forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 20:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
I što ja imam od toga?
Radije bih 100 000 eura.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 20:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Striktno govoreci, USA NIJE demokratija nego ustavna federalna republika (constitutional federal republic).

Razlika je:

- u demokratiji ti imas dva bicikla, vecina glasa da treba jedno biciklo da ti se uzme i tebi se uzme biciklo
- u ustavnoj drzavi zakon garantuje da su oba bicikla tvoje privatno vlasnistvo i bez obzira kako neko glasa to ostaje zakon i niko ne moze da ti uzme biciklo. Postojali su slucajevi da se na lokalnim izborima stavi na ballot i izglasa nesto sto je neustavno i to se onda ili ponisti ili se ide na ustavni sud da se potvrdi. Konkretni slucajevi se lako pronalaze na internetu u arhivama starih glasanja.



Točno, ali nebitno za raspravu - i u demokraciji i u republici se glasanjem biraju narodni predstavnici i rezultati izbora se poštuju, sviđale se izabrane osobe nekom ili ne, jer je to sama definicija tih sustava.
Kad se, međutim, dođe do točke da se rezultati glasanja NE poštuju ako nam se rezultat ne sviđa, bilo da je riječ o konkretnoj osobi Trumpa (koji je bio miljenik tih istih elita koje ga danas sotoniziraju dok nije taknuo njihovu svetinju - čedomorstvo), pitanju ostajanja u ili izlaska iz EU, Ugovoru iz Nice ili čemu god, pa se izbori lažiraju, ponavljaju dok se ne dođe do željenog odgovora, rezultati ignoriraju, izabrani Predsjednici impeachaju ili što god, postavlja se pitanje - u kojem sustavu onda živimo i, ako jedna strana ne mora poštovati osnovne postulate demokracije, zašto bi ih poštovala ona druga.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 20:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Striktno govoreci, USA NIJE demokratija nego ustavna federalna republika (constitutional federal republic).

Razlika je:

- u demokratiji ti imas dva bicikla, vecina glasa da treba jedno biciklo da ti se uzme i tebi se uzme biciklo
- u ustavnoj drzavi zakon garantuje da su oba bicikla tvoje privatno vlasnistvo i bez obzira kako neko glasa to ostaje zakon i niko ne moze da ti uzme biciklo. Postojali su slucajevi da se na lokalnim izborima stavi na ballot i izglasa nesto sto je neustavno i to se onda ili ponisti ili se ide na ustavni sud da se potvrdi. Konkretni slucajevi se lako pronalaze na internetu u arhivama starih glasanja.


Demokracija i ustavom zagarantirana prava nisu međusobno isključivi.
SAD je demokracija jer bira vlast na izborima, što ne znači da tako izabrana vlast ima apsolutne ovlasti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/07/2024 : 20:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Demokracija i ustavom zagarantirana prava nisu međusobno isključivi.
SAD je demokracija jer bira vlast na izborima, što ne znači da tako izabrana vlast ima apsolutne ovlasti.



Ok ako cemo bas mak na konac ajmo onda ovako. USA je PRVO ustavna republika a ONDA demokratija.

(Ustavni) zakoni su uvek stariji od onoga sto se na izborima odluci.

Zato ako neko zaista hoce da menja nesto ovde mora da ili ubedi ustavni sud da bude na njegovoj strani ili da uradi "packing the court" sto se povremeno i desava...

Edited by - wintermute on 19/07/2024 20:40:01
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 20:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, ali Ustav se može mijenjati, iako je procedura za to naravno jako komplicirana u SAD-u.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/07/2024 : 20:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Slažem se, ali Ustav se može mijenjati, iako je procedura za to naravno jako komplicirana u SAD-u.



Da. Gore sam napisao da je poslednjem amandmanu trebalo preko 200 godina da prodje a da amandman prodje treba 3/4 drzava da se saglasi sto je (pogotovo danas u podeljenoj americi) prakticno nemoguce. Ali srecom ne postoji neki rok za to slaganje, pa se nekad i desi da se za 200 godina nadje dovoljno glasova drzava
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 20:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Ali nisam shvatio zašto smo došli do faze "Sad kad više ne moramo "čekati da se prikupe dokazi", to me zbunilo.



Pa zato što je sad bjelodano da se tip muvao oko mjesta gdje će se održati skup nekoliko sati ranije i bio ne samo općenito sumjiv policiji, nego je kod sebe imao i daljinomjer kakav koriste snajperisti, ali se nitko nije oko toga zabrinuo.
Krov nije bio čuvan "jer je riječ o kosom krovu, pa moramo uzeti u obzir rizik od pada", ali je krov na kojem su bili snajperisti Tajne službe, naravno, puno strmiji od toga koji je bio preopasan da bi ga se čuvalo.
Policajac se na koncu bio popeo do krova i vidio na njemu tipa s puškom, ali se i dalje nije reagiralo kao što bi se reagiralo da je bilo koji drugi kandidat bio u pitanju.

Netko je ovdje napisao pa izbrisao prije negoli sam uspio citirati kako Trump, bude li izabran, neće zapravo ukinuti vojnu pomoć Ukrajini (realnosti bi bliže bilo "neće prestati ratovati protiv Rusije s američkim oružjem i obavještajnim podacima, a ukrajinskim leševima") jer zna da bi mu neki od poraženih ukrajinskih veterana sprašio metak u glavu.
Na stranu to što, kad ga država želi štititi, nije baš lako ubiti američkog Predsjednika i na stranu to što nijedna država ne može svoju vanjsku politiku voditi prema tome čijeg se osvetničkog atentata vođa više boji. Problem je u tome što smo mi realno došli do točke na kojoj ljudi misle da je sasvim opravdano vršiti atentate na vođe koji nam se ne sviđaju i tako usmjeravati međunarodnu politiku.

Postavlja se, dakle, pitanje u kojem političkom sustavu mi zapravo živimo, jer u demokratskom svakako više ne.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 20:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by wintermute

Striktno govoreci, USA NIJE demokratija nego ustavna federalna republika (constitutional federal republic).

Razlika je:

- u demokratiji ti imas dva bicikla, vecina glasa da treba jedno biciklo da ti se uzme i tebi se uzme biciklo
- u ustavnoj drzavi zakon garantuje da su oba bicikla tvoje privatno vlasnistvo i bez obzira kako neko glasa to ostaje zakon i niko ne moze da ti uzme biciklo. Postojali su slucajevi da se na lokalnim izborima stavi na ballot i izglasa nesto sto je neustavno i to se onda ili ponisti ili se ide na ustavni sud da se potvrdi. Konkretni slucajevi se lako pronalaze na internetu u arhivama starih glasanja.



Točno, ali nebitno za raspravu - i u demokraciji i u republici se glasanjem biraju narodni predstavnici i rezultati izbora se poštuju, sviđale se izabrane osobe nekom ili ne, jer je to sama definicija tih sustava.
Kad se, međutim, dođe do točke da se rezultati glasanja NE poštuju ako nam se rezultat ne sviđa, bilo da je riječ o konkretnoj osobi Trumpa (koji je bio miljenik tih istih elita koje ga danas sotoniziraju dok nije taknuo njihovu svetinju - čedomorstvo), pitanju ostajanja u ili izlaska iz EU, Ugovoru iz Nice ili čemu god, pa se izbori lažiraju, ponavljaju dok se ne dođe do željenog odgovora, rezultati ignoriraju, izabrani Predsjednici impeachaju ili što god, postavlja se pitanje - u kojem sustavu onda živimo i, ako jedna strana ne mora poštovati osnovne postulate demokracije, zašto bi ih poštovala ona druga.



Zanimljivo. Kada je Trump pobijedio na izborima, Hillary Clinton je priznala poraz u izbornoj noći, Biden je verificirao rezultate izbora i Obama je mirno predao vlast. Svi oni su prisustvovali i inauguraciji.

Kada je Biden pobijedio, Trump je odbio priznati rezultate, pokušao organizirati lažnu elektoralnu delegaciju i, u konačnici se odrekao vlastitog potpredsjednika (zbog čega je njegova rulja pozivala da se Pence objesi) jer je ovaj odbio sudjelovati u njegovom kršenju ustava da bi ostali na vlasti.

Čitajući ovaj tvoj post, netko bi mogao zaključiti da je situacija bila obrnuta.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 21:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
Ali nisam shvatio zašto smo došli do faze "Sad kad više ne moramo "čekati da se prikupe dokazi", to me zbunilo.



Pa zato što je sad bjelodano da se tip muvao oko mjesta gdje će se održati skup nekoliko sati ranije i bio ne samo općenito sumjiv policiji, nego je kod sebe imao i daljinomjer kakav koriste snajperisti, ali se nitko nije oko toga zabrinuo.
Krov nije bio čuvan "jer je riječ o kosom krovu, pa moramo uzeti u obzir rizik od pada", ali je krov na kojem su bili snajperisti Tajne službe, naravno, puno strmiji od toga koji je bio preopasan da bi ga se čuvalo.
Policajac se na koncu bio popeo do krova i vidio na njemu tipa s puškom, ali se i dalje nije reagiralo kao što bi se reagiralo da je bilo koji drugi kandidat bio u pitanju.

Netko je ovdje napisao pa izbrisao prije negoli sam uspio citirati kako Trump, bude li izabran, neće zapravo ukinuti vojnu pomoć Ukrajini (realnosti bi bliže bilo "neće prestati ratovati protiv Rusije s američkim oružjem i obavještajnim podacima, a ukrajinskim leševima") jer zna da bi mu neki od poraženih ukrajinskih veterana sprašio metak u glavu.
Na stranu to što, kad ga država želi štititi, nije baš lako ubiti američkog Predsjednika i na stranu to što nijedna država ne može svoju vanjsku politiku voditi prema tome čijeg se osvetničkog atentata vođa više boji. Problem je u tome što smo mi realno došli do točke na kojoj ljudi misle da je sasvim opravdano vršiti atentate na vođe koji nam se ne sviđaju i tako usmjeravati međunarodnu politiku.

Postavlja se, dakle, pitanje u kojem političkom sustavu mi zapravo živimo, jer u demokratskom svakako više ne.




Apsolutno nije opravdano vršiti atentate na vođe koji nam se ne sviđaju. Ukoliko je ovaj klinac zaista imao ičiju pomoć iznutra, svi odgovorni moraju odgovarati. Ono što me čudi kod tvojeg posta je što kažeš da smo 'došli do točke', kao da su atentati nešto novo u američkoj politici, a zapravo je vjerojatno manje američkih predsjednika koje nitko nije probao (ili barem planirao) ubiti nego onih koje je.

Slažem se da to što bi neki Ukrajinac mogao ubiti Trumpa nije dobar razlog za oblikovati vanjsku politiku. Postoje jasni strateški i moralni razlozi za podršku Ukrajini protiv ruske agresije i oni bi trebali biti dovoljni.

Što se tiče prvog dijela tvojeg posta, istina je da je izašlo više informacija sada, ali još uvijek nemamo cijelu sliku. Ja ću još malo pričekati prije nego li donesem ikakve zaključke, nadam se da ćeš mi toliko dopustiti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 21:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Zanimljivo. Kada je Trump pobijedio na izborima, Hillary Clinton je priznala poraz u izbornoj noći, Biden je verificirao rezultate izbora i Obama je mirno predao vlast. Svi oni su prisustvovali i inauguraciji.

Kada je Biden pobijedio, Trump je odbio priznati rezultate, pokušao organizirati lažnu elektoralnu delegaciju i, u konačnici se odrekao vlastitog potpredsjednika (zbog čega je njegova rulja pozivala da se Pence objesi) jer je ovaj odbio sudjelovati u njegovom kršenju ustava da bi ostali na vlasti.

Čitajući ovaj tvoj post, netko bi mogao zaključiti da je situacija bila obrnuta.



Zanimljivo. Kada je Trump pobijedio na izborima, Hillary Clinton je javno govorila (a čitava medijska javnost beskonačnom jekom ponavljala) da je Russian collusion razlog zašto je Trump pobijedio i uslijedila je, bez ikakvih dokaza, beskrajna istraga. A kad to nije prošlo, krenuli su impeachmenti. A kad ni to nije prošlo, onda su lažirali sljedeće izbore. A ljude koji su, u znak protesta zbog ubojstva demokracije mahali zastavama i malo prošetali zgradama koje su nekoć bile njezini hramovi, ako ih nisu nenaoružane ubili na licu mjesta kao Ashli Babbit, su bacili da mjesecima trunu u zatvoru za tresspassing. Trenutno se ne mogu odlučiti bi li Trumpa bacili u zatvor jer je neka baba rekla da ju je ševio pa joj platio da šuti o tome ili bi ga jednostavno ubili.

Ali Trump je negativac, koji je, uostalom, jednom davno u jednom autobusu nešto rekao nekom drugom mangupu. A Hilary, koja je godinama zastrašivala žene koje je njezin muž zlostavljao, je OK.

Nisi mi, međutim, jasno odgovorio na jedino pitanje koje me na ovoj temi zanima. Pod uvjetom da ovo JEST atentat duboke države na kandidata koji im se ne sviđa, bi li to bila smrt demokracije?




Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/07/2024 : 21:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Čitajući ovaj tvoj post, netko bi mogao zaključiti da je situacija bila obrnuta.



Pa i bilo je obrnuto ali 2000-te. R pobedio, D jaukao. Doduse zemlja nije bila toliko podeljena pa je bilo manje nasilja i retorike ali Gore je dugo isao sve do ustavnog suda pokusavajuci da dobije (tesno izgubljene) izbore.

https://en.wikipedia.org/wiki/2000_United_States_presidential_election_recount_in_Florida

To je prvi put bilo u novijoj istoriji USA da se porazeni usudio da kaze da su izbori bili neregularni (pre toga je Jackson to probao 1824 kao i Tilden 1876).

Znaci Trump se imao i na koga ugledati...

Kao sto rekoh gore, i da ponovim, ja sam (registered) Independent voter (i moj glas ne znaci nista jer sam u skewed drzavi), ne zanima me ko ce pobediti niti imam svog favorita a mislim da su obojica katastrofa za USA i za sliku koju pruza svetu. Samo dodajem informacije.

Jedino sto me zanima je da ne bude a) gradjanskog rata u USA i b) nuklearnog rata u svetu.

P.S. A to sto Trump nije cestitao na kraju niti prisustvovao inaguraciji je velika sramota i njega a i amerike.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 21:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Ono što me čudi kod tvojeg posta je što kažeš da smo 'došli do točke', kao da su atentati nešto novo u američkoj politici, a zapravo je vjerojatno manje američkih predsjednika koje nitko nije probao (ili barem planirao) ubiti nego onih koje je.



Pa, da, pobili su ljevičari prvo pola europske aristokracije prije negoli su tu praksu prenijeli preko bare, nije u tome novost, nego u tome što su obični ljudi došli do točke da atentate opravdavaju.
Internet je pun vrištanja u kameru i cmizdrenja u statusima zbog činjenice da smo bili tako blizu, ali je nesposobnjaković promašio.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 21:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture


Zanimljivo. Kada je Trump pobijedio na izborima, Hillary Clinton je javno govorila (a čitava medijska javnost beskonačnom jekom ponavljala) da je Russian collusion razlog zašto je Trump pobijedio i uslijedila je, bez ikakvih dokaza, beskrajna istraga. A kad to nije prošlo, krenuli su impeachmenti. A kad ni to nije prošlo, onda su lažirali sljedeće izbore. A ljude koji su, u znak protesta zbog ubojstva demokracije mahali zastavama i malo prošetali zgradama koje su nekoć bile njezini hramovi, ako ih nisu nenaoružane ubili na licu mjesta kao Ashli Babbit, su bacili da mjesecima trunu u zatvoru za tresspassing. Trenutno se ne mogu odlučiti bi li Trumpa bacili u zatvor jer je neka baba rekla da ju je ševio pa joj platio da šuti o tome ili bi ga jednostavno ubili.


Iskreno mi se ne da odgovarati na sve što si ovjde napisao jer je gotovo sve netočno, ali ovaj boldani dio mi je posebno zapanjujuć. Kako točno se osiguranje trebalo ponašati u trenutku u kojem ta ženska provaljuje u štićene prostorije kongresa i nasrće ka njima?

quote:
Originally posted by culture vulture


Nisi mi, međutim, jasno odgovorio na jedino pitanje koje me na ovoj temi zanima. Pod uvjetom da ovo JEST atentat duboke države na kandidata koji im se ne sviđa, bi li to bila smrt demokracije?



Mislim da jesam odgovorio, ali razumijem da je moj odgovor 'nisam siguran' nezadovoljavajuć za tebe. Ako Trump pobijedi bez obzira na atentat duboke države na njega, to bio snažan argument da demokracija ipak postoji, zar ne?


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 21:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
Ono što me čudi kod tvojeg posta je što kažeš da smo 'došli do točke', kao da su atentati nešto novo u američkoj politici, a zapravo je vjerojatno manje američkih predsjednika koje nitko nije probao (ili barem planirao) ubiti nego onih koje je.



Pa, da, pobili su ljevičari prvo pola europske aristokracije prije negoli su tu praksu prenijeli preko bare, nije u tome novost, nego u tome što su obični ljudi došli do točke da atentate opravdavaju.
Internet je pun vrištanja u kameru i cmizdrenja u statusima zbog činjenice da smo bili tako blizu, ali je nesposobnjaković promašio.


Ono što ja vidim na internetu je većinom osuđivanje atentata, zaista nisam stekao dojam da toliko ljudi opravdava ovaj događaj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 21:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by tinton
Čitajući ovaj tvoj post, netko bi mogao zaključiti da je situacija bila obrnuta.



Pa i bilo je obrnuto ali 2000-te. R pobedio, D jaukao. Doduse zemlja nije bila toliko podeljena pa je bilo manje nasilja i retorike ali Gore je dugo isao sve do ustavnog suda pokusavajuci da dobije (tesno izgubljene) izbore.

https://en.wikipedia.org/wiki/2000_United_States_presidential_election_recount_in_Florida

To je prvi put bilo u novijoj istoriji USA da se porazeni usudio da kaze da su izbori bili neregularni (pre toga je Jackson to probao 1824 kao i Tilden 1876).

Znaci Trump se imao i na koga ugledati...

Kao sto rekoh gore, i da ponovim, ja sam (registered) Independent voter (i moj glas ne znaci nista jer sam u skewed drzavi), ne zanima me ko ce pobediti niti imam svog favorita a mislim da su obojica katastrofa za USA i za sliku koju pruza svetu. Samo dodajem informacije.

Jedino sto me zanima je da ne bude a) gradjanskog rata u USA i b) nuklearnog rata u svetu.

P.S. A to sto Trump nije cestitao na kraju niti prisustvovao inaguraciji je velika sramota i njega a i amerike.


Pa slažem se s tobom uglavnom, osim što mislim da je važno naglasiti da je ipak u konačnici i Gore priznao rezultate, te kao potpredsjednik verificirao iste u Senatu. Dakle, ipak je situacija bila u tom dijelu drugačija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/07/2024 : 21:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

I zapamtite, Ukrajina nebu ostala bez Krima. Krim je branik slobode pojedinca u demokratskom svijetu.



Mislim da u ovo ne vjeruje više niti Kruger.

Šta ti dosado misliš, kao povjesničar, kako će Ukrajinci vratiti Krim?
Koji je uvijek bio ruski, nikad ukrajinski.

Have mercy
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1546 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2024 : 22:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Iskreno mi se ne da odgovarati na sve što si ovjde napisao jer je gotovo sve netočno, ali ovaj boldani dio mi je posebno zapanjujuć. Kako točno se osiguranje trebalo ponašati u trenutku u kojem ta ženska provaljuje u štićene prostorije kongresa i nasrće ka njima?


Ne znam, da na mene nasrće nenaoružana ženica od metar i šezdeset, ja je ne bih kroz vrata upucao u vrat. Ali pitanje bi se dalo okrenuti na drugu stranu. Kako bi se policija trebala ponašati kad na njih nasrće naoružani napadač ranije osuđivan za nasilne prekršaje i, hm, kako na pristojan način ovo prepričati, provaljivanje u sobu bivše partnerice i provjeravanje prstom miriše li na određenom dijelu svoje anatomije na druge partnere, nakon što su učinili sve kako bi ga verbalno smirili, a on i dalje poseže za oružjem? A, vidiš, za Ashli nema empatije u javnosti (ni kod tebe), dok se zbog potonjeg spalilo pola Amerike. Kao što se prije njega pola Amerike spalilo zbog nekog tipa koji je jednom trudnici držao pištolj na trbuhu dok su joj njegovi frendovi pljačkali dom. Veteranka Ashli - prijetnja demokraciji. Đubre kojem odbijam izreći ime - svetac po kojem se imenuju bulevari. Prosvjednici oboružani zastavama i crvenim bejzbol kapama, koji su policiji govorili "Zašto ne zovete pojačanje?! Ovdje su provoratori (kasnije identificirani kao FBI agenti) koji potiču na nasilje!" - mrtvi ili u zatvoru. BLM gamad koja je palila policijske postaje - nekažnjena.
Poanta - dvostruka mjerila.
Sve je netočno - istu stvar i ja mislim za tvoju stranu i zato se još jednom postavlja pitanje je li demokracija došla do svog prirodnog kraja.

quote:
Originally posted by culture vulture


Nisi mi, međutim, jasno odgovorio na jedino pitanje koje me na ovoj temi zanima. Pod uvjetom da ovo JEST atentat duboke države na kandidata koji im se ne sviđa, bi li to bila smrt demokracije?



Mislim da jesam odgovorio, ali razumijem da je moj odgovor 'nisam siguran' nezadovoljavajuć za tebe. Ako Trump pobijedi bez obzira na atentat duboke države na njega, to bio snažan argument da demokracija ipak postoji, zar ne?
[/quote]

Pa, je, postoji, jer je to robustan sustav koji su stoljećima gradili neki od najvećih umova ikad, pa može puno toga izdržati. Ali ja te nisam pitao hoće li se nebo momentalno srušiti na Capitol Hill ako Trump ne bude sljedećim Predsjednikom. Pitao sam te, naravno, je li IDEJA demokracije mrtva ako smo došli do onoga što sam nabrojao.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 19/07/2024 : 22:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by kimba
Ja ako nesto vidim onda i vjerujem da to vidim.



Da, ali tako i svi ostali ljudi vide nesto drugo i veruju u to...

quote:

Kazes u matematici nema istine.
Nije li 2+2 uvijek 4.



Naravno da nije. 2+2 moze biti bilo sta u zavisnosti kakav sistem aksioma uzmes. Recimo, 2+2=0 u polju karakteristike 4. I ovo nije besmislena mentalna gimnastika nego se opet svodi na korisnost. Recimo 1+1=0 u polju karakteristike 2. Kome to treba? Pa to je binarna aritmetika na kojoj pociva sav computer science i na kojoj radi i taj uredjaj na kome si pisao ovu poruku...

A zbog neodlucivosti matematike (Gödel) ne postoji sistem aksioma koji je 100% neprotivurecan. Dakle cak ni matematika nije "tacna" u filozofskom smislu (cak je i cuveni matematicar Kronecker rekao "bog je stvorio cele brojeve") nego samo onako kako se dogovorimo. Srecom, veliki deo matematike je koristan. Ja po tom principu korisnosti i odlucujem u sta cu da verujem.

quote:

Hjde molim te odgovori mi na sljedece,utvrdeno konsenzusom.



Ostavljam to kao vezbu za citaoca


========


kimba, tinton -- dobri ste sagovornici, ne vredjate i objasnjavate svoj stav. Mislim da sam jasno objasnio i argumentovao svoja misljenja kao i nacin na koji sam dosao do njih. Nije mi cilj da vas ubedim u moj stav nego se nadam da neko sa strane ko ovo gleda a nema stav moze da upotrebi ove poruke u svojoj samostalnoj izgradnji istog. Tako da ne bih dalje produbljivao ove specificne pod-teme -- sve sto sam hteo da kazem sam rekao a ko gleda sa strane moze da upotrebi svoju logiku i pretrazivanje informacija da sam zakljuci sta je za njega/nju najbolje.



Hvala na odgovoru , ali hajmo ovako.
2+2 nije 4.
Kad ti firma obračunava plaću , vjerovatno tjedno kao i u NY, i da ti kažu,sljedeće;
$ 2000 za jedan tjedan ( znam da je puno veća) + $ 2000 za drugi = $ 0
Ne vjerujem da bi se složijo, rekao bi nije 0 nego 4.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2024 : 22:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
Iskreno mi se ne da odgovarati na sve što si ovjde napisao jer je gotovo sve netočno, ali ovaj boldani dio mi je posebno zapanjujuć. Kako točno se osiguranje trebalo ponašati u trenutku u kojem ta ženska provaljuje u štićene prostorije kongresa i nasrće ka njima?


Ne znam, da na mene nasrće nenaoružana ženica od metar i šezdeset, ja je ne bih kroz vrata upucao u vrat. Ali pitanje bi se dalo okrenuti na drugu stranu. Kako bi se policija trebala ponašati kad na njih nasrće naoružani napadač ranije osuđivan za nasilne prekršaje i, hm, kako na pristojan način ovo prepričati, provaljivanje u sobu bivše partnerice i provjeravanje prstom miriše li na određenom dijelu svoje anatomije na druge partnere, nakon što su učinili sve kako bi ga verbalno smirili, a on i dalje poseže za oružjem? A, vidiš, za Ashli nema empatije u javnosti (ni kod tebe), dok se zbog potonjeg spalilo pola Amerike. Kao što se prije njega pola Amerike spalilo zbog nekog tipa koji je jednom trudnici držao pištolj na trbuhu dok su joj njegovi frendovi pljačkali dom. Veteranka Ashli - prijetnja demokraciji. Đubre kojem odbijam izreći ime - svetac po kojem se imenuju bulevari. Prosvjednici oboružani zastavama i crvenim bejzbol kapama, koji su policiji govorili "Zašto ne zovete pojačanje?! Ovdje su provoratori (kasnije identificirani kao FBI agenti) koji potiču na nasilje!" - mrtvi ili u zatvoru. BLM gamad koja je palila policijske postaje - nekažnjena.
Poanta - dvostruka mjerila.
Sve je netočno - istu stvar i ja mislim za tvoju stranu i zato se još jednom postavlja pitanje je li demokracija došla do svog prirodnog kraja.

quote:
Originally posted by culture vulture


Nisi mi, međutim, jasno odgovorio na jedino pitanje koje me na ovoj temi zanima. Pod uvjetom da ovo JEST atentat duboke države na kandidata koji im se ne sviđa, bi li to bila smrt demokracije?



Mislim da jesam odgovorio, ali razumijem da je moj odgovor 'nisam siguran' nezadovoljavajuć za tebe. Ako Trump pobijedi bez obzira na atentat duboke države na njega, to bio snažan argument da demokracija ipak postoji, zar ne?



Pa, je, postoji, jer je to robustan sustav koji su stoljećima gradili neki od najvećih umova ikad, pa može puno toga izdržati. Ali ja te nisam pitao hoće li se nebo momentalno srušiti na Capitol Hill ako Trump ne bude sljedećim Predsjednikom. Pitao sam te, naravno, je li IDEJA demokracije mrtva ako smo došli do onoga što sam nabrojao.


[/quote]
Evo, vidiš, ja na primjer nemam namjere opravdavati nasilje demonstrirano tokom BLM prosvjeda, niti smatram da je policija u svim spornim slučajevima bila u krivu. Ja sam tu dosljedan i osuđujem nasilje sa svih strana.

Je li demokracija mrtva/došla do svojeg prirodnog kraja je jednostavno preteško pitanje za mene. Ono što ti mogu reći jest da je to i dalje ideal za kojeg se vrijedi boriti bez obzira na bilo što.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/07/2024 : 23:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba
quote:

Kazes u matematici nema istine.
Nije li 2+2 uvijek 4.



Hvala na odgovoru , ali hajmo ovako.
2+2 nije 4.
Kad ti firma obračunava plaću , vjerovatno tjedno kao i u NY, i da ti kažu,sljedeće;
$ 2000 za jedan tjedan ( znam da je puno veća) + $ 2000 za drugi = $ 0
Ne vjerujem da bi se složijo, rekao bi nije 0 nego 4.



Plate se svima isplacuju po istom sistemu (aksioma) za koji smo se svi (jakim konsenzusom) dogovorili da je uvek isti za sve. Tako da firma to sigurno nece uraditi pa je i besmisleno pricati o posledicama takvog hipoteticnog akta.

Ti si bukvalno pitao "Nije li 2+2 uvijek 4." a ja sam dao kontraprimer da nije -- Q.E.D.


EDIT: dugo sam razmisljao da li da odgovorim jer sam rekao da vise necu da produbljavam podteme ali posto je bila matematika morao sam!

Edited by - wintermute on 19/07/2024 23:21:01
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 19/07/2024 : 23:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by kimba
quote:

Kazes u matematici nema istine.
Nije li 2+2 uvijek 4.



Hvala na odgovoru , ali hajmo ovako.
2+2 nije 4.
Kad ti firma obračunava plaću , vjerovatno tjedno kao i u NY, i da ti kažu,sljedeće;
$ 2000 za jedan tjedan ( znam da je puno veća) + $ 2000 za drugi = $ 0
Ne vjerujem da bi se složijo, rekao bi nije 0 nego 4.



Plate se svima isplacuju po istom sistemu (aksioma) za koji smo se svi (jakim konsenzusom) dogovorili da je uvek isti za sve. Tako da firma to sigurno nece uraditi pa je i besmisleno pricati o posledicama takvog hipoteticnog akta.

Ti si bukvalno pitao "Nije li 2+2 uvijek 4." a ja sam dao kontraprimer da nije -- Q.E.D.



Nema tu nicega hipotetickoga.
Hipoteticko je da kad ti odgovara onda je ok, a kad ne onda nije.
Ja znam da se uvijek govorilo da je matematika najegzaktnija nauka.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 19/07/2024 23:23:48
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
978 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 19/07/2024 : 23:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/07/2024 : 06:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

I zapamtite, Ukrajina nebu ostala bez Krima. Krim je branik slobode pojedinca u demokratskom svijetu.



Jok. Zelenski neće okupiti malu srčanu družbu koja će se zaputiti u Mordor kako bi uništili Saurona iz jednog razloga, nema čarobni prsten

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/07/2024 : 07:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute





[url=https://postimg.cc/8FhbrtFZ][/url]

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/07/2024 : 10:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ljevičari pobili pola aristokracije. A koliko je aristokracija socijale (kmetova, ranije robova) to lagano zanemarimo. A ubijali su nekoliko tisućljeća, čak i sustavno za razliku od ljevičara.

To je ta razina manipulacije, za koju nisam siguran da su je željni uopće biti svjesni oni koji ju provode. Jednostavno su im prodali emotivnu priču o ubijenoj plemićkoj obitelji. Ne pitaju na čiji su račun bili plemići tj. iznad svih ostalih u društvu? Valjda je normalno da si privilegiran na temelju svog porijekla 😟

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 20/07/2024 10:38:47
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000