forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/03/2023 : 22:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ovo što sam jučer dobio (76 VHS-ova), smjestio sam privremeno ovdje.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/03/2023 : 22:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dobio sam i dva filma na poklon + par epizoda serije "Prijatelji" (za koje nisam znao da su bili dostupni na VHS-u).
Ove futrole također po prvi put vidim uživo :)









"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/03/2023 : 14:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
baš si entuzijasta
ja nemam gdje pustiti dvd ili cd a ti vhs

ja sam sve to namjerno razbacao
eno na vikendici650 dvdova jebo to

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/03/2023 : 16:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kad ti ja uživam u tome :)
Čim sam vidio da mi videorekorder radi iako je možda prošlo skoro 20 godina od njegovog zadnjeg korištenja, rekoh, zašto ne ;)
Malo počistio glave za svaki slučaj, ali nisu bile neke nečistoće.

Nakupio sam dosad, čini mi se, oko 314 VHS filmova, ali sad ću malo stati s nabavom.
Dobro što nije to samo ono skupljanje i slaganje u policu, već redovito gledam, koristim, kad god stignem.

quote:
Originally posted by ReemCP

Ovo je moj VCR koji je i dan danas živ, pokrenuo ga nakon toliko godina i radi
VCR Philips 296 (slika je inače sa njuškala, ali moj je ovakav identičan)




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/04/2023 : 14:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 06/04/2023 : 18:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Imam i ja nešto DVD-a i VHS-a,pa postavim slike kada ulovim vise vremena,nego kazes da si čistio glave na vcr-u,ja još uvijek imam kazetu za čiscenje glava skupa sa tekućinom u bočici koja se naljeva u tu kazetu,imam još oko pola bočice.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/04/2023 : 21:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da postoji takva kazeta za čišćenje glava dok nisam nedavno vidio jedan takav oglas gdje se prodaje takva kazeta, zanimljivo.

Inače, ovih dana sam nabavio novih 90 VHS-ova, evo slika od par njih:



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/04/2023 : 22:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Affliction (1997.)
VHS: Grad zločina


Nakon što sam pogledao Hardcore (1979.), pa nedavno i na HRT 3 "Taksistu", random odabirom na red za gledanje došao je film u kojem je svoje prste opet imao Schrader. Nekako ukratko bi mogli reći da ovaj film prikazuje situaciju kako traume iz djetinjstva mogu utjecati na kasniji život pojedinca i kako se takve stvari prenose s jedne generacije na drugu. Tu mislim prvenstveno na lika Wadea (kojeg tumači izvrsni Nick Nolte, baš je ovdje razvalio!), čiji lik ima problematičan odnos s ocem (James Coburn), a alkoholizam (ne sjećam se je li postoji čista minuta filma, a da njegov lik ne pije alkohol ili puši) samo pogoršava njegovu situaciju.



Iako se u početku nadaš da će Wade popraviti svoj odnos sa kćeri (jer ona baš i ne želi boraviti kod njega), pa kad se dogodi ona nesreća u lovu na koju Wade sumnja da su tu neke druge stvari u pitanju, kao ubojstvo gdje je nekoliko visoko pozicioniranih ljudi upleteno, kad pomisliš da bih ih on možda mogao razotkriti i postati neka vrsta lokalnog heroja, film uopće ne ide u tom smjeru, već Wade postaje sve više autodestruktivan kako se bližimo kraju, a to se naročito osjeti i vidi od trenutka kad je primio svog oca da živi s njim i njegovom ljubavnicom.

Kako se bliži kraju filma, Wade sve više postaje sličan svome ocu, što se primjećuje i kod lizanja soli neposredno prije ispijanja alkohola, što obojica rade. U sceni kad lik glumice Sissy Spacek sjedi za stolom, a nasuprot nje Wadeov otac i kad liže sol, iako ona u tom trenutku ništa ne govori, ali kao da se vidi u njenom pogledu da je u tom trenutku pomislila da se Wade pretvara u svog oca i da ga mora napustiti, Spacekov lik shvaća da će njezin život završiti na isti način kao i život Wadeove majke ako ostane s njim. Kao sto je rečeno u filmu, neke žene cijeli život žive u tišini, trpe i na kraju samo umru.

Nick Nolte je impresionirao svojom izvedbom, također i James Coburn kojeg glumi njegova oca, a atmosfera snježnog okruženja dodaje posebnu notu filmu. Definitivno se radi o filmu koji ostavlja dubok dojam i potiče na razmišljanje još nekoliko dana nakon gledanja.



Neke zanimljivosti koje sam iskopao:

* Ulogu Jamesa Coburna prvo je odbio Paul Newman, a zatim James Garner. Obojica su to odbili jer su smatrali da bi bilo jako zamorno glumiti tako mračnog, groznog lika. Oba glumca bili su Coburnovi prijatelji, a Garner ga je predložio za ulogu.

* James Coburn izašao je iz mirovine kako bi glumio u filmu. Kasnije će za svoju izvedbu dobiti Oscara.

* Prema Schraderu, Spacekov suprug Jack Fisk bio je taj koji je došao na ideju da likovi Wadea i Glena Whitehousea ližu sol s ruku kako bi pokazali koliko su otac i sin slični.

* Nick Nolte tvrdi da je on bio taj koji je uvjerio Sissy Spacek, s kojom je radio u Heart Beat (1980.), da se pojavi u filmu uz njega.

* Glumačku postavu čine dva dobitnika Oscara: James Coburn i Sissy Spacek ; i dva nominirana za Oscara: Willem Dafoe i Nick Nolte.

* Kad se obitelj ponovno okupi na sprovodu Sally Whitehouse, Rolfea ( Willem Dafoe ) njegova sestra pita je li ozbiljan kršćanin, što on poriče. Dafoe je devet godina prije glumio Isusa u Posljednjem Kristovom iskušenju (1988.).

* Godine 2018. uvršten je u knjigu "101 čudesan film koji ste možda propustili" australskog filmskog kritičara Davida Strattona .


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/05/2023 : 11:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
U ovom postu sam pisao o plavoj VHS kaseti, ali nisam znao da su znale ići i bijele, fora.







"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2023 : 09:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Prije par dana mi došla nova tura VHS-ova (opet me uhvatilo), evo slike od par njih (najviše sretan zbog Clerksa!):


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2023 : 11:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Među zadnjom turom, pristigao mi je i ovaj film (ili bolje rečeno, filmovi) gdje sam po prvi put vidio da originalna kaseta ima dva filma (ajde da je riječ o movie dvd-u pa ok, ali ovo nisam imao prilike vidjeti).

Malo je možda zeznuto tko želi gledati odmah drugi film, treba znati onda točno premotati na njegov početak



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2023 : 13:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dr. Giggles (1992.)
VHS: Dr. Giggles

First things first. This town murdered you. It's sick... and must be cured.

Dr. Giggles je slasher horor film koji sam neku večer pogledao i moram priznati da sam se jako zabavio. Štoviše, oduševio sam se njime! U glavnoj ulozi, Larry Drake briljira kao poremećeni doktor, a prije ovog filma, Drakea sam zapamtio po njegovoj ulozi u filmu Darkman. Dr. Giggles je prilično zabavan i jeziv film, a upravo zahvaljujući Drakeovoj izvedbi poremećenog doktora i taj njegov smijeh (hihotanje) koji prati njegovu psihotičnu ulogu stvaraju dojam apsurdnosti koja je dobro odmjerena u ovakvom, jednom filmu.



Ono zbog čega se jednostavno mora pogledati ovaj film je niz tih referenca na doktore, odnosno kliše-rečenica koje inače izgovaraju doktori koje su ovdje tako dobro iskorištene u svakoj sceni da je to bolesno dobro :) Takve domišljate i osmislene scene su izvanredno napisane i upravo one upotpunjuju njegovu karakterizaciju kao zlikovca. Svaka je scena nova kad Drake stupi u akciju, drugačija, ali izvrsno pogođena da ti dođe točno žao što je taj i taj kadar prošao jer ga želiš opet pogledati iznova. Teško mi je u ovom trenutku zamisliti tko bi bolje odradio ovu ulogu od samog Drakea, teško mi je zamisliti nekoga tko bi ju iznio jednako dobro kao on.

Iznimno mi je drago da imam ovaj film u VHS kolekciji i nadam se da ga gledam ponovno ove godine tamo oko "Noći vještica" :)
I da, kako Dr. Giggles kaže u jednom trenutku:

Laughter is the best medicine.





Neke zanimljivosti koje sam iskopao:

* Broj tijela: 17

* Jennifer Aniston () i Ashley Judd obje su bile na audiciji za ulogu Jennifer.

* Kako bi se stvorila bizarna POV snimka kroz usta jednog od likova, konstruiran je predimenzionirani podupirač za usta u koji kamera može stati straga. Kako bi se uskladila s veličinom usta, napravljen je preveliki depresor za jezik koji će koristiti glumac Larry Drake.

* Ted Danson razmatran je za naslovnu ulogu.

* U epizodi #72 podcasta Killer POV, redatelj, Manny Coto , otkrio je da mu je MPAA rekla da mora još puno raditi na filmu prije nego što mu daju ocjenu R. Morali su izbaciti mnogo krvi jer je MPAA bila posebno oštra prema njima budući da su horor filmovi bili suočeni s teškom cenzurom ranih 1990-ih.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/05/2023 13:49:29
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2023 : 22:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Naletio sam na još jedan slučaj, primjer jedne VHS kasete kakvu dosad nisam vidio.
A to je upravo ovaj detalj, gdje je pomični dio kasete crvene boje, dok je ostatak uobičajen.







"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 13/05/2023 : 17:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Danas našao na lokalnom placu(buvljaku)original dvd Disneyev"George of the jungle" sa Brendan Fraserom iz 1998. (s Hr.titlom)i radi.Ovo mi je sada trenutno najstariji dvd.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/05/2023 : 22:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bravo na ulovu

Moj nastariji dvd (ako se misli na godinu kad je film izašao) je Malteški sokol iz 1941.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 14/05/2023 : 17:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj George of the jungle je baš samo izdanje ,tj. kutija i disk iz 1998.A inače imam ja starijih fimova na dvd-u npr.Čarobljak iz Oza,Casablanca,Neki to vole vruće,Willy Wonka(stara verzija),Pakleni toranj,Poltergeist,Bliski susreti treće vrste,Vatrene ulice itd.ali su sami diskovi novijeg datuma.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/05/2023 : 17:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, sad mi je jasno, moje isprike na nesporazumu :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 14/05/2023 : 17:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
A što se tiče kazeta najstarija mi je bila Bijeg iz New Yorka iz 1990.,ali sam je poslje prodao,kada sam se riješio većine kazeta,tj.uglavnom onoga što sam umeđuvremenu uspio nabaviti na dvd-u,a i zauzimale su mi puno prostora,koji mi je falio za dvd-e i stripove.No one meni najbitnije filmove na kazetama sam si ostavio,ali velim to je samo mali dio onoga što sam imao.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/05/2023 : 18:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

No one meni najbitnije filmove na kazetama sam si ostavio,ali velim to je samo mali dio onoga što sam imao.


Kad ti se bude dalo, pa malo poslikaj to i stavi ovdje :)

Ne znam koja je meni kaseta najstarija, to vjerojatno piše na pozadini njezine kutije.
Ali, znam da mi je najstariji film (kojeg imam na kaseti) onaj od Kubricka, 2001.: Odiseja u svemiru iz '68. godine.
Meni je to fantastičan film, ali ne vjerujem da ovdje ima nekoga kome se dopada.
Koga god pitam, ljudima je obično naporan, dosadan i predug.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/05/2023 : 19:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Ali, znam da mi je najstariji film (kojeg imam na kaseti) onaj od Kubricka, 2001.: Odiseja u svemiru iz '68. godine.
Meni je to fantastičan film, ali ne vjerujem da ovdje ima nekoga kome se dopada.
Koga god pitam, ljudima je obično naporan, dosadan i predug.



Slabo pratiš.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/05/2023 : 21:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ma daj?
Ajde, bas mi drago da sam u krivu :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 14/05/2023 : 21:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Evo malo slika,nisam baš u tome kako se stavljaju na forum,pa nije baš dobro ispalo,nekad sam sa tinypicom,ali već dugo nisam stavljao slike ovdje.Bar ne kako treba.

[url=https://postimg.cc/JsP8FLrP][/url]

[url=https://postimg.cc/xcV9J5py][/url]

[url=https://postimg.cc/9RHLtD6S][/url]
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/05/2023 : 21:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast bvagner3 na slikama i kolekciji
Baš si fino složio taj kutak sa filmovima, impresivno

Na prvoj slici sam prepoznao neke VHS-ove koje imam i ja u kolekciji, mislim na: "Odjek smrti", "Deseta stepenica" i "Sakupljač kostiju".
Možda imam i još neki od tih, ali nisam siguran.
Moram napraviti popis VHS filmova da znam točno što imam, jer uskoro će ih kod mene u kolekciji biti preko 600 VHS-a :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/05/2023 : 12:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
U najnovijoj turi, stigla mi VHS kolekcija Rowana Atkinsona.









"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 15/05/2023 12:25:21
Go to Top of Page

djvaso
Starting Member

2 Posts

Member since 16/07/2023

Posted - 17/07/2023 : 10:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send djvaso a Private Message  Reply with Quote
Imam razne vrste optičkih diskova: DVD, HD-DVD, Blu-ray, Ultra Blu-ray pa čak i nekoliko LaserDisk-ova. A nešto ću reći i o kasetama, samo da nađem slike.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000