forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ista meta, drugo odstojanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3459 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 18/07/2024 : 00:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Vlaadisha
ne znam kako se glasa, ali moj favorit je broj 18.



Mislim da je rok prošao prije nekih 5 godina i da je pobjedio Tomislav Košta...

haha, ja ću i na sopstvenu sahranu zakasniti. to je objavljeno?
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1539 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 18/07/2024 : 00:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Hm, zapravo i ne znam za drugi dio (da je na natječaju pobijedio Tomislav) - ne živim u HR i ne čitam Strip reviju, ali sam vidio da su mu objavili dobar broj stripova baziranih na I.B.M., i u reviji i kao zasebno izdanje, pa sam pretpostavio da je on pobijedio...
Neka me ispravi netko upućeniji...
Ali natječaj je definitivno bio davno... mislim čak 2017.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3459 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/09/2024 : 19:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
A Distant Soil je strip koji je Colleen Doran započela još u srednjoj školi (!), najpre objavila 1983. za WaRP, potom se posvađala sa izdavačem oko prava, da bi naslov nastavio da izlazi 1987. prvo za Starblaze, pa Aria Press i konačno Image. Komplikovana istorija ali ne toliko neobična u svetu indie stripa. Ono što jeste nesvakidašnje jeste da je autorka ponovo nacrtala početak priče. Od nule.





Likovi na naslovnoj strani prvog izdanja zapravo nisu glavni, pa im je dala manje prostora (a time i značaja) u drugoj verziji...

Ono što odmah upada u oči je naravno tehnika. Iako se olovka sviđala čitaocima (meni vuče na magazine iz sedamdesetih, a tog je i formata), Colleen se požalila da je to previše rada te da je "ukočenu ruku držala u epsom solima". Prelazak na tradicionalnu tehniku doneo joj je olakšanje, a meni se čini i fluidnost u naraciji, pogotovo kad je smanjila i broj kapcija.





Napredak možda nije ogroman ali meni se jako sviđaju neke sitnice, recimo na tablama dole imam bolji osećaj gde se nalaze likovi, a i establishing shot na kraju je jači... Sasvim dovoljno da se čita kao novi strip.









Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000