvijek spreman oprostiti, ali maika ne može smisliti. Čak ga i mlati bez razloga, a ovaj okreće drugi obraz, što zagora dodatno živcira. meni je to dobrodošla promjena i pokazuje ljudsku stranu Zagora. supermaik nije crno bijeli lik , ne može ga se strpati u nijednu kategoriju, on samo želi biti super u svemu što radi. ustvari se on nije promijenio u drugom dijelu, samo šta sad igra ulogu superpokajnika. tip je superkul. igra fer igru, osim na kraju sedme runde kad gubi živce i napada zagora s leđa, ali to pripisujem afektu. meni najdraži lik u zagorovom svijetu. baš me zanima kakav će biti u trećem dijelu, jer on nije nimalo zahvalan lik za napisati scenarij povratka.



Meni se čini da je i sam Ferri bio zbunjen Castellijevim Supermikeom. Obrati pažnju na treću vinjetu na 87. stranici priče Supermike se vraća i treću vinjetu na petnaestoj stranici priče Lice neprijatelja




Da li ti kad svršiš ili kad ne?
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2298 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 29/11/2023 : 23:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Ima kapaciteta i ima sveže krvi.
Ima i dobrih crtača, ali tu je problem u onome što sam naveo u drugoj temi, a i u politici kuće Boneli.
Kada je reč o crtačima, Boneli se ponaša kao da je socijalna ustanova.
Nikada mi neće biti jasno ko je uopšte zaposlio odredjene crtače, jer su od samog početka bili očajni.
A onda, što je najgore, šlepaju takve crtače, ne do penzije - nego do smrti.
Što je još gore, pošto brzo crtaju (da li se neko zapita zašto i da li kvalitet i kvantitet idu zajedno) njima daju da crtaju najznačajnije, a to su duže priče, sage, dok najbolji crtači gube vreme na kolorcima, kratkim storijicama za Zagor plus i sl sporedne edicije.
Nekada su redovnu seriju držali samo Feri i Donateli, uz povremeni ili stalni dodatak jednog (trećeg) crtača - Binjotija, Senje ili Gambe.
Danas ima pet ili šest kvalitetnih crtača: Dela Monika, Bizi, Kerac, Espozito bros, Verni, uz dodatak Pičinina, Barizona, Bertolinija, (po meni i ) Voltolinija, što je sasvim dovoljno, računajući njihovu brzinu, da drže redovnu seriju.
Ostale prebaciti na posebne edicije (Kopola i ove nove ženske su još uvek malo zastupljene, da bi mogao da dam neku procenu kvaliteta crteža), a ne obrnuto, kao što Bure sada radi.
Scenaristi su mnogo veći problem, redovnu seriju (kvalitetom, ne samo brojem strana) danas drži Rauh, uz naprstak Marole, koji pravi sasvim solidne priče (ali jako malo) i Dzamberletija koji je konfekcionar (prosek, nikada neće napraviti odličnu priču, ali ne mogu da kažem ni da je bilo neko sranje).
Tu već vrh kuće mora malo da proprčka, a svakako ne treba angažovati ljude koji sa neba, kao padobranci, rade povratke najznačajnijih neprijatelja (da, mislim na Kjaverotija i onaj užas od Kandraksa).
Bure ... ne znam, nekada je imao i odlične priče, ali sada je spao na neki nivo ispod Dzamberletija, većinom pokušava u žanru koji mu uopšte ne leži (fantazija), a priče su mu stereotipne, sa stereotipnim scenama, bez zanimljivih likova, samo puke scene akcije, bez ikakve zanimljive i dublje radnje.
Sem toga, preteruje u svojoj opsesiji definisanja svih likova Zagorovog sveta, u oblikovanju i definisanju njihove prošlosti, pa čak i budućnosti (Darkvudske novele).
Možda je vreme za zamenu...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/11/2023 : 06:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Ukinuti sve edicije, osim redovne, naravno.
Zagor je od svog početka pa idućih tridesetak godina odlično, tj. najbolje funkcionirao bez popratnih bedastoća. Krajem osamdesetih, kad je Zagora zahvatila kriza, oni se dosjete i idu stvarati novu ediciju, te stiže Specijal edicija i kola polako kreću nizbrdo. Potom dolaze Maxi, almanah (koji su fala bogu ukinuti) te kolor i ova plus koja je u biti maxi, samo smanjenog broja stranica za istu cijenu, koji vritnjak su nam opalili. Ima u tim edicijama odličnih priča i dobrih, ali su one trebale ići u redovnu seriju, bolje bi sve to skupa izgledalo, jer neke gluposti u redovnoj nisu smjele biti napisane, kamoli objavljene. Zadržao bi samo ediciju plus i to onu s više kratkih priča, ali ne bih dozvolio Buretu da piše u njoj, njemu bi opalio sočni vritnjak ne samo iz te edicije, nego da makne svoje šape sa Zagora općenito, to je jedino i pravo rješenje.
Maxi odnosno plus edicija s više kratkih priča je osmišljena da se pokažu, možda i dokažu novi scenaristi i crtači, pa onda neka tako i bude, i ako valjaju da se prebace u redovnu seriju.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 30/11/2023 06:49:02
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/11/2023 : 08:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

supermajk je u superpokajniku izvukao iz zagora neke negativne emocije koje inače ne vidimo često tj. pokazuje tamnu stranu zagorovog karaktera. inače je dobrica koji je uvijek spreman oprostiti, ali maika ne može smisliti. Čak ga i mlati bez razloga, a ovaj okreće drugi obraz, što zagora dodatno živcira. meni je to dobrodošla promjena i pokazuje ljudsku stranu Zagora. supermaik nije crno bijeli lik , ne može ga se strpati u nijednu kategoriju, on samo želi biti super u svemu što radi. ustvari se on nije promijenio u drugom dijelu, samo šta sad igra ulogu superpokajnika. tip je superkul. igra fer igru, osim na kraju sedme runde kad gubi živce i napada zagora s leđa, ali to pripisujem afektu. meni najdraži lik u zagorovom svijetu. baš me zanima kakav će biti u trećem dijelu, jer on nije nimalo zahvalan lik za napisati scenarij povratka.



Buretov Supermike ide u pet i pol brojeva. Tako će vjerojatno premašiti Demone ludila. Ne ulazeći,trenutno, u Buretovu vještinu naracije, Supermike NIJE lik za toliki broj stranica jer nema on bogzna što zanimljivo za ispričati. Pretpostavljam da onda znaš na što će se većina tih stranica odnositi.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9341 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/11/2023 : 09:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Evo, na 287. stranici, što bi bio možda čak i četvrti svezak, imamo prepričavanje drugog susreta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 30/11/2023 : 10:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Mene nisu toliko prpa ta prepričavanja prijašnjih susreta, već me prpa da će opet Bure uraditi jednu od najgorih stvari; demistificirati će lik Supermikea prepričavajući nam detaljno njegovu prošlost, kao što je to uradio s Hellingenom. Na najgori mogući način demistificirao je i Castellijevog misterioznog Tkača davši mu lice.

Interesantno, no Bure nikada nije tako nešto uradio sa svojim Mortimerom, uvijek su pitanju likovi drugih autora. Stoga je stvar potpuno jasna; Burattini nije u službi Zagora, već je Zagora podčinio sebi.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 30/11/2023 10:38:32
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1140 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 30/11/2023 : 20:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/12/2023 : 20:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Bure i fantazija? Od kude to? nikad dokazano.

Obično protivnici Bureta balansiraju da je loš ili da je kopirant Nolite. Bure nije kopirant nolite, Nolita je smiješan scenarist, ali dobar za djecu.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/12/2023 : 21:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Imamo ajgora koji na ovoj stranici prosipa puno toga netočno.

Nolita je pisac za djecu, što je boseli, tupi fantasy bezvezni pisac.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/12/2023 : 21:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ajd ajgore razuvjeri me. Baš bih volio to, ako izuzmemo pražnjenje prazne slame.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2298 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/12/2023 : 22:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger


Obično protivnici Bureta balansiraju da je loš ili da je kopirant Nolite. Bure nije kopirant nolite, Nolita je smiješan scenarist, ali dobar za djecu.




Nolita je genije kojeg je nemoguće kopirati.
Bure probao i digao ruke.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/12/2023 : 22:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Kruger


Obično protivnici Bureta balansiraju da je loš ili da je kopirant Nolite. Bure nije kopirant nolite, Nolita je smiješan scenarist, ali dobar za djecu.




Nolita je genije kojeg je nemoguće kopirati.
Bure probao i digao ruke.


Nolita genije, gdje to u dječjoj mašti?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/12/2023 : 22:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Nije loše za razglabati kako je nolita genije, ah da u dječjoj mašti.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/12/2023 : 06:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Da obrnem stvar; da je bure bio utemeljitelj Zagora 1961., Zagor bi prdnuo na rosu već nakon godinu-dvije.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/12/2023 : 07:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Pa i po Noliti je skoro otišao kvragu da otac nije pomogao.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/12/2023 : 07:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
To dokazuje da je i GLB pisao bolje Zagorove priče od Bureta. Čak i Ferri, koji je u to vrijeme desnom crtao a lijevom pisao. Odoh čitati Boselijevog Kandraksa.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 02/12/2023 07:50:12
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/12/2023 : 10:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
To nije nikakav dokaz. Tada su bila druga vremena. g.f.unger, sirova koža a djeca opčinjeni takvom naivnošću. Današnja djeca uzrasta kao iz onog vremena takve stvari bi blijedo gledali.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 03/12/2023 : 10:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Za Nolittu-protiv Nolitte, bosellijevci-antibosellijevci, burattinijevci i hejteri...Ha! Ajde frajeri da vas vidim kako stojite s jednim periodom, meni dragim, u kojem je jedan autor ostavio značajan trag, a kad se spominje Zagor, neke njegove priče su nezaobilazne. Ako Nolittin period definiramo kao najavu zlatnog doba od priče Ljudska lovina, a zlatno doba od Tjeskobe do Tigra, neki do vječne magije, a Novu američku odiseju kao drugo zlatno doba, kako bi definirali Toninellijevo doba? Jel pretjerano reći da bi komotno moglo ponijeti titulu srebrnog doba? Definitivno Toninelliju nije bilo lako uskočiti nakon Nolitte, ali se vrlo brzo prilagodio Zagoru i pokazao što umije. Naravno, bili su tu Ferri i Donatelli kao glavni oslonci, a i Bignotti je usavršio svoj stil i sve je počelo sjedati na svoje mjesto. Afirmirala su se i dva nova crtača, Pepe i Torricelli.
Neke njegove priče izlaze izvan okvira, recimo Kobna mreža u kojoj Čiko odlazi od Zagora i (doduše ne svojom voljom) postaje pljačkaš banaka. Što se tiče povrataka negativaca, vraćao je prašinom prekrivene negativce iz tzv naivnog perioda poput Bimba Sullivana, Olafa Botegoskog, Timber Billa i Jednookog Jacka i tim povratcima nije pristupao megalomanski. Vratio je i Eskima, doduše kao superzločinca, po meni potpuno nepotreban povratak. Stvorio je opakog Rendala mutanta, donio i dašak fantasyja u Jetiju, Gospodaru vremena, Zmajevom grotlu, Tonkinom prokletstvu.
Kod nekih je (ne)opravdano na zlu glasu po forsiranju tematike vatrene vode i šverca oružja, no upravo je u tom okviru uradio svoju najbolju i jednu od najboljih Zagorovih priča. Ima on i dugo putovanje naših junaka do Pacifika i uspješnu verziju Američke Odiseje. Nije naodmet reći da se u njegovom periodu Sclavi oprostio najkontroverzniji
om pričom ikada, a Capone se proslavio Hagotom i Hiljadu lica straha.
1991. se razilazi sa Zagorom, ali njegov period traje sve do 1993. objavljivanjem već napisanih priča. Upravo taj dio nekako je i najlošiji, no kad čovjeku splasne entuzijazam i izgubi interes i nije za zamjeriti.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2298 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 03/12/2023 : 13:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Teško da je Toninelijev period srebrno doba.
Ukupno gledano je taj period najlošiji, sem ako Bure ne nastavi ovim pravcem kojim je krenuo, pa mu postane još veća konkurencija (za sada Rauh uspeva da izvuče prosek iznad Toninelijevog).
Ima i solidnih storija, ali one najbolje nisu njegove.
Od njegovih, meni je najbolja Brod izgubljenih ljudi, a Ukleta zemlja, Rendal mutant, Opklada za strah, Jednooki Džek III,... su vrlo dobre ili solidne.
Da je tako nastavio, ne bi bio problem, ali je brzo izgubio inspiraciju i krenuo sa buljukom potpuno identičnih priča o Indijanskim poglavicama (svako sa nekim karakterističnim izgledom), koji podižu pobunu u Darkvudu (sa ili bez trgovaca oružjem i viskijem), a na kraju i potpuno neverovatnim brojem kratkih pričica, koje je teško uopšte zapamtiti (mislim na njihovu radnju).
Dakle, moj redosled:
- Nolita (jedan i neprevazidjeni)
- Bozeli i rani Bure (kao urednik)
- Tonineli
- Najnoviji Bure (bez Rauha).
I da, mislim da je vreme za zamenu glavnog urednika.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4597 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 03/12/2023 : 18:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Kvaliteta je debelo na strani Toninellija. Ne pamtim Rauchove likove, ni dobre ni zle. On je najbolji kada radi s tuđim likovima, poput vampirice Ylenije ili Zimske Zmije, s tim da i tu zna omanuti, zadnji Rakosi. Omanuo je i secirajući Toninellijevu Ukletu zemlju u onom maxiju. Meni su njegove priče uglavnom dosadne, sterilne. Kad je on uradio nešto slično kao Toninelli u Ubojicama iz Darkwooda? Baza je profi ubojicama u potopljenom gradu i izranjaju podmornicom, kamuflažni ogrtači, Zagora Tunikane žele na stupu za mučenje vjerujući da ih on ubija...Ha,ha, pa za tako nešto napisati moraš imati maštu i biti drzak, a Rauch uglavnom radi po dosadnoj matrici. Kad je Rauch doveo u pitanje Zagorov autoritet? Kada je doveo Zagora na rub izdržljivosti kao Toninelli u Nemilosrdnom Jessu? Na žalost, bojim se da Rauch nije kalibar pisca za nešto više, intrigantnije i zanimljivije, vječiti talent kakvim smo ga u početku smatrali, nije više ni to.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1198 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 03/12/2023 : 19:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote


Strip Kolekcija #5 - Puno Zagora iz Zlatne Serije...i malo Velikog Bleka (I. dio)

Evo malo moje kolekcije starih Zagora...eh koja su to vremena bila...

https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2298 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 03/12/2023 : 19:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
To što ti navodiš kao kvalitet, ja zovem jeftina atrakcija.
Imaš i Buretovu priču o sukobu Zagora i Tonke, dva krvna brata.
Ubijanje Zagora u Sklavijevim Demonima, ubijanje Čika u Buretovoj kratkoj pričici.
Ubijanje ženskog lika uvek je tužno većini ljudi, plač deteta je uvek tužan i izaziva osećanja kod svakog ko ih ima, ali... hajde napravi scenu u kojoj plače odrastao, snažan muškarac, a da to izazove slična osećanja kod ljudi.
E, to ne može svako, ono prvo može.
Zagor, koga bi kod Toninelija, da je još malo potrajao - počela da biju i nedonoščad, možda je nekome zanimljiv, ali je problem što on nije zamišljan kao takav lik.
Nije on kreacija Toninelija, pa da je predstavljen kao Kilavi Radovan od samog početka, nego čovek koji je u stanju da se suprotstavi nekolicini prosečnih ljudi, koga nekoliko njih mora da dobro odvali po labrnji da bi ga onesvestilo.
A kod Toninelija ga neki starac, koji jedva stoji na nogama, onesvesti dva puta na istu foru, svako malo ga neko prebije, samo što još nisu počeli da ga šutiraju nogom u dupe (ili sam možda zaboravio i neku takvu scenu?).
Porediti Toninelija i Rauha je neumesno, jer Rauh nije glavni urednik, pa da ima slobodu smišljanja likova po svom nahodjenju, kao što su radili Bozeli i Bure (koji to i sada radi, ili bar pokušava s vremena na vreme).
Ali, u okviru onoga što dobije kao zadatak od glavnog urednika (a to su većinom povraci) on poprilično dobro uspeva da iscedi vodu iz suve drenovine (meni je zadnji Vampir jako dobar, zadovoljan sam pričom).
Postoji lik Najane, Vuka, Vampira' doglavnika, u svakoj priči neki negativac, kao u zadnjoj o Vikinzima,...
Mogu se porediti, kao što i jeste bio motiv teme, samo glavni urednici, a sam Bure je pokrenuo i previše takvih tema kakve ti navodiš i meni se to uopšte ne svidja.
Ubio je nekoliko likova iz serijala i po tebi bi to bilo nešto jako pozitivno i poželjno, a meni (opet) samo liči na jeftinu atrakciju (pogotovo ovo zadnje, koje ne mogu zbog spojlera da pomenem).
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.42 seconds. Snitz Forums 2000