forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 NAJKULA - Biblioteka VAGABOND 1: CRNI LOKVANJI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3197 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/05/2024 : 13:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kad će Linkoln?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2550 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 06/05/2024 : 17:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To je pravo pitanje.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11605 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/07/2024 : 05:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Uf kakva je ovo stripcina! Sta sam ja cekao do sada stvarno mi nije jasno, a vise ljudi ciji ukus cenim mi je i uzivo preporucilo ovaj strip a i ovde na forumu forumasi cije stavove i ocene cenim i pratim kao orijentir su to takodje potvrdili.

Strip krece kao pomalo iskliseizirana prica i sa hrpom imena i likova i misterijom koja postaje sve zamrsenija i teza za pracenje cak sam u jednom trenutku pri sredini pomislio ma daj sta je bre s ljudima ovaj strip je naporan i razmisljao se da napravim pauzu i nastavim sutradan sa citanjem. Kako bih se zeznuo. Nastavio sam sa citanjem, onda krece malo filozofije, citiranje Luja Aragona i njegovog romana Orelijen koji se sjajno uklapa u tumacenje zivota u mestu kakvo je Živerni, pa korak po korak krece da se odmotava klupko, ali opet nisam ocekivao ovako dobar obrt na kraju iako je skoro pa ocigledan svakome ko je pogledao vise umetnickih mistery filmova. Ne mogu da kazem sa sigurnoscu sada da li mi je cak takav zakljucak na sekundicu pao na pamet tokom citanja, ali sam odbacio mogucnost takvog razresenja, ali ne mogu da se zakunem da li sam to stvarno pomislio ili sam sada umislio.
Crtez i kolorit su odgovarajuci iako moram da priznam da mi je Didjeov crtež par puta delovao uštogljeno, kako je lepo primetio kolega Manny, i zasmetalo mi je sto sam dvojicu glavnih pandura par puta cak pomesao ko je ko kad su se prikazivali samo u krupnom planu, kad ih vidim cele s odecom i frizurom znam ko je ko. Podseca malo mozda Didje na Prada, ali Prado je ipak majstor a Didje bi mogao da napreduje jos iako uopste nije los.

Izdanje je perfektno, veliki format za francuze, odlican odabir papira, dizajn perfektan i sjajan pogovor (uvek se obradujem kada vidim pogovore i predgovore!), odlican odabir za otvaranje edicije. Svaka cast Najkuli i svima ukljucenima u odabiru, pripremi i promociji ovog stripa! Ko ga nije nabavio, zeznuo se debelo, a mislim da je strip sada vec i zvanicno rasprodat.

Vrhunska kombinacija umetnosti, misterije, istorije umetnosti, detektivskopolicijske istrage, poezije, ljubavi, ljubomore, zavisti, strasti i poigravanja sa citaocem!

Od mene 10/10!

Edited by - going going on 01/07/2024 05:46:27
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1329 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 01/07/2024 : 09:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Padni mi na grudi going nekako sam te do sada mesao sa jagodanom ali nakon ovoga.. imas debeo plus kod mene
nije da je to nesto bitno nekome ali..

mada ja bi dao 9+/10

Nego lokvanji konacno rasprodani! (dobro nije da je rec o nekom cudu i nije da su bas toliko dugo bili u prodaji)
polako mi se vraca vera u srpske stripase..
dobro i ostale ali oni..

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11605 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/07/2024 : 19:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Padni mi na grudi going nekako sam te do sada mesao sa jagodanom ali nakon ovoga.. imas debeo plus kod mene
nije da je to nesto bitno nekome ali..

mada ja bi dao 9+/10

Nego lokvanji konacno rasprodani! (dobro nije da je rec o nekom cudu i nije da su bas toliko dugo bili u prodaji)
polako mi se vraca vera u srpske stripase..
dobro i ostale ali oni..





Sta fali jagodi nbgu, super je lik, poznajemo se i uzivo!

A ja sam matori, stara mladja kuka sa foruma (da se tako nespretno izrazim), pitaj antoana i ostale, cuveni sam dr Zagorologije od 2020.godine , ali sam i veliki ljubitelj americke i BD skole stripa kao i juznoamerikanaca.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000