forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Moj obračun sa svima-sve je na 1. i 12. str.:))
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2024 : 07:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message
Drugovi, tko je za, tko je protiv?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/02/2024 : 07:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by AleksandarN

@wintermute Slazem se. Tamo bi to trebalo prebaciti ovu temu kao i franinu temu za psiholoske probleme i njegove istomisljenike jer se to ne tice stripova.



Na franinoj livadi se o stripovima priča više i zanimljivije nego na 90 posto tema u stripovskom podforumu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/02/2024 : 07:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
To što je frano osebujni kenjator je drugi par postola.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2024 : 07:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message
To bi bio dobar opis strip autora :)
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/02/2024 : 08:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by AleksandarN

@wintermute Slazem se. Tamo bi to trebalo prebaciti ovu temu kao i franinu temu za psiholoske probleme i njegove istomisljenike jer se to ne tice stripova.



Na franinoj livadi se o stripovima priča više i zanimljivije nego na 90 posto tema u stripovskom podforumu.



i ne samo piše...najkreativnija i najbitnija tema na forumu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2024 : 14:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message
Saša, Aleksa, AleksaNdre! Mili moj!
Pa, gde smo ovo završili?

Au, šta nam ostade od umetnosti.

Aleksa, dok sam pri zdravom slovu...

Lako vas je namirisat, čak i preko računara...
Drugarice i drugovi.
Reda bi svugdje dovodili, slikama se divili, prijateljovali, slatkoriječivali i dijagnosticirali.

Bratstvo i jedinstvo dijelili.
Sve dok je po vašem.

Aleksa, nitkove, mili.
Ostaj mi zdrav.

:)

PS navrati na livadu.
Ekipa tam crtkara, trudimo se...









Edited by - frano on 19/02/2024 14:29:55
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15753 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2024 : 14:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Frano moj, druze mili, prijatelju stari, jesi li mi pokusao second chance ikonu uraditi? Ako se ima vremena. Zara ti ne bi trebalo nedostajati.
Da ne jurcam po ledini...
An?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/02/2024 : 15:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message
Ivane, palo mi na pamet...
Hoćeš da ti pošaljem one skice?

Jednostavne su, al baš dobre...

Zdrmo sam nešto na onom tragu ... nečeg čistog u Štuliću...

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15753 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2024 : 15:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by frano

Ivane, palo mi na pamet...
Hoćeš da ti pošaljem one skice?

Jednostavne su, al baš dobre...

Zdrmo sam nešto na onom tragu ... nečeg čistog u Štuliću...





Samo lud covjek bi rekao ne. Daj stari da vidim. Sa zadovoljstvom. Udri mi na whatsup, da 'bacim oko'. Ili si mislio postom, nesto novoga sto si radio...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/02/2024 : 08:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
tema godine
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
608 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 20/02/2024 : 09:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message
Mladjo forumaš godine 2024.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/02/2024 : 21:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Zamišljam mladju kako sjedi zavaljen u naslonjač, digao noge na stol, ispred njega krigla piva i kokice.
S desne strane mu žena pri ruci, malo je češka. S vremena na vrijeme baci pogled na laptop, čita komentare sawitcha i ekipa, cereka se i komentira sa ženom:

"Anđe, dajgle ovih budala, ja otišao s foruma, oprostio se ljudski a oni ne prestaju s glupim komentarima. Ne mogu brez mene. E jesam im ga viknuo!"

Onda primakne ženu bliže, zagrli je, cmokne ono momački, plesne je po guzici i kaže:

" Deder donesi mi još jedan sixpack iz frižidera i pristavi kavu..."



Hahaha baš je tako
Ja inače nisam ni otvorio ovaj topic dosad, odnosno stavio sam onaj svoj prvi post i otišao u Libanonski restoran sa ženom jer je bilo Valentionovo
Inače, Lwood, Kiky...Jeste i vi proslavili Valentinovo?
I sad već sat vremena čitamo i umiremo od smijeha
Rekao sam da više neću pisati ali moram odgovoriti nekim ljudima.
A i staviti ću ovo u prvi post tako da se i tamo vidi.

1)
Igor23 je napisao ovo:
"Braniš kurcoglavog,a kurcoglavom je cilj napravit nered.Pokušao je to i na Libelusovom forumu,ali je lagano dobio odjeb..isti scenario kao i ovdje,samo je epilog drugačiji:)Tamo je poljubio vrata:)Vriđa ljude ničim izazvan ,dobije upozorenje,ne staje i dalje,onda spika otprilike kao i ovdje, otići ću s foruma,ako nije po mome..itd,itd...Ustvari dobro je da postoje takvi likovi,nisu ni svjesni koliko ujedinjuje ljude..."

Dakle očito je da je "gospon 85" (od sada tako zovem sawitcha jer smatram da mu je IQ maksimalno 85) probao svoje opančarsko-prepotentne vratolomije izvesti i na drugim forumima ali je dobio odjeb.
Možda je to pravi forum za mene - tamo očito modovi i admin imaju muda i ne trpe pizdarije.

2)
Gospodin 85 je relativno nedavno izjavio da bi se odrekao vlastitog djeteta da je gay. A članicu Grofica Varga je stavio na ignore listu jer je gay. Pitanje za vlasnika sajta:što gospodin 85 sa takvim stajalištima i dalje radi na forumu? Da li je to zbog toga što je kupac izdanja pa mu je sve dozvoljeno? Ili je službeno stajalište foruma da su gay osobe nepoželjne na forumu?

Da li ja sada slobodno mogu napisati "Pederi su stoka" ili "Da mi je sin peder, bacio bih ga na ulicu" i proći ću nekažnjeno? Jer gospodin 85 ne samo da je prošao nekažnjeno nego i dalje piše po forumu.
Tražim da ga se zbog njegovih ultrahomofobnih izjava trajno udalji sa foruma.

3)
Jedan od glavnih spamera nesvrstani na 34. str. topica Arkham asylum izjavljuje:"Solar je bija aspsolutno nesposoban moderator...Na to san puka i otvorija topic di san pozva Markosa da pizdi makne moderatorske ovlasti jer nesposobne pizde ne mogu bit moderatori(vidi mladjin primjer)...Jel mi žaj šta se član Solar pokupija sa foruma? Iskreno, boli me kurac.
Jel mi drago šta san zaslužan šta se moderator Solar pokupija sa foruma? Je. Neizmjerno.


Dakle jedan od glavnih ultraspamera i hejtera (zapravo ne hejtera, nego mrzitelja, jer on ne hejta, on mrzi) otvoreno priznaje da je otjerao jednog od najboljih članova foruma samo zato što ga mrzi.
Solar je otišao jer više nije mogao trpjeti vrijeđanja i uvrede te to što ga Markos nije zaštitio.
Još jednom, Solar je otišao upravo zbog jednog od nekolicine spamera koje sam u prvom postu spomenuo kao najveći problem. Oni nisu hejteri nego mrzitelji. Oni ne hejtaju, oni mrze. Samo čovjek valjda nema čelične živce kao ja pa je otišao tiho, ne raspravljajući se jer nije imao živaca svađati se sa Nesvrstanim, gospodinom 85 i drugima.

4)
I tu dolazimo do glavnog problema:Markos svojim nedjelovanjem odnosno opterećivanjem zbog toga što oni pišu, umjesto da ih otjera u tri lepe ili kaže modovima"Dajte skinite mi ove s qurca" zapravo štiti spamere jer on djeluje kao moderator i ne da na njih "da se ne bi nekom zameril".

Još do prije nekoliko godina na ovom forumu je bilo 6 moderatora:Ultras, King Warrior, Solar, mladjo, manhunter, globinjo.

Sada je ostao 1.


Zašto? Svatko ima svoje razloge ali mislim da je glavni razlog bio taj što je Markos cijelo vrijeme popuštao spamerima.

Znači ja udaljim gospodina 85 zbog valjanog razloga, i on odmah kao uplakana bakica šalje Markosu PM-ove, otvara topice naslovljene na Markosa i on umjesto da mu kaže „Od…i i rješavaj to sa moderatorima“, on sluša njega, dopušta mu da piše kaj hoće, odgovara mu na postove… I onda se Marko žališ kaj te spameri „gnjave?“ Pa sigurno te uvijek nekoliko istih gnjavilo, a umjesto da pustiš modovima da to rješavaju, ti se „petljaš“ u njihove odluke i to spamer poput gospodina 85 "osjeti" i onda se stalno obraća tebi kao da modova nema. Što si uopće odgovarao njihovim prozivkama modova? Gospodin 85 napravi grešku za ban, popije ban i kad se vrati otvori topic „Markose“. I onda mu se taj topic zaključa, onda on izvrijeđa mene na drugom topicu, onda ponovo dobije ban i ponovo ide plakati tebi. Takve stvari si doživljavao i dopuštao i zato ti sada spameri vode forum. Njih nekoliko ti je godinama pljuvalo po meni i ti umjesto da kažeš „maknite se“ ili „obratite se moderatorima“ ti se ideš bakćati s njima. Pa što su ti onda i potrebni moderatori ako se na kraju ti bakćeš s njima? Onda ti budi mod i to je to.
Dakle slaba karika ovdje je Markos, a gospodin 85 je to shvatio i svojom prepotencijom je dogurao do toga da je jedan od najvećih spamera na forumu. Markos nije dozvoljavao da se ide "grubljim" metodama i da se jednom zauvijek izbaci sa foruma :gospodina 85, lwooda, Nesvrstanog, Kikyja, tintona...I to tako da kaže modovima:"Riješite to". Umjesto toga, on to nije dopuštao i uletavao je kao mod i često poništavao odluke svojih modova "da se ne bi nekom zameril".

E pa nekome si se zamjerio Markose.

Svojim modovima.

Ljudima koji su za tebe bili spremni sve napraviti i koji su čista srca volontirali jer su vjerovali u tebe.

Rezultat?

1 mod od 6.

A i taj je uvijek na strani gospodina 85 tako da taj spamer može biti miran.

To je tvoj uspjeh Markose. Sačuvao si spamere, a rastjerao modove.

Oh, sigurno su oni imali nekakav "službeni" razlog za odlazak ali vjeruj mi - ti si ih otjerao svojim ponašanjem.

Dakle, Markos je jednostavno trebao vjerovati svojim modovima i ne petljati se. Sad on meni kaže"ja trpim kritike zbog tebe". A od koga? Od uvijek istih spamera! Pa naravno da će se spameri uvijek žaliti, zato i jesu spameri. Ali da si odmah u startu rekao "ja nemam ništa s tim, obratite se modovima" i da si im pokazao da ih ne fermaš ni pola posto, oni bi se s vremenom skinuli tebi s grbače i naučili da mogu vrijeđati, kritizirati i napadati isključivo nas, moderatore. Ali ne, ti si uletavao, poništavao odluke modova, štitio spamere i sada imamo ovakvu situaciju:

Spameri vode forum.

Ima se samo jednog moderatora.

A i taj štiti gospodina 85.

Uglavnom, kako to funkcionira na scomu:
Moderator izbaci spamera
Spamer se žali šefu sajta.
I šef sajta umjesto da kaže modovima „rješavajte to, recite mu da mi više ne šalje žalopojke“, šef sajta sluša te spamere i vjeruje njima.
Umjesto da je odmah odkantao spamere poput gospodina 85, Lwooda i ostalih, on ih je „trpio“.
Pa šta si ih trpio? Što ih nisi otkantao? Da ih nisi slušao i da si sve prepustio modovima sada ti forum ne bi vodili spameri.

Godinama su ti „ljudi“ zapravo par spamera koji se vječito žale.

Nema veze, ja odlazim.
I drago mi je da je nekoliko tisuća ljudi vidjelo:
- da spameri vode forum
- da je jako veliki broj ljudi (i modova) otišao zbog njih
- ja sam ostavio svoj trag (Nathanov topic, Knjige & co topic, osvrti na pročitane epizode...)
- ima nekoliko entuzijasta na forumu ali to je malo ljudi za ovaj nekada veliki forum i sajt,a postoji šansa da će i njih spameri pojesti
- ja mislim da sam sa 17 godina na forumu i 13 kao moderator mnogo doprinjeo sajtu, a kao mod sam imao nekoliko grešaka u 13 godina ali spameri su sve prikazali kao da sam ja glavna nevolja sajta ali sami vidite da li im vjerujete ili ne.

Uglavnom, meni je, kad se sve zbroji bilo lijepo. Hvala na 27 poziva i poruka preko WhatsAppa, znam da vam je nezgodno sada pisati tu, ne želite taj pritisak na sebi i to je u redu. Vidimo se i čujemo!

I kao što rekoh:imam sređen život:najbolju ženu na svijetu, odličan posao, stan, auto, "mali milion" stripova, dobre audio komponente, čitam stripove i knjige koje volim, gledam filmove koje volim...Ma sve je super.

Živili prijatelji!

A za mrzitelje, ne hejtere nego baš mrzitelje:

Zbogom žohari!


P.S.
Nego kad već govorim da odgovorim Diskatchu u vezi one afere:
Gledaj prijatelju, ja sam se napomagao ljudima u životu uzduž i poprijeko do trenutka dok nisam shvatio da 1)Mnogi ne cijene to što za njih radim i 2)Dok nisam dobio nož u leđa od istih tih ljudi kojima sam pomogao.
Ja sam bio u poziciji pomoći mnogima.
I pomogao sam.
I što se desilo?
Evo ti dva primjera:Tamo negdje 2003. dolazi mi dečko, više ni ne znam kako se zove, i kaže doslovce:"Mladjo pomagaj, nitko u obitelji ne radi, živimo od mamine mirovine, četvoro nas, daj nađi nešto molim te, biti ću ti vječno zahvalan". I ja porazgovaram sa jednim graditeljem i pitam ga "Čuj, jel' ti trebaju ljudi? Imam jednog dečka kojem hitno treba pomoć." On mi kaže da može, da ima posao noćnog čuvara zgrade u izgradnji, a poslije može raditi kao recepcioner. Ja velim super i kažem to tom dečku te mu dam kontakt od prijatelja.
Tjedan dana kasnije ja ponovo sretnem toga poduzetnika i vidim da me čudno gleda."Čuj, jel' bio onaj moj kod tebe?" - pitam ja . A on, onako pomalo sramežljivo kaže:"Ha gle bio je, ja sam mu ponudio posao i plaću od 3500 kuna (kao 7000 kuna ili 900 eura sad!) ali on je to odbio sa riječima da mu je to premalo, da će on "preko mene" naći nešto bolje, da je to sića...Kužiš? Ne samo da sam se osramotio pred tim gospodinom nego sam i izgubio mogućnost da mogu tog čovjeka išta tražiti sljedećih 5-6 godina zbog lika koji to uopće nije cijenio!
Kužiš?
Pošten-jeben.
Međutim nastavio sam i dalje pomagati ljudima (iako, kada sam ja trebao nešto broj ljudi koji su bili spremni pomoći je bio osjetno manji ali dobro...), a ljudi su me još dosta puta razočarali (da, ti isti kojima sam pomogao!) sve do prije 7 godina.
E tada...Tada me izdala osoba kojoj sam jako vjerovao i kojoj sam našao posao u uredu koji doslovce gleda na bana Jelačića.

A ona me izdala i još je dugo vremena radila protiv mene.

Tada sam rekao "Dobro. Od sad imam svoj popis od 10-15 ljudi kojima pomažem i više nikome". I da, znanje je roba kao i svaka druga i ima cijenu.

Zato ti nisam pomogao. Jer više ne pomažem nikome jer sam se opekao i jer mi je iskreno pun qurac besplatnog pomaganja, a da zauzvrat dobijem kitu.

Ok, pomognem i dalje koji put besplatnim savjetom i da, pogriješio sam, trebao sam ti pomoći ali baš si mi uletio "u nezgodan čas" kad me njih 5 u istom danu tražilo "samo" uslugu i bio mi je pun qurac davanja usluga bilo kome.

A što se tiče "dobrog djela" - pa to je bilo baš onako kako sam opisao u topicu. I ja i dalje smatram da je otkup ukradenih stripova iz knjižnica za vlastite novce i njihovo vraćanje knjižnicama dobro djelo, što god netko mislio o tome.
To dosad nitko nije radio i u knjižnicama to vrlo cijene.

Pozzz...





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/02/2024 : 23:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Za žohare ima kupit dobrih insekticida u DM-a , nisu skupi a djelotvorni za kurcoglavog ima i slamnati šešir , pa da ga nabije

Edited by - RAKOSI4 on 22/02/2024 02:17:52
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15753 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2024 : 02:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Mladjo, ispricavam se na offtopicu, ali daj mi kazi kakav je libanonski restoran u Zagrebu?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1584 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/02/2024 : 05:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message
Ne trosite vreme i zivce ovde a moja lista ljudi na ignore se upravo povecala na 2 (ne nije mladjo).


Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/02/2024 : 06:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by izivko

Zamišljam mladju kako sjedi zavaljen u naslonjač, digao noge na stol, ispred njega krigla piva i kokice.
S desne strane mu žena pri ruci, malo je češka. S vremena na vrijeme baci pogled na laptop, čita komentare sawitcha i ekipa, cereka se i komentira sa ženom:

"Anđe, dajgle ovih budala, ja otišao s foruma, oprostio se ljudski a oni ne prestaju s glupim komentarima. Ne mogu brez mene. E jesam im ga viknuo!"

Onda primakne ženu bliže, zagrli je, cmokne ono momački, plesne je po guzici i kaže:

" Deder donesi mi još jedan sixpack iz frižidera i pristavi kavu..."



Hahaha baš je tako
Ja inače nisam ni otvorio ovaj topic dosad, odnosno stavio sam onaj svoj prvi post i otišao u Libanonski restoran sa ženom jer je bilo Valentionovo
Inače, Lwood, Kiky...Jeste i vi proslavili Valentinovo?
I sad već sat vremena čitamo i umiremo od smijeha
Rekao sam da više neću pisati ali moram odgovoriti nekim ljudima.
A i staviti ću ovo u prvi post tako da se i tamo vidi.

1)
Igor23 je napisao ovo:
"Braniš kurcoglavog,a kurcoglavom je cilj napravit nered.Pokušao je to i na Libelusovom forumu,ali je lagano dobio odjeb..isti scenario kao i ovdje,samo je epilog drugačiji:)Tamo je poljubio vrata:)Vriđa ljude ničim izazvan ,dobije upozorenje,ne staje i dalje,onda spika otprilike kao i ovdje, otići ću s foruma,ako nije po mome..itd,itd...Ustvari dobro je da postoje takvi likovi,nisu ni svjesni koliko ujedinjuje ljude..."

Dakle očito je da je "gospon 85" (od sada tako zovem sawitcha jer smatram da mu je IQ maksimalno 85) probao svoje opančarsko-prepotentne vratolomije izvesti i na drugim forumima ali je dobio odjeb.
Možda je to pravi forum za mene - tamo očito modovi i admin imaju muda i ne trpe pizdarije.

2)
Gospodin 85 je relativno nedavno izjavio da bi se odrekao vlastitog djeteta da je gay. A članicu Grofica Varga je stavio na ignore listu jer je gay. Pitanje za vlasnika sajta:što gospodin 85 sa takvim stajalištima i dalje radi na forumu? Da li je to zbog toga što je kupac izdanja pa mu je sve dozvoljeno? Ili je službeno stajalište foruma da su gay osobe nepoželjne na forumu?

Da li ja sada slobodno mogu napisati "Pederi su stoka" ili "Da mi je sin peder, bacio bih ga na ulicu" i proći ću nekažnjeno? Jer gospodin 85 ne samo da je prošao nekažnjeno nego i dalje piše po forumu.
Tražim da ga se zbog njegovih ultrahomofobnih izjava trajno udalji sa foruma.

3)
Jedan od glavnih spamera nesvrstani na 34. str. topica Arkham asylum izjavljuje:"Solar je bija aspsolutno nesposoban moderator...Na to san puka i otvorija topic di san pozva Markosa da pizdi makne moderatorske ovlasti jer nesposobne pizde ne mogu bit moderatori(vidi mladjin primjer)...Jel mi žaj šta se član Solar pokupija sa foruma? Iskreno, boli me kurac.
Jel mi drago šta san zaslužan šta se moderator Solar pokupija sa foruma? Je. Neizmjerno.


Dakle jedan od glavnih ultraspamera i hejtera (zapravo ne hejtera, nego mrzitelja, jer on ne hejta, on mrzi) otvoreno priznaje da je otjerao jednog od najboljih članova foruma samo zato što ga mrzi.
Solar je otišao jer više nije mogao trpjeti vrijeđanja i uvrede te to što ga Markos nije zaštitio.
Još jednom, Solar je otišao upravo zbog jednog od nekolicine spamera koje sam u prvom postu spomenuo kao najveći problem. Oni nisu hejteri nego mrzitelji. Oni ne hejtaju, oni mrze. Samo čovjek valjda nema čelične živce kao ja pa je otišao tiho, ne raspravljajući se jer nije imao živaca svađati se sa Nesvrstanim, gospodinom 85 i drugima.

4)
I tu dolazimo do glavnog problema:Markos svojim nedjelovanjem odnosno opterećivanjem zbog toga što oni pišu, umjesto da ih otjera u tri lepe ili kaže modovima"Dajte skinite mi ove s qurca" zapravo štiti spamere jer on djeluje kao moderator i ne da na njih "da se ne bi nekom zameril".

Još do prije nekoliko godina na ovom forumu je bilo 6 moderatora:Ultras, King Warrior, Solar, mladjo, manhunter, globinjo.

Sada je ostao 1.


Zašto? Svatko ima svoje razloge ali mislim da je glavni razlog bio taj što je Markos cijelo vrijeme popuštao spamerima.

Znači ja udaljim gospodina 85 zbog valjanog razloga, i on odmah kao uplakana bakica šalje Markosu PM-ove, otvara topice naslovljene na Markosa i on umjesto da mu kaže „Od…i i rješavaj to sa moderatorima“, on sluša njega, dopušta mu da piše kaj hoće, odgovara mu na postove… I onda se Marko žališ kaj te spameri „gnjave?“ Pa sigurno te uvijek nekoliko istih gnjavilo, a umjesto da pustiš modovima da to rješavaju, ti se „petljaš“ u njihove odluke i to spamer poput gospodina 85 "osjeti" i onda se stalno obraća tebi kao da modova nema. Što si uopće odgovarao njihovim prozivkama modova? Gospodin 85 napravi grešku za ban, popije ban i kad se vrati otvori topic „Markose“. I onda mu se taj topic zaključa, onda on izvrijeđa mene na drugom topicu, onda ponovo dobije ban i ponovo ide plakati tebi. Takve stvari si doživljavao i dopuštao i zato ti sada spameri vode forum. Njih nekoliko ti je godinama pljuvalo po meni i ti umjesto da kažeš „maknite se“ ili „obratite se moderatorima“ ti se ideš bakćati s njima. Pa što su ti onda i potrebni moderatori ako se na kraju ti bakćeš s njima? Onda ti budi mod i to je to.
Dakle slaba karika ovdje je Markos, a gospodin 85 je to shvatio i svojom prepotencijom je dogurao do toga da je jedan od najvećih spamera na forumu. Markos nije dozvoljavao da se ide "grubljim" metodama i da se jednom zauvijek izbaci sa foruma :gospodina 85, lwooda, Nesvrstanog, Kikyja, tintona...I to tako da kaže modovima:"Riješite to". Umjesto toga, on to nije dopuštao i uletavao je kao mod i često poništavao odluke svojih modova "da se ne bi nekom zameril".

E pa nekome si se zamjerio Markose.

Svojim modovima.

Ljudima koji su za tebe bili spremni sve napraviti i koji su čista srca volontirali jer su vjerovali u tebe.

Rezultat?

1 mod od 6.

A i taj je uvijek na strani gospodina 85 tako da taj spamer može biti miran.

To je tvoj uspjeh Markose. Sačuvao si spamere, a rastjerao modove.

Oh, sigurno su oni imali nekakav "službeni" razlog za odlazak ali vjeruj mi - ti si ih otjerao svojim ponašanjem.

Dakle, Markos je jednostavno trebao vjerovati svojim modovima i ne petljati se. Sad on meni kaže"ja trpim kritike zbog tebe". A od koga? Od uvijek istih spamera! Pa naravno da će se spameri uvijek žaliti, zato i jesu spameri. Ali da si odmah u startu rekao "ja nemam ništa s tim, obratite se modovima" i da si im pokazao da ih ne fermaš ni pola posto, oni bi se s vremenom skinuli tebi s grbače i naučili da mogu vrijeđati, kritizirati i napadati isključivo nas, moderatore. Ali ne, ti si uletavao, poništavao odluke modova, štitio spamere i sada imamo ovakvu situaciju:

Spameri vode forum.

Ima se samo jednog moderatora.

A i taj štiti gospodina 85.

Uglavnom, kako to funkcionira na scomu:
Moderator izbaci spamera
Spamer se žali šefu sajta.
I šef sajta umjesto da kaže modovima „rješavajte to, recite mu da mi više ne šalje žalopojke“, šef sajta sluša te spamere i vjeruje njima.
Umjesto da je odmah odkantao spamere poput gospodina 85, Lwooda i ostalih, on ih je „trpio“.
Pa šta si ih trpio? Što ih nisi otkantao? Da ih nisi slušao i da si sve prepustio modovima sada ti forum ne bi vodili spameri.

Godinama su ti „ljudi“ zapravo par spamera koji se vječito žale.

Nema veze, ja odlazim.
I drago mi je da je nekoliko tisuća ljudi vidjelo:
- da spameri vode forum
- da je jako veliki broj ljudi (i modova) otišao zbog njih
- ja sam ostavio svoj trag (Nathanov topic, Knjige & co topic, osvrti na pročitane epizode...)
- ima nekoliko entuzijasta na forumu ali to je malo ljudi za ovaj nekada veliki forum i sajt,a postoji šansa da će i njih spameri pojesti
- ja mislim da sam sa 17 godina na forumu i 13 kao moderator mnogo doprinjeo sajtu, a kao mod sam imao nekoliko grešaka u 13 godina ali spameri su sve prikazali kao da sam ja glavna nevolja sajta ali sami vidite da li im vjerujete ili ne.

Uglavnom, meni je, kad se sve zbroji bilo lijepo. Hvala na 27 poziva i poruka preko WhatsAppa, znam da vam je nezgodno sada pisati tu, ne želite taj pritisak na sebi i to je u redu. Vidimo se i čujemo!

I kao što rekoh:imam sređen život:najbolju ženu na svijetu, odličan posao, stan, auto, "mali milion" stripova, dobre audio komponente, čitam stripove i knjige koje volim, gledam filmove koje volim...Ma sve je super.

Živili prijatelji!

A za mrzitelje, ne hejtere nego baš mrzitelje:

Zbogom žohari!


P.S.
Nego kad već govorim da odgovorim Diskatchu u vezi one afere:
Gledaj prijatelju, ja sam se napomagao ljudima u životu uzduž i poprijeko do trenutka dok nisam shvatio da 1)Mnogi ne cijene to što za njih radim i 2)Dok nisam dobio nož u leđa od istih tih ljudi kojima sam pomogao.
Ja sam bio u poziciji pomoći mnogima.
I pomogao sam.
I što se desilo?
Evo ti dva primjera:Tamo negdje 2003. dolazi mi dečko, više ni ne znam kako se zove, i kaže doslovce:"Mladjo pomagaj, nitko u obitelji ne radi, živimo od mamine mirovine, četvoro nas, daj nađi nešto molim te, biti ću ti vječno zahvalan". I ja porazgovaram sa jednim graditeljem i pitam ga "Čuj, jel' ti trebaju ljudi? Imam jednog dečka kojem hitno treba pomoć." On mi kaže da može, da ima posao noćnog čuvara zgrade u izgradnji, a poslije može raditi kao recepcioner. Ja velim super i kažem to tom dečku te mu dam kontakt od prijatelja.
Tjedan dana kasnije ja ponovo sretnem toga poduzetnika i vidim da me čudno gleda."Čuj, jel' bio onaj moj kod tebe?" - pitam ja . A on, onako pomalo sramežljivo kaže:"Ha gle bio je, ja sam mu ponudio posao i plaću od 3500 kuna (kao 7000 kuna ili 900 eura sad!) ali on je to odbio sa riječima da mu je to premalo, da će on "preko mene" naći nešto bolje, da je to sića...Kužiš? Ne samo da sam se osramotio pred tim gospodinom nego sam i izgubio mogućnost da mogu tog čovjeka išta tražiti sljedećih 5-6 godina zbog lika koji to uopće nije cijenio!
Kužiš?
Pošten-jeben.
Međutim nastavio sam i dalje pomagati ljudima (iako, kada sam ja trebao nešto broj ljudi koji su bili spremni pomoći je bio osjetno manji ali dobro...), a ljudi su me još dosta puta razočarali (da, ti isti kojima sam pomogao!) sve do prije 7 godina.
E tada...Tada me izdala osoba kojoj sam jako vjerovao i kojoj sam našao posao u uredu koji doslovce gleda na bana Jelačića.

A ona me izdala i još je dugo vremena radila protiv mene.

Tada sam rekao "Dobro. Od sad imam svoj popis od 10-15 ljudi kojima pomažem i više nikome". I da, znanje je roba kao i svaka druga i ima cijenu.

Zato ti nisam pomogao. Jer više ne pomažem nikome jer sam se opekao i jer mi je iskreno pun qurac besplatnog pomaganja, a da zauzvrat dobijem kitu.

Ok, pomognem i dalje koji put besplatnim savjetom i da, pogriješio sam, trebao sam ti pomoći ali baš si mi uletio "u nezgodan čas" kad me njih 5 u istom danu tražilo "samo" uslugu i bio mi je pun qurac davanja usluga bilo kome.

A što se tiče "dobrog djela" - pa to je bilo baš onako kako sam opisao u topicu. I ja i dalje smatram da je otkup ukradenih stripova iz knjižnica za vlastite novce i njihovo vraćanje knjižnicama dobro djelo, što god netko mislio o tome.
To dosad nitko nije radio i u knjižnicama to vrlo cijene.

Pozzz...








Prekrasno,daj jos

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 22/02/2024 : 07:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

Mladjo, ispricavam se na offtopicu, ali daj mi kazi kakav je libanonski restoran u Zagrebu?



Biblos ,solidan restoran

https://www.facebook.com/bybloszagreb/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/02/2024 : 07:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Zanimljivo. Do jučer sam bio jedan od članova foruma čije ime na popisu aktivnih bi se koristilo kako bi se dokazalo da nema puno problematičnih, a sada sam netko koga je odavno trebalo zauvijek izbaciti s foruma.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
608 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 22/02/2024 : 08:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message
Sad su i audio komponente postale bitne...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/02/2024 : 08:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
Sve je to klasični "whatabboutism" u cilju difamiranja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 22/02/2024 08:53:59
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/02/2024 : 09:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Bilo je patetično ali sad prerasta u tragediju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/02/2024 : 09:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Tebi je jasno da se radi o citatu autora teme?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/02/2024 : 10:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DK24

Sad su i audio komponente postale bitne...



To je najbitnije. Jebes i zenu i posal ako ima neko jebacko pojacalo i zvucnike to je pravi uspjeh .

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/02/2024 : 10:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
Inače mlađo, kad već pokušavaš lipit ljudima nadimke provaj bit originalniji a ne krast nadimak iz Aliena 3.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 22/02/2024 : 11:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message
Negdje između "pažića odviše mlađahnog" iz Družine od vješala, koji sam sebi pjeva hvale, i Marunka Ignjata Đurđevića, koji s nabrajanja sve svoje pokretne i nepokretne imovine gipko preskače na uvrede i prijetnje.
S tom razlikom što je kod pažića konačni susret s ogledalom ipak otrježnjavajuć, a Marunko, kad ni koze i volovi ni kolci i lomače nisu postigli željeni efekt - odustaje i povlači se.
Parodija parodije, koju bi bilo prežalosno gledati kad se ne bi radilo o liku koji se toliko nabahatio na ovom forumu da se, naprotiv, nadam da će nastaviti sve dok ostajanje ili povratak postanu čak i njemu posve nezamislivi.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000