forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 17:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:

Evo, vec 34% demokrata veruje da je ovo namesteno a proslo je samo nekoliko dana i istrage su tek pocele...



34% demokrata vjeruje da je Trump nasao klinca od 20 godina koji ce popiti metak u glavu ne bi li mu do sljedece vijesti (jer pri svakoj novoj sve zaboravljamo) osigurao neku malu prednost, koja mu ne treba, jer je u utrci s kucnom biljkom koja je, kad je imala punu kontrolu nad sivom tvari, bila prazno odijelo koje nitko nikad nije zelio? I vjerovao je tom klincu, koji je dokazano bio los u streljastvu, da mu ruka nece zadrhtati ili da nece pucati u trenutku kad on okrene glavu natrag prema publici?
Pricaj mi jos o tim ljudima!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2024 : 17:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Tonto

Otkrit cu vam nesto... Nemam pojma o virusima, covidu, americkoj i svjetskoj politici kao ni o ukrajinsko ruskom sukobu. Ne znam nista i ne vjerujem nicemu sto citam i sto mi govore. Ne znam i boli me tuki...

Pada mi na pamet Gipi i ono njegovo „Koliko blizu ti bombe moraju eksplodirati da bi si rekao kako je neki rat tvoj?“

Otprilike na moju kuću, bar dvije... kako je i bilo prije jedno tridesetak godina.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 18:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute


Ovo je tacno. Ali od 2018. A promenjeno je na insistiranje -- Bernie Sandersa! Da nije bilo te sramote 2016. koja je stravicno poljuljala misljenje o D u narodu verovatno ne bi nikad ni promenili. A i na to je uticao Trump jer su mnoge ankete ukazivale da Bernie ima vise sanse protiv Trumpa nego Hilary (sto se i pokazalo tacnim na izborima i nikada necemo znati da li bi Trump pobedio Bernija).


Da, promjenilo se upravo zbog tih predizbora i po meni je to ispravna odluka. Ali baš zbog toga danas ne možeš optuživati superdelegate za utjecaj na predizbore 2020. ili 2024. Također se slažem da je Sanders bio bolji kandidat 2016. od Clinton zbog čega sam ga tada, između ostalog, i podržavao.

quote:
Originally posted by wintermute


Obama vs Clinton je bila outlier trka, nesto sto se verovatno nikada opet nece desiti (zena protiv crnca), po mnogo cemu specificna. Na kraju je i tu ipak komitet morao da zaseda sa Hilari satima jedne veceri i da je ubedjuje da odustane. Dakle opet se nije cekalo da narod odluci.


Kako se nije čekalo da narod odluči? Pa zar nije Clinton ostala u utrci do samog kraja?

quote:
Originally posted by wintermute


Ali pravi problem sa Bernijem je sto su svi mediji prikazivali od starta ogromno vodjstvo u delegatima Hilari tako da ljudi koji su to gledali su bili obeshrabreni da glasaju za Bernija i nikada necemo saznati da li bi on zaista i izgubio u glasovima. Superdelegata je bilo 15%... 15% je ogromna prednost jer to je zapravo 30% swing zbog zero-sum pravila (50-15 = 35, 50+15 = 65, 65-35=30). A 30% zaostatka mislim da niko nikada nije uspeo da nadoknadi u istoriji politike


Mislim da nisi u pravu iskreno. Sandersovi glasači su bili izrazito motiviranu da glasuju i superdelegati ih nisu uspijeli obeshrabriti. U jednom trenutku se čak činilo da ima šanse kad je ostvario momentum pobjeđujući u nekoliko država zaredom (ne sjećam se sada svih, ali tu su bili Washington, Aljaska, Havaji itd.), no onda je izgubio u New Yorku relativno osjetnom razlikom i više se nije oporavio. Većina Demokrata je jednostavno htijela Clinton. Po meni je to bilo pogrešno, ali to je bila odluka glasača.

quote:
Originally posted by wintermute


Zasto se nije onda cekalo da narod to i potvrdi nego se zaustavljao kandidat u naletu? Nikada necemo znati... Ukus od 2016 je i dalje bio previse jak da bi mnogi ljudi poverovali u to... U politici cesto je bitnije u sta ljudi veruju nego sta je "istina" -- ja u ovom slucaju ne verujem da je to bilo pravedno. To je naravno samo moje misljenje.


Ali Pete Buttigieg nije bio u naletu. Apsolutno nije postojao realan put ka njegovoj nominaciji. Dva i pol' kandidata su imala šanse tada: Joe Biden, Bernie Sanders i eventualno Michael Bloomberg. Pete Buttigieg je odlučio podržati njemu najbližeg kandidata u tom trenutku, što je meni sasvim logično.

quote:
Originally posted by wintermute


Najbolji nacin da se sve ovo ispravi je da se slusaju glasaci. Evo kao sto sam postavio ranije gore sada velika vecina D glasaca a i samih clanova stranke smatra da Biden ne bi trebao da bude kandidat. Ali ocigledno to se ne desava jer elitna manjina i dalje odlucuje. Ja se nadam da ce se to promeniti za dobrobit svih nas ovde u USA i da ce se povratiti vera u pravedan sistem i da nece biti gradjanskog rata.


Ali glasači ne odlučuju u anketama, nego na izborima, a tamo su jasno dali podršku Bidenu. Nijedan drugi kandidat nema izborni legitimitet.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 18:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Psihološki savjetnik javlja da puno toga zna, ali nam ne želi ništa reći, osim da je plural od "anegdota" - "dokazi".
Konobar javlja da ne zna ništa.
Ja bih rado čuo koju od tintona, koji puno toga zna i želi reći, sad kad više ne moramo čekati da se dokazi prikupe.


Oprosti, ali ja zaista ne razumijem tvoje prve dvije rečenice. Možda sam propustio nešto u vijestima. Ako želiš da reagiram na nešto konkretno, molim te za link.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 19/07/2024 : 18:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by kimba
Znaci nikad ni u jednoj zemlji do sad nije izolovan virus Covid-19, isto tako ni virus AIDS-a.



Postoje mnogobrojni izvori koji kazu suprotno. Vrlo lako je pretraziti, evo samo jedan primer za HIV koga su francuzi izolovali jos pre 41 godinu:
https://www.pasteur.fr/en/research-journal/news/40-years-hiv-discovery-virus-responsible-aids-identified-may-20-1983
(za Covid sam vec objasnio)

quote:

Ne znamo kako izgleda, ali eto donijeli smo konsenzus da izgleda tako kako mi kazemo.
Pa konsenzusom naucnici tvrde da je zemlja stara 4 milijarde godina. yeah right.
Konsenzusom tvrde da je svemir nastao velikim praskom (Big Bang), opet yeah right.
Znaci to ti je konsezus, ono sto ne znamo slozimo se svi da je tako i lupaj tu teoriju.
Tako i ovaj virus, konsezusom.



Za sve to sto navodis postoje razlozi zasto je uspostavljen konsenzus. Oni se lako nalaze pretragom interneta. To ne znaci da je to tacno. Samo da postoji konsenzus koji mozes da prihvatis ili da odbacis. Crkva recimo odbacuje konsenzus o stvaranju svemira. Sve zavisi sta tvom zivotu konkretno donosi vise konkretne koristi koju samo ti mozes da izmeris.

quote:

A sto se tice mjeseca i ravne zemlje , znamo gdje to vodi (u omalovazavanje sugovornika).



Nikako nisam hteo da te omalovazavam, samo da dam relativno nove primere koji su poznati svima. Ja cak i ne znam da li ti verujes u njih. Sama cinjenica da ovoliko pisem i istrazujem da bi ti odgovorio to dokazuje. Da sam hteo da te omalovazim odgovorio bih nesto kratko i uvredljivo ali to nije kako ja debatujem.

Izvinjavam se ako si to shvatio drugacije.

quote:

Ja samo vidim da sve ono sto su 'ravnozemljasi" tvrdili za Covid-19 prije par godina ispade skoro pa sve tocno.



Naravno da i sam znas da je ovo primer za correlation a na causation (ne znam kako bih preveo, mozda: ove stvari su povezane ali ne znaci da jedna uzrokuje drugu).

quote:

...ako je nesto istina onda nema potrebe za konsenzusom.
Jer istina je neupitna.



Bezis u filozofiju? Dobro, ajde, pratim... Postoje filozofski pravci koji tvrde da neupitna istina ne postoji. Navedi mi primer sta ti mislis da je neupitna istina. Recimo ako kazes evo ja gledam u prozor i istina je da on postoji, odgovor je da to samo tvoje oko tvom mozgu salje informaciju da je to prozor, a ti si mozda kao u Matrixu negde zakacen na aparate i prozor ne postoji. Dakle tome nema kraja. I ako idemo u tom smeru onda to nije neka pragmaticna rasprava (ali moze biti veoma interesantna).

Filozofijom se nisam mnogo bavio (kao matematicar imao sam samo jedan predmet opste filozofije na fakultetu) ali matematikom sam se bavio i u matematici ne postoje istine. Postoje samo aksiome (oko kojih su matematicari napravili konsenzus) i pravila logike koja se na njih primenjuju. Opet konsenzusom, da ako je A tacno i B tacno onda su i A i B tacni. Ispostavilo se da je to donelo korist i da se na osnovu toga nesto prakticno moglo napraviti dalje u primenjenoj matematici, inzenjeringu i kompjuterima. Prema tome jedno merilo a mozda i najvaznije je KORISNOST a ne istinitost (jer istinitost i ne postoji).

Dakle, ako je za mene korisno da ja verujem da je zemlja ravna ja cu to i raditi i to naravno nije nezakonito. Ali cu za to snositi i odredjene posledice, recimo mozda necu smeti da sednem u avion sto ce da mi oteza putovanja. Pretpostavljam da mnogi ljudi moraju imati neku konkretnu zivotnu korist od toga sto veruju u stvari koje su nasuprot jakih konsenzusa i zato to i rade. Ne verujem da je u pitanju samo cisti inat. Ali to je njihova stvar i u to se ne mesam.



Ja ti govorim da ni jedan GOVERMENT nikada nije priznao da je izolovao virus Covida-19 i AIDS-a.
Ne postoji nigdje slika ni jednoga ni drugoga.
Ako cemo razmisljati postoji li prozor kroz koji gledas, onda nema smisla raspravljati, moze biti sve istina ali i laz.
Ja ako nesto vidim onda i vjerujem da to vidim.
Pa konsenzusom nam mogu zabraniti i da jedemo, jel eto mozda nije istina da covjek osjeca glad.
Kazes u matematici nema istine.
Nije li 2+2 uvijek 4.
Ili smo svi ulupali godine u skoli uzalud.
Hjde molim te odgovori mi na sljedece,utvrdeno konsenzusom.
Kazu pao komet u Meksickom zaljevu ( mislim da je tamo, nevazno), pomeo sve dinosaure sa planeta.
Znaci dinosauri su bili hladnokrvna zivotinje.
Pa kako je onda zaba prezivjela ili krokodil?
Sta kaze konsenzus je li prije bilo kokos ili jaje?
Pa sad ce ti konsenzusom i rodnu ideologiju uvesti ( ovo su ravnozemljasi davno tvrdili).
Ako moze barem misljenje , bas me zanima.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/07/2024 : 18:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by culture vulture

Psihološki savjetnik javlja da puno toga zna, ali nam ne želi ništa reći, osim da je plural od "anegdota" - "dokazi".
Konobar javlja da ne zna ništa.
Ja bih rado čuo koju od tintona, koji puno toga zna i želi reći, sad kad više ne moramo čekati da se dokazi prikupe.


Oprosti, ali ja zaista ne razumijem tvoje prve dvije rečenice. Možda sam propustio nešto u vijestima. Ako želiš da reagiram na nešto konkretno, molim te za link.



Psihološki savjetnik je manhunter, dok je konobar valjda Tonto. Referira se na njihove prijašnje postove.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2024 : 18:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by culture vulture

Psihološki savjetnik javlja da puno toga zna, ali nam ne želi ništa reći, osim da je plural od "anegdota" - "dokazi".
Konobar javlja da ne zna ništa.
Ja bih rado čuo koju od tintona, koji puno toga zna i želi reći, sad kad više ne moramo čekati da se dokazi prikupe.


Oprosti, ali ja zaista ne razumijem tvoje prve dvije rečenice. Možda sam propustio nešto u vijestima. Ako želiš da reagiram na nešto konkretno, molim te za link.

Ma misli na moje i manhunterove komentare.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 18:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Aha, ok, ali i dalje ne razumijem na što se trebam osvrnuti.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 19/07/2024 18:26:52
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 18:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/07/2024 : 18:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.



Ako Trump pobjedi moraš imati onu njegovu narančastu glavurdu za avatar sljedećih mjesec dana...i nositi maga šiltericu po Londonu sljedećih godinu dana.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2024 : 18:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.

Malo si puno bukvalan i slabo toga kontas danas... aj prespavaj jos jednu noc i otrizni se kako bog zapovida.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 18:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da bih pristao na to, druga osoba mi mora ponuditi neki jako visok ulog, s obzirom da Trump vjerojetno hoće pobijediti. Recimo, 100 000 eura.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/07/2024 : 18:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.



Ako Trump pobjedi moraš imati onu njegovu narančastu glavurdu za avatar sljedećih mjesec dana...i nositi maga šiltericu po Londonu sljedećih godinu dana.


sjećam se da je bila oklada između njega i solara u vezi trampa, al se ne sjećam detalja, i sjećam se da je dobrano perje frcalo po forumu tih dana

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 18:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.

Malo si puno bukvalan i slabo toga kontas danas... aj prespavaj jos jednu noc i otrizni se kako bog zapovida.



Ma znam na što se igor referirao i imao sam na umu duži odgovor u kojem bih objasnio zašto se nema smisla kladiti ove godine, ali mi se na kraju nije dalo istipkati ga. Svejedno nisam htio izginorirati igorovo pitanje, pa je ispalo ovako.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/07/2024 : 18:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.



Ako Trump pobjedi moraš imati onu njegovu narančastu glavurdu za avatar sljedećih mjesec dana...i nositi maga šiltericu po Londonu sljedećih godinu dana.


sjećam se da je bila oklada između njega i solara u vezi trampa, al se ne sjećam detalja, i sjećam se da je dobrano perje frcalo po forumu tih dana

Veseli i sretni dani usprkos zrtvama... ali zrtve su same izabrale biti zrtve pa ih necemo oplakivat.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/07/2024 : 18:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.

Malo si puno bukvalan i slabo toga kontas danas... aj prespavaj jos jednu noc i otrizni se kako bog zapovida.



Ma pusti, bolji nam je ovakav.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 18:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by igor 12

Nego, tintone, oće past opet neka oklada, pa da se pol foruma posvađa


Pa ne znam uopće s kim bi se kladio i oko čega.



Ako Trump pobjedi moraš imati onu njegovu narančastu glavurdu za avatar sljedećih mjesec dana...i nositi maga šiltericu po Londonu sljedećih godinu dana.


sjećam se da je bila oklada između njega i solara u vezi trampa, al se ne sjećam detalja, i sjećam se da je dobrano perje frcalo po forumu tih dana


Solar je tvrdio da Trump neće osvojiti niti Arizonu, niti Georgiju, niti Ohio, niti Iowu. Ja sam tvrdio da će osvojiti Georgiju i Arizonu, što se i ostvarilo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/07/2024 : 18:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by paro
k zapita dal' je to najbolje od najboljih šta USA ima za ponuditi.
Sve me to lagano podsjeća na pad Rimskog carstva, kad su na vlast došli isti takvi.

Ako ćemo iskreno, većina rimskih careva su bili teški debili i psihopati. Čudno je da je Zapadno uopće izdržalo petstotinjak godina



Pa da, imali su i oni svojih Bidena i Trumpova. Od njih 30-ak što je smaknuto (što se sa sigurnošću zna), velika većina je uklonjena naredbom...koga? Vojnog vrha.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 18:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Mamurluk od sinoćnjeg bančenja ili ne, ne vidim što nije jasno.
Čitati o tome kako netko puno toga zna, ali nam ne želi ništa reći, ili o tome kako netko ništa ne zna mi nije pretjerano zanimljivo.
Ti puno toga znaš i želiš reći pa me zanima čuti nešto od tebe.
A i pitanje sam jasno postavio: "Sad kad više ne moramo "čekati da se prikupe dokazi", jesi li se spreman složiti da je ovo smrt demokracije?".
Evo, postavit ću ga još jasnije.
Ako urlanje na mjesec zato što je izabran kandidat koji vam se ne sviđa, 'Not my President' idiotarije, kangaroo court s impeachmentima, vještičja sjela koja bacaju uroke na Trumpa jer je postavio katolika u Supreme Court i namjerava dokinuti čedomorstvo, skandal s mail-in/absentee voting, ponavljanje do zadnjeg zareza istih fraza na svim medijskim kanalima sad o Russian collusion sad o tome je li spavao s nekom babom i ostalih bezbroj manifestacija Trump derangement sindroma NIJE bila smrt demokracije - je li pokušaj atentata konačno ta točka na kojoj moramo priznati da američki sustav više nije demokratski?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 19:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Mamurluk od sinoćnjeg bančenja ili ne, ne vidim što nije jasno.
Čitati o tome kako netko puno toga zna, ali nam ne želi ništa reći, ili o tome kako netko ništa ne zna mi nije pretjerano zanimljivo.
Ti puno toga znaš i želiš reći pa me zanima čuti nešto od tebe.
A i pitanje sam jasno postavio: "Sad kad više ne moramo "čekati da se prikupe dokazi", jesi li se spreman složiti da je ovo smrt demokracije?".
Evo, postavit ću ga još jasnije.
Ako urlanje na mjesec zato što je izabran kandidat koji vam se ne sviđa, 'Not my President' idiotarije, kangaroo court s impeachmentima, vještičja sjela koja bacaju uroke na Trumpa jer je postavio katolika u Supreme Court i namjerava dokinuti čedomorstvo, skandal s mail-in/absentee voting, ponavljanje do zadnjeg zareza istih fraza na svim medijskim kanalima sad o Russian collusion sad o tome je li spavao s nekom babom i ostalih bezbroj manifestacija Trump derangement sindroma NIJE bila smrt demokracije - je li pokušaj atentata konačno ta točka na kojoj moramo priznati da američki sustav više nije demokratski?



Kako se ne bismo zapetljali u detaljima Trump derangement sindroma, još ću pojednostaviti pitanje:

Može li država organizirati atentat na predsjedničkoga kandidata, a ostati demokratskom?


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 19:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by paro
k zapita dal' je to najbolje od najboljih šta USA ima za ponuditi.
Sve me to lagano podsjeća na pad Rimskog carstva, kad su na vlast došli isti takvi.

Ako ćemo iskreno, većina rimskih careva su bili teški debili i psihopati. Čudno je da je Zapadno uopće izdržalo petstotinjak godina



Pa da, imali su i oni svojih Bidena i Trumpova. Od njih 30-ak što je smaknuto (što se sa sigurnošću zna), velika većina je uklonjena naredbom...koga? Vojnog vrha.



Točno tako - u sridu!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/07/2024 : 19:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba
Ja ako nesto vidim onda i vjerujem da to vidim.



Da, ali tako i svi ostali ljudi vide nesto drugo i veruju u to...

quote:

Kazes u matematici nema istine.
Nije li 2+2 uvijek 4.



Naravno da nije. 2+2 moze biti bilo sta u zavisnosti kakav sistem aksioma uzmes. Recimo, 2+2=0 u polju karakteristike 4. I ovo nije besmislena mentalna gimnastika nego se opet svodi na korisnost. Recimo 1+1=0 u polju karakteristike 2. Kome to treba? Pa to je binarna aritmetika na kojoj pociva sav computer science i na kojoj radi i taj uredjaj na kome si pisao ovu poruku...

A zbog neodlucivosti matematike (Gödel) ne postoji sistem aksioma koji je 100% neprotivurecan. Dakle cak ni matematika nije "tacna" u filozofskom smislu (cak je i cuveni matematicar Kronecker rekao "bog je stvorio cele brojeve") nego samo onako kako se dogovorimo. Srecom, veliki deo matematike je koristan. Ja po tom principu korisnosti i odlucujem u sta cu da verujem.

quote:

Hjde molim te odgovori mi na sljedece,utvrdeno konsenzusom.



Ostavljam to kao vezbu za citaoca


========


kimba, tinton -- dobri ste sagovornici, ne vredjate i objasnjavate svoj stav. Mislim da sam jasno objasnio i argumentovao svoja misljenja kao i nacin na koji sam dosao do njih. Nije mi cilj da vas ubedim u moj stav nego se nadam da neko sa strane ko ovo gleda a nema stav moze da upotrebi ove poruke u svojoj samostalnoj izgradnji istog. Tako da ne bih dalje produbljivao ove specificne pod-teme -- sve sto sam hteo da kazem sam rekao a ko gleda sa strane moze da upotrebi svoju logiku i pretrazivanje informacija da sam zakljuci sta je za njega/nju najbolje.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 19:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by culture vulture

Mamurluk od sinoćnjeg bančenja ili ne, ne vidim što nije jasno.
Čitati o tome kako netko puno toga zna, ali nam ne želi ništa reći, ili o tome kako netko ništa ne zna mi nije pretjerano zanimljivo.
Ti puno toga znaš i želiš reći pa me zanima čuti nešto od tebe.
A i pitanje sam jasno postavio: "Sad kad više ne moramo "čekati da se prikupe dokazi", jesi li se spreman složiti da je ovo smrt demokracije?".
Evo, postavit ću ga još jasnije.
Ako urlanje na mjesec zato što je izabran kandidat koji vam se ne sviđa, 'Not my President' idiotarije, kangaroo court s impeachmentima, vještičja sjela koja bacaju uroke na Trumpa jer je postavio katolika u Supreme Court i namjerava dokinuti čedomorstvo, skandal s mail-in/absentee voting, ponavljanje do zadnjeg zareza istih fraza na svim medijskim kanalima sad o Russian collusion sad o tome je li spavao s nekom babom i ostalih bezbroj manifestacija Trump derangement sindroma NIJE bila smrt demokracije - je li pokušaj atentata konačno ta točka na kojoj moramo priznati da američki sustav više nije demokratski?



Kako se ne bismo zapetljali u detaljima Trump derangement sindroma, još ću pojednostaviti pitanje:

Može li država organizirati atentat na predsjedničkoga kandidata, a ostati demokratskom?




Nisam siguran, ali slažem se da bi bilo jako teško. Kako bilo, Trump će svejedno najvjerojatnije postati predsjednik što je potencijalno argument za to da je Amerika i dalje demokracija.
Ali nisam shvatio zašto smo došli do faze "Sad kad više ne moramo "čekati da se prikupe dokazi", to me zbunilo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/07/2024 : 19:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Striktno govoreci, USA NIJE demokratija nego ustavna federalna republika (constitutional federal republic).

Razlika je:

- u demokratiji ti imas dva bicikla, vecina glasa da treba jedno biciklo da ti se uzme i tebi se uzme biciklo
- u ustavnoj drzavi zakon garantuje da su oba bicikla tvoje privatno vlasnistvo i bez obzira kako neko glasa to ostaje zakon i niko ne moze da ti uzme biciklo. Postojali su slucajevi da se na lokalnim izborima stavi na ballot i izglasa nesto sto je neustavno i to se onda ili ponisti ili se ide na ustavni sud da se potvrdi. Konkretni slucajevi se lako pronalaze na internetu u arhivama starih glasanja.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/07/2024 : 19:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Da bih pristao na to, druga osoba mi mora ponuditi neki jako visok ulog, s obzirom da Trump vjerojetno hoće pobijediti. Recimo, 100 000 eura.



Ako Biden pobijedi, ja ću imati Sleepy Joea kako pada po štengama 6 mjeseci na avataru i sljedećih 2. godine ću nosit majicu sa slikom na kojoj se grle Obama i Big Mike s natpisom Yes We Can!

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000