forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 67 Futur drugi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
29080 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2024 : 12:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Fibra neumorno nastavlja propovijedati evanđelje po Toppiju, ovaj put novom zbirkom stripova talijanskog maestra. Donosimo vam neobičan spoj devet kratkih znanstvenofantastičnih priča, iz kojih izbija Toppijeva ljubav prema fantastici pomiješana sa zrnom ironije i puno mašte, te tri duže, klasičnije, avanturističke priče iz slavne edicije Jedan čovjek, jedna pustolovina talijanske izdavačke kuće Sergio Bonelli Editore. Različite teme, različiti svjetovi, različiti likovi – ali onaj jedinstveni, neponovljivi, očaravajući crtež Sergia Toppija.

Orka 67 • Futur drugi • 280 stranica • C/B + Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Sergio Toppi • Decio Canzio • Crtež Sergio Toppi • Prijevod Antonio Kekez & Antonija Radić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.4.2024. • Cijena 30 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-67-futur-drugi/954/

Trouble will find me

don_draper
Advanced Member



3928 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 19/04/2024 : 14:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
SF Toppi? Prodano

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37556 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/04/2024 : 15:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zna se, Toppi se ne propusta!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2766 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 19/04/2024 : 17:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao ni jednu od tri "Un uomo un'avventura" priča tako da mi je ova knjiga posebno zanimljiva.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15716 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/04/2024 : 17:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meštar Toppi!
Blagodarim!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2400 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 20/04/2024 : 00:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zna se, Toppi se ne propusta!


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1842 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/04/2024 : 00:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

SF Toppi? Prodano



I ja sam slično pomislio na prvu. Al ipak mislim da je prvih ~100 strana sf, a ostalo avantura.
U svakom slučaju primamljiv integral.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1092 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 25/04/2024 : 21:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, jos jedan Toppi. Toppi je provjeren izbor i jednostavno velemajstor crtanja. Ovoj prvi dio kao kratke sf price nisu nesto scenaristicke, ali sljedeće 3 epizode iz Jedan čovjek, jedna avantura edicije su odlične. I vrlo dobre priče od nekih 50-ak str. svaka, a crtež perfektan. To je prava umjetnost. Tako da necete zazaliti. Crtez je c/b, ako koga to zanima, samo na kraju ima pokoja skica u boji.

Izdanje Fibre je također, kao i sva Toppijeva izdanja, za svaku pohvalu. Tako da je to lijepa kolekcija Toppija od Fibre u 6 knjiga. Ne znam je li to sve od njega ili ima jos?
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
20 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 28/04/2024 : 14:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Novi Toppi, usto SF i još -20%? Sigurna kupnja.

Markos zna gdje smo tanki a Kramer iz Seinfelda nas uči da se salama uvijek može rezat na tanje.
A i kome treba hrana kad može gutati stripove? Jeftino i zdravo!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1228 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 05/05/2024 : 19:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Fantastična knjiga.

Najprije dugačak blok kratkih dosta abstraktnih poetičnih i fantastičnih nadrealnih priča (naučna fantastika je pro forma) za koje je Toppijeva stripovska metoda idealna, a onda tri mračne avanture sa sasvim drukčijim više klasičnim narativom za koji Toppi sa zamrznutim ilustrativnim likovnim načinom nije baš idealan, jer se oslanja na velike figure i dosta abstraktne teksture sa puno težine. A prostor u kojem bih se morala odvijati dinamična radnja je namjerno zagušen jer to je promišljena Toppijeva metoda. Ali ima snage tako u priči kao u fenomenalnom crtežu tako da se sve složi. Abstraktniji i zato teži početni deo sam pročitao u dva navrata a avanturu odjednom.

Odličan izbor urjednika staviti najprije abstrakciju-poeziju a onda crnu avanturu što ispadne ritmično i kontrastno. Nešto najbolje što sam pročitao i pogledao u poslednje vrijeme i vrlo ću zapamtiti jaka osječanja.

10/10.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 07/05/2024 23:04:00
Go to Top of Page

Chui
Average Member



972 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 12/05/2024 : 18:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam isto pročitao danas. Prvi dio odnosno SF priče su genijalne. 10/10 bez razmišljanja. Drugi dio su klasičnije povijesne priče čije scenarije nije radio Toppi i lišene su svih onih čari koje donosi Toppijev način pripovjedanja. S druge strane zanimljive su jer se bave stvarnim povijesnim likovima i realno nisu loše priče. Prvoj sudanskoj bi dao 8/10, drugoj meksičkoj 9/10 i zadnjoj američkoj 8.5/10. Cjelo izdanje bi zaokružio na 9/10. Naravno preporuka.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3928 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/06/2024 : 18:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Šesti integral Toppijevih majstorija u Fibrinom izdanju. Svatko tko je do sada bio upućen u prethodnih pet i guštao u radovima ovog talijanskog velikana stripa, može znati već unaprijed što dobiva i s ovom knjigom.
Iako, kao što smo mnogi ovdje pomislili, ovdje se naslućuje jedan tematski zaokret u kojem se koketira sa SF žanrom. No, kao što su kolege forumaši dobro zapazili, oko pola stripa je u tim temama.
Čak i taj SF nije tako puno detalja i nekih ludih ideja, već je više modernistička spekulacija i reminiscencija u kojima se Toppi poigrava s idejama, mehanikom i egzistencijalnosti u nekakvoj trećoj industrijskoj revoluciji.
Druga polovica integrala su 3 dulje priče o neznanim, slučajnim junacima u 3 različita dijela svijeta. One donose klasični Toppijev duh avanture pomiješan s povijesnim činjenicama i likovima. Ako i priča nekada zašteka, uvijek je tu vizual koji će izvući stvari.
Moram biti iskren pa reći da mi je ovaj integral možda najslabiji kad je u pitanje grande Sergio. Ideje, misli i vizualna kompleksnost su tu i nema dvojbe da se može u ovim pričama uživati. No, dojma sam da su prethodne kolekcije naprosto skupljale jače priče, možda bliskije nekim Sergiovim forteima, dok je ovo bio donekle izlet u nešto novo. No, i u tom novom može se izvući podosta toga.

4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
514 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 21/06/2024 : 18:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
1.Solitudinis Morbus
2.Kolekcionar
3.Colt Frontier
4.Sharaz-De
5.Skriveno lice
? Futur Drugi ?
Jedva čekam da se dočepam ove zbirke, čim utisci variraju od ekstrema do ekstrema, to u pravilu znači da je strip odličan!

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2796 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/06/2024 : 09:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Prvi dio knjige sa ovom SF fantazijom mi nije legao a drugi dio iz Bonellija odličan. Osobno mislim da to nije ni trebalo spajati u jedan integral.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2508 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/06/2024 : 18:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Prvi dio knjige sa ovom SF fantazijom mi nije legao a drugi dio iz Bonellija odličan. Osobno mislim da to nije ni trebalo spajati u jedan integral.



Slažem se. Bolje bi bilo da sta dva integrala.
Slično je i kod Air Mail od Micheluzzija.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29080 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/06/2024 : 19:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Što bi točno bilo bolje?

Trouble will find me
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1315 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/06/2024 : 21:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Verovatno ne bi prosli puno jeftinije a celi opus autora bi dobili za svetog nikada.

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
514 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 23/06/2024 : 08:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Ako je ova zbirka urađena kao AirMail (znam da jeste, u smislu različitih tematika Toppijevih stripova) - onda je to pun pogodak. Zaokružuje se jedan opus, a ujedno se uz propratne tekstove da ispratiti putovanje autora kroz njegova djela iz različitih perioda. Tu nema apsolutno ništa loše, čak štaviše. Nije da sad hvalim Markosa, ali istina je da je jedini on uspio da poveže mnoge epizode iz Un uomo un'avventura, i siguran sam da postoji neko ko bi izdao svih 30 stripova iz tog serijala u bilo kakvom (jeftinijem) obliku, tek bi se tad eliminisale kritike ovakvih zbirki. Sad to zvuči kao da ljudi ne mogu da shvate da su veliki umjetnici kao Toppi, Pratt i Micheluzzi radili za Bonellija, a Bonelli je navodno bljak. Naravno da nije i naravno da je UOUA njihov najznačajniji serijal, i naravno da su ovakve zbirke prava poslastica.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1399 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 23/06/2024 : 08:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova knjiga, kao i sve od Toplija, odlično. Ja sam pristrasan, kad je Topi u pitanju, i ne mogu nikako objektivno da analiziram, jer je njegov crtež neverovatan, i sve eventualne nedostatke u priči ne vidim...ako ih uopšte i ima. Neka dela ili autore ne mogu da raščlanim i objektivno razmatram crtež, priču i šta već ne... tu su mi Magnusov Teks, Banetova Ket Klou ili Brećina dela i još puno toga.

Edited by - night on 23/06/2024 08:36:44
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2508 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/06/2024 : 10:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Što bi točno bilo bolje?



Po meni bi bilo bolje, da su SF priče u jednoj Orki a priče iz Jedan čovjek, jedna avantura u drugoj Orki.
Slično kod Micheluzzija, priče iz Jedan čovjek, jedna avantura bi bilo bolje da idu u jednoj zasebnoj Orki, jer nemaju veze sa Air Mail ...

Ali bolje i ovako nego nikako :)


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29080 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/06/2024 : 10:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Samo biste više platili iste priče, ništa drugo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
514 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 23/06/2024 : 20:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Za prvi utisak mogu samo reći ovo: Sretno svima koji krenu u ovu avanturu! Izdanje izgleda fenomenalno, nije masivno i preteško kao Morbus, čak je malo tanje i lakše za rukovanje čak i od Colta. Poslije fenomenalnog uvodnog Rouxovog teksta (koji ustvari ima formu savršeno sklopljene recenzije, po mom ukusu), uspio sam pročitati prve četiri priče i oduševljen sam. Sada slijedi produžavanje oduševljenosti u vidu pauze.
Ovo se ne može zvati SF-om, ovo je paralela Toppijeve ideje prenesena u sadašnje vrijeme (i možda) skoriju budućnost. Mizantropija kao regresija; vrijednost samožrtvovanja da bi se podučili bližnji; sitnodušje kao odbrambeni mehanizmi; šta ako mehanizacija progovori i otvori dušu; smisao vječnih patnji...sve su to stvari o kojima Toppi nikad nije prestao da priča i crta.
A crtež?

Jedna sasvim nova dimenzija.
Čista desetka za ovu Orku.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1315 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/06/2024 : 20:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pa cekaj jos malo sa ocenom jos nisi gotov!

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
514 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 23/06/2024 : 21:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Pa cekaj jos malo sa ocenom jos nisi gotov!


Nema čekanja, kolega
Ovo je ljubav na prvi pogled. Ne zanima te kako žvaće, da li podriguje ili nekad prducne pod jorganom, ta cura koja ti se na prvi pogled svidi.
Futur Drugi = Lidija Bačić.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/06/2024 : 23:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Lille je za nas naj SF !
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1842 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/06/2024 : 01:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja ne delim oduševljenje Topijem kao većina vas. Ipak ga kupujem i dalje. Što znači da ima tu neke magije, koja me tera da ga kupujem. Iako mi je njegov crtež paralizovan, prezasićen linijama, neatmosferičan u klasičnim pričama, u ovim kratkim su mu to sve vrline.

Poslednje tri priče. Onako. Daju se pročitati. Bude tu i poneka jako zanimljiva scena, zbog kojih vrede i ove priče. Ali generalno, što se ovog stripa tiče, kratka forma mi je bolji deo ove zbirke.
Jednu priču nisam ukopčao, Pretpremijera, čini mi se (mrzi me da sada opet vadim strip, da proveravam tačan naziv). Ostale su mi se svidele. Ona sa činovnikom kad nestane u pauzi za ručak, me podsetila na Vratašca gospodina Lopeza. Sad mi se ponovo čita ta orka, samo još kad bih znao gde mi je :)

Sve u svemu, zadovoljan pročitanim. Ostaje u kolekciji.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 26/06/2024 01:28:03
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000