forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/07/2024 : 19:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead
Za sad je dečiji strip



Dječji i junački!

Kolko je samo Frano investiral dramatike u povratak u sobu! Paralela s policijom, reminiscencije, "prvo krivično djelo? hihi, nemate vi pojma s kim imate posla", drpanje stripova, enormni planovi, razrada, noć, šuljanje... Bome, nije ni nisko, što reče Treći.

Dupli,
a kaj si ti iskopal s Gričkom vješticom? Nešto je markos ušutio. Bu - ne bu??
I još nešto arhivaru: imaš li pristupa određenim stvarima kao što je Maurovićev Tomislav, Ahuramzda na Nilu...? To ti meni šibni, ja bi to čitoooo...

Ne, ozbiljno, nešto si spomenuo da bi se moglo pristupiti starim stvarima, uranskim. Ja bi do nekih, a nemam gdje. Ako možeš pomoći, onda ćemo pričati.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/07/2024 : 20:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Borg, kak ti se sviđa ovaj dječji strip?
Frano, kaj ti veliš?
Dupli, analiza kadrova i pogledaj di fale ruke, pa docrtaj.
Treći, jel ovo više ili niže od Franinog klinca na krovu?
Chief, tralalala...
Salkan, recenzija.

Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 21/07/2024 : 20:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Evokativan crtež, lijepa bajka. Sve više je previše.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
595 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 21/07/2024 : 21:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
18 sličica
Ova predzadnja, "da se tuče dalje - bio je suviše star", dokaz je da je Ilić ipak volio ukrast strip, pa eto i Mauroviću iz njegove rođene kuće.
A možda je i trafike obijao.
I opet nabijanje.
Prvo spominjanje nabijanja na kolac je u 5.razredu osnovne, znači ova "Bajka" je za uzrast 13+, kad hormoni konstantno krenu divljati.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1258 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 21/07/2024 : 22:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Neki moj prvi tralalala kad sam ugledo Bajku bi bio da je to suvoparno prepričavanje bajke od strane nekog ko ih baš i ne voli. Nikako nije dečiji strip, antibajka.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/07/2024 : 22:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
Dupli,
a kaj si ti iskopal s Gričkom vješticom? Nešto je markos ušutio. Bu - ne bu??
I još nešto arhivaru: imaš li pristupa određenim stvarima kao što je Maurovićev Tomislav, Ahuramzda na Nilu...? To ti meni šibni, ja bi to čitoooo...

Ne, ozbiljno, nešto si spomenuo da bi se moglo pristupiti starim stvarima, uranskim. Ja bi do nekih, a nemam gdje. Ako možeš pomoći, onda ćemo pričati.



Grička je u postupku. Stalno su iskrsavali novi momenti pa je bilo
dva koraka naprijed, jedan nazad.
To što želiš čitati je iz Zabavnika 1943 - 1945.
Dostupno je u Gradskoj knjižnici i NSK.
Tamo sam i ja čitao što me zanimalo.
Ima kolekcionara koji imaju komplete pa se može zamoliti
ljude da se vidi i ono što fali u NSK i Gradskoj.
Žalosno je što skenovi tih starih revija nisu dostupni ili ja neznam
da ih ima.
Razmišljam i o tome kao jednom od budućih "analnih" projekata :)
Zabavnik je nespretan za skeniranje jer je veći format.
Ali moram ti reći da su te stare revije nevjerojatni gušt za čitati.
I nije to nostalgija jer ja nisam nikad prije čitao Mickey strip,
Oko, Vandrokaša, Zabavnik ili Plavi vjesnik.
Čisti udar u moždane.
Ti bi se raspametio i sam golim rukama maknuo
Zagora s prijestolja.
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 22/07/2024 : 08:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Kako bi bilo fino da je sva ta siva masa iz NSK, NAIS i inih javno dostupna, skenirana na netu.
Onako nevezano, zanimala me kolekcija Luškog Libra, eno je u podrumu NAIS-a (usto nekompletna), evo mene na drugom kraju države.

Nego kad ćemo upasti s ručnim skenerima, sve im poskenirati i objaviti, prerušeni u Pet rusa?

Edited by - netkotreci on 22/07/2024 08:28:30
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/07/2024 : 10:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
He, he, he...

Umjet. org. 5rusa - pomaže u skeniranju, prodaji i marketingu stripova!
Formiramo epohe i nered. Dok Oppeheimer uništava uređeno, mi iz "haosa" stvaramo!

Nazovite nas s povjerenjem!

095/ 1108 108
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 19:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Žalosno je što skenovi tih starih revija nisu dostupni ili ja neznam
da ih ima.
Razmišljam i o tome



E to me zanimalo. Znam gdje su ti stripovi što bih čitao, samo što ne mogu do njih. Mislio sam da ti možda imaš pristup, da imaš skenove.

U Modroj lasti ima stripova koji me zanimaju (Lordanić). Tu bi skenovi dobro došli, jer, naravno tko bi sad ganjao Modre laste itd.

... osim ako Frano ne organizira akciju drpanja iz knjižnica. nema više bake (Frano, trebao si nacrtati veliku baku na straži, divovsku, to bi bilo sjajno rješenje), pa bi se sad lakše penjali po krovovima. a i okretniji smo sad, kad smo ofucani, onemoćali i stari...
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
595 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 22/07/2024 : 19:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
@stinky
Objasni mi ko laiku zašto je ovo kult



i ovo



Jer ja prvo ne shvatam kako je ovo moglo proć cenzure tadašnje države. A da je žestoko, žestoko je pa i za evo 45 godina poslije.


Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
meni se ne sviđaju ti njegovi deja vu stripovi
inače, puno bolja mi je stvar Smrt Morisona Džima
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a taj strip o pobunjenim djevojčicama ima olakotnu okolnost, što su ga napravili klinci
to je to vrijeme, kad možeš raditi takve stvari

ali Kordej radi isto to i u Texasu Kidu. to je taj problem.

Edited by - stinky on 22/07/2024 20:21:04
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
595 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 22/07/2024 : 20:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

meni se ne sviđaju ti njegovi deja vu stripovi
inače, puno bolja mi je stvar Smrt Morisona Džima



Ja sam mislio na Kordeja, ne na Buldožer

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

Ja sam mislio na Kordeja, ne na Buldožer



znam

zato i kažem: trebao je raditi Smrt Morisona Džima:)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
to je, recimo, uspjela kronovsko-zeusovska stvar: u junačkom desetercu opjevan nejunački tip:)

Edited by - stinky on 22/07/2024 20:33:19
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a djevojčice,
ima to neku svoju draž, bujanje života, nesputanost, pobuna... no ipak je to niže od junačkih stvari:)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
evo ti, Salkan, a i Frani će dobro doći da vidi jel radi visoko ili nisko (na stranu krovovi i prizemlje), modusi junaka prema Anatomiji kritike:



Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano starta uvijek u modusu 5, to mu je radna temperatura, ali onda (što je dobro) strip mu pobjegne i u 3, pa i u 2. Zeusovski.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Zagorski Čaruga ide iz 4 u 2, sličan modus operandi kao u našega Frane. Zato čekam što će mi Franc reći na Zagorskog Čarugu, i kako mu se sviđa kad ovakve likove pretvaraju u junake romanse.

Edited by - stinky on 22/07/2024 20:53:37
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/07/2024 : 20:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Košta radi 4, to mu je glavna stvar. On je čišći, čini mi se da ne prelazi toliko iz modusa u modus: kad radi 4, radi 4. Ponekad radi i 2, imam sad njegov masterpis Mare monstrum, pa ću bolje proučiti.

Duplijeva Vojna je 4 + 3.

Kordejeve djevojčice samo hine 4, ali su u osnovi 2.

Smrt Morisona Džima je 2.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/07/2024 : 21:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Postajte cijeli strip, ak imate. Da bacimo recenziju
Jerbo nisam čitao...

Ali, zar nisu
djevojčice kazneno djelo? 15 + 15 -
Mislim, ako su se sam tak, od nikud, same od sebe razgolitile i prepustile, ha, tko im kriv. Nitko im nije čitao uranske stripove :)


Isusti, jel ono Lordanić?

Nemoj Lorde, buš išo u istražni, hijoooj :)





Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/07/2024 : 21:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Phuh, tek sad skužih da ona leva spika kako je čitala Lordanićeve stripove i da se želi oženit i imat ogromnu obitelj. I da joj je ovo zadnja pljuga.
Phuuh.

Bravo mala.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/07/2024 : 21:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Desna je zabrazdila s Novim valom.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
595 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 22/07/2024 : 21:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Evo dragi naš franc (i ostali prisutni), Buldožer po Kordeju:











Škafiškafnjak
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/07/2024 : 21:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dobro veli Stinky.
Od texas girls do Texas kida.

Kordej je bil i ostal najbolji srednjoškolski autor stripova.

Bum, bada, bum.
Strast, bomba, sisa, leptir.

Otvorio je i zatvorio kronovsku eru stripova.
Idemo dalje.

Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000