forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 18:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Dupli, ali ti si taj koji je pisao o ustašama i partizanima. TI SI uradio strip o tome i TI SI povod ovim, po tebi, nedozvoljenim temama. I također si ti taj koji hoće sigurnu distancu: pisati strip o ustašama i partizanima, koji se onda ne smije propitivati (jer su to, navodno, nedozvoljene teme).

Ti, stari moj, hoćeš biti zaštićen ko lički medvjed i zato je jasno da se zalažeš za cenzuru: druge bi hvatao u detaljima, dok sam potičeš te stvari sto na sat. To ti je isto opisano u Novom zavjetu, pod natuknicom - farizej.

Edited by - stinky on 08/12/2023 18:20:04
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 18:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ja sam potego taj strip jer mi je ono otvaranje sa sovom bomba.

Tematski su tu zvezdaši i šahisti.



Valjda svatko primjećuje da ta tarapana ne jenjava.
Trenutno se srećom odvija u rukavicama.


Nego...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 18:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Skejo s petokrakom hihihi ...

[url=https://postimg.cc/ZBwBDDZL][/url]
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 18:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
To je portret general majora Panfilova iz 42.
Zakaj ovo postam?
Nemam pojma.
Al isti mi je Skejo :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 18:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Od sljedećih opcija:

a) slobodno se priča o svemu, svatko prema svojim mogućnostima i kapacitetima
b) uglađeno se i s figom u džepu diskutira, govori se ono što onaj drugi želi čuti (iako se to zapravo ne misli tako, nego se samo namješta)
c) sve je zabranjeno (osim za privilegirane = duplije, koji pišu o ustašama i partizanima i nude službenu verziju, amenovanu na kolegijima "mudraca", kodificiranu u bezbroj propisa, odnosno farizejština)

biram a). To je najbolja i najpoštenija opcija. Čak i tada ako se potučemo i uništimo. Jer, tada nisi ni bio za bolje, sam si si kriv i sam si na toliko niskoj razini da ne znaš izdržati oštricu britve.

Opcija b) je malograđanska opcija, omiljena na scomu, recimo. Impotentna je i izaziva dosadu i, naravno, zombifikaciju. Ljudi se sve više pretvaraju u zombije, i nema više ni jedne zanimljive teme.

Opcija c) je najgora, i tu vladaju razbojnici tipa Simo Dubajić: piše scenarije za Maurovića, propovijeda moral i društvenu normu, a onda na kraju kad čitav taj pervertirani sustav dođe do sloma, baca masku i daje intervjue u mas-medijima kako je klao na tisuće.

Edited by - stinky on 08/12/2023 18:39:21
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 18:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
a)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 18:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Moja pozicija globalno je kak slijedi.
Tarapana traje na svim nivoima.
Od kad je svijeta i vijeka.

Dvije su strane u pitanju.

Mi smo kao i uvijek, ni vrit ni mimo.

Većina b) opcije ionako se slomi kak vjetar puhne. Klima, jel tak.

I kaj sad?









Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 18:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ja sam potego taj strip jer mi je ono otvaranje sa sovom bomba.



Otvaranje je s očima, ali završava sa zubima.
U ovom rasponu se kreće dupli, iako možda nije ni svjestan tih simbola.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 18:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Moja pozicija globalno je kak slijedi.
Tarapana traje na svim nivoima.
Od kad je svijeta i vijeka.

Dvije su strane u pitanju.

Mi smo kao i uvijek, ni vrit ni mimo.

Većina b) opcije ionako se slomi kak vjetar puhne. Klima, jel tak.

I kaj sad?



ak' hoćeš globalno, onda je Hrvatska b), a u juga c). Juga je pervertirani sustav, Hrvatska malograđanski, više-manje.

Globalno društva a) ne poznajem, a i mislim da se a) ne postiže društveno. Društvo je, prema definiciji, prijevara, a samo male oaze unutar zombificiranih društava preživljavaju. Primjerice, franina livada. A) postižu oni malobrojni, gdje mrtvi nisu pobijedili.

Edited by - stinky on 08/12/2023 18:59:31
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 18:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ja inace ne fermam taj zombi populizam.

Početak stripa ima jaku atmosferu.
Karakteri su izvrsni.
Može se puno naučit o režiji.

Scenaristički, čim se pojave zombiji, meni splasne interes. Općenito, ne samo u stripu.

Dajte žive stripove :)




Edited by - frano on 08/12/2023 19:08:18
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 19:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ja ne fermam taj zombi populizam.



Isto.
Čudna je ta poplava zombija po filmovima. A valjda su se nakotili i po stripovima.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 19:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Men se čini da je sve to počelo s onim gosponom Alan Mooreom... ne diraju mene ti stripovi 3 posto, ali on je izgleda počeo sa kakti dubljim stripovskim scenarijima, unio je superherojima dušu i tak to, pa je onda valjda netko i zombije uzeo kao filozofski motiv...

Srećom, nisam prismrdio tim stripovima.
Nit mi pada na pamet.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 19:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Engleski scenarista, poznat.
Ja sam to listal...
Fru la.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 19:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I onda tak nekak polako u stripu počinju osobnije priče, promišljanja i to... tak su "pomicane granice" medija.

Igorov Texas da je izašel krajem 80tih bil bi hit odma uz Watchmene :)




Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 19:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Tog Moorea ti obožava Macan.
Meni je pak Moore oduvijek bio budala i nikad ga nisam doživljavao. Pročitao Pakao i Čuvare, nisam se ni osvrnuo. Dakle, što se mene tiče, Moore ne može pisati duboko ni dublje, kad su mu sama polazišta gluposti i budalaštine, odnosno svijet superherojskih stripova. A za to ja ne dajem ni lipe.

Sve ti ovisi o prvim principima, frano. Ja negiram prve principe kod svojih protivnika, i tako im oduzimam sav đus, pa ma koliko on bili konzistentni unutar svojih okvira. Što meni vrijedi Mooreova konzistentnost unutar njegovih principa, kad su sami ti principi glupasti. Meni to ne može prodavati. Al fala Bogu, ima kome može. I to je to.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 19:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Englezić koji je zasro stripove :)
Baš su šašavi ti englezići...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 20:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote


Ovo je završetak duplijevog stripa.
Zubi.
Pretpostavljam da dupli nije čitao Canettija i nema pojma o simbolima.

Zubi valjda nisu "nedozvoljene teme", pa ćemo pričati o stripu s jednog drugog kuta. Nanišanit ćemo ga preko zubiju.

Recimo, ti frano, jako hvališ Otkrivenje. Ali vidiš, taj strip završava s jakim simbolom. I taj simbol se tebi, bar po ovome što pričaš, nikako ne može sviđati. Što god dupli mislio, hoće reći, poručuje, sam izbor zuba u gro planu ga demantira, jer nastavlja živjeti jednim svojim životom - životom simbolike zubiju. Dupli, veliki mirotvorac i zagovaratelj nedozvoljenih tema i cenzure, postavlja nam spektakularne zube u prvom planu, uvećane i istaknute kao na slici (vidi gore).

Simboli djeluju drugačije nego bi to dupli htio. Prema djelovanju simbola, duplijeva moralka o ustašama i partizanima je zanemariva veličina. Zubi poništavaju sav napor duploga, koji je uložio u svoje svetačke i mirotvoračke poruke. Zubi, taj zadnji kadar, prožvakali su duploga i čitavu njegovu poruku učinili smiješnom (vrati se opet na sliku gore).

Što znače zubi?
Stavit ću vam čovjeka koji zna kako se govori o zubima.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/12/2023 : 20:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Najupadljivije sredstvo moći, koje ima čovjek i mnoge druge životinje, jesu zubi. Njihov se niz, u kojem su poredani, i njihova
svjetlucava glatkoća ne mogu usporediti ni sa čim drugim što inače
pripada tijelu i što vidimo u akciji. Možemo ih nazvati prvim redom
uopće, koji doslovce vapi za tim da bude općenito priznat; redom
koji prema van djeluje kao prijetnja, ne uvijek vidljiva, ali vidljiva
onda kad se otvore usta, a to je vrlo često...

Moguće je da su mu pri usavršavanju njegova alata zubi služili kao uzor. Čovjek je oduvijek upotrebljavao zube velikih životinja. Do njih je ponekad dolazio izlažući se smrtnoj opasnosti; zato mu se činilo da je u zubima sadržano nešto od moć i životinje koja mu je prijetila tim zubima. Vješao ih je na sebe kao trofeje i talismane; mislio je da će oni u drugima izazvati strah koji su prvotno izazvali u njemu. Ponosno je nosio
brazgotine koje su bile trag nečijih zuba; one su se smatrale znakom
časti, i bile su na tako velikoj cijeni da su ih kasnije stvarali umjetno...

Glatkoća i red, kao vidljiva obilježja zuba, postali su bit moći
uopće. Oni su neodvojivi od vlasti i prvo što se zapaža u svakom
obliku vlasti...

Zubi su oružani čuvari usta. U tom je prostoru zaista tijesno,
on je praslika svih tamnica. Sve što dospije u njih je izgubljeno;
mnogo toga dospijeva u usta još živo. Velik broj životinja ubija svoj
plijen tek u ustima, a neke još ni tamo. Spremnost s kojom se otvaraju gubica ili usta, ako već nisu otvoreni pri vrebanju, i bespovratnost s kojom se zatvaraju i ostaju zatvorena, podsjeća na strašne
glavne osobine tamnice. Nećemo pogriješiti ako pretpostavimo da su
tamnice nastale pod mračnim utjecajem usta...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/12/2023 : 20:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Joj, joj, joj dečki malo ste se zaigrali:))

Sve vrvi od ustaša i partizana:))

Ajd' malo stanite na loptu, ok?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/12/2023 : 20:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Mladjo, kažu da si se nedavno oženio.
Čestitam i želim sve najbolje

Ove rasprave ti zapravo nisu o tome što ti misliš.
Nedozvoljenu terminologiju treba shvatiti na nivou simbola.
Kao npr. u Texas kidu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/12/2023 : 21:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hvala na čestitkama:))

Ma znam da nemate neke zle namjere ali ajd' nemojte brate više o tome:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/12/2023 : 21:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Stinky, ne ignoriram te, ali mi je glupo ulaziti
u raspravu o vlastitom stripu.
Samo želim reći da sam počašćen što moj strip izaziva toliko pozornosti.
Naravno da nemam pojma o simbolima, ali mogu reći da sam odmah
znao kako strip treba početi s očima, a završiti zubima.
Te oči su odmah povukle za sobom sovu.
Pitanje je zašto sam mislio da na kraju treba zbog ravnoteže
staviti vranu.
Koja je simbolika vrane po toj tvojoj knjizi?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 21:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Čestitke i sretno, Mladjo!

F.Petruša
bračni veteran major bojnik sa 25 g. ratnog iskustva :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 21:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Rasprava je pod kontrolom. Inspirirani Texas Kidom samo podižemo spomenute postrojbe na akademsku razinu analize i kritike.

Jednostavnije rečeno, naznake suvisle zime udarile su nam u glavu.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/12/2023 : 22:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by stinky





Recimo, ti frano, jako hvališ Otkrivenje. Ali vidiš, taj strip završava s jakim simbolom. I taj simbol se tebi, bar po ovome što pričaš, nikako ne može sviđati.



Otvaranje stripa, režija, atmosfera - sve mi je top.

Kad krenu zombiji splasne mi doživljaj i pažnja, jerbo je to top pop trash moment.

Strip mogu zamislit kao ozbiljnije ostvarenje, baš u tom duhu, sjene, magla, šuma. Baš dobro dočarana atmosfera.

Ideja - super za stripovske fanove i ljude željne odmaka od tih tema.

Poruka - jasna.


Prave priče o tim temama, o tim vojskama, jedino mogu ispričati pokajnici. Ako ima još koji živ. S bilo koje strane.

Ako tog ne bude, obljetnice, žalopojke i koračnice vrtit će se i dalje.


A zubi, bome su strašni.




Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000