forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nepostena poslovna praksa Veselog cetvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

john connor
Senior Member

Serbia
2651 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/07/2024 : 12:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.


Potpis.

Po meni variant coveri su sasvim ok, postoje u americkim stripovima godinama unazad. Fibra moze za svako 2. 3.izdanje raditi variant cover, ali Marko to ne zeli jer misli da bi time izmuzavao vise para od redovnih kupaca, po meni to ne stoji, vec bi se dobila dodatna vrednost svakog izdanja. A oni sto zele da citaju bi bili na svome jer su stripovi stalno dostupni, sto i vidimo velikim brojem reprinta.

U slucaju Vc nije rec o variant coveru, sto bi bilo u redu staviti eksluzivnu naslovnu, kao korica B. Ovde je problem u drugacijem naslovu, koji ce svakog random kupca po knjizarama dovesti u zabludu, ko zna koliko je kupilo a nije vratilo.

Ali sto vecina kaze Vc je poslovnom politikom odbio vecinu redovnih kupaca, smanjio tiraze, povecava stalno cene, i to ce se nastaviti. Nijednog junaka nije ispostovao kako treba, osim njima nedodirljivog Dilana. Kao da se podsmevaju fanovima svih ostalih junaka, da ne kazemo nesto drugo.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/07/2024 : 12:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li tko to pomenuo, ali veliko je pitanje je li taj paket slagao VČ ili Školska knjiga?

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2024 : 12:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koji sad paket?


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/07/2024 : 12:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
"Bio sam danas u Skolskoj knjizi i kupio dva stripa, tako sam barem mislio. Posto su stripovi zapakirani u plastiku nisam ih mogao prolistati"

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2024 : 13:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pojedinačno su zapakirani.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/07/2024 : 13:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Aha. Ja sam mislio da su bili u paketu, kao na kioscima, nekoliko komada zajedno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6194 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/07/2024 : 14:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Tako su čini mi se svi shvatili, ali tko kupuje VČ ZS zna da su svi pojedinačno vakumirani.
Ali svejedno mi je ne fer imati isti strip sa drugom naslovnicom i naslovom epizode.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2019 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 07/07/2024 : 14:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
VČ su jedan od najiskusnijih izdavača. Imaju armiju vernih kupaca. Njihova rasprodata izdanja već dostižu ozbiljnije cifre, za tako kratko vreme.
Nikom oni ništa ne uvaljuju. Takva praksa je prisutna godinama.
Sve je apsolutno transparentno. Na sajtu su predstavljena izdanja sa varijantama korica.

Sreća nisi naleteo na Nasilje u Darkvudu sa 13 naslovnica


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1824 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 07/07/2024 : 14:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ali kod Nasilja u Darkvudu svaki naslov je isti. Ovde je problem što isti strip ima dve varijante sa različitim naslovima.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2019 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 07/07/2024 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Zlix, brate, pa piše Zlatna serija broj 55 i na jednom i na drugom. Plus, zna svako ko kupuje VČ da postoje varijante korica.

Jedino da stave crveni trougao sa znakom uzvika... Ja da sam izdavač ne znam kako bih drugačije naglasio da se radi o istom stripu.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/07/2024 : 14:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.



Potpis i na ovo.



Potpisuješ lika koji ne kupuje srpska izdanja jer ih ne želi u svom domu?
Koji samim tim nikako ne može da bude interesna strana sem da kenja po srpskim izdavačima.
Pa to je skoro kao da podržavaš lupanje pečata na neprodatim stripovima.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1539 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 07/07/2024 : 14:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ja ne vidim neki veliki problem ovde. Da su mogli da stave oba naslova - mogli su, verovatno su i trebali. Pretpostavljam da su naslovi previše dugi, pa je bilo nepregledno i glomazno. Ima tu i broj 55, a i oni koji prate ZS znaju šta i kako ide, u većini slučajeva. Mislim da je problem rešen time što su čoveku vratili novac.
Izdavačka politika VČ mi je ok, nervira me to ponavljanje nekih epizoda i to što neke knjige idu sporije nego što mi se sviđa (MrNo na prvom mestu) ali postoji tu alternativa (kao kod Teksa), pa neka uzima ko šta hoće. Dobrih 16 godina su tu, i učinili su mnogo za strip.

Edited by - night on 07/07/2024 14:33:45
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2841 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 07/07/2024 : 14:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Henry dušo opusti se, previše si se uzbudio.

A sad duboko udahni dva-tri puta pa možda i do tebe dospije (mada sumnjam) da se ovdje neradi o srpskim, hrvatskim, tađikistanskim ili inim izdanjima nego raspravi o nepoštenoj poslovnoj praksi.

A ona zlato moje, može biti i hrvatska i srpska... zato nema razloga da gineš ovdje na braniku obrane srpskog stripa
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/07/2024 : 15:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Ja ne vidim neki veliki problem ovde. Da su mogli da stave oba naslova - mogli su, verovatno su i trebali. Pretpostavljam da su naslovi previše dugi, pa je bilo nepregledno i glomazno. Ima tu i broj 55, a i oni koji prate ZS znaju šta i kako ide, u većini slučajeva. Mislim da je problem rešen time što su čoveku vratili novac.
Izdavačka politika VČ mi je ok, nervira me to ponavljanje nekih epizoda i to što neke knjige idu sporije nego što mi se sviđa (MrNo na prvom mestu) ali postoji tu alternativa (kao kod Teksa), pa neka uzima ko šta hoće. Dobrih 16 godina su tu, i učinili su mnogo za strip.


Pazi, lik je kupio dva stripa i nije obratio pažnju da su dva ista stripa, otišao je na prodajno mesto gde su mu dupli zamenili.
I umesto da se na tome završi, on otvara topik gde baca drvlje i kamenje na izdavača a u tome mu se priključuju dežurni pljuvači predvođeni likom koji ne kupuje srpska izdanja jer su srpska sa sve potpisom neovisnog moderatora.
Pritom, tim ljudima ne smeta previše zagor zlatni ekstra superklasik ili dadaističko ceđenje suve
drenovine. To su im mudri poslovni potezi.
A ovo, ovo je kurvinska poslovna praksa 🤣🤣🤣

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1824 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 07/07/2024 : 16:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Zlix, brate, pa piše Zlatna serija broj 55 i na jednom i na drugom. Plus, zna svako ko kupuje VČ da postoje varijante korica.

Jedino da stave crveni trougao sa znakom uzvika... Ja da sam izdavač ne znam kako bih drugačije naglasio da se radi o istom stripu.



Piše, da, ali očigledno je da se ljudi u brzini upecaju.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/07/2024 : 17:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.



Potpis i na ovo.



Potpisuješ lika koji ne kupuje srpska izdanja jer ih ne želi u svom domu?
Koji samim tim nikako ne može da bude interesna strana sem da kenja po srpskim izdavačima.
Pa to je skoro kao da podržavaš lupanje pečata na neprodatim stripovima.


ZA DOM!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/07/2024 : 17:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pojedinačno su zapakirani.


Ja san razumija da su zajedno pakirani.
Ovako je ipak malo manje blesavo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10217 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2024 : 18:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da nađem ovo trebalo mi je par sekundi, nakon guglanja zlatna serija 55.

Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 07/07/2024 : 18:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.



Potpis i na ovo.



Potpisuješ lika koji ne kupuje srpska izdanja jer ih ne želi u svom domu?
Koji samim tim nikako ne može da bude interesna strana sem da kenja po srpskim izdavačima.
Pa to je skoro kao da podržavaš lupanje pečata na neprodatim stripovima.


ZA DOM!




Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/07/2024 : 18:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Peyo pobogu.
Meni treba sekunda da primjetim kako naziv epizode na koricama ne odgovara opisu ispod stripa i možda sam lud ali više vjerujem naslovu na koricama nego u opisu ispod.

Ako kupim 2 kruha koja izgledaju različito a nazivi su im "raženi kruh" i "bijeli kruh" , trebam li očekivati da su oba bijela jer svi znaju da je pekar šaljivdžija i voli dizat desnicu iz zajebancije?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/07/2024 : 18:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.



Potpis i na ovo.



Potpisuješ lika koji ne kupuje srpska izdanja jer ih ne želi u svom domu?
Koji samim tim nikako ne može da bude interesna strana sem da kenja po srpskim izdavačima.
Pa to je skoro kao da podržavaš lupanje pečata na neprodatim stripovima.


ZA DOM!


Ne sumnjam da će i ovo hanter da potpiše.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/07/2024 : 19:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.



Potpis i na ovo.



Potpisuješ lika koji ne kupuje srpska izdanja jer ih ne želi u svom domu?
Koji samim tim nikako ne može da bude interesna strana sem da kenja po srpskim izdavačima.
Pa to je skoro kao da podržavaš lupanje pečata na neprodatim stripovima.


ZA DOM!


Ne sumnjam da će i ovo hanter da potpiše.


Ja sve mogu bolje od tebe.
Kad ti ispadneš glup ja mogu bit gluplji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/07/2024 : 19:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jere👍

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Darchi
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 06/02/2024

Posted - 08/07/2024 : 16:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Darchi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.



Potpis i na ovo.



Potpisuješ lika koji ne kupuje srpska izdanja jer ih ne želi u svom domu?
Koji samim tim nikako ne može da bude interesna strana sem da kenja po srpskim izdavačima.
Pa to je skoro kao da podržavaš lupanje pečata na neprodatim stripovima.



čovječe božji, jel tebe ova vručina dobro opalila po toj tvojoj tintari ili...o čemu ti ovdje drviš i trkeljiš...

My soul is painted like the wings of butterflies
Fairy tales of yesterday, grow but never die
I can fly, my friends...

Edited by - Darchi on 08/07/2024 16:24:22
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 08/07/2024 : 19:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darchi

quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Vidin da ima dosta ljudi kojima je ovo normalno jer je na kupcu da provjeri šta je u paketu koji kupuje??? Među njima i par ljudi koji inače baš i ne pričaju pizdarije.
Za jebenu remitendu sa trafike bi triba ić na internet provjeravat je li možda idiot izdavač stavija 2 ista stripa sa drugon naslovnicon i drugin naslovon???
Možda ovo nije nepoštena poslovna praksa ali je zasigurno kretenska poslovna praksa.



Potpis i na ovo.



Potpisuješ lika koji ne kupuje srpska izdanja jer ih ne želi u svom domu?
Koji samim tim nikako ne može da bude interesna strana sem da kenja po srpskim izdavačima.
Pa to je skoro kao da podržavaš lupanje pečata na neprodatim stripovima.



čovječe božji, jel tebe ova vručina dobro opalila po toj tvojoj tintari ili...o čemu ti ovdje drviš i trkeljiš...


Šta te svrbi konkretno?

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000