forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 577

wintermute
Senior Member



USA
1059 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 12/03/2024 : 18:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Meni se ne svidja... meni je samo originalno crno-belo pravi Alan Ford.

Moguce da boje nisu ispravno prenesene u nijanse sive jer Alanova koza i kosa i mantil su svi iste sive nijanse (?)

Da li je igde Alan Ford stampan ovako i kako je izgledao? Ovu sliku jesi ti photosopirao ili si uzeo iz nekog bas takvog izdanja?
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 12/03/2024 : 18:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Sliku sam ja pocrnio u photoshopu.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 12/03/2024 : 19:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/jR3mJf4


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1059 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 12/03/2024 : 22:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Sliku sam ja pocrnio u photoshopu.



Dobro si uradio ako si amater/hobista u tome. Bez uvrede za tebe (ja ne bih umeo ni ovo sto si ti uradio ili bih uradio jos gore) ali mozda bih promenio misljenje da to uradi neko ko se time bavi profesionalno. Citao sam dosta stripova u nijansama sive i crtez mi se svidjao tamo. Moguce da je za mene AF prevelika svetinja da bih prihvatio sve drugo osim originalnog (Magnus) crno-belog crteza. Steta sto Magnus nije ostao do broja 100 i bojio ga da vidimo kakve bi boje on izabrao (hm ne znam da li je Magnus ikada i napravio strip u boji? ja se ne secam da jeste...)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2024 : 07:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by nikotin

Sliku sam ja pocrnio u photoshopu.



Dobro si uradio ako si amater/hobista u tome. Bez uvrede za tebe (ja ne bih umeo ni ovo sto si ti uradio ili bih uradio jos gore) ali mozda bih promenio misljenje da to uradi neko ko se time bavi profesionalno. Citao sam dosta stripova u nijansama sive i crtez mi se svidjao tamo. Moguce da je za mene AF prevelika svetinja da bih prihvatio sve drugo osim originalnog (Magnus) crno-belog crteza. Steta sto Magnus nije ostao do broja 100 i bojio ga da vidimo kakve bi boje on izabrao (hm ne znam da li je Magnus ikada i napravio strip u boji? ja se ne secam da jeste...)



Jako puno ilustracija je radio u boji. Za 100 pilula na primjer. Crtao je na svemu sto bi 'uhvatio'. Omotima, kartonima, reklamnim letcima sa druge strane, svim vrstama papira sto bi mu dosli pod ruku. Cesto bi vjezbao, radio studije likova, scena, pejzaza...
Dosta toga u boji.
Naslovnice za Neznanca je i uvjezbavao i radio u boji.
A kolorni coveri za Druzinu od vjesala su prava, ali zaista prava, crtacka remek djela!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2024 : 10:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by bero7

quote:
Originally posted by ivanl


Inace ima podataka i svakoj nakladi, ali nije mi to pri ruci!




Na stranu legende, ako dodjes do tih podataka o nakladama, to bi bilo vrlo zanimljivo! Hvala!



Da, da, ivanl objavi to ovde ako imas!



Ovako;

Od epizode broj 357, Malo strpljenja, Vjesnik na drugoj strani predlista, ispod impressiuma objavljuje podatke o nakladi.
Naklada tog 357 broja je 21 sijecnja 1987, bila 64 200 primjeraka.

Ta naklada ce varirati u novim brojevima sto slijede, od 50 000 do 60 000. (Sto je mezamislivo za danasnje vrijeme)

Moram priznati da sam mislio da je broj otiskanih primjeraka bio objavljivan puno ranije, kod starijih brojeva, no nije. Krivo sam mislio. Sad sam provjerio 100%.

Zadnja objava naklade je u broju 431, Gero-skauti. Od 15 svibnja 1991, i iznosi 50 598 primjeraka.

Znaci, bili su u tom modu svih informacija, nama znacajnom i zanimljivom ravno; 74 broja!

Eto ga momci. Nadam se da je pomoglo. Meni je svakako bilo zanimljivo tocno se prisjetiti, samo da znate, ziva 'tlaka' mi ih je bila vaditi iz zastitnih vrecica...

Ali eto, eskluzivno za vas dvoje. (A i za ostale, koga zanima)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 13/03/2024 : 12:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

bero7
New Member



206 Posts

Member since 25/10/2005

Posted - 13/03/2024 : 15:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bero7 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by bero7

quote:
Originally posted by ivanl


Inace ima podataka i svakoj nakladi, ali nije mi to pri ruci!




Na stranu legende, ako dodjes do tih podataka o nakladama, to bi bilo vrlo zanimljivo! Hvala!



Da, da, ivanl objavi to ovde ako imas!



Ovako;

Od epizode broj 357, Malo strpljenja, Vjesnik na drugoj strani predlista, ispod impressiuma objavljuje podatke o nakladi.
Naklada tog 357 broja je 21 sijecnja 1987, bila 64 200 primjeraka.

Ta naklada ce varirati u novim brojevima sto slijede, od 50 000 do 60 000. (Sto je mezamislivo za danasnje vrijeme)

Moram priznati da sam mislio da je broj otiskanih primjeraka bio objavljivan puno ranije, kod starijih brojeva, no nije. Krivo sam mislio. Sad sam provjerio 100%.

Zadnja objava naklade je u broju 431, Gero-skauti. Od 15 svibnja 1991, i iznosi 50 598 primjeraka.

Znaci, bili su u tom modu svih informacija, nama znacajnom i zanimljivom ravno; 74 broja!

Eto ga momci. Nadam se da je pomoglo. Meni je svakako bilo zanimljivo tocno se prisjetiti, samo da znate, ziva 'tlaka' mi ih je bila vaditi iz zastitnih vrecica...

Ali eto, eskluzivno za vas dvoje. (A i za ostale, koga zanima)




Hvala najljepsa!
Zaista impresivna naklada u tom periodu!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1059 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 13/03/2024 : 15:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
...ziva 'tlaka' mi ih je bila vaditi iz zastitnih vrecica...
Ali eto, eskluzivno za vas dvoje. (A i za ostale, koga zanima)



Hvala puno za trud! (Mada sam mislio da ti imas vise kompletnih kolekcija od kojih je samo ona najvise glanc u vrecicama?)

Ovi brojevi su korisni ali nazalost nekompletni. Mozemo samo spekulisati koliki su bili tirazi starijih brojeva: veci jer je (mozda) standard u zemlji bio bolji? manji jer se manje i znalo za Alan Forda u pocetku? Narocito me zanimaju tirazi kartonaca. Nadam se da ce i to jednom isplivati...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2024 : 16:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by ivanl
...ziva 'tlaka' mi ih je bila vaditi iz zastitnih vrecica...
Ali eto, eskluzivno za vas dvoje. (A i za ostale, koga zanima)



Hvala puno za trud! (Mada sam mislio da ti imas vise kompletnih kolekcija od kojih je samo ona najvise glanc u vrecicama?)

Ovi brojevi su korisni ali nazalost nekompletni. Mozemo samo spekulisati koliki su bili tirazi starijih brojeva: veci jer je (mozda) standard u zemlji bio bolji? manji jer se manje i znalo za Alan Forda u pocetku? Narocito me zanimaju tirazi kartonaca. Nadam se da ce i to jednom isplivati...



Pa imam. 3 kompleta. Sva 3 u posebno radenim vrecicama samo za njih, jbg. ;)

Ne znam sve tiraze tocno. Zanimalo bi i mene. Ali radna organizacija RS, to jest Vjesnik, davno je preminula, pa ne znam gdje to tocno 'iskopati'...
Ali mogao bi se raspitati po Zagrebu...
Mozda netko jos zna?

Prije koju godinu nudem mi je bas 'lim' sa kojeg/kojih su se tiskali Fordovi bas u Vjesniku, no nisam uzeo. Sad mi se cini da sam pogrijesio...

A zanimljivo je to bilo vidjeti. Mada je na krajevima bio dosta ostecen...

Uglavnom, ovo mi je bilo u glavi, pa sam isao i provjeriti. Informacije koje znam, rado podjelim.

Tako da, i drugi put!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2024 : 18:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Bila je prije nekih godina u opticaju tablica sa tiražima stripova di je lipo bila i naznačena remitenda pa se mogla dobiti prava slika prodanih primjeraka.
I ta tablica kačena je ode ali ne znam u kojem topicu.
Za usporedbu u vrime kad je dobija "Oscara" Strip Art tiskan je u 60000 primjeraka. Ako san dobro zapamtija... kao i podatak da su se dvi trećine tiraža prodavale u Hrvatskoj.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 13/03/2024 : 18:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Meni su isto prodavali tu neku tablicu od lima kojim se štampao alan ford ali je nisam kupio. Okačio sam ovdje sliku na forumu ali mi je traženo da obršem post.
Nažalost nisam sačuvao sliku. Ta tablica koja mi je nuđena je bila poprilično iskrivljena i kriva na sve strane ako se dobro sječam.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 13/03/2024 18:25:20
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 13/03/2024 : 18:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Ima li tko ovu knjigu?



http://skab612.com/index.php?site=bsp_popisi&oznaka=VJLK&stranica=1

Ovdje piše:

Vjesnikov leksikon između ostalog sadrži naklade i prodani broj strip-izdanja po godinama izlaženja.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 13/03/2024 18:31:05
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2024 : 19:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Bila je prije nekih godina u opticaju tablica sa tiražima stripova di je lipo bila i naznačena remitenda pa se mogla dobiti prava slika prodanih primjeraka.
I ta tablica kačena je ode ali ne znam u kojem topicu.
Za usporedbu u vrime kad je dobija "Oscara" Strip Art tiskan je u 60000 primjeraka. Ako san dobro zapamtija... kao i podatak da su se dvi trećine tiraža prodavale u Hrvatskoj.



Tko ce to nac, sad...ako neko zna nek postavi.

Nego 60 000 tisuca je bila neka uhodana cifra za stripove koji su se dobro prodavali u Jugi, (Strip Art, Alan Ford i Zagor su sigurno to bili, izmedu ostalih)
Jedino se sjecam da je Blek isao po cak 80 000 primjeraka, sto je zaista bilo pravo ludilo.

A sjecam i se da je Sjor Bane osobno, bas o tome pricao. Na nekom topicu ovdje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2024 : 19:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo ovdje je neka tablica...

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39730

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bero7
New Member



206 Posts

Member since 25/10/2005

Posted - 13/03/2024 : 21:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bero7 a Private Message  Reply with Quote
Hvala!
Interesantno, prosjek po izdanju 70. i 71. je slabiji. Otprilike kad su kartonci poceli izlazit!

Remitenda 87. i 88. je poprilicno velika!

Jel netko zna ako su podaci za Super Strip ili cak Alana Forda pokriveni u tom Vjesnikovom Leksikonu?
Pretpostavljam da toga ima samo u antikvarijatima mozda?

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1059 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/03/2024 : 03:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Pa imam. 3 kompleta. Sva 3 u posebno radenim vrecicama samo za njih, jbg. ;)



Naravno.

Ispadoh majmun.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2024 : 07:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by ivanl
Pa imam. 3 kompleta. Sva 3 u posebno radenim vrecicama samo za njih, jbg. ;)



Naravno.

Ispadoh majmun.



Ma daj, pobogu... kakav m.....

Nego, prodao bi jednoga. Mislio sam dva cuvati za sinove. Ali zenini argumenti su me pokolebali. Jer, rekla je; kad odes pod plocu, tvoj ce ostati jednome, a drugi drugome. Treci je viska. Jednostavno.

Ali, ne zuri mi se. Ako ko naide, jbg.
I stalno ih glancam. (Ovog prvog bas i ne, stvarno je lijep), jer uvijek moze naletjeti bolji primjerak.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2024 : 08:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

Hvala!
Interesantno, prosjek po izdanju 70. i 71. je slabiji. Otprilike kad su kartonci poceli izlazit!

Remitenda 87. i 88. je poprilicno velika!

Jel netko zna ako su podaci za Super Strip ili cak Alana Forda pokriveni u tom Vjesnikovom Leksikonu?
Pretpostavljam da toga ima samo u antikvarijatima mozda?





I drugi put!

Mozda je trebalo ljudima te 70 i 71 s ovih prostora, da se naviknu na posve nove karikaturne junake, nakon Celicne kandze, Pauka, Uranele, Johnnya Nera, Barracude, Diabolika, ratnih i kaubojskih stripova, Vjesnikove SS biblioteke...

Ali poslije je krenulo. Sve ostalo je povijest.

U Italiji 69, kad je izisla prva epizoda Forda, Il gruppo TNT, uobicajen tiraz takvih stripova je bio 30 000. Broj jedan se prodao u 15 000, sto je smatrano podbacajem. I razmisljalo se na ukidanje serijala. Srecom nisu, i tako je 'odvozio' do prve epizode s pojavljivanjem Superhika, kad je tiraz drasticno skocio. Na 60 000. Sve ostalo takoder je povijest.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 14/03/2024 : 13:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/8cnQYcS


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 14/03/2024 : 13:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/HrzIhkD


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 14/03/2024 : 14:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Marker na papiru
Dimenzije: 5,5 x 8,5 inča
Autor: Giovanni Romanini


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 14/03/2024 : 14:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Crtež sa festivala u Sarzani
2008. godina
Autor: Giuseppe Camuncoli


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5047 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 14/03/2024 : 23:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
# 659


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1059 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 15/03/2024 : 06:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Ima li tko ovu knjigu?



http://skab612.com/index.php?site=bsp_popisi&oznaka=VJLK&stranica=1

Ovdje piše:

Vjesnikov leksikon između ostalog sadrži naklade i prodani broj strip-izdanja po godinama izlaženja.



Odlicno otkrice!

Ova knjiga ima na nekoliko mesta da se kupi i nije skupa (sto obican Google search pronadje). Ja bih je kupio da sam tamo. Valjda ima neki dobrovoljac ovde da to kupi i skenira barem ono sto je relevantno za Alan Ford i okaci? Ako treba da se udruzimo da finansiramo kupovinu -- zainteresovan sam...
Go to Top of Page
Page: of 577 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.15 seconds. Snitz Forums 2000