forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/07/2024 : 10:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by BeaGea

I zapamtite, Ukrajina nebu ostala bez Krima. Krim je branik slobode pojedinca u demokratskom svijetu.



Mislim da u ovo ne vjeruje više niti Kruger.

Šta ti dosado misliš, kao povjesničar, kako će Ukrajinci vratiti Krim?
Koji je uvijek bio ruski, nikad ukrajinski.



Ako nije nikad bil ukrajinski čemu ruska vojna intervencija s ciljem "vraćanja" teritorija....i sad bi ja trebal raspravljati s takvim sugovornikom.

Vrijeme ti bu sve pokazalo...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 20/07/2024 10:46:45
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/07/2024 : 11:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Vrijeme nije na strani Ukrajinaca, već Rusa. Tko će Krim vratiti, ti i Zelenski u jurišu? Ne bi ni da je Makron s vama. Ukrajina nema ljudstva, muku muči s mobilizacijom, a ako povuku umorne veterane s drugih bojišta da bi vratili Krim, riskiraju ruske kontre i nove gubitke teritorija. Šanse za vojno vraćanje Krima su nikakve, političke još
manje. Na žalost, tako stvar stoji. Znaju to i Ukrajinci i Zelenski. Zna to i Putin. I čeka.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 20/07/2024 11:37:05
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/07/2024 : 11:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sve stručnjak do stručnjaka...
Glupani.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/07/2024 : 11:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sve stručnjak do stručnjaka...
Glupani.


Netko se ustao na lijevu nogu jutros.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/07/2024 : 12:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Lako za nogu, taj se budi i liježe bez pameti

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/07/2024 : 13:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Kakvi defetisti i gotovani
Popijte pivo i nahranite svoju pudnicu Još bolje će te razmišljat
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1585 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 20/07/2024 : 13:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
da li su slaveni najgluplji narod?

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4453 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/07/2024 : 13:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Po istrazivanjima IQ nacija, juzni slaveni redovito Su na dnu tablice
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4453 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/07/2024 : 13:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
To potvrduje i trenutno stanje indeksa kupovne moci EU
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4453 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/07/2024 : 13:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Kraljevina jugoslavija je bila najzaostalija i najnepismenija drzava Europe. Cak nepismenija od istocnih slavena
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/07/2024 : 13:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
A ko je naručiva te ankete i vršija istraživanja
Još najbolje da oni koji su vršili istraživanje da su za sebe rekli da su najgluplji
Koji ste vi biseri

Edited by - RAKOSI4 on 20/07/2024 14:03:42
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/07/2024 : 13:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Kraljevina jugoslavija je bila najzaostalija i najnepismenija drzava Europe. Cak nepismenija od istocnih slavena



Kakve to veze ima Južna Koreja u to vrijeme bila kolonija i najveći bordel na svijetu a danas su vrh dostignuća.


Nije ni čudo šta će umjetna inteligencija prvo pomesti pravnike

Edited by - RAKOSI4 on 20/07/2024 13:59:13
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/07/2024 : 14:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Kraljevina jugoslavija je bila najzaostalija i najnepismenija drzava Europe. Cak nepismenija od istocnih slavena



Kraljevinu Jugoslaviju posprdno su uspoređivali sa svojim afričkim kolonijama.
Ono ,kad si se želia sprdat spomenija bi K.J.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/07/2024 : 14:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Inače imaš odličnu knjigu od Goulda- Čovjek po mjeri.
Baš se bavi tom tematikom.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1585 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 20/07/2024 : 14:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Kraljevina jugoslavija je bila najzaostalija i najnepismenija drzava Europe. Cak nepismenija od istocnih slavena


kakva je bila sfrj?

inace napisah ono u vezi toga da jedni druge ubijaju i tako polako tabanaju put nekim drugima..

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/07/2024 : 14:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

da li su slaveni najgluplji narod?


...pa zar ne vidiš iz priloženog!?

Samo Slaveni nisu jedan narod. Kao i kod Germana, Italica i drugih koji ima više grupacija. Ti i ja nikako ne pripadom istom mentalnom sklopu tj. istom narodu (nemamo ni blizu istu kulturu, govorim sličnim ali različitim jezicima i jedino koliko toliko isto je mjesto življenja. Ali i Mađari žive na istom prostoru a nismo isti narod.).
Jedan (Hrvati) dio njih (Slaven) se prije 30 godina izboril za slobodu i pobegel iz okova istočnog susjeda....danas ti isti tvrde da se Ukrajinci bore za Ameriku. A situacija je ista kao i u našem sluačju, i mi i Ukrajicnci borimo se protiv ugnjetavač i zlonamjernog susjeda. Mi smo uspjeli i zbog toga kaj imamo sad, želim Ukrajincima da i oni uspiju i dobiju ono kaj zaslužuju.

A ovi koji se ne bi borili i samo vape za mirom valjda misle da kruške (sloboda) padaju s neba. Znam da nitko ne bi bil taj koji podmeće leđa, ali jebiga netko mora. I mojih 16-17 tisuća sunarodnjaka je dalo život u borbi gdje su se ljudi doslovno lovačkim puškama suprostavljali tenkovima. Zahvaljujući njima danas smo dio slobodnog civiliziranog svijeta. Taj svijet mi omogućuje da studiram besplatno na svim svećilištima Europe. Jel treba više?
I veli mi poznanik da to nije ništa!? A dok uz pomoć Unije nije otišel do Njemačke imal je sto problema. Rešil ih u "Zapadnom svetu" za dve-tri godine. Ali ne valja.
Kak bi valjala

Velšani su Velšani, nisu Englezi ni blizu.
Baski su Baski, nisu Španjolci ni blizu.
Hrvati su Hrvati, nisu Jugoslaveni ni blizu.
Jugoslaveni su ovi poput Đokovića, koji želi biti svom silom Srbin iako mu ni mamam ni tata to nisu. Tj. Jugoslaveni su ovi pogubljeni u vremenu i prostoru.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 20/07/2024 14:29:42
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/07/2024 : 14:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Pogledajte popis izuma samo iz Hrvatske na Wikipediji i ne govorite gluposti.

Nezahvalni geopolitički položaj i stalne prijetnje velikih sila u okruženju dakako da je uzeja danak.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/07/2024 : 14:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by matori paraliticar

da li su slaveni najgluplji narod?


...pa zar ne vidiš iz priloženog!?

Samo Slaveni nisu jedan narod. Kao i kod Germana, Italica i drugih koji ima više grupacija. Ti i ja nikako ne pripadom istom mentalnom sklopu tj. istom narodu (nemamo ni blizu istu kulturu, govorim sličnim ali različitim jezicima i jedino koliko toliko isto je mjesto življenja. Ali i Mađari žive na istom prostoru a nismo isti narod.).
Jedan (Hrvati) dio njih (Slaven) se prije 30 godina izboril za slobodu i pobegel iz okova istočnog susjeda....danas ti isti tvrde da se Ukrajinci bore za Ameriku. A situacija je ista kao i u našem sluačju, i mi i Ukrajicnci borimo se protiv ugnjetavač i zlonamjernog susjeda. Mi smo uspjeli i zbog toga kaj imamo sad, želim Ukrajincima da i oni uspiju i dobiju ono kaj zaslužuju.

A ovi koji se ne bi borili i samo vape za mirom valjda misle da kruške (sloboda) padaju s neba. Znam da nitko ne bi bil taj koji podmeće leđa, ali jebiga netko mora. I mojih 16-17 tisuća sunarodnjaka je dalo život u borbi gdje su se ljudi doslovno lovačkim puškama suprostavljali tenkovima. Zahvaljujući njima danas smo dio slobodnog civiliziranog svijeta. Taj svijet mi omogućuje da studiram besplatno na svim svećilištima Europe. Jel treba više?
I veli mi poznanik da to nije ništa!? A dok uz pomoć Unije nije otišel do Njemačke imal je sto problema. Rešil ih u "Zapadnom svetu" za dve-tri godine. Ali ne valja.
Kak bi valjala



Zadnje rečenice su ti baš biseri,pa u Njemačku ti je prijatelj moga ić i dok je bija u Jugoslaviju i riješit svoje probleme

U ostalom jebe mi se za Njemačku moja zemlja je Hrvatska.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/07/2024 : 14:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by matori paraliticar

da li su slaveni najgluplji narod?


...pa zar ne vidiš iz priloženog!?

Samo Slaveni nisu jedan narod. Kao i kod Germana, Italica i drugih koji ima više grupacija. Ti i ja nikako ne pripadom istom mentalnom sklopu tj. istom narodu (nemamo ni blizu istu kulturu, govorim sličnim ali različitim jezicima i jedino koliko toliko isto je mjesto življenja. Ali i Mađari žive na istom prostoru a nismo isti narod.).
Jedan (Hrvati) dio njih (Slaven) se prije 30 godina izboril za slobodu i pobegel iz okova istočnog susjeda....danas ti isti tvrde da se Ukrajinci bore za Ameriku. A situacija je ista kao i u našem sluačju, i mi i Ukrajicnci borimo se protiv ugnjetavač i zlonamjernog susjeda. Mi smo uspjeli i zbog toga kaj imamo sad, želim Ukrajincima da i oni uspiju i dobiju ono kaj zaslužuju.

A ovi koji se ne bi borili i samo vape za mirom valjda misle da kruške (sloboda) padaju s neba. Znam da nitko ne bi bil taj koji podmeće leđa, ali jebiga netko mora. I mojih 16-17 tisuća sunarodnjaka je dalo život u borbi gdje su se ljudi doslovno lovačkim puškama suprostavljali tenkovima. Zahvaljujući njima danas smo dio slobodnog civiliziranog svijeta. Taj svijet mi omogućuje da studiram besplatno na svim svećilištima Europe. Jel treba više?
I veli mi poznanik da to nije ništa!? A dok uz pomoć Unije nije otišel do Njemačke imal je sto problema. Rešil ih u "Zapadnom svetu" za dve-tri godine. Ali ne valja.
Kak bi valjala

Velšani su Velšani, nisu Englezi ni blizu.
Baski su Baski, nisu Španjolci ni blizu.
Hrvati su Hrvati, nisu Jugoslaveni ni blizu.
Jugoslaveni su ovi poput Đokovića, koji želi biti svom silom Srbin iako mu ni mamam ni tata to nisu. Tj. Jugoslaveni su ovi pogubljeni u vremenu i prostoru.



Ovakvog savjetnika Zelenski bi suhim zlatom platio. Zaboravljaš da Europa i Ameri nisu željeli raspad Juge te nas nisu filali oružjem kako bi se obranili, a zaboravljaš i plan Z-4, kojeg akademik a u fušu skladištar Martić na svu sreću nije prihvatio. Tako da su ta dva rata uglavnom neusporediva, kao što će biti neusporediv kraj ukrajinskog rata, gdje će ukrajinci morati dati dijelove teritorija Rusima

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 20/07/2024 15:47:01
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 20/07/2024 : 14:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:

Postavlja se, dakle, pitanje u kojem političkom sustavu mi zapravo živimo, jer u demokratskom svakako više ne.



Kod ovakvog pitanja ne mogu da se ne setim izjave Harolda Blooma da ne živimo u demokratiji, već u nekoj mešavini teokratije, plutokratije, i oligarhije. Sadašnje vreme iz prethodne rečenice je bilo pre najmanje 10-12 godina, a možda još unazad, sve do 2001. (ne sećam se porekla), tako da niukoliko nema veze sa najnovijim događajima.

"Teokratija" može da zbuni modernog čitaoca, upućujući ga na hrišćanstvo ili neku drugu tradicionalnu religiju, ali dovoljno je imati sveštenstvo (kakvog god boga ili ideala), koje se zasniva na dogmi i ritualu.

To je nasleđe filozofije istorije Giambattiste Vica, koja kaže: društva se razvijaju na sledeći način. Prvo ide teokratsko doba, potom aristokratsko, potom demokratsko, potom doba haosa, a onda sve iznova.

Obično se ne uplićem u političke rasprave, ali ovaj pogled mi je oduvek bio veoma interesantan, i nadam se da ću biti dovoljno dugo živ da vidim koliko je tačan.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/07/2024 : 14:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Povijest je pokazala da je to točno.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4453 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/07/2024 : 14:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nakon rata nepismenost je iskorijenjena u kratkom roku
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by adriano

Kraljevina jugoslavija je bila najzaostalija i najnepismenija drzava Europe. Cak nepismenija od istocnih slavena


kakva je bila sfrj?

inace napisah ono u vezi toga da jedni druge ubijaju i tako polako tabanaju put nekim drugima..

Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3357 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 20/07/2024 : 14:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Zadnje rečenice su ti baš biseri,pa u Njemačku ti je prijatelj moga ić i dok je bija u Jugoslaviju i riješit svoje probleme




Mlada djevojka ode u Irsku upiše faks i placa ga 12 000 eura jer nije iz EU. Slijedeće godine RH uđe u EU, faks je dekli besplatan.
Dalje nema smisla jer tužno je da i ovo moraš crtati ljudima, i opet istu priču deru.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 20/07/2024 14:56:25
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1585 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 20/07/2024 : 14:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by matori paraliticar

da li su slaveni najgluplji narod?


...pa zar ne vidiš iz priloženog!?

Samo Slaveni nisu jedan narod. Kao i kod Germana, Italica i drugih koji ima više grupacija. Ti i ja nikako ne pripadom istom mentalnom sklopu tj. istom narodu (nemamo ni blizu istu kulturu, govorim sličnim ali različitim jezicima i jedino koliko toliko isto je mjesto življenja. Ali i Mađari žive na istom prostoru a nismo isti narod.).
Jedan (Hrvati) dio njih (Slaven) se prije 30 godina izboril za slobodu i pobegel iz okova istočnog susjeda....danas ti isti tvrde da se Ukrajinci bore za Ameriku. A situacija je ista kao i u našem sluačju, i mi i Ukrajicnci borimo se protiv ugnjetavač i zlonamjernog susjeda. Mi smo uspjeli i zbog toga kaj imamo sad, želim Ukrajincima da i oni uspiju i dobiju ono kaj zaslužuju.

A ovi koji se ne bi borili i samo vape za mirom valjda misle da kruške (sloboda) padaju s neba. Znam da nitko ne bi bil taj koji podmeće leđa, ali jebiga netko mora. I mojih 16-17 tisuća sunarodnjaka je dalo život u borbi gdje su se ljudi doslovno lovačkim puškama suprostavljali tenkovima.


hteo ili nehteo (i ja) delimo delimicno isti mentalni sklop ja i ti sto je najgore ja ga delim i sa madjarima koje spominjes..

narodu koji je sa svojom snagom volje uspeo lovackim puskama da se suprostavi tenkovima
(i unisti ih ili protera?) mogu samo da se naklonim

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1585 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 20/07/2024 : 15:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea
Mlada djevojka ode u Irsku upiše faks i placa ga 12 000 eura jer nije iz EU. Slijedeće godine RH uđe u EU, faks je dekli besplatan.
Dalje nema smisla jer tužno je da i ovo moraš crtati ljudima, i opet istu priču deru.


Taj EU deli sakom i kapom pare ..
sigurno nemaju neki "siri plan" zasto
to rade.. nego eto dobri su u srcu i dusi
(nikakve skrivene namere, samo cista dobrota)

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000