forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 64 - Texas Kid, moj brat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 5

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 23:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne nasedamo na jeftine provokacije. Radije provociramo.

Edited by - alexts on 30/01/2024 23:23:28
Go to Top of Page

Chui
Average Member



986 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 31/01/2024 : 09:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne nasedamo na jeftine provokacije. Radije provociramo.


odlično
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1860 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 31/01/2024 : 11:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Da naravno da se CC i TK nikako ne mogu uspoređivati mislim ono pa nisam toliko blesav . Al evo za "osvetu" mogu reći i da sam čitajući Kerčev intervju na kraju zaspao od dosade Uživajte u CC it's pure sex



CC = Cannibal Corpse??
TK = Timo Kotipelto??

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Chui
Average Member



986 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 31/01/2024 : 14:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Chui

Da naravno da se CC i TK nikako ne mogu uspoređivati mislim ono pa nisam toliko blesav . Al evo za "osvetu" mogu reći i da sam čitajući Kerčev intervju na kraju zaspao od dosade Uživajte u CC it's pure sex



CC = Cannibal Corpse??
TK = Timo Kotipelto??


Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 30/05/2024 : 21:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip.
Vrhuski crtež Kordeja s velikim kadrovima i ekspresijama.
Čovjek se može udubiti proučavajuči svaku sličicu.
Već na početku odlične nepretenciozne reference na 2. svj rat koje su me još više zaintrigirale za nastavak čitanja.
Kasnije je također legendarna scena sa stripadžijama kad se nađu u kafani.
Te će reference znalci i sladokusci više znati prepoznati i cijeniti.
Malo mi je ta priča oko Texas kida previše crno-bijela za negativca kao u meksičkim telenovelama.
Također, završnica ode u neke fantastične vode što mi se nije scenaristički svidjelo.
Kao tipa u Bonelliju kad ne znaju kako završiti priču, a to je više pravilo nego iznimka pogotovo u novom Zagoru, ubace fantastični element koji sve rješava.
Marti nadomak rješenju tisućljetne misterije pred bijegom od ljudi u crnom, buuuuum eksplozija i ode sve u 3 lepe i dokazi Atlantide i artefakti.
Čitao sam veće Orka izdanje i nemam nikakve zamjerke, odlično kao i uvijek od izbora papira pa nadalje.

Edited by - petarStripovi10 on 30/05/2024 21:31:58
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4110 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/06/2024 : 22:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Strip koji nadilazi gabarite onog što je na papiru. Priča o umjetnosti i njenom utjecaju na život, u pomalo pulp formatu. Može.
Vrlo otkačen strip koji svoju ideju o proganjajućem liku iz stripa u stvarnosti prikazuje na dosta otvoren način. Nema ovdje nekih suvišnih filozofiranja ili misterije, sve je jasno izloženo i 1+1 je ovdje uistinu 2. Možda nekada svi ti susreti i sukobi djeluju pomalo otrcani i olaki, kao da nemaju neku podlogu u stvaralačkoj logici, ali mora se priznati da je strip vrlo tečan i da zna servirati prizore za zamisliti se. Ovaj dvojac i u Maršalu Bassu, koliko god da nekada pretjera, ima neki taj umjetnički kredibilitet zbog kojeg i najambiciozniji pristup može sjesti na svoje mjesto.
Bilo je stvarno dojmljivo vidjeti brojne prizore aternativne "slavne hrvatske povijesti", Zagreb kao okupljalište strip elite i slično. Kraj je ostavio ponešto toga otvorenog i ne bih imao ništa protiv i da se nastavilo dalje.
Strip koji ne bježi od svoje melodramatike i pomalo nezgrapne ideje, postepeno gradeći likove i njihovu povijest, ovdje se otkriva jedna vrlo intimna umjetnička posveta stripu i životu s njim. Doduše, nadam se da u strip biznisu su ljudi malo humaniji negoli otac protagonista.

4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1134 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 21/07/2024 : 20:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Bolji mi je Kordej ovako cb nego u koloru. Do izražaja više dolazi majstorija crteža.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7311 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2024 : 06:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Jedna subjektivna recenzija domaćega stripa:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-orka-64-texas-kid-moj-brat/3309/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
592 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 20/08/2024 : 07:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Paka01 je samo posolio moju agoniju koju proživljavam jer još uvijek nisam nabavio Kida. Nećkam se mjesecima i nikako da dođe na red. Ali, doći će. Sad sam siguran da ovo treba pročitati, jer je odlično i vrlo detaljno objasnio koliko je bitno ovo štivo i da je daleko od površnog i bezazlenog.
Sjajan tekst, pun emocija i smjernica kuda i kako sa ovakvim stvarima jednom kada vam se nađu u rukama.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 20/08/2024 : 09:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Bravo za svakog koji odabere da svoju stripovsku energiju ulozi na recenzije
ostavlja nesto trajno za sobom (nadamo se)
za razliku od "random forumasenja"

Texas kid ce mi uskoro biti pred nosom konacno..
(pricekacu citanje recenzije tek tada
medjutim slucajno videh "Ovo je najbolji strip hrvatskih autora do sada napravljen"
Paka01 je sam napisao zasto tako misli..
to je vazno ali neka podloga za dalju diskusiju mozda jeste

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.

Edited by - matori paraliticar on 20/08/2024 09:10:07
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4246 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/09/2024 : 12:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kad je Kordej prije desetak godina postavio prve table na forum bilo mi je jasno da se tu uistinu kotrlja nešto veliko, i sada nakon čitanja mogu bez ikakve sumnje zaključiti da je ovo jedan od najboljih domaćih stripova u zadnjih dvadesetak godina.
Priča je naizgled klasična: odrastanje u specifičnom socioekonomskom okruženju sa svim svojim ruralnim i urbanim mitovima i obračun/nadvladavanje svojih sumnji i strahova te uzora koji su jednom bili inspiracija a kako godine prolaze tako samo postaju teret kojeg se treba riješiti u katarzičnom stilu.
Texas kid vjerojatno vjerojatno zbog toga i jest prikazan kao šupčina jer on jest personifikacija svih onih loših strana (težina uzora/bogova) koje sputavaju autorsku autentičnost i slobodu. Osim toga i sve one crtice iz bespuća naše povijesne zbiljnosti koje su autori ubacili u radnju samo još dodatno doprinosi osjećaju da se ovdje ne radi samo o klasičnoj prčopriči nego pomalo i o društveno angažiranom djelu koje ima potencijala zaiskriti svakom novim čitanjem.
Kordejev crtež je ovdje jako jako dobar. Ponekad se teško nosim s njegovom novovalnom/postpank estetikom ali ovdje toga nema ništa osim u izgledu samog (anti)junaka tako da je sve super. Kadriranje i režija su do jajca! Ma čim nema one grozne PVC boje koju on očito jako voli, sve to odmah djeluje stoput bolje prirodnije i oživljava stripovski duh. Naslovnica i dizajn naslova mi se ne sviđaju niti u ovoj niti u onoj drugoj verziji, šteta.

10/10

Btw: je li još nekome zapela za oko ona scena ispred Francekovog spomenika. Iz više razloga mi izgleda da se tu radi o kritici/sukobu stare i nove Hrvatske ali ima tu nečeg što me buni i izmiče mi pred očima. Pijani mladić baca na Tarasa Buljbu a na ruci ima pleter. Nismo se trebali prikloniti Zapadu ili sad ovdje već idem predaleko? :D

Bok, kako si.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 07/09/2024 : 17:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan strip. Moja prva Fibra kupovina. Platio sam ga papreno (puna cena + postarina) ali uopste ne zalim. Cekam jos malo pa cu ga sa uzivanjem citati ponovo. Proslo je maltene godinu dana od prvog citanja...
Go to Top of Page
Page: of 5  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000