forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 64 - Texas Kid, moj brat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

frano
Advanced Member

Croatia
6524 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/01/2024 : 18:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ilustrator i strip umetnik Dobrosav Bob Živković kaže da mora spomenuti dva veličanstvena stripa, bitna njemu i ostatku sveta.


Izdvojio je izdanje Veselog četvrtka iz novembra „Teksas Kid, moj brat“ i pohvalio njegovog autora Igora Kordeja.


– Kordej je gospodar kosmosa i samo je sreća što (možda) još sam to ne zna, pa crta među nama. On je razlog i uzrok što sam ja počeo da crtam, do njega su stripovi bili na nivou ili Mikijevog zabavnika ili bioskopa Partizan.

Dodao je i da je Kordej uticao na to da on postane crtač.

– Kada je Igor uradio prve table koje sam ja video u grupi Novi Kvadrat i časopisu Vidici, ja sam shvatio da crtač može da ispriča veliku priču, da strip može da pomogne da shvatiš i promeniš život.

Kaže da je Kordej najrazigraniji, njegov crtež najslobodniji, likovi najživotniji i priče najlepše i napominje da se i ništa drugo nije pojavilo, da bi ovo izdanje bilo dovoljno da decenija bude lepša.



Koji je drugi?
Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
319 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 01/01/2024 : 19:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Cat Claw

Edited by - kuzman on 01/01/2024 19:12:01
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6524 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/01/2024 : 19:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kata jest klasik. No, ja bum je ostavil točno tam gdje je to i bila.

Ove "instant" klasike bi mogel čvrgati od sumraka do zore.

Igorova likovnost izvlači strip. Njegova ustrajnost i strast i posvećenost ... sve je to za pohvalu, ali ni to ne može nadomjestiti bezidejnost djela.




Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
319 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 01/01/2024 : 19:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Klasik je klasik.
A od tebe Frano očekujemo da postaneš novi klasik.
Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
319 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 01/01/2024 : 19:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Na autorski rad mislim ne na Zagore i crtanje tuđih likova.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/01/2024 : 19:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

quote:
Originally posted by alexts

Ilustrator i strip umetnik Dobrosav Bob Živković kaže da mora spomenuti dva veličanstvena stripa, bitna njemu i ostatku sveta.


Izdvojio je izdanje Veselog četvrtka iz novembra „Teksas Kid, moj brat“ i pohvalio njegovog autora Igora Kordeja.


– Kordej je gospodar kosmosa i samo je sreća što (možda) još sam to ne zna, pa crta među nama. On je razlog i uzrok što sam ja počeo da crtam, do njega su stripovi bili na nivou ili Mikijevog zabavnika ili bioskopa Partizan.

Dodao je i da je Kordej uticao na to da on postane crtač.

– Kada je Igor uradio prve table koje sam ja video u grupi Novi Kvadrat i časopisu Vidici, ja sam shvatio da crtač može da ispriča veliku priču, da strip može da pomogne da shvatiš i promeniš život.

Kaže da je Kordej najrazigraniji, njegov crtež najslobodniji, likovi najživotniji i priče najlepše i napominje da se i ništa drugo nije pojavilo, da bi ovo izdanje bilo dovoljno da decenija bude lepša.



Koji je drugi?



Osim toga, ističe i „Stripoterapiju“ autorke i ilustratorke Ane Petrović
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6524 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/01/2024 : 20:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dobar naslov.
Stripoterapija.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6524 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/01/2024 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Texas Kid je isto to.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6524 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 02/01/2024 : 08:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Egoterapija :)
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1884 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/01/2024 : 07:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip sam uzeo iz meni nepoznatog rezloga (ovu verziju!). Nisam fan Macanovih radova a tema mi se nije cinila zanimljivom. Super crtez, izdanje/papir fantazija pa neka stoji. Sinoc sam imao nekih sat vremena za citanje pred spavanje i hajde da probam ovo sto svi hvale. Poceo bez ikakvih ocekivanje ali sam predrasudom da mi nece biti zanimljivo. Prevarih se. Citao dok nisam procitao i odusevio se!! Fenomenalan strip! Nemam sta da dodam sto nije receno u superlativima. Meni je ovo mnogo bolje od Cat Claw iako nije za uporedjivanje zbog razlicite tematike i stila. Iskrena preporuka svima!

10/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/01/2024 : 09:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kraj kad je postalo zanimljivo...
Izdanje odlično(malo)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



998 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/01/2024 : 11:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Texas kid je jeben od početka do kraja, i oba izdanja su super, sad kako se koje uklapa kome bolje na police ali nema greške koje god da uzmeš.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15756 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2024 : 22:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni su oba Teksas Kida, malo izdanje i veliko izdanje; bolja!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



998 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/01/2024 : 10:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Meni su oba Teksas Kida, malo izdanje i veliko izdanje; bolja!


sigurno bolja od Car Claw
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/01/2024 : 10:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by ivanl

Meni su oba Teksas Kida, malo izdanje i veliko izdanje; bolja!


sigurno bolja od Car Claw


Chui, Care! 😂
Go to Top of Page

Chui
Average Member



998 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/01/2024 : 11:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by ivanl

Meni su oba Teksas Kida, malo izdanje i veliko izdanje; bolja!


sigurno bolja od Car Claw


Chui, Care! 😂


ne bi bio moj post da nije tip felera više ih neći ni ispravljati
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15756 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2024 : 11:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by ivanl

Meni su oba Teksas Kida, malo izdanje i veliko izdanje; bolja!


sigurno bolja od Car Claw


Chui, Care! 😂


ne bi bio moj post da nije tip felera više ih neći ni ispravljati



Mislilo se na odnos malog i velikog Texas Kida medusobno. 'Bolja'. Zajebancija. Oba su bolja. Treba ih oba imati.

Za Cat Claw, ja sam ti malo prkovise pristran. Ona je meni toliko draga i znacajna da je ne stavljam u takmicarsku ravan ni s jednim drugim stripom. Prebitna mi je i takva je nedodirljiva.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



998 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/01/2024 : 12:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by ivanl

Meni su oba Teksas Kida, malo izdanje i veliko izdanje; bolja!


sigurno bolja od Car Claw


Chui, Care! 😂


ne bi bio moj post da nije tip felera više ih neći ni ispravljati



Mislilo se na odnos malog i velikog Texas Kida medusobno. 'Bolja'. Zajebancija. Oba su bolja. Treba ih oba imati.

Za Cat Claw, ja sam ti malo prkovise pristran. Ona je meni toliko draga i znacajna da je ne stavljam u takmicarsku ravan ni s jednim drugim stripom. Prebitna mi je i takva je nedodirljiva.


ma znam malo se zezam meni dodatak crvene u većem deluxe edition nije ništa presudno, fora je al slađe mi je manje izdanje al oba su super. Sa Cat Claw sam se susreo tek sa Fibrom pa nemam emotivnu vezu, zapravo nisam ni imao pojma za Cat Claw dok ju Fibra nije objavila. Bio sam još premali kad je izlazila i nisam emotivno uopće povezan sa novovalnim izdanjima bilo u stripu ili glazbi, pa doživljavam to sve kroz filter drugačije perspektive. Nešto prođe i bude mi super, nešto pak ne, ima tu puno mitova ali naravno i odličnih stvari.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7595 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 12:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Chui, ne samo da govori o Cat Claw, kao o jednom stripu. Nego ga sad poredi sa Texas Kidom, što je ekvavilent poređenju Two and a Half Men sa filmom 8½.

Šta li je sledeće?
Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
319 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 30/01/2024 : 16:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je sljedeće Ket Klou vs Teksas Kid.
Žena mačka protiv kauboja s crvenom maramom

Edited by - kuzman on 30/01/2024 16:37:10
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1645 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 30/01/2024 : 18:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN
Iskrena preporuka svima!
10/10


Valjda nemamo nikoga medju nama ko daje neiskrene preporuke? :)

Kar Claw kazes Chui... i taj Bane nije znao da se snadje ovo bi bio mnogo efektniji naslov :)

znaci tri izdanja texas kida imamo
nisam jos nabavio nijedno, verovatno cu trebati odluciti na nevidjeno sto je steta..

bilo bi dobro da neko nabavi sva tri..
teller ili Kordej?

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 30/01/2024 18:03:13
Go to Top of Page

kuzman
Junior Member



Croatia
319 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 30/01/2024 : 20:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Kao što smo već pisali.
Deluxe izdanje veći fornat,kvalitetniji papir.
Ako nije bitno onda manji.
Oba su odlična.
VČ nisam još vidio uživo al isto izgleda dobro.
Plus srpski prijevod i dodatna knjižica.
A i nisu u udruženju kolko pratim

Edited by - kuzman on 30/01/2024 20:02:48
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1139 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 30/01/2024 : 21:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno ivanl ima sva izdanja.
Jer on kupuje sve što izađe.

Edited by - petarStripovi10 on 30/01/2024 21:32:39
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15756 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2024 : 21:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Vjerojatno ivanl ima sva izdanja.
Jer on kupuje sve što izađe.



Os' doc vidit?
Spremit cu teletinu pod pekom. Ne tribas se mislit ni oko vina...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



998 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/01/2024 : 22:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Chui, ne samo da govori o Cat Claw, kao o jednom stripu. Nego ga sad poredi sa Texas Kidom, što je ekvavilent poređenju Two and a Half Men sa filmom 8½.

Šta li je sledeće?


ok sad se moram zabrinuti za svoju komunikaciju na forumu, jer osim tipfelera javljaju se problemi sa vašim doslovnim shvaćanjem nečeg što spada pod zezanciju, nekad i u obliku blage provokacije čisto da se malo ovdje uzburkaju strasti. Glupo mi je da uopće moram pisati očito - Da naravno da se CC i TK nikako ne mogu uspoređivati mislim ono pa nisam toliko blesav . Al evo za "osvetu" mogu reći i da sam čitajući Kerčev intervju na kraju zaspao od dosade Uživajte u CC it's pure sex
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000