forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Zvonar crkve Notre-Dame
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author  Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/05/2024 : 20:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Znali smo da je Victor Hugo humanist; ponovno čitajući djelo Zvonar crkve Notre-Dame, otkrivamo da je panker. Buntovan, zabavan i anarhičan! Ne samo da nas ova epopeja baca s visine od pet stoljeća u srce srednjovjekovnog Pariza, u brutalno i mračnjačko društvo u kojem vladaju lomača, praznovjerje i mržnja prema hereticima, nego nam u tom fascinantnom okruženju Hugo daruje priču upečatljive modernosti. U središtu ove drame nalazi se djevojka Esmeralda, njezini predatori i, kao poveznica, katedrala Notre-Dame, kultna građevina kojoj gravitiraju svi protagonisti i gdje se plete mračna zavjera.

Nakon stripova Drakula i Frankenstein Georges Bess vraća nam se s jednim od najznačajnijih francuskih pisaca. Priklanja se hugoovskom duhu kako bi nam predstavio veličanstvenu povijesnu, epsku i romanesknu fresku koja odaje počast bogatstvu izvornog djela. Sa svojim impozantnim grafičkim majstorstvom i crno-bijelim crtežom očaravajućim poput Esmeraldina pogleda, Bess se prima ovoga mita kao nitko prije njega. Ovaj je podvig spektakularan, intenzivan i raskošan, prepun legendarnih likova.

Orka Specijal 54 • Zvonar crkve Notre-Dame • 208 stranica • C/B • 248 x 332 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Georges Bess • Crtež Georges Bess • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.5.2024. • Cijena 25 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-54-zvonar-crkve-notre-dame/962/


Trouble will find me

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/05/2024 : 21:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ovo je prvi pick ture ....
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2408 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/05/2024 : 22:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ovo je prvi pick ture ....


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2024 : 04:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prelepo! Bas nedavno procitah Frankenstajna pa se bas radujem i ovoj novoj Bessovoj adaptaciji.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37758 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2024 : 09:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ajde, Bess je to.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15478 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/05/2024 : 16:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
To se uzima pod obavezno...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/05/2024 : 15:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kako uzimam od Fibre samo ono sto mi privuče pozornost, tako uzimam i ovo. Da li mi netko može napisati druga djela od istog autora u izdanju Fibre?
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1138 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 24/05/2024 : 16:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Kako uzimam od Fibre samo ono sto mi privuče pozornost, tako uzimam i ovo. Da li mi netko može napisati druga djela od istog autora u izdanju Fibre?


https://www.fibra.hr/autori/georges-bess/60/
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/05/2024 : 22:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala kolega, baš pregledno i jednostavno za informirati se.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7222 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/07/2024 : 00:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Uh i dalje ni jedan komentar.. mozda svi znamo sta mozemo od ovoga ocekivati pa zato tolika cutnja..


Meni je ovo bolje od Frankensteina. Drakulu još nisam nabavio, ali ću i to morati sad.

Vrlo vjerna i lijepa interpretacija Hugoovog čuvenog djela kojeg sam kao srednjoškolac uživao čitati. Naravno da strip ne može prenijeti sve one Hugoove misli i riječi, ali ovdje me je Bess na zadivljujuće vizualan način baš uronio u tužnu i tragičnu priču.

Za razliku od Frankensteina manje se osjeća prepričavanje romana, više sam bio uključen u priču. Vizualno je Bess istinski majstor. Prikaz srednjovjekovnog Pariza sa svim njegovim ulicama i građevinama, zatim sami likovi počevši od prelijepe Esmeralde i odbojnog Quasimoda, ma nema šta reći nego vrh. Možda da je Bess malo više kadrova posvetio unutrašnjosti crkve Notre-Dame, toga mi malo više fali.

Ne znam šta je sljedeće na redu, ali ako već Bess ide u ovom smjeru baš bih volio u stripu pročitati Stendhalovo djelo "Crveno i crno", meni jedan od najdražih romana uopće.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20955 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/08/2024 : 14:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nisam ljubitelj adaptacija književnih predložaka,i Besovog Drakulu sam uzeo pomalo na silu,ali se nisam ni najmanje pokajao,strip mi je čučnuo samo tako.
Fraknkeštajn još nije došao na red za čitanje (mislim da sam ga kupio,ne verujem da sam toliko lud da sam ga slučajno preskočio),a Zvonar je odmah došao na crtu za overu,kako je nabavljen.
Prvo moram reći da nisam ni najmanje upoznat sa materijom;što je najčudnije,dok sam podigao ovo 4 dece,pročitao sam im stotine bajki,ali sad nešto razmišljam,nepojmljivo mi da sam preskočio ovu (mislim na one Diznijeve adaptacije).Ni crtani nisam gledao.Čuo sam za Kvazimoda,Esmeraldu,ali u kakvoj su oni vezi,o čemu se radi u ovom klasiku,pojma nemam.

Stoga mi je čitanje Zvonara pričinjavalo još veće zadovoljstvo.
Šta reći o Besovoj adaptaciji - isto kao i kod Drakule,pokidao je Žorž.Vizuelno,pravi spaktakl. Narativno,ništa slabije. Odlično prikazan srednjovekovni Pariz,duh toga vremena,atmosfera.Sama priča,iako nisam čitao knjigu,cenim da je lepo adaptirana;jedna lepa tragična ljubavna priča,ima emocija,ima golih sisa,sve štima.
Svakako masthevuša za svakog ozbiljnog kolekcionara.
5/5

*zna li se koja je sledeća Besova adaptacija? Mada matori ima ozbiljne godine,pitanje je da li će i biti neka.
*izdanje je savršenstvo,moram baš uzeti u ruke ČK izdanje da vidim vredi li ono čemu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/08/2024 15:48:34
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1610 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/08/2024 : 15:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
savrsen osvrt maestra
pogotovo mi se svidja sto se setio ono pod drugom zvezdicom

Mogao bi se Bess dati na Na Drini cuprija ili Travnicku hroniku..

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 25/08/2024 15:19:51
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2221 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/08/2024 : 21:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
ima emocija,ima golih sisa,sve štima.




uuu
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4218 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/09/2024 : 00:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Da mi je neko rekao da će se od 2019god. pa na ovamo pojaviti autor koji će adaptirati stare klasike sa ovako kvalitetnim c/b grafizmom rekao bih mu da nema pojma o stanju u svetu stripa. Čika Bess je u poznim godinama, ali ovo što je uradio sa trilogijom Dracula / Frankenstein / Zvonar je sjajan poklon za sve ljubitelje kvalitetnog crteža. I raniji radovi su mu bili odlični, ali sa ova tri stripa Bess se u mojim očima zacementirao kao top 5 BD crtača od '00tih na na ovamo.

Još jednom hvala za objavljivanje Bessovog crteža na ovom XXL formatu i na ovom papiru, izdanje dostojno Bessovog crteža. Ako nekome nije jasno zašto Fibra ima najveće poverenje potrošača u regionu neka uporedi ova Bessova izdanja Fibre sa izdanjima ČK, dela govore više od reči.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1994 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 23/09/2024 : 02:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Meni se prva dva stripa baš i nisu svidela. Drakula mi je na prvu bio dobar. Komercijalno gotik, ne pravo gotik, al dobro. Scenario mi škripao više od crteža.
Da bi u Frankeštajnu totalno zaštekao. Umesto da prenese emociju, koja je glavna u Frankeštajnu, ja sam ostao totalno hladan. I opet crtež je jako dobar, al me nije uvukao u atmosferu. Što bi se reklo: nisam poverovao autoru.
I onda sam izgubio poverenje u Bessa i ne kupih ovaj.
Al kad ga toliko hvalite, moraću da mu dam šansu. Prvo, čitanje pa ako valja, ću da kupim. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000