forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

izivko
Advanced Member



Germany
12339 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/08/2024 : 20:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U Europi nije to neki hendikep, naprotiv.
Na vrhu vlasti su ljudi koji nemaju djece. Tako da ih boli karina što će biti sa zemljom poslkije njih. Praktično.

Njemačka: Olaf Scholz, prije njega 16 godina Angela Merkel
Francuska: Macron, gay kojem su podmetnuli babu da pazi na njega.
Nizozemska: Mark Rute, bivši niz. premijer u dva navrata, momčina.
Engleska: Theresa May, bivša eng. premijerka

itd


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12339 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/08/2024 : 23:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Engleska je dobila ono što je poželila venecueli.

Vidjet ćemo hoće li Englezi kliznuti u građanski rat.

Have mercy
Go to Top of Page

andjusticeforall
Advanced Member



Croatia
3008 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 05/08/2024 : 00:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Nisam pratio, no što kažu Trumpisti na mir koji će Trump skontat s Putinom na štetu Ukrajine?


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

andjusticeforall
Advanced Member



Croatia
3008 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 05/08/2024 : 00:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Ja imam cudnu logiku zasto Kamala ne moze dobiti.

U novijoj istoriji amerike svi predsednici su imali decu*. Ja mislim da mnogo glasaca nece glasati za Kamalu jer osoba koja nema decu ne moze da razume mnoge probleme obicnih ljudi. Ja prvi kao otac ne bih jer ona ne moze da razume probleme u mom zivotu koji meni mnogo znace a njoj su apstrakcija.

* mak na konac: jedini bez dece je bio James Buchanan (imao samo jedan mandat od 1857 do 1861)


EDIT: ti problemi su problemi zdravstvenog osiguranja dece, sve u vezi skola i edukacije, sta znaci sakrivati gender i medical records od roditelja itd...



Kako ne može, ja sam imao i papagaja i mačku, mal poočistiš, daš im jest i boli ih uvo, tako i s đecom.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12339 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/08/2024 : 00:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Maria Zakharova o prosvjedima u Engleskoj:
Podsjećamo, građani imaju puno pravo izraziti neslaganje s politikom vlasti.
U tom smislu, pozivamo London da se suzdrži od neopravdane i nerazmjerne upotrebe nasilja protiv prosvjednika i da osigura poštivanje prava Britanaca na slobodu okupljanja.


Have mercy
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/08/2024 : 01:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Nisam pratio, no što kažu Trumpisti na mir koji će Trump skontat s Putinom na štetu Ukrajine?



Nisam Trumpista ali evo kako bih ja resio taj rat.

(Najvaznija stvar je da resenje mora da bude takvo da svaka strana u sukobu (NATO, Rusija, Ukrajina) moze svom narodu da prikaze da je pobedila.)

1. Rusija zadrzava Krim (tu nema nazad) ali se povlaci sa svih ostalih teritorija Ukrajine. U Donbas ulaze mirnodopske trupe i cuvaju mir do referenduma da li ce ta oblast (oblasti) da ostanu u Ukrajini, budu nezavisne zemlje, ili da se pripoje Rusiji. Rusija se obavezuje da ce postovati rezultate tog referenduma. Rusija je pobedila jer je oslobodila svoje stanovnistvo na teritoriji Ukrajine i dala mu mogucnost da samo odlucuje o svojoj buducnosti.

2. Ukrajini se garantuje clanstvo u EU (ali se i garantuje da nece nikad uci u NATO, tj bice vecito buffer zemlja) i ogromna pomoc oko obnove zemlje kao i velika znacka u boji po izboru na kojoj pise "I am a good guy". Ukrajina je pobedila jer su isterali strane Ruske trupe sa svoje teritorije (i oni se isto obavezu da postuju referendum), usli u EU i zauvek od zapada ce biti smatrani kao "cool guys" koji su se borili protiv sotone (to njima mnogo znaci).

3. NATO je pobedio jer je pomagajuci Ukrajini doneo mir na duge staze tako sto je zaustavio nezadrziv prodor Rusije ka Poljskoj, Nemackoj, Francuskoj, Spaniji i samoj USA a i uveo novu divnu bratsku zemlju u EU i zapad na velika vrata.

Po meni ovakav program moze samo da predlozi neko cetvrti a u ovom trenutku to moze biti samo Kina. Ovo je sansa za Kinu da pored mnogih uspeha koji je karakterisu kao velesilu (sport, vojska, nauka...) sada napravi i nesto kljucno na svetskoj diplomatskoj sceni i tako implicitno dobije jos veci legitimitet supersile. U tom slucaju i Kina je pobedila.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8206 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/08/2024 : 07:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Prvo: Kamala ima djecu i bez obzira sto im nije bioloska majka vjerujem da im je vise majka nego sto je trump svojoj djeci otac.

Drugo: jer osoba koja nema decu bogati biznismen ne moze da razume mnoge probleme obicnih ljudi. - Slazem se.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/08/2024 : 07:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Prvo: Kamala ima djecu i bez obzira sto im nije bioloska majka vjerujem da im je vise majka nego sto je trump svojoj djeci otac.

Drugo: jer osoba koja nema decu bogati biznismen ne moze da razume mnoge probleme obicnih ljudi. - Slazem se.



Ona nema decu. Ima stepchildren (ne znam kako bih to preveo).

Stepchildren su bili 19 i 14 kada se ozenila sa njihovim ocem (koji je majku svoje dece varao sa babysiterkom...)

Kamala nije prozivela nista u vezi dece koja su mladja od 14 godina a to je maltene najvazniji period.

I njen je izbor bio da ne bude bioloska majka nikome, ovo se lako pronadje, npr:
https://www.vox.com/first-person/22249380/kamala-harris-children-husband-doug-cole-ella-emhoff-meena-blended-family
Quote: "Like Harris, I’ve chosen not to have biological children."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8206 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/08/2024 : 08:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Njeno pravo i njen izbor.

Stepchildren su i dalje djeca. Tvoja logika je iz moje perspektive katastrofalno nazadna. Bilo koja zena na svijetu, majka ili ne, razumije roditeljske probleme bolje od muskarca poput trumpa. Davati trumpu prednost nad kamalom jer je on napravio djecu je sto se mene tice jedna nova razina srednjovjekovnog nacina razmišljanja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kimba
Average Member

659 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 05/08/2024 : 14:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Srednjovjekovnoga načina razmišljanja .
Roditeljske probleme razumije samo roditelj.
A Trump je roditelj a ona nije.
Ako je i od tebe previše je .

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 05/08/2024 20:25:37
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/08/2024 : 16:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Njeno pravo i njen izbor.

Stepchildren su i dalje djeca. Tvoja logika je iz moje perspektive katastrofalno nazadna. Bilo koja zena na svijetu, majka ili ne, razumije roditeljske probleme bolje od muskarca poput trumpa. Davati trumpu prednost nad kamalom jer je on napravio djecu je sto se mene tice jedna nova razina srednjovjekovnog nacina razmišljanja.



Naravno, Kamala ima svoje pravo, ti imas svoje pravo, ja imam svoje pravo. O pravima i misljenjima nema rasprave.

Ali stepchildren nisu deca u smislu da ti ako si svojim pravom odlucio da neces nikada imati biolosku decu i dobio si stepchildren kao side effect braka kada su maltene punoletni, moje misljenje i moje pravo je da kazem da takva osoba nema direktno iskustvo porodjaja (ogromna tema ovde: prirodan vs carski rez), nema direktno iskustvo odgajanja male bebe (dojenje ili formula -- oba vuku ogromne teme u americi), nema direktno iskustvo od straha od sudden baby death sindroma (ogromna kontraverzna tema u usa), nema direktno iskustvo sa vrticima (ogromna ogromna tema u americi), nema direktno iskustvo sa upisom u skolu i biranjem i povlacenjem granica school districta (ogromne teme u americi koje direktno uticu na cene kuca), nema direktno iskustvo sta znaci kada ti detetu koje je talentovano zabrane da uci algebru (ogromna tema ovde vezana za buducnost edukacije u multirasnom drustvu), nema direktno iskustvo detetove osnovne skole...

A o daleko najvecoj temi ovde (abortusu) i da ne govorim. Zena koja svesno ne zeli da radja decu svakako nije kvalifikovana u mojim ocima da o tome ima znacajno misljenje a pogotovu ne da ga namece drugima a pogotovu ne iz pozicije federalnog vodje koji ima mogucnost da to namece na svih 50 drzava ove ogromne i diverzifikovane (ne po rasi sto je irelevantno nego po nacinu misljenja sto je kljucno) zemlje.

Ti naravno imas pravo na svoje misljenje i ja ne kritikujem njega niti vredjam tvoju logiku razmisljanja nego samo ukazujem i na drugu stranu kada neko ne zove stvari onako kako treba da se zovu (migranti vs ilegalci, deca vs stepchildren). A to je i novija americka istorija do sada apsolutno potvrdila jer nijedan predsednik (osim jednog pre 170 godina) nije bio bez bioloske dece i moje misljenje je da ce to i ovog puta na izborima biti bitno.

Na osnovu svega sto sam napisao (verovatno sam nesto zaboravio) i na osnovu mog iskustva kao roditelja dvoje dece koje sam odgajao u americi od rodjenja pa nadalje, moje misljenje je da bih mnogo radije dao Trumpu da odlucuje o deci nego Kamali. To ne znaci da se slazem sa Trumpom u svemu i da mislim da je on idealan kandidat. Oboje su katastrofa kao sto sam mnogo puta pisao. Ali sto se ove teme tice kod mene nema nikakvih sumnji.

Ne znam gde zivis i da li imas decu i gde si ih odgajao ali ako imas konkretna iskustva iz tih oblasti ti ih navedi. Ja sam svoja naveo i pre a i u ovom postu. Ako nemas decu i/ili teoretises van USA, to je potpuno OK i tvoje pravo ali to drugi koji ovo citaju treba da znaju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37818 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2024 : 21:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim, da je Tonto vec napisao o svojoj djeci, ali da ne budem neciji advokat ...

Po meni to sigurno nije najglavnija tema, barem ne za mene i moj zivot, a imam dijete. Tempiranoj bombi Naranckotu ne bi dao ni ovce da mi cuva, a kamoli kljuceve od najmocnije zemlje svijeta (pa ni "polukljuceve"). Jadna sunarodnjakinja koja mora da zivi s njim. Vjerujem da nije zamisljala ovakav zivot kada je otisla preko bare. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/08/2024 : 22:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Po meni to sigurno nije najglavnija tema, barem ne za mene i moj zivot, a imam dijete. Tempiranoj bombi Naranckotu ne bi dao ni ovce da mi cuva, a kamoli kljuceve od najmocnije zemlje svijeta (pa ni "polukljuceve"). Jadna sunarodnjakinja koja mora da zivi s njim. Vjerujem da nije zamisljala ovakav zivot kada je otisla preko bare. :D



Pa i ne moze ti biti najglavnija tema kad zivis u Sloveniji.

A Kamali bi dao da kontrolise bombe?

Ja sam mnogo puta rekao da je Trump jako los kandidat i sramota za USA. Ali od Kamale nije bolji po meni na osnovu mog iskustva iz zivota ovde i pod Trumpom i pod Bidenom i pod Obamom itd.

I naveo sam milion primera na ovoj temi iz licnog zivota i iskustva zasto Kamalin sistem (Demokrati) je losiji za mene od Republikanskog sistema (ciji je igrom slucaja Trump predstavnik). Bio sam i ziveo i u D i u R drzava i video licno. Ako Kamala pobedi meni ce u mojoj trenutnoj drzavi biti drasticno gore jer ce Dempokrate nastaviti po svojim planovima sa kojima se ja licno ne slazem a o cemu sam vec pisao tone teksta ovde.

Na kom osnovu ti mislis da je Kamala bolja? Ona je dobila posao zato sto je zena koja nije bela tj ona je DEI hire. Za nju niko nije glasao na predsednickim izborima nikada a i ovu kandidaturu je dobila partijskom direktivom jer se nije smela staviti na open ballot. Trump je svoje glasove barem posteno dobio i pobedio na predizborima.

Sa Trumpom se ne slazem u mnogo stvari ali u par kljucnih koji su za moj zivot ovde direktno bitne se slazem. Lako se iz mog pisanja moze zakljuciti koje su to (a najvaznija mi je zatvaranje granica i resenje ilegalaca jer to utice na sve sfere mog zivota na mnogo nacina).

Od dva zla biram bolje. A onda kada eliminisemo vece zlo, boricemo se sa manjim ako bude trebalo. Korak po korak.

A mozda se dotle i preselim na bolje mesto pa prestane da me zanima politika. Ja kukam sto moram. A zasto ti branis iz Slovenije? Ajde reci (na primer) "bojim se nuklearnog rata jer je Slovenija clan NATO" pa cemo da pricamo o tome. Ali ako samo gledas MSM i pratis neke ideale "demokratije" (kao ja pre 20 godina) onda to nije jaka pozicija... Imas pravo na nju ali bi bilo fer da ljudi koji ovo citaju i to znaju.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/08/2024 : 22:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Ja ne zelim da budem woke. Ja zelim da zivim normalno kao porodicni covek i da gledam svoja posla kao sto je bilo pre woke virusa.

https://x.com/mazemoore/status/1820541467271524439?s=46

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8122 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/08/2024 : 23:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
wintermute
opet dociraš s visoka
ovo je forum na koji dolaze raspravljati forumaši iz zemalja ex yu, pa između ostaloga raspravljamo i o američkim izborima
ne moramo živit u americi da bi raspravljali i donosili zaključke
to što ti živiš tamo ne znači da je tvoje mišljenje jedino ispravno na ovom topiku
glasaj za trumpa, slobodno, nitko ti ovdje to ne brani, niti te nastoji obratiti na drugu stranu
ali i u americi ima ljudi koji se ne slažu s tobom, pa ne znam kako to objašnjavaš - jer i ti ljudi imaju lično iskustvo života u americi, za razliku od nas, a eto, slično ili isto razmišljamo
sve se svodi na osobni odabir, a tvoj je očito maga - jer ponavljaš njihove mantre o granici i DEI kandidatkinji,
moj izbor je (za ove izbore) kamala - ali je manje vrijedan od tvoga, jer ti ipak imaš pravo glasa u usa
inače ti ja nisam toliko bio ni za bidena niti sada za harris, nego sam prvenstveno protiv trumpa, kojeg organski ne podnosim
bad person, very bad person - kako bi on rekao
psihopat, patološki lažov, narcis, nestabilna osoba, rasist, mizoginist, seksualni predator, silovatelj, prijatelj i srodna duša epsteina, prevarant u osobnom i poslovnom životu, varao sve tri supruge, pokušao ukrasti izbore u georgiji, pokušao državni udar, wannabe diktator...
manje zlo, kažeš
mnogi će reći baš obrnuto

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1306 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 05/08/2024 : 23:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Nisam pratio, no što kažu Trumpisti na mir koji će Trump skontat s Putinom na štetu Ukrajine?



Nisam Trumpista ali evo kako bih ja resio taj rat.

(Najvaznija stvar je da resenje mora da bude takvo da svaka strana u sukobu (NATO, Rusija, Ukrajina) moze svom narodu da prikaze da je pobedila.)

1. Rusija zadrzava Krim (tu nema nazad) ali se povlaci sa svih ostalih teritorija Ukrajine. U Donbas ulaze mirnodopske trupe i cuvaju mir do referenduma da li ce ta oblast (oblasti) da ostanu u Ukrajini, budu nezavisne zemlje, ili da se pripoje Rusiji. Rusija se obavezuje da ce postovati rezultate tog referenduma. Rusija je pobedila jer je oslobodila svoje stanovnistvo na teritoriji Ukrajine i dala mu mogucnost da samo odlucuje o svojoj buducnosti.

2. Ukrajini se garantuje clanstvo u EU (ali se i garantuje da nece nikad uci u NATO, tj bice vecito buffer zemlja) i ogromna pomoc oko obnove zemlje kao i velika znacka u boji po izboru na kojoj pise "I am a good guy". Ukrajina je pobedila jer su isterali strane Ruske trupe sa svoje teritorije (i oni se isto obavezu da postuju referendum), usli u EU i zauvek od zapada ce biti smatrani kao "cool guys" koji su se borili protiv sotone (to njima mnogo znaci).

3. NATO je pobedio jer je pomagajuci Ukrajini doneo mir na duge staze tako sto je zaustavio nezadrziv prodor Rusije ka Poljskoj, Nemackoj, Francuskoj, Spaniji i samoj USA a i uveo novu divnu bratsku zemlju u EU i zapad na velika vrata.

Po meni ovakav program moze samo da predlozi neko cetvrti a u ovom trenutku to moze biti samo Kina. Ovo je sansa za Kinu da pored mnogih uspeha koji je karakterisu kao velesilu (sport, vojska, nauka...) sada napravi i nesto kljucno na svetskoj diplomatskoj sceni i tako implicitno dobije jos veci legitimitet supersile. U tom slucaju i Kina je pobedila.



1. Rusija se neće maknuti nigde ako je zapad ne makne. Ne može vjerovati zapadu o ničemu jer zapad samo vara i laže. Što ti predlažeš je dajanje ustupaka zapadu i Ukrajini. Rusija će dati više raketa i granata i smrti jer je to sve što zapad razumije.

2. Članstvo u EU nije nešto što se daje nego nešto što se zaslužuje kada zemlja ispuni uvjete za to. Ukrajina je daleko od ispunjenja bilo čega, puno dalje od Turske. Ukrajina sanja o potpuni pobjedi nad Rusijom ali Rusija toga ne može nikako dopustiti jer je previše uložila u rat. Radije će baciti atomske bombe.

3. NATO će pobijediti samo u fantaziji i u propagandi za idiote jer nema ničega sa čim može maknuti Rusiju iz osvojenih teritorija. NATO nema sile i mogučnosti projekcije moći za to. Ali još uvijek je moguča atomska razmjena.

Zašto bi Rusija dala to zapadu što ti predlažeš? Zato, da je zapad manje mrzi? Šta će biti ako ne da?

Ništa. Rusija če pokupiti više gubitaka i više teritorija i Ukrajina će biti još veča olupina. Sanjaš o pobjedi za sve ali to nije nužno u nijednom ratu.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 05/08/2024 23:47:29
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 05/08/2024 : 23:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Tempiranoj bombi Naranckotu ne bi dao ni ovce da mi cuva, a kamoli kljuceve od najmocnije zemlje svijeta



Mozda si tada bio premlad ili te politika nije zanimala ali Trump je kljuceve vec jednom cuvao 4 godine. I za vremen toga nije bilo nijednog rata u svetu.

Sada imamo dva rata. I jedno sramno povlacenje iz Avganistana.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/08/2024 : 00:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon
Sanjaš o pobjedi za sve ali to nije nužno u nijednom ratu.



Naravno. To sto sam predlozio je verovatno nemoguce a verovatno i smesno nekome ko se bolje razume od mene. Ali eto dao sam neku svoju verziju resenja sa svojim znanjem i logikom. Mozda nekome bude zanimljivo... Kako bi ti probao da resis da si u ulozi boga? ("Tesko je biti bog", Braća Strugacki -- najbolja SF knjiga koju sam ikada procitao).
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/08/2024 : 00:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

wintermute
... ... ..



Sve sto pises sam vec adresirao u prethodnim postovima. Samo ih procitaj ponovo i dobices odgovore na sva pitanja.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/08/2024 : 00:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
ne moramo živit u americi da bi raspravljali i donosili zaključke
to što ti živiš tamo ne znači da je tvoje mišljenje jedino ispravno na ovom topiku



Samo da ovo opet ponovim. Nikada to nisam rekao. Svako ima prava da pise o cemu hoce ali time se stavlja pod lupu ispitivanja a) kredibiliteta i b) motiva.

Ja sam svoje licne motive objasnio a (bar neki) kredibilitet mi je implicitan jer zivim ovde preko 25 godina.

Prirodno je da mene zanima kakve motive i kredibilitet imaju moji sagovornici. pogotovu kada ja napisem tone i tone teksta a oni ponavljaju ista pitanja.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1306 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 06/08/2024 : 00:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Macon
Sanjaš o pobjedi za sve ali to nije nužno u nijednom ratu.



Naravno. To sto sam predlozio je verovatno nemoguce a verovatno i smesno nekome ko se bolje razume od mene. Ali eto dao sam neku svoju verziju resenja sa svojim znanjem i logikom. Mozda nekome bude zanimljivo... Kako bi ti probao da resis da si u ulozi boga? ("Tesko je biti bog", Braća Strugacki -- najbolja SF knjiga koju sam ikada procitao).



Zapad je tako uvjeren u svoju "nadmoć", da ga čeka jedna teška lekcija o stanju stvari, jer je u stvari vrlo oslabljen. Nema društvene kohezije, patriotizma, pada nam meritokracija, vojske su plačenici kojih ima puno premalo za bilo kakav rat koji nije brza kolonialna operacija.

Zapadne zemlje se ne mogu boriti na način na koji se bore Ukrajina i Rusija i podnositi gubitke u ljudima, jer če male vojske plačenika brzo raspasti. Sjeti se desetljeća plakanja SAD oko smešnih gubitaka u Vietnamskom ratu a danas je samo puno gore. Permisija je veća, vojske nemajo rezerva, postoji samo tanki celofan- layer top tehnike koje je isto vrlo malo.

Ali lekciju ćemo primiti obični ljudi jer će se banda koja nam vlada sakriti. Sve to rade namjerno za vlastitu dobit i korupciju. A našli su baš najavtarktičniju zemlju na planeti Rusiju koja ima sve resurse I još je militaristična avtokracija koja može u uslovima rata sasvim poludjeti.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/08/2024 : 00:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Macon
Sanjaš o pobjedi za sve ali to nije nužno u nijednom ratu.


Naravno. To sto sam predlozio...



Zapad je tako uvjeren u svoju "nadmoć", ...



To sto pises je veoma crno i pesimisticki. Nadam se da ce se neko razumno resenje ipak nekako naci.

Ja sam u svojoj naivnosti i delimicnoj obavestenosti izneo jedno.

Ali me zanima da ti mozes da resis da imas tu moc sta bi probao? Ili mislis da resenje sada vise ne postoji? Ako ne postoji da li to onda znaci "vecni rat" (Joe Haldeman, "Forever War', najbolji military SF koji sam citao)? Nesto kao sto su izrael i palestina u "vecnom" ratu kome se ne vidi kraj nego samo ide gore-dole? Iracko-Iranski rat je trajao skoro 8 godina, mozda nesto kao to?
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/08/2024 : 00:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon
pada nam meritokracija



I kod vas dosao DEI?
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1306 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 06/08/2024 : 08:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Macon
pada nam meritokracija



I kod vas dosao DEI?



Kod nas su uvijek vladali komunisti.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1306 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 06/08/2024 : 08:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Macon
Sanjaš o pobjedi za sve ali to nije nužno u nijednom ratu.


Naravno. To sto sam predlozio...



Zapad je tako uvjeren u svoju "nadmoć", ...



To sto pises je veoma crno i pesimisticki. Nadam se da ce se neko razumno resenje ipak nekako naci.

Ja sam u svojoj naivnosti i delimicnoj obavestenosti izneo jedno.

Ali me zanima da ti mozes da resis da imas tu moc sta bi probao? Ili mislis da resenje sada vise ne postoji? Ako ne postoji da li to onda znaci "vecni rat" (Joe Haldeman, "Forever War', najbolji military SF koji sam citao)? Nesto kao sto su izrael i palestina u "vecnom" ratu kome se ne vidi kraj nego samo ide gore-dole? Iracko-Iranski rat je trajao skoro 8 godina, mozda nesto kao to?



Dva značajna faktora ne razumijem dobro, da bi mogao pisati potpunu procjenu:

-tehnološki faktor, rata na takvom nivoju digitalne tehnologije na oboje strane još nije bilo.

-ekonomski faktor jer Rusija je ekonomski patuljak protiv zapadu. Puno manja je kao što je bila Njemačka sa savjeznicima u WWII.

Izrael i Palestina su isto potpuno ludilo.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000