forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a, USA izbori i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 70

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 16:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Profesora šupaka je uvijek bilo i bit ce. Ako je netko ṣ̌upak to nema apsolutno nikakave veze s time sto je gej. Naglašavanje njegove spolne orijentacije u (opravdanom) pokusaju diskreditacije je homofobno i jedino sto diskreditira je autora posta.



Jesam rekao da ima? I nisam nista ni naglasio, samo naveo cinjenicu. Kao sto je cinjenica da je latino. Kao sto neko pogleda moje ime i zakljuci da nisam anglosaksonac.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 17:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky
meni ovaj tvoj post zvuči kao gomila izmišljotina. čisto sumnjam da su se stvari izdogađale upravo ovako kako si ih opisao. već si odavno pokazao da sve što pišeš ovdje treba uzeti sa dozom sumnje i zadrškom. u svakom slučaju, ako cura smatra da je neki gej profesor na faksu šikanira valjda ima tamo netko drugi kome može da se obrati, prijaviti slučaj pa i dati nekome drugome da ocijeni njezin esej. evo, ovo bi bio moj savjet curi i zabrinutom drugu... a ne kao ova tvoja dva bezvezna i besmislena.



Evo emaila koji mi je drug nakon naseg sastanka juce forwardovao. (Naravno izbrisao sam personalne podatke.) Taj email je ona napisala 4. Avgusta njenom ocu i njegovom bratu (drug sa kojim sam se sreo na kafi juce). Dakle stvari se tek razvijaju. U procesu su trazenja legalnog resenja i trazio je i moje savete kao jedan od poteza u siroj strategiji.

Naravno da je prva stvar zalba fakultetu sto ces videti u predzadnjem pasusu njenog pisma. (Ovakve stvari su ironicno najveca prepreka zenama u nauci sto i devojka u istom pasusu i zakljucuje.)

Tema eseja je "nepostojanje zastupljenosti crnih zena u fizici".

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 17:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus
da imam vremena i sredstava da se posvetim tome, mogao bih da napišem satiričan Priručnik za najokorelije naciste i ratne zločince kako da postignu najbolje rezultate na ispitu za CRT (critical race theory). Jer takvi predmeti jesu idiotski. Možda će uspeti da ubede neki jadan procenat nesigurnih ili neodlučnih, ali oni koji ne veruju u to će samo da nauče da se bolje pretvaraju, što će u ukupnom rezultatu dati više lošeg nego dobrog, odnosno više će razoriti sistem iznutra.



Bilo bi veoma lako da moze tako. Ne postoji udzbenik u kome kaze ima 5679 rodova i onda ti naucis taj broj i izdeklamujes ga na ispitu. Ne polaze se test "znanja" koje bi i moglo da se nabuba. Nego se polaze preko pisanja eseja kojim dokazujes submisivnost dogmi. Esej subjektivno ocenjuje levi radikal i moze da bukvalno uradi sta hoce, nema objektivnog merila jer bukvalno sve zvuci kao ChatGPT. Ako ne pokazes dovoljnu submisivnost daju F jer znaju da bi mnogi i sa D bili zadovoljni jer im to ne znaci nista. A sa F ne mozes da diplomiras i moze i dalje da te maltretira.

U tom smislu nas marksizam je bio i laksi jer je mogao da se nabuba. Ovde su mnogo lukaviji.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1671 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 18/08/2024 : 17:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Može i privrženost da se lažira. Pa cela ljudska istorija govori u prilog tome. U islamu se to zvalo ketman.

Jedini problem je što to zahteva posebnu vrstu karaktera.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 18/08/2024 17:56:56
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8206 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/08/2024 : 17:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Tonto

Profesora šupaka je uvijek bilo i bit ce. Ako je netko ṣ̌upak to nema apsolutno nikakave veze s time sto je gej. Naglašavanje njegove spolne orijentacije u (opravdanom) pokusaju diskreditacije je homofobno i jedino sto diskreditira je autora posta.



Jesam rekao da ima? I nisam nista ni naglasio, samo naveo cinjenicu. Kao sto je cinjenica da je latino. Kao sto neko pogleda moje ime i zakljuci da nisam anglosaksonac.

Ne prijatelju, to je izvrndavanje. Ako mislis da je nebitna cinjenica ne bi je navodio. Svjesno ili nesvjesno, ali to su predrasude i to me ne mozes razuvjeriti. Ako mislis da je za pocinjenje nekog djela nebitna spolna orijentacija, rasa, vjera itd, neces ih spominjati. Spomenes li ih, bitno je.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47023 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/08/2024 : 18:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A čekaj malo. Koji q taj predmet uopće radi tu?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 18/08/2024 18:03:08
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 18:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by Tonto

Profesora šupaka je uvijek bilo i bit ce. Ako je netko ṣ̌upak to nema apsolutno nikakave veze s time sto je gej. Naglašavanje njegove spolne orijentacije u (opravdanom) pokusaju diskreditacije je homofobno i jedino sto diskreditira je autora posta.



Jesam rekao da ima? I nisam nista ni naglasio, samo naveo cinjenicu. Kao sto je cinjenica da je latino. Kao sto neko pogleda moje ime i zakljuci da nisam anglosaksonac.

Ne prijatelju, to je izvrndavanje. Ako mislis da je nebitna cinjenica ne bi je navodio. Svjesno ili nesvjesno, ali to su predrasude i to me ne mozes razuvjeriti. Ako mislis da je za pocinjenje nekog djela nebitna spolna orijentacija, rasa, vjera itd, neces ih spominjati. Spomenes li ih, bitno je.



On ne krije da je gay i latino. To su public informacije. Public je i da traze da se oslovljava sa "they" (sto je vec veliki uspeh jer neka proba tako u nekim drugim drzavama). Ako se on ponosi time zasto bih ja to krio kada je "neugodno". Ako imas beneficije od toga (a danas su u Kaliforniji ogromne zbog DEI zaposljavanja) onda ponosno primi i breme toga. A on ako podrzava americki ustav i prvi amandman se prvi ne bi slozio sa tobom. Ako informacija javno postoji, ja imam pravo da je interpretiram na bilo koji nacin. I naravno da obzirom na kontekst mislim da je to bitna cinjenica. Ipak nisam izasao taj korak napred za koji me optuzujes nego sam ostavio citaocima da sami donesu svoj zakljucak. Ti si doneo svoj i o njemu i o meni i ja to postujem. Dozvoli i meni moj. A ja sam samo pitao na onsnovu koje logike si doneo taj zakljucak? Ti si rekao samo "izvrdavanje". OK.

Meni je nakon ovoga jasno da decu necu slati na fakultet pre provere programa i ako ima ovakav uslov za diplomiranje to skidam sa liste. Ovde vec postoje liste "konzervativnih" fakulteta (sto su do pre 10ak godina zapravo bili normalni). Pa neka svako bira. A i iz Kalifornije se selim najverovatnije osim ako se nesto u bliskoj buducnosti ne promeni.

Meni ovakve stvari definisu zivot. I zato i reagujem ovako. Tebi je to samo neki post na nekom forumu. Ali i takvog ga postujem i hvala na raspravi i citanju.
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 18:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

A čekaj malo. Koji q taj predmet uopće radi tu?



Ovo je dublja prica da Kalifornija indoktrinira mlade ljude ovako. Ova devojka ima 19-20-21 godinu i ne zanima je ni politika ni DEI ni gender theory. Ona hoce da uci i da uzme Computer Science degree i da nadje posao kao programer. Kalifornija je po zakonu donela da SVAKI student mora da ima ovaj predmet kao sto smi mi imali Marksizam (a bogami ja sam imao i Odbranu i zastitu na prvoj godini matematike koja je isto 90% bila indoktrinacija).

Ovaj lik je zavrsio faks 2020, nije mogao da nadje posao u struci, i onda ga mu fundovi neke gender i equity organizacije platili (*) remote PhD na istocnoj obali iz ove teorije i zaposlili ga da odmah bude profesor toga na Cal Poly. Sef tog departmana je neka zena koja isto ima latino prezime (*). Ja to imam pravo da kazem a vi izvlacite iz toga zakljucke i o meni i o sistemu kakve mislite da treba. I sada maltrerira studente koji su samo par godina mladji od njega. Pravi partijski podmladak.

EDIT: (*) ovo sve ima javno na njegovoj home page na Cal Poly koju ne mogu da okacim jer su privatne informacije. Ali Google lako nadje to i bez imena profesora pa ako nekoga zanima moze da pogleda.

Edited by - wintermute on 18/08/2024 18:28:11
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 18:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Može i privrženost da se lažira. Pa cela ljudska istorija govori u prilog tome. U islamu se to zvalo ketman.

Jedini problem je što to zahteva posebnu vrstu karaktera.



Slazem se. Takav zivot je jako tezak i ja postujem onoga ko ga izabere jer je imao verovatno neke mnogo vece ciljeve. Ovaj sistem ovde nema safety nets i sve zavisi od posla (kuca, skolovanje dece, zdravstveno osiguranje). A posao zavisi od skole koju si zavrsio. I tu te uhvate.

Ako neko to guta to jer mora ja ga ne osudjujem i mozda ce jednog dana biti u situaciji da se uzdigne. Ja sam skole odavno zavrsio i sada sam u penziji i ne moram da slusam vise ni sta se po firmama indoktrinira i da nema dece iskreno bi me bolela patka sta se desava samo da nema nukleranog rata. Ziveo bih u svom bubblu stripova, starih filmova, knjiga, video igara... i uzivao. Ali dopiru do mene kroz decu i zato moram ovo da pisem iako mi to nazalost smanjuje kvalitet zivota. Ali svako radi ono sto moze i ja radim ovo.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5855 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 18/08/2024 : 18:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo na popisu zaposlenika našao sam ovo troje, to su ti?

Devin Kuhn-Choi, RELS/Women's and Gender Studies

Jane Lehr, Ethnic Studies/Women's and Gender Studies Chair

Tammie Velasquez, Coordinator, Gender Equity Center, Cross Cultural Center


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 19:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Evo na popisu zaposlenika našao sam ovo troje, to su ti?



Ne bih ti rekao da je medju njima ali interesantno nije. Ja sam ga nasao direktnim google searchom na njegovo ime i "cal poly". Evo sada sam detaljnije i sam pogledao i ako trazim u staff and faculty directory na Cal Poly on izadje ali bez telefona i kaze da je "summer instructional faculty"

Ovo je onda jos ludje. Dali su nekome ko je samo preko leta tu (inace valjda studira onaj svoj doktorat) da ideoloski odlucuje ko moze da diplomira iz Computer Science-a a ko ne.



A ako se klikne (on je prvi rezultat, onaj bez telefona), dobije se ovaj detail:

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 19:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Quebrasco

Ovaj topic bi se treb'o zvati "Atentat na Trump-a i transrodne teme"...



Ovo nisam video, sad videh slucajno gledajuci starije stranice.

Kako je krenulo ima da ga (a u duhu foruma) preimenujem u wintermute-ova livada

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5855 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 18/08/2024 : 20:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što reći na ovo osim nasloniti se na Tontovo razmišljanje da loših profesora ima svugdje.

Curi želim svu sreću, pročitao sam poruku koju si prenio i vjerujem da će se bez većih problema izboriti za sebe.

Zašto uopće postoji taj kolegij? Pa eto, kao što je ona sama napisala, cilj je privući žene u tehničke studije. Nije to loš cilj sam po sebi, ne znam koliko će taj način pomoći (pogotovo uz takve "profesore") ali cilj kao cilj je OK.

Na prvoj godini fakulteta bili smo na većini kolegija skupa mi građevinci i strojari i od nas 130 bilo je svega desetak žena. One su uglavnom bile među boljim studentima, što je pokazatelj kako su tad te fakultete upisivale samo one žene koje su bile 100 % sigurne da to žele studirati. Među muškarcima je bilo puno onih koji su zalutali ili upisali fakultet samo da probaju pa što bude. Poneki od njih bi kroz studiranje posložio stvari i uspješno diplomirao. Možda bi se to događalo i ženama kad bi bez predrasuda upisivale tehničke fakultete.

Mi smo ovdje dosta nazadni s tim stvarima. Žena na gradilištu je često predmet poruge ne samo radnika, nego i kolega iako je u dosta slučajeva itekako sposobna jer kako rekoh, samo one koje stvarno to žele upisuju građevinarstvo. Nekako se to u startu gleda kao muški posao.

Ponavljam, nisam siguran da su izabrali pravi način za rješavanje tog pitanja, ali cilj je možda plemenit.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8206 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/08/2024 : 21:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Moja draga je zavrsila geodziju u sarajevu. Profesor ju je doslovno pitao sto ona tu radi jer to nije posao za zene. Sve ovo sto se dogadja i sto vecini smeta nuspojava je svih vrsta diskriminacija. Nekad mi se sviđa, nekad ne, ali sve mogu razumijeti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2024 : 21:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
a baš je gadna indoktrinacija ako te netko natjera da pišeš esej o nezastupljenosti crnkinja u fizici. jao, što smo osjetljivi...
baš su grozni ti rodni studiji i kolegiji... da mi je znati kakve teme se daju drugim studentima?

zapravo, mogu ih već i zamisliti;
- zašto su žene potplaćenije od muškaraca u programerstvu?
- zašto su žene češće žrtve seksualnog nasilja i eksploatacije?
- kako izbjeći rodne stereotipe na radnom mjestu?
- važnost jednako dostupnog obrazovanja kako bi sve kategorije ljudi imale jednaku važnost i respekt kakav zaslužuju?
- važnost rodnog obrazovanja kako bi se smanjilo obiteljsko i društveno nasilje među raznim kategorijama ljudi?

prestrašno. takvo nešto učit našu djecu...
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 21:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
I onda se neko pita da li je dobro da edukacijom gospodari federalno ministarstvo. I smeje se Trumpu sto kaze da ce ga ukinuti. Ovo je jedan od najboljih primera protiv federalizovanja edukacije.

Ovo moze u Kaliforniji (za sada), OK, ali ne moze svuda. I tako i treba. Barem taj izbor da se preselimo i ne saljemo decu u taj program imamo.

Uzgred, mislim da ovo ne vazi za privatne fakultete. Sto nije fer jer svi placaju drzavni porez Kaliforniji za ove public fakultete a oni su od tih para uveli i katedre i predmete sa kojima se ne slaze 40% njihovog stanovnistva (a verovatno i vise kada bi znali i kada bi ih ovako direktno doticalo).

U mom konkretnom slucaju to znaci da iako sam placao mnogo godina veliki (medju najvecima od svih drzava USA) porez da bi mi deca jednog dana eventualno isla na jeftiniji public univerzitet u Kaliforniji, ja sam primoran da ih saljem u (barem duplo skuplju) privatnu skolu da bih izbegao ove nebuloze. A onda ako ih vec saljem na privatni college onda mi je potpuno svejedno u koju drzavu ce ici jer popust na public skole imam samo tamo gde sam rezident tj u Kaliforniji. Tako da nema svrhe ni da zivim ni da skolujem decu u ovde. Shatam ja to polako i pravim planove i radim u tom pravcu. Da sacekam ove izbore pa cu da vidim da li ce to uticati barem malo na nesto. Sumnjam da hoce.

Ne zelim nikome da kazem da mu je misljenje manje vredno zato sto zivi daleko od mene ali sira prica je mnogo kompleksnija kad je prozivljavas ovde na licu mesta.

I onda nije ni cudo sto sam... malo nervozan...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1307 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 18/08/2024 : 21:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Moja draga je zavrsila geodziju u sarajevu. Profesor ju je doslovno pitao sto ona tu radi jer to nije posao za zene. Sve ovo sto se dogadja i sto vecini smeta nuspojava je svih vrsta diskriminacija. Nekad mi se sviđa, nekad ne, ali sve mogu razumijeti.



Ruska fronta traži par stotina hljada ratnica, da se konačno završi diskriminacija i počne ravnopravnost. Isto svi ostali ratovi.

A mi gledamo samo, kako trebaju kvote za vodeče pozicije. Ne ide to tako, to je potpuni komplet, ne samo što više para i koristi.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 21:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

a baš je gadna indoktrinacija ako te netko natjera da pišeš esej o nezastupljenosti crnkinja u fizici. jao, što smo osjetljivi...
baš su grozni ti rodni studiji i kolegiji... da mi je znati kakve teme se daju drugim studentima?

zapravo, mogu ih već i zamisliti;
- zašto su žene potplaćenije od muškaraca u programerstvu?
- zašto su žene češće žrtve seksualnog nasilja i eksploatacije?
- kako izbjeći rodne stereotipe na radnom mjestu?
- važnost jednako dostupnog obrazovanja kako bi sve kategorije ljudi imale jednaku važnost i respekt kakav zaslužuju?
- važnost rodnog obrazovanja kako bi se smanjilo obiteljsko i društveno nasilje među raznim kategorijama ljudi?

prestrašno. takvo nešto učit našu djecu...



Nemam nista protiv tih topica ali da se ne namecu svima jer 50% amerikanaca u njih ne veruje.

Stavi da je to "obrazovanje" a) opcionalno i b) da se ne finansira od poreza svih poreznika nego iz svog dzepa pa neka trziste odluci da li je to korisno uciti ili nije. Pa ces videti kako bi te teme brzo splasnule. Ovako mali broj glasnih koje ja izdrzavam namece svima ovde njihovu ideologiju.

Srecom, mogu da se preselim u neku normalniju drzavu sto i planiram.

PS Bio sam manager godinama zenama u velikoj IT firmi i nijedna nije bila potplacena...

Edited by - wintermute on 18/08/2024 21:56:21
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2024 : 21:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
pa da, uvijek postoji rješenje. preseli se u texas. tvoj trump kaže da je tamo sve sjajno. evo, i musk će tamo da seli X i teslu.
i tamo ćeš sigurno gender studies moći zamijeniti sa primjerice bible studies. i bit ćeš osjetno manje nervozan.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3460 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 18/08/2024 : 21:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Balkanski bumeri, kafa i rakija,
S društvom u kafani, tu je sva čarolija.
Politika ih vodi, strast im je jaka,
A kad Trumpa spomenu, sve pršti od aplauza.

Na Fejsu članci, teorije svuda,
"Oni su protiv nas," kažu, "Trump je čuda!"
U glavi im slike, "pravedni vođa,"
U njemu vide snagu, moć bez broja.

Njihova logika, često je tvrda,
"Amerika prvo!" kažu, "to je prava ruka."
Slažu se da sve to ima neki sjaj,
Balkanski bumeri, Trump im je raj.

Ponekad zaborave, vrijeme se mijenja,
Ali ljubav prema Trumpu nikad ne jenja.
Za njih je on heroj, simbol nekih dana,
Kad je sve bilo jasno, kad nije bilo mana.

Balkanski bumeri, s osmijehom na licu,
Pričaju o Trumpu, dok ispijaju pivu.
Svijet se mijenja, ali oni ostaju isti,
S Trumpom u srcu, kroz priče će cvasti.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1307 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 18/08/2024 : 21:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

a baš je gadna indoktrinacija ako te netko natjera da pišeš esej o nezastupljenosti crnkinja u fizici. jao, što smo osjetljivi...
baš su grozni ti rodni studiji i kolegiji... da mi je znati kakve teme se daju drugim studentima?

zapravo, mogu ih već i zamisliti;
- zašto su žene potplaćenije od muškaraca u programerstvu?
- zašto su žene češće žrtve seksualnog nasilja i eksploatacije?
- kako izbjeći rodne stereotipe na radnom mjestu?
- važnost jednako dostupnog obrazovanja kako bi sve kategorije ljudi imale jednaku važnost i respekt kakav zaslužuju?
- važnost rodnog obrazovanja kako bi se smanjilo obiteljsko i društveno nasilje među raznim kategorijama ljudi?

prestrašno. takvo nešto učit našu djecu...



-zašto ima puno manje žena u zatvorima nego muškaraca?
-zašto tako malo žena radi napolju i u teškim uslovima?
-zašto žene ne ginu u ratovima u vojskama?

Žene su isto plačene na sat za isti posao ali ako u totalu zarađuju manje je zato jer rade manje vremena nego muškarci.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 21:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

pa da, uvijek postoji rješenje. preseli se u texas. tvoj trump kaže da je tamo sve sjajno. evo, i musk će tamo da seli X i teslu.
i tamo ćeš sigurno gender studies moći zamijeniti sa primjerice bible studies. i bit ćeš osjetno manje nervozan.



Ateista sam ali bogami radije bi da mi dete uci bibliju nego ovo. Biblija je barem stara hiljadama godina i 90% enkapsulira mudrost covecanstva i kodekse ponasanja. Ovo novo se pojavio zadnjih 10ak godina -- nemoguce je bioloski da su se ljudi toliko promenili u zadnjih 10 godina i da sada ima 5000 gendera i da ogroman broj populacije odjednom hoce da menja pol itd.

Umrece to kao i Marksizam. Samo treba izdrzati i paziti da ti ne ostete decu dok se ludost ne zavrsi. Srecom ovde to moze preseljajem.

EDIT: vise mislim na Idaho nego Texas...

Edited by - wintermute on 18/08/2024 22:03:41
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1129 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 18/08/2024 : 22:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon
Žene su isto plačene na sat za isti posao ali ako u totalu zarađuju manje je zato jer rade manje vremena nego muškarci.



Ma James Damore je na sve to davno odgovorio pa je izbacen iz Googla...

I to ti kaze neko cija je zena programer.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1307 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 18/08/2024 : 22:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

[quote]

Umrece to kao i Marksizam. Samo treba izdrzati i paziti da ti ne ostete decu dok se ludost ne zavrsi.



Problem je, da je u prvom navratu u 20. stoljeću umrlo 100 milijona ljudi zbog marksizma. A ovi sad će isto ubijati jer moraju. U stvari su več počeli.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 18/08/2024 22:07:51
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/08/2024 : 10:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by wintermute

[quote]

Umrece to kao i Marksizam. Samo treba izdrzati i paziti da ti ne ostete decu dok se ludost ne zavrsi.



Problem je, da je u prvom navratu u 20. stoljeću umrlo 100 milijona ljudi zbog marksizma. A ovi sad će isto ubijati jer moraju. U stvari su več počeli.



bravo!

a gle što sam ja našao;

What is the death count of capitalism?

222,500,000+ Deaths due to certain events:

100,000,000: Extermination of native Americans (1492–1890)
15,000,000: Atlantic slave trade (1500–1870)
150,000: French repression of Haiti slave revolt (1792–1803)
300,000: French conquest of Algeria (1830–1847)
50,000: Opium Wars (1839–1842 & 1856–1860)
1,000,000: Irish Potato Famine (1845–1849)
100,000: British supression of the Sepoy Mutiny (1857–1858)
20,000: Paris Commune Massacre (1871)
29,000,000: Famine in British Colonized India (1876–1879 & 1897–1902)
3,445: Black people lynched in the US (1882–1964)
10,000,000: Belgian Congo Atrocities: (1885–1908)
250,000: US conquest of the Philipines (1898–1913)
28,000: British concentration camps in South Africa (1899–1902)
800,000: French exploitation of Equitorial Africans (1900–1940)
65,000: German genocide of the Herero and Namaqua (1904–1907)
10,000,000: First World War (1914–1918)
100,000: White army pogroms against Jews (1917–1920)
600,000: Fascist Italian conquest in Africa (1922–1943)
10,000,000: Japanese Imperialism in East Asia (1931–1945)
200,000: White Terror in Spain (1936–1945)
25,000,000: Nazi oppression in Europe: (1938–1945)
30,000: Kuomintang Massacre in Taiwan (1947)
80,000: French suppression of Madagascar revolt (1947)
30,000: Israeli colonization of Palastine (1948-present)
100,000: South Korean Massacres (1948–1950)
50,000: British suppression of the Mau-Mau revolt (1952-1960)
16,000: Shah of Iran regime (1953–1979)
1,000,000: Algerian war of independence (1954–1962)
200,000: Juntas in Guatemala (1954–1962)
50,000: Papa & Baby Doc regimes in Haiti (1957–1971)
3,000,000: Vietnamese killed by US military (1963–1975)
1,000,000: Indonesian mass killings (1965–1966)
1,000,000: Biafran War (1967–1970)
400: Tlatelolco massacre (1968)
700,000: US bombing of Laos & Cambodia (1967–1973)
50,000: Somoza regime in Nicaragua (1972–1979)
3,200: Pinochet regime in Chile: (1973–1990)
1,500,000: Angola Civil War (1974–1992)
200,000: East Timor massacre (1975–1998)
1,000,000: Mozambique Civil War (1975–1990)
30,000: US-backed state terrorism in Argentina (1975–1990)
70,000: El Salvador military dictatorships (1977–1991)
30,000: Contra proxy war in Nicaragua: (1979–1990)
16,000: Bhopal Carbide disaster (1984)
3,000: US invasion of Panama (1989)
1,000,000: US embargo on Iraq (1991–2003)
400,000: Mujahideen faction conflict in Afghanistan (1992–1996)
200,000: Destruction of Yugoslavia (1992–1995)
6,000,000: Congolese Civil War (1997–2008)
30,000: NATO occupation of Afghanistan (2001-present)

plus: u kapitalističkim zemljama
8 milijuna ljudi godišnje umire zbog nedostatka čiste vode
7,5 milijuna ljudi umire od gldi
3 milijuna ljudi umire zbog bolesti koje se mogu spriječiti cijepljenjem
Go to Top of Page
Page: of 70  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000