forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/07/2023 : 11:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djvaso

Imam razne vrste optičkih diskova: DVD, HD-DVD, Blu-ray, Ultra Blu-ray pa čak i nekoliko LaserDisk-ova. A nešto ću reći i o kasetama, samo da nađem slike.


Može i dobrodošao na forum ;)

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

djvaso
Starting Member

4 Posts

Member since 16/07/2023

Posted - 17/07/2023 : 13:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send djvaso a Private Message  Reply with Quote
Hvala lepo. Moji diskovi su po nekim budžacima koji nisu reprezentativni za slikanje. Ali evo jedne fotografije sa izdanjima koja sam nabavio 2019. godine pre epidemije:

i druge sa Blu-ray i LaserDisk izdanjima mog omiljenog režisera:

Što se tiče kaseta, imao sam u planu jednu budalastu ideju: da uvezem iz Japana D-VHS snimač/plejer koji je u ono vreme bila revolucionarna tehnologija jer je davao HD sliku sa kasete, da prebacim neke domaće filmove iz 1080i (ali je slika progresivna) u 720p pomoću programa Rhozet Carbon, snimim to na kasetu preko FireWire izlaza/ulaza sa uvodom "Ova kaseta je namenjena isključivo za prikazivanje na D-VHS uređaju Vase S. Tajčića" ali je sve palo u vodu zbog jedne sitnice, snimač je bio neispravan jer je gužvao kasetu.



Edited by - djvaso on 17/07/2023 14:02:09
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/10/2023 : 20:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.hifimedia.hr/tehnologija/kucno-kino/item/best-buy-prestaje-prodavati-blu-ray-i-dvd-diskove-u-2024-godini

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/01/2024 : 14:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Skupio oko 950 VHS-ova i nadam se da cu ove godine doci do brojke 1000 📼

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/01/2024 : 12:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
The Mask (1994.)
VHS: Maska

Somebody, stop me!

Prvi put sam se susreo s ovim filmom nekoliko godina nakon njegova izlaska, a prvi susret općenito s Maskom je bilo preko crtića na Cartoon Networku, animirane serije nastale u razdoblju 1995.-1997. koja me odmah privukla, tek kasnije sam otkrio Jima Carreya u filmu da je portretirao tog lika gdje se čini da je Carrey točno rođen za tu ulogu, fantastičan je. Ono što volim u ovom filmu su brojne poznate reference na druge filmove i događaje, dosta toga je i s njegovog repertoara dok se bavio stand-up komedijom i ostalim, ali nisam nikad posebno obraćao pažnju na trenutak kad izgovara „That's a Spicy Meatball!“. Tek sam danas to skužio, jer sam na YT-u vidio prije par godina onu jednu svečanost posvećenoj velikoj Meryl Streep, kad je Carrey, između ostalog, i „roštiljao“ oponašajući prisutne i poznate face, pa je red došao na De Nira kad je to izgovorio, a navodno je to iz jedne davne reklame koju je De Niro odradio još tamo u svojim samim začecima karijere (https://www.youtube.com/watch?v=NhPnTJP-_vU&t=125s).

Lijepo je bilo pogledati ovaj film ponovno na VHS-u, a i djeca su uživala (njima je ovo bio prvi susret s „Maskom“)


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/01/2024 : 15:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Fargo (1996.)
VHS: Fargo

S obzirom da je (napokon!) pao snijeg, pala je odluka da se pogleda ovaj film kojeg sam nedavno dobio u najnovijoj turi VHS-ova. Prošlo je već nekoliko zima od posljednjeg gledanja, ali ova atmosferična crnohumorna krimi-drama uvijek na mene ostavlja snažan dojam. Meni je ovo najbolji film iz opusa braće Coen, ali ne samo to, već jedan od najboljih uopće! Moram biti iskren i priznati kad sam ga gledao prvi put, da su me braća „zavarala“ kad su stavili u uvodnu špicu da je film stvoren prema istinitim događajima, ali i sâm sam tada pomislio da je ovo film Tarantina koji me veoma podsjeća na njegov stil. Teško mi je izdvojiti jednu scenu u ovom filmu jer bi to bilo nepravedno prema ostalima koje bi, zbog takvog isticanja, možda ostale u sjeni. Cijeli film odiše savršenstvom u svojoj jednostavnosti, a braća Coen pokazuju majstorstvo u umjetnosti pripovijedanja.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/01/2024 : 22:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
The Ice Cream Man (1995.)
VHS: Sladoledar

Ajme, koji je ovo bizaran film! Cijelo vrijeme, pa čak i nakon njegova završetka, visio je u zraku onaj „wtf?!“ osjećaj. Iako je potpuno neozbiljan, valjda ga i treba doživjeti na takav način. Ono što se svakako ne može poreći da je Clint Howard ovdje genijalan, možda i njegov najbolji performans u karijeri. Njegova faca jednostavno izgleda kao stvorena za ulogu psihopata, a sjećam se da je bio i u kratkoj ulozi u filmu „Tango i Cash“ kad je privremeno bio Stalloneov cimer u ćeliji i iako je imao tada malo vremena na ekranu, definitivno je ostavio snažan dojam. Čitao sam i da ovaj njegov hrapav glas u filmu Sladoledara nije slučajan budući da je na setu tijekom pauza vrištao na sav glas kako bi potrošio glasnice i dobio taj karakterističan glas za lik koji portretira, što je samo još jedan primjer Howardove posvećenosti svojoj ulozi. Izgleda da ga (film) mnogi smatraju i kultnim klasikom te da su mnogi priželjkivali njegove nastavke.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2024 : 17:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Fast Money (1996)
VHS: Brza lova

U jednoj od najava kasete prije glavnog filma „Sladoledara“, prikazali su trailer za ovaj film koji je obilovao eksplozijama, pucnjavom i uzbuđujućim car chase potjerama, uz nekoliko poznatih glumačkih imena. S obzirom da imam ovu VHS kasetu, odlučio sam staviti ovaj film na sljedeće mjesto na popisu za gledanje, jer trailer je uspješno odradio svoju ulogu. Yancy Butler dominira filmom, dok je početna rezerviranost McCoyjeve uloge postupno, kako se bližimo kraju filma, zamijenjena snažnijim karakterom. Interesantno je bilo za primijetiti i baš je suludo na koje načine i koliko su samo uništili policijskih automobila i općenito koliko je akcije prisutno, a glede automobila, jako sam se naježio kad sam vidio Pontiac Firebird Trans Am! Rekao bih da je to isti koji Nick vozi, njega sam prvi put vidio u Smokey and the Bandit, ali mislim da ga je i Hasselhoff vozio u Knight Rideru. Kako god, drago mi je da je u ovom filmu imao dosta dužu sekvencu prije nego su bili prisiljeni promijeniti ga drugim automobilom.

John Ashton nam je tu također, koji ovdje pruža veoma sličnu ulogu i izvedbu kao i u Midnight Runu, ali morao bih se podsjetiti tog filma kojeg sam, srećom, također nedavno dobio na VHS-u. Trevor Goddard isto dobar, dobio sam dojam da je glumio Australca po njegovu naglasku, na momente smiješan, ali kako se film približava kraju, postaje izuzetno brutalan. „Fast Money“ je dobar film za one željne akcije, a rekao bih da je ovo jedan od primjera filmova zbog kojeg smo nekada voljeli otići u videoteku.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2024 : 14:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Liar Liar (1997)
VHS: Lažljivac

Jim Carrey u top-top formi. Obožavao sam ovaj film ranije, ali i danas je još uvijek veoma zabavan. To je još jedna uloga koju samo ludi Carrey može odraditi s takvim entuzijazmom i energijom. Onaj bonus što smo dobili na kraju, tzv. bloopersi, su jednostavno predobri, a posebno sam se dobro nasmijao na dio s njegovom tajnicom. Činjenica da je Carrey puno improvizirao u ovom filmu i tražio rješenja kako bi film bio što bolji, nekima je navodno to i smetalo, ali to mi je točno glupost jer samo prisustvo uz Carreyja dok izvodi takve ludosti moralo je biti čisto blago, a ti navedeni bloopersi samo nam dodatno otkrivaju koliko je rad na ovom filmu bio nevjerojatno zabavan.

Kad bi pričao s ljudima o ovom filmu, primjetio sam da je većini promakla ona scena kad priča sa svojim sinom ispred vrtića. Tamo dječak izgovara:

If I keep making this face, will it get stuck that way?
Carrey: „No. In fact, some people make a good living that way.

Ovo je Carreyjev lik u filmu doslovno mislio na sebe, odnosno na samog Jima Carreyja što je ispalo fora. Ali, ni dan danas nisam još shvatio onu spiku o sucu kad ovaj pristiže u sudnicu pa čujemo „please stand up to receive honorable Judge Marshall Stevens“, a Carrey na to onako pomalo podrugljivo: „honorable“. Kako je u tom trenutku Carreyjev lik bio nesposoban da laže, moguće je lako da taj sudac, u najmanju ruku, ima neku sumnjivu prošlost. Čovjek koji je portretirao tog suca, Jason Bernard, ubrzo je umro po završetku snimanja (srčani).


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2024 : 15:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Body Parts (1991)
VHS: Ruka zla

Body Parts je iznimno dobar psihološki triler s naglaskom na hororu, koji me doslovno držao prikovanim za ekran od prve do posljednje minute filma. Jeff Fahey briljira u svojoj izvedbi, ali i u onim trenucima kad nema nikakvih dijaloga, kada vidite samo njegove oči i užas kojim one isijavaju stvarajući pritom potrebnu napetost. Zanimljiva premisa filma postavlja nas u svijet psihologa koji radi u zatvoru s osuđenim ubojicama, poput lika tumačenog od strane Paula Ben-Victora za kojeg bih također rekao da je iznimno uvjerljiv u svojoj ulozi, a taj psiholog predaje i studentima o tim istim stvarima nastojanja shvaćanja zla koje se rađa kod takvih ljudi (kakav je i taj njegov klijent s kojim radi). I onda se dogodi ta automobilska nesreća (dosta realno prikazana) te on ostane bez desne ruke. U bolnici gdje je dovežen, navodno mu mogu prišiti novu ruku, ali njegova žena mora potpisat suglasnost i kad pristane, stvari polako kreću po tog lika u potpuno drugačijem smjeru, još kad sazna donora čiju je ruku dobio, ali i kad se ona krene nekontrolirano ponašati.. Zaista zanimljivo i napeto, bez praznog hoda i totalno drugačija radnja od one koju sam ja zamislio da će biti (što je svakako pozitivno).

Problem ovog filma je u tome što se nažalost suočio s problemom nezgodnog trenutka izlaska koji se baš podudario s uhićenjem stvarnog serijskog ubojice, Jeffreyja Dahmera, čiji je zločinački repertoar bio nevjerojatno zastrašujući, a između ostalog, čuvao je i dijelove tijela (Body Parts) svojih žrtava. Taj nespretni spoj stvarnosti i fikcije je utjecao na percepciju filma u javnosti, otkazivana su njegova prikazivanja i sav marketing koji ide uz to, baš ono ispao loš tajming, peh - da ne povjeruješ. No, kod filmofila vjerujem da to ne umanjuje činjenicu da on ima svoju kvalitetu i da zasigurno ima određeni broj svojih poklonika. Dobar je i prijevod VHS naslova, iako bi se film trebao zvati „Dijelovi tijela“, ali kao da improvizirani naziv „Ruka zla“ još više privlači na gledanje.


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 13/01/2024 15:39:48
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2024 : 17:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jingle All the Way (1996)
VHS: Luda božićna zvona

Nedavno sam ponovno pogledao ovaj film tijekom božićnih praznika s djecom (njima je to bio prvi susret s filmom) i mogu reći da ovaj film i danas djeluje svježe i na humorističan način dotiče probleme s kojima se suočavaju očevi kada pokušavaju pronaći savršen božićni poklon za svoju djecu, iz godine u godinu. Schwarzenegger je mudro odabrao snimiti ovaj film jer, između ostalog, predstavlja svojevrsnu tradiciju za glumce da se okušaju i u božićnim filmovima. Bez obzira volite li ili ne Schwarzeneggera, morate priznati da uvijek ima dobre filmske rečenice koje ostaju u pamćenju, za koje se u trenutku snimanja filma (kako je i on sam jednom izjavio) niti ne zna da će postat kao takve. Primjerice u ovom filmu, kad u jednom trenutku kaže „put that cookie down“, posebno kad rastegne taj zadnji dio na svoj prepoznatljivi, schwarzeneggerovski način. Osobno mi se ta movie line dobrano urezala u podsvijest, a kako imam strogi režim prehrane gdje za slatko nema nimalo mjesta, a ako mi nekad i dođe osjećaj za time, pustim si ovo njegovo s YT-a: https://www.youtube.com/watch?v=7HrnWC8zBcE.

Film je dobar i zabavan, a ta potraga je pomalo postala i uzaludna kad nakon sve te muke Schwarzeneggerov lik uspije doći do te figurice Turbo Mana, koja je toliko željena među najmlađima, njegovo dijete je pokloni drugom tati kako bi on razveselio svoje dijete, što na neki način ta gesta i šalje jednu lijepu poruku da umjesto da materijalne stvari poput igračaka budu ključne, emocionalna povezanost i provođenje vremena s obitelji je ono najvažnije i neprocjenjivo, što bi uvijek trebalo biti na prvom mjestu.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2024 : 19:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Domino (1988)
VHS: Domino

Ovaj film sam si naručio uglavnom zbog Brigitte Nielsen, no nažalost, ispostavio se prilično zbunjujućim iskustvom. Dijalozi većine filma činili su se besmisleni, dovodeći me do zaključka da se radi o nekakvom eksperimentalnom filmu s nekonvencionalnom naracijom koja mi nije bila po ukusu. Važno je naglasiti da ne bi bilo fer od mene da ga ocijenim kao loš film samo zato što moj dojam nije bio pozitivan, možda je riječ o tome da nisam uspio shvatiti umjetnički pristup filma ili neki dublji smisao koji mi je promaknuo zbog vlastitih preferencija.

Ipak, ono što mi nije žao kod ovog filma su scene s obnaženom i atraktivnom Brigitte Nielsen. Pitam se, je li ga Sly gledao i kako ga je on doživio? Ako ga je uopće pogledao. Taman negdje prije ovoga su se njih dvoje rastali.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2024 : 21:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Speed (1994)
VHS: Brzina

Ovaj film spada među moje najdraže akcijske filmove iz 90-ih. Premisa filma s autobusom i bombom koja će eksplodirati ako vožnja padne ispod 50 mph domišljato je osmišljena. Keanu Reeves i Sandra Bullock pružaju izvanredne nastupe, a kemija između njih dvoje je izvrsna. Zanimljivo je saznati da su, godinama kasnije na gostovanju (ne skupa već zasebnom) na Ellen Showu oboje otkrili da su bili zaljubljeni jedno u drugo tijekom snimanja filma, ali nisu niti znali to jedno o drugome. To je jedna od onih anegdota koje dodatno obogaćuju filmsko iskustvo, a prava šteta je što nisu otkrili svoje osjećaje tijekom snimanja jer bi bili jedan od najupečatljivijih filmskih parova 90-ih.

Dennis Hopper pruža izuzetno uvjerljivu izvedbu kao nemilosrdni negativac, a ovaj film bio je moj prvi susret s njegovim glumačkim umijećem, dok me nije nešto kasnije još više oduševio kad sam otkrio prekrasni „Blue Velvet“, u kojem sam zapravo i primjetio da mu točno leže takve bad guy uloge. Brzinu 2 nisam nikada pogledao, stvar je u tome kad sam vidio da ne glumi Reeves, nije mi to bilo to bez njega.


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 13/01/2024 21:38:57
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2024 : 14:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
8 Mile (2002)
VHS: 8 milja

Ovaj film sam toliko priželjivao u kolekciji u VHS formatu i presretan sam što mi se ta želja ostvarila! Film donosi veoma zabavne bitke, pri čemu su finalne, naravno, vrhunac na kraju filma, a dosta dobra je i ona ispred tvornice u okršaju protiv Xzibita. Jako interesantno je bilo također i za vidjet Eminemovu verziju Sweet Home Alabama (prvi put sam je čuo u Con Airu i zarazio se), baš me nasmijao, poput Mekhia Phifera za kojeg sam uvjeren da se ne smije samo zato što to scenarij možda nalaže, već mu je to tako prirodno došlo u datoj situaciji. Lose Yourself je dobila i Oscara, jedino mi u pogledu toga nije jasno kako oni to odlučuju, s obzirom da mi tu pjesmu praktički niti ne čujemo već tek pred kraj filma kad odlazimo već laganini u odjavnu špicu? Doduše, dok je Eminem u prikolici i dok stvara tekstove, možemo čuti tu pjesmu, ali jednu drugačiju verziju, ja bih rekao – verziju pjesme u nastajanju (https://www.youtube.com/watch?v=vOPaPS_1Y2M). Eminem nije tada bio na dodjeli (bio doma sa svojom curicom), ali je sa 17 godina zakašnjenja, 2020. dobio tu čast da je izvede na Oscarima 2020 (https://www.youtube.com/watch?v=Nhe-LJLZMHk). Zakon je bilo vidjet kako svi na kraju plješću, a posebno za drago vidjet Lea.

Moram još kazati da su mi ovo rijetke situacije da isti film pogledam dan za danom koliko mi je dobar bio. Pisao sam u ovom topicu kako volim kad filmovi imaju titlove (jednostavno – navika), iako s filmovima na eng. jeziku i nemam problema ako nema titlova. Ono što hoću reći ovdje – i ako imate dobre titlove kao što to ima ova VHS kaseta koju posjedujem, jednostavno kod tih bitki vam to ne može pomoći ako ne razumijete eng. jezik, to su zaista specifične situacije gdje takve bitke možete doživjet u onom svom punom smislu jedino u slučaju ako znate eng.

Dodao bih da saznanje o smrti Proofa i Brittany Murphy je teško bilo prihvatiti (Proof je nažalost par godina nakon ovoga ubijen, a Brittany umrla sa svega 32 godine).


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 14/01/2024 14:21:54
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2024 : 14:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
^^^
Vezano za ovo gore, fun fact - rekao sinu da uzme ovaj film s police i kad je otvorio kutiju, našao je Eminemov poster iz filma
I odmah ga bezecirao da ide u njegovu sobu.


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 14/01/2024 14:29:30
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2024 : 15:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Silent Thunder aka Revenge on the Highway (1992)
VHS: Tihi grom

Ah, Stacy Keach, jedan od omiljenih glumaca iz te stare garde. Silent Thunder u dosta pogleda nalikuje pomalo i na Spielbergov prvijenac „Duel“, samo što tamo nikad ne saznamo/vidimo lice glavnog negativca/vozača, ovdje je bilo izvjesno da će se to u završnici filma i morat dogoditi, ali identitet je prilično iznenađujući, doista me ostavilo u čudu, priznajem. Iako mi nije jasno zašto pozadina VHS kutije to spojla, sva sreća što sam blesav pa sam to uočio tek po završetku filma. Nakon što mu taj žuti kamion ubije osamnaestogodišnjeg sina, Keachov lik ide u potragu koja se čini sve više i više uzaludnom. Keach pruža dobar performans, osim u sceni identifikacije svog sina u mrtvačnici gdje nedostaje izražavanje osjećaja, ono, ni zrnca neke prikazane emocije koja bi bila normalna u takvoj užasnoj situaciji – niti jedne suze, ili barem da je udario šakom u nešto od bijesa, poviknuo – apsolutno NIŠTA. Taj dio je jedini propust, ovo ostalo je bilo dosta dobro, gdje se točno osjetila ta njegova želja da pošto-poto nađe krivca.

Film naglašava i promjene u odnosima s njegovom novopečenom ženom koja dijelom filma nije imala shvaćanja za njegovo ponašanje, čak su je i njene prijateljice htjele nagovoriti da krene dalje i da tu s ovim likom nema kruha, ali žena ispala na kraju puna razumijevanja i podržava ga u njegovoj teškoj borbi jer joj je jasno da je taj događaj tako šokantan da su se i morale dosadašnje njihove životne okolnosti i navike promijeniti. Ono što je jako tužno u ovom filmu, što su se otac i sin (dok je bio živ još, u tim prvim minutama filma) rastali svađom, da je tako morao proteći taj njihov zadnji razgovor u životu gdje ga je otac nazvao protuhom. I onda u jednom dijelu filma kad Keach prođe potom kraj jednog znaka i pročita: „Did you hug your child today?“. Uh, pa to je da ti srce pukne!

Taj znak je na kraju filma i završio na ploči nadgrobnog spomenika njegova sina, a on je nekako morao nastaviti dalje sa svojim životom. Na kraju filma postoji posveta pravom ocu i sinu (izgleda da se to zaista desilo u stvarnom životu), samo u stvarnosti tog vozača/krivca kamiona nikada nisu našli, dok su filmu taj kraj morali malo uljepšati, jer film je ipak film. Od spomenutog „Duela“ koji mi je jako drag i pored ovog filma, dobar mi je i onaj „Konvoj“ kojeg sam već spominjao ovdje u topicu. Ima i Patrick Swayze jedan film u tom tonu, mislim da je to „Black Dog“, ima pristojnih potjera kamionima i u tom filmu.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/01/2024 : 17:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Plato's Run (1996)
VHS: Smithov bijeg

Prije Silent Thundera u najavi je bio ovaj film pa je tako spontano došao na red za gledanje. Iznenađujuće dobra glumačka postava u kojoj je Gary Busey glavni lik. Kad čujem za njegovo ime ili vidim njegovo lice na ekranu, nekako mi je prva asocijacija – psihopat. Pa mi je ovdje isprva bilo pomalo teško prihvatit činjenicu i steći naviku da je on pozitivac, a da jedan od mojih filmskih junaka iz djetinstva, Roy Scheider – negativac. Solidan film pun akcije, ali i sa dosta mana od kojih valja spomenuti onu scenu pred kraj filma kad su Busey i Bauer morali proći kroz jedan poligon koji predstavlja svojevrsno minsko polje i imali su 10 minuta za to vremena, a oni su to otegli i dobije se dojam kao da su prelazili taj dio pola dana! Dobar mi je bio onaj dio gdje Gary vozi airboat (kao nekakav čamac s ventilatorom) što me podsjetilo na onu potjeru iz Policijske akademije 5 kad je društvo bilo u Miamiju. Sve u svemu, Gary Busey je prava faca i pojava, njegova prisutnost doprinosi ukupnom užitku gledanja pa i u jednom ovakvom projektu koji i ne odskače nešto po kvaliteti.

edit: zaboravih dodati, u filmu je i Marc Macaulay, naravno da skoro ništa ne govori i naravno da ga ubiju.
Valjda jedan od likova koji je najviše puta umro na filmu :)


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 15/01/2024 17:51:02
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/01/2024 : 18:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Beverly Hills Ninja (1997)
VHS: Ninja s Beverly Hillsa

Ova komedija sjajno reflektira duh devedesetih, nudeći gledateljima svojevrsnu parodiju na filmove s ninjama. Chris Farley je izuzetno urnebesan u svojoj izvedbi, isporučujući obilje gegova, a uz njega u filmu se pojavljuje i Chris Rock, kolega iz Saturday Night Live showa. Robin Shou također briljira u ulozi u kojoj je imao zadatak štititi Farleyjev lik, koristeći različite načine prerušavanja i kamuflaže koje su mi baš fora bile. Chris Farley je nažalost poslije ovog umro, sa svega 33 godine (veoma slično sudbini Johna Belushija).


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 15/01/2024 18:47:38
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/01/2024 : 19:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Night Angel (1990)
VHS: Anđeo noći

Zaželio se malo horora, a priznajem da i nisam imao neka prevelika očekivanja za ovaj film koji je na kraju ispao sasvim pristojan, s dosta dobrim dijalozima, glumom, pričom te neodoljivom prisutnošću bivše njemačke manekenke Ise Jank, koja s magičnim zanosom utjelovljuje demon po imenu Lilith, donoseći zavodljivu i mračnu dimenziju svom liku. Jedna od najneobičnijih scena je onaj kao put u pakao koji je ispunjen svakavim čudnovatim likovima, a ono što najviše izdvaja tu scenu je zasigurno žena koja podiže ogromne sise da bi se otkrilo da su to dvije odvratne glave - ovo će me definitivno proganjati nekoliko dana!


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/01/2024 : 11:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Swing Vote (1999)
VHS: Glas koji odlučuje

Nisam neki fan političkih tema u filmu (osim ako Oliver Stone ne stoji iza njega), ali ovaj film može biti taj glas koji odlučuje da promijenim svoje mišljenje. Abortus je ta škakljiva tema koju obrađuje ovaj film, za ili protiv, ističući kako obje strane imaju valjane razloge, dobre argumente, čineći odluku izuzetno teškom - kako se u filmu kaže, obje strane su u pravu, ali i obje su u krivu, ključ je pronaći ravnotežu. Andy Garcia u ulozi suca Kirklanda nedavno imenovanog u Vrhovni sud nosi to breme odlučujućeg glasa, onu odlučujuću odluku, onaj odlučujući glas. I ovako i onako mu nije lako, a skoro svi žele manipulirati njegovim glasom, odlukom, stvarajući mu dodatni pritisak, pa čak i vlastita žena. U početku je dosta i samozatajan, djeluje suzdržan jer mi dosta dugo ne vidimo njegovo jasno stajalište u vezi toga, kao da i on sam još ne zna i važe svoju odluku. Ali, sve se to isplatilo čekati do pred kraj filma kad nam stiže taj vrhunac, taj monolog lika Andy Garcie koji je baš oduševio! Zanimljivo je bilo i oko njegove kćeri, gdje isprva ne shvaćamo potpuno o čemu je riječ, ali ubrzo počinjemo slagati kockice i otkrivamo tu kompleksnost situacije koja dodatno obogaćuje ovaj film. Ne smijem zaboraviti spomenuti i glumca Roberta Proskyja, koji također pruža izuzetno snažnu izvedbu u ovom filmu, uistinu impresivno.


Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7649 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/01/2024 : 11:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Možda je glupo pitanje, ali zašto to sve gledati sa VHS-a?

Mada ja ovih dana razmišljam o nabavci kasetofona, baš juče gledam kako Sony ima neki model sa kasetama, a novi album Bjork ima da se nađe na kaseti, što je sve prilično iracionalno.

Edited by - alexts on 17/01/2024 11:30:49
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/01/2024 : 12:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nije uopće glupo pitanje. Kod mene prevladava snažna nostalgija za vremenom kada je odlazak u videoteku bio poseban događaj i gdje imam nezaboravne uspomene na to razdoblje života. Već sam nešto slično pisao u ovom topicu o tim razlozima, a među njima su i ti krupni titlovi koji su karakteristični za VHS kasete, rituali poput premotavanja vrpce na videorekorderu (zadnjih par kaseta nisu bile vraćene na početak, ali kome se sad žalit ), autentični izgled VHS kutija i one najave na njima, gledanja najava drugih filmova prije onog glavnog filma i drugih dodatnih materijala koji su obično prisutni na VHS kasetama. Ukratko, to je ta neka emocionalna povezanost za prošlim vremenima.

Imam ih oko 950 VHS-ova zasad, ali to nije samo radi skupljanja i da ja to nagomilavam, ja ih redovito gledam i koristim, barem sada kad sam na godišnjem. Imam i oko 250 filmova na DVD-ovima, pri čemu neki filmovi koje volim posjedujem u oba formata (VHS i DVD). Nedavno sam nabavio još jedan videorekorder, za svaki slučaj da imam u rezervi ako moj krepane.

Znam da je to sve čudno naročito danas kada imamo Netflix i sve živo, a i Vukozec je dobro komentirao tu "problematiku" ovdje u ovom postu na prvoj stranici ovog topica, pogotovo ovaj dio:
quote:
Originally posted by vukozec

No skupljanje filmova danas kad je apsolutno svaki medij dostupan, kako ilegalno tako legalno, u digitalnom obliku, i to u cloudu, bez potrebe čak i za lokalnom digitalnom kopijom, nema ništa više ali ni manje smisla od skupljanja bilo čega drugog, muzike, knjiga, stripova. Tako, da kome je gušt, potpuno ga razumijem, go for it. Mene malo vuče da se bacim u skupljanje Criterion izdanja.

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7649 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/01/2024 : 13:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Moj prijatelj je jedno vreme držao video-klub, tako da i ja imam lepe uspomene iz tog perioda.

Ali, nisam bio ljubitelj kvaliteta snimaka na VHS-u. Zbog same trake (razmazanost boja, neoštrost) ili presnimavanja ili prebacivanja na 4:3 format sa odsecanjima slike širokog platna.

Još smo u Srbiji imali legalne izdavače, koji su telekinirali filmove za VHS (First Prodaction - filmove manjih/nezavisnih filmskih studija, ne-mejdžors američkih...), nisu bili sa video-mastera, pa su bili zelenkasti snimci, isprani, blago pulsirajući...
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1451 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 17/01/2024 : 13:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Podrška Reemu. To razdoblje videoteka i ja pamtim po ugodnim uspomenama, dođe petak i nakon škole ideš po tri kazete (jer morao si minimalno tri dignuti ako si želio držati preko vikenda, 3 dana). A tek kad je "Gladijator" bija, pa čekaš ko ozeba sunce, a za njega gazda uveo obvezu vraćanja odmah drugi dan koliko je popularan film bio tada.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/01/2024 : 14:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@alexts - nabavio sam čak neke VHS kasete porijeklom iz Srbije (Beograd), evo poslikao sam jedan takav.
Ne znam otkuda oni na našem tržištu, a možda je to još iz vremena dok smo bili u Yugi..


quote:
Originally posted by prop_ovednik

Podrška Reemu. To razdoblje videoteka i ja pamtim po ugodnim uspomenama, dođe petak i nakon škole ideš po tri kazete (jer morao si minimalno tri dignuti ako si želio držati preko vikenda, 3 dana). A tek kad je "Gladijator" bija, pa čekaš ko ozeba sunce, a za njega gazda uveo obvezu vraćanja odmah drugi dan koliko je popularan film bio tada.


E to je to, i ovo stoji za te neke popularne filmove, morao si nekad čekat dok ne dođeš na red :)

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.54 seconds. Snitz Forums 2000